Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 08 Ιουν 2019, 20:31

Εξακρίβωση γίνεται και σε μπλόκα της τροχαίας, συχνά σε επαρχιακούς δρόμους εκτός οικισμών.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2019, 20:35

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
Ψάχνω μια σκληρή θήκη ταυτότητας nike, ξέρεις που μπορώ να βρω;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 20:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 20:35
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
Ψάχνω μια σκληρή θήκη ταυτότητας nike, ξέρεις που μπορώ να βρω;
Δε νομιζω οτι βγαζει.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27034
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2019, 20:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 20:35
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
Ψάχνω μια σκληρή θήκη ταυτότητας nike, ξέρεις που μπορώ να βρω;


"Λαλάκης ο Εισαγόμενος - Παφ και τάληρο!"
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

σύντροφος διαβάτης
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2018, 10:16
Τοποθεσία: πόλις-κράτος των Αθηνών

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σύντροφος διαβάτης » 08 Ιουν 2019, 20:44

talaipwros έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:17
Το ξέρεις ότι ο μπακογιαννης δεν είναι ακόμα δήμαρχος έτσι;
δεν έχει σημασία αυτός φταίει.
η Αόρατος Αρχή είναι όχι μόνο αόρατος αλλά και ανύπαρκτος.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 08 Ιουν 2019, 20:46

Πρωτη φορα πρεπει να ήμουν 16 μπηκαν σε ενα σαντουιτσαδικο που συχναζαμε ,μελου ζηταει ο αφαλιτης ταυτοτητα και του λεω δειξτε μου την δικη σας παρακαλω και με προσπερασε.
Μετά στην Ελδυκ ρεμαλιαζαμε στην αφρικανα και εχοταν τα Μπ των Ηε και νομιζαν ότι είμαι ΗΕτζης και οταν εδειχνα ταυτοτητα βαραγαν προσοχες.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 08 Ιουν 2019, 20:48

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:35
foscilis έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:26
Μιλάμε έχουν να μου κάνουν εξακρίβωση από το 2004 στους ολυμπιακούς έξω από ολυμπιακή εγκαταστα.

Πρέπει να έχεις σκατοφατσα.
Απο πιο παλια εμενα. Εξακριβωση στοιχειων σε σαρανταχρονο! Αστεια πραγματα! Αλλα θα το δεχομουν αν μαζευαν και τους αλλοδαπους εγκληματιες. Αυτοι χρηζουν ασυλιας σε ολο το κεντρο της Αθηνας. Να πω για τους χασικληδες; Που καπνιζουν ΔΙΠΛΑ στους αστυνομικους στο Μοναστηρακι; Θυμαστε που σας ειχα πει οτι εκανα μια γκριματσα αποδοκιμασιας οταν με πηρε το ντουμανι και αστυνομικος της ομαδας με καρφωσε επιμονα και αυστηρα με το βλεμμα της;

Αν νομιζετε οτι θα τα αλλαξει αυτα η ΝΔ ειστε γελασμενοι! Νιωθω την καβλα των δεξιων στον αερα, μπαινει στα ρουθουνια μου. Αορατοι θα ειναι εγκληματιες στα ματια τους, μονο Ελληνες εχθρους θα βλεπουν μπροστα τους. Μερικοι εχθροι θα τους εχουν ψηφισει κιολας.
Μαζεψου Ορέστη! Σιγά μια εξακρίβωση σου έκαναν, οι χασικληδες ειδικά στο Μοναστηράκι σου έκαναν τίποτα;; Σε όλη την Ευρώπη δε σε πειράζει κανένας αν πίνεις τσιγάρα δημόσια, αντί να λες πάλι καλά που γίναμε άνθρωποι διαμαρτυρεσαι...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 08 Ιουν 2019, 20:51

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:35
Νιωθω την καβλα των δεξιων στον αερα, μπαινει στα ρουθουνια μου.
Μονο στα ρουθουνια ; Στα αυτια οχι ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 20:58

the_black_planet έγραψε:
08 Ιουν 2019, 20:48
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:35
foscilis έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:26
Μιλάμε έχουν να μου κάνουν εξακρίβωση από το 2004 στους ολυμπιακούς έξω από ολυμπιακή εγκαταστα.

Πρέπει να έχεις σκατοφατσα.
Απο πιο παλια εμενα. Εξακριβωση στοιχειων σε σαρανταχρονο! Αστεια πραγματα! Αλλα θα το δεχομουν αν μαζευαν και τους αλλοδαπους εγκληματιες. Αυτοι χρηζουν ασυλιας σε ολο το κεντρο της Αθηνας. Να πω για τους χασικληδες; Που καπνιζουν ΔΙΠΛΑ στους αστυνομικους στο Μοναστηρακι; Θυμαστε που σας ειχα πει οτι εκανα μια γκριματσα αποδοκιμασιας οταν με πηρε το ντουμανι και αστυνομικος της ομαδας με καρφωσε επιμονα και αυστηρα με το βλεμμα της;

Αν νομιζετε οτι θα τα αλλαξει αυτα η ΝΔ ειστε γελασμενοι! Νιωθω την καβλα των δεξιων στον αερα, μπαινει στα ρουθουνια μου. Αορατοι θα ειναι εγκληματιες στα ματια τους, μονο Ελληνες εχθρους θα βλεπουν μπροστα τους. Μερικοι εχθροι θα τους εχουν ψηφισει κιολας.
Μαζεψου Ορέστη! Σιγά μια εξακρίβωση σου έκαναν, οι χασικληδες ειδικά στο Μοναστηράκι σου έκαναν τίποτα;; Σε όλη την Ευρώπη δε σε πειράζει κανένας αν πίνεις τσιγάρα δημόσια, αντί να λες πάλι καλά που γίναμε άνθρωποι διαμαρτυρεσαι...
Κατσε ρε φιλε. Ειναι σωστο να εισπνεω μπαφο χωρις να θελω; Ζαλιζομαι παρα πολυ. Οσο για την εξακριβωση, οταν υπαρχει ο κινδυνος να με σερνουν στο τμημα δεν ειναι απλη υποθεση. Τελος δε θελω να ειμαι απαισιοδοξος αλλα δε μπορω να φανταστω ενα καλυτερο μελλον τα επομενα χρονια.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 08 Ιουν 2019, 21:10

Νομίζω ότι επιμείναμε τόσο πολύ στην εμφάνιση ακριβώς γιατί είναι τόσο ασυνήθιστο. Εμένα όπως είπα δεν μου έχουν κάνει ποτέ εξακρίβωση και αν δεν είναι επίσημη περίσταση ποτέ δεν φοράω "καλά" ρούχα. Μάλιστα έχει τύχει φορές (μια φορά Δεκέμβριο ένα βράδυ που είχε πορεία για το γρηγορόπουλο) που πέρασα μέσα από πορεία, δίπλα από την αστυνομία και συνέχισα να προχωράω χωρίς κανείς να ασχοληθεί μαζί μου.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10814
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 23:26

ST48410 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:19
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:14
Στους ευγενικους, φερομαι ευγενικα. Στους κομπλεξικους, φερομαι αναλογως. ΚΑι στις δυο περιπτωσεις, κανω μονο ο,τι με υποχρεωνει ο νομος. Δηλαδη να τους δειξω τη τατυτοτητα μου και τιποτα παραπανω. Τον νομο τον ξερουν. Οποτε γνωριζουν καλυτερα απο εμενα οτι κανουν κατι παρανομο "just because they can"
Οκ. Αλλά ο αστυνομικός δεν έχει να κάνει μόνο με νομοταγείς πολίτες σαν και σένα. Κυκλοφορεί και κόσμος με πλαστές ταυτότητες φαντάζομαι. Άρα με το που θα δει την ταυτότητά σου δεν σημαίνει ότι μπορεί να είναι βέβαιος ποιος είσαι. Δεν βλέπω το πρόβλημα στο να του κάνεις την ζωή πιο εύκολη. Κάθε φορά που πλησιάζει άνθρωπο την νύχτα θα έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι μπορεί να πέσει σε κακοποιό και να πάει αδιάβαστος. Δεν είναι λογικό να περιμένεις ότι θα τον πετύχεις χαλαρό και με την καλύτερη δυνατή διάθεση.
Θεωρω λιγο ατυχες το παραδειγμα με τη πλαστη ταυτοτητα. Με την εννοια οτι και πλαστη να ειναι, οι ερωτησεις τυπου "που πας, απο που ερχεσαι, κτλ" με αφθονη δοση ειρωνιας και τσαμπουκα δε βοηθουν σε τιποτα. Δηλαδη τι απαντηση περιμενει με αυτες τις ερωτησεις?

Στο εξωτερικο μου εχει τυχει να ρωτησω αστυνομικο πως θα παω σε ενα μερος που εψαχνα και σχεδον με πηρε απο το χερι να με παει. Στην Ελλαδα σε παρομοιο παραδειγμα, κατεληξα σχεδον στο τμημα. Για καποιο λογο στην Ελλαδα οι αστυνομικοι νομιζουν οτι εχουν το δικαιωμα να μας καβαλησουν. Μαλλον κανεις δεν τους εμαθε στη σχολη οτι ο ρολος τους ειναι να μας προστατευουν.Για αυτο τους πληρωνω εγω και εσυ.

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 08 Ιουν 2019, 23:30

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike.
Και παλι: Μπράβο στον μπατσο
So hab ich dich schon unbedingt

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 08 Ιουν 2019, 23:35

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
Σαραντάρης με καπελάκι Ορέστη;
Παμ΄καλά Ορέστη;
Γιατι αναγκάζεις συμπολίτες σου να βλέπουν τέτοιο θέαμα Ορέστη;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 23:36

μίστερ μαξ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 23:35
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
Σαραντάρης με καπελάκι Ορέστη;
Παμ΄καλά Ορέστη;
Γιατι αναγκάζεις συμπολίτες σου να βλέπουν τέτοιο θέαμα Ορέστη;
Πρωτη φορα ακουω οτι εχουν οριο ηλικιας τα καπελα. Θελετε και να τρολαρετε.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 08 Ιουν 2019, 23:40

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 23:36
μίστερ μαξ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 23:35
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:32
Απο εμφανιση φοραγα παπουτσια αθλητικα nike, σορτσακι μπλε nike, τισερτ λευκο nike και καπελακι μπλε nike, Καθαρα ηταν, απ την μπουγαδα τα ειχα παρει, ενταξει τα εχω πολλα χρονια βεβαια γιατι ειμαι φτωχος... Ειχα την εμφανιση φτωχου.
Σαραντάρης με καπελάκι Ορέστη;
Παμ΄καλά Ορέστη;
Γιατι αναγκάζεις συμπολίτες σου να βλέπουν τέτοιο θέαμα Ορέστη;
Πρωτη φορα ακουω οτι εχουν οριο ηλικιας τα καπελα. Θελετε και να τρολαρετε.
Τα καπέλα δεν εχουν οριο ηλικίας, το οριο της ηλικίας εχει καπέλο.

40αρης με αθλητικό καπελάκι = κλοουν.

Καλά καναν και σε σταματήσαν.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών