Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 18:48

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:46
Εξακρίβωση στοιχείων
Αν σας σταματήσει αστυνόμος στο δρόμο και απαιτήσει να του δείξετε την αστυνομική σας ταυτότητα, οφείλετε να το κάνετε. Αν αρνηθείτε, μπορεί να τιμωρηθείτε με φυλάκιση από 10 ημέρες ως 1 χρόνο. (άρθρο 157 του νόμου 2458/1953).
ΠΡΟΣΟΧΗ: Αφού δείξετε την ταυτότητά σας, έχετε εκπληρώσει τις νόμιμες υποχρεώσεις σας. Μην απαντάτε σε άλλες ερωτήσεις, τύπου «τι κάνεις εδώ;» «πού πηγαίνεις;» κλπ διότι είναι παράνομες. Μπορεί στη συνέχεια οι αστυνόμοι να σας ζητήσουν να τους ακολουθήσετε στο τμήμα για «εξακρίβωση στοιχείων». Εφόσον έχετε δείξει την ταυτότητά σας, αυτό είναι παράνομο, γι’ αυτό οφείλετε να διαμαρτυρηθείτε. Αν παρ’ όλα αυτά σας αναγκάσουν να τους ακολουθήσετε, τότε αυτό που συμβαίνει είναι στην πραγματικότητα μία παράνομη σύλληψη, αφού σας πηγαίνουν στο τμήμα χωρίς να υπάρχει ούτε ένταλμα σύλληψης ούτε κλήση για προσαγωγή μάρτυρα! Άρα στο τμήμα πρέπει απλώς να δώσετε και πάλι τα στοιχεία σας και να αρνηθείτε να απαντήσετε σε οποιαδήποτε άλλη ερώτηση. Να επαναλαμβάνετε διαρκώς πως είναι παράνομο να σας κρατούν εκεί και να απαιτείτε να μιλήσετε με το δικηγόρο σας.
Και ας υποθέσουμε ότι απαντήσω στους αστυνομικούς ότι ..πηγαίνω στο σπίτι μου και είχα βγει για καφέ η ποτό
Ποιο το πρόβλημα ;

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10770
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 18:50

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:48
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:46
Εξακρίβωση στοιχείων
Αν σας σταματήσει αστυνόμος στο δρόμο και απαιτήσει να του δείξετε την αστυνομική σας ταυτότητα, οφείλετε να το κάνετε. Αν αρνηθείτε, μπορεί να τιμωρηθείτε με φυλάκιση από 10 ημέρες ως 1 χρόνο. (άρθρο 157 του νόμου 2458/1953).
ΠΡΟΣΟΧΗ: Αφού δείξετε την ταυτότητά σας, έχετε εκπληρώσει τις νόμιμες υποχρεώσεις σας. Μην απαντάτε σε άλλες ερωτήσεις, τύπου «τι κάνεις εδώ;» «πού πηγαίνεις;» κλπ διότι είναι παράνομες. Μπορεί στη συνέχεια οι αστυνόμοι να σας ζητήσουν να τους ακολουθήσετε στο τμήμα για «εξακρίβωση στοιχείων». Εφόσον έχετε δείξει την ταυτότητά σας, αυτό είναι παράνομο, γι’ αυτό οφείλετε να διαμαρτυρηθείτε. Αν παρ’ όλα αυτά σας αναγκάσουν να τους ακολουθήσετε, τότε αυτό που συμβαίνει είναι στην πραγματικότητα μία παράνομη σύλληψη, αφού σας πηγαίνουν στο τμήμα χωρίς να υπάρχει ούτε ένταλμα σύλληψης ούτε κλήση για προσαγωγή μάρτυρα! Άρα στο τμήμα πρέπει απλώς να δώσετε και πάλι τα στοιχεία σας και να αρνηθείτε να απαντήσετε σε οποιαδήποτε άλλη ερώτηση. Να επαναλαμβάνετε διαρκώς πως είναι παράνομο να σας κρατούν εκεί και να απαιτείτε να μιλήσετε με το δικηγόρο σας.
Και ας υποθέσουμε ότι απαντήσω στους αστυνομικούς ότι ..πηγαίνω στο σπίτι μου και είχα βγει για καφέ η ποτό
Ποιο το πρόβλημα ;
Ποιος ο λογος να τους απαντησεις? Ελευθερος ανθρωπος ειμαι. Οπου γουσταρω ημουν και οπου γουσταρω παω. Σιγα μη του δωσω και λογαριασμο.

ή μηπως περιμενουν να τους πεις οτι ημουν σε ληστεια και τωρα παω στη γιαφκα να μοιρασω τα λεφτα?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ την 08 Ιουν 2019, 18:52, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 18:51

wooded glade έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:41
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:57
Λαθος κανεις αρα πες μου τι συμπερασμα βγαινει απο το σταματημα ενος κανονικης εμφανισης ανθρωπου, Ελληνος, μερα μεσημερι, εξω απο το Δημαρχειο Αθηνων.
Λάθος κάνεις θα μου έλεγαν και οι κύριοι της φωτογραφίας:

Εικόνα

Άμα δεν δούμε φωτογραφία δεν μπορούμε να αποφανθούμε, ουάν γουέϊ ορ ενάδερ.

Έπειτα πιό δημαρχείο ήταν ; Το παλιό ή το καινούριο ;
Είχε προηγηθεί κάποιο επεισόδιο ;
Κρατούσες μιλκσέϊκ, πέτρα, κοντάρι ;
Μήπως είχες συνομιλήσει με κάποιον ύποπτο τύπο πριν από τη σύλληψη ;
Σου είπαν "μας έστειλε ο Μπακογιάννης" ;

Επίσης πρέπει να ξέρετε ότι στις προηγμένες Ευρωπαϊκές χώρες το loitering απαγορεύεται.
Μιά φορά μου είχε συμβεί στας Αγγλίας το εξής:
Πάω να παραδώσω ένα disco equipment σε ένα φίλο, ολόκληρη εγκατάσταση.
Πήγα στις 5.00 μμ με two piece suit και γραβάτα, κλούκλος.
Βλέπω ότι δεν είχε γυρίσει από το γραφείο του αλλά και ότι η διπλανή pub δεν είχε ανοίξει ακόμα, οπότε λέω δε μαμιέτε, άστα τα πράγματα εδώ μπροστά στην πόρτα και θα τα φυλάω 10-20 λεπτά μέχρι να έρθει ο άλλος.
Αμέσως λοιπόν έρχονται δύο μπατσίου και αρχίζουν να μου κάνουν εξακρίβωση.
Είχε και μία χαλκομανία ενός κοριτσιού τόπλες κολλημένη απάνω το deck recorder και μου λέει ο μπατσίου στο τέλος "ααα πονηρούλη, έχεις και σέξυ φώτο εσύ.".
Περιεγραψα παραπανω την εμφανιση μου λεπτομερως επομενως μπορεις να μου πεις τη γνωμη σου. Εκτος αν ειναι παρανομο πλεον να εισαι χοντρος. Με σταματησαν στην Αθηνας και το μονο δρωμενο που συνεβαινε ηταν το γκευ πραιντ. Λετε να με περασαν για γκευ;

Παντως μου κανει εντυπωση που ολοι προσπαθειτε να βρειτε καποια δικαιολογια στους αστυνομικους και να εκλογικευσετε την αντιδραση τους. Δεν ειναι τοσο καλο για ενα λαο να ταυτιζεται ευκολα με τον ισχυρο -δειχνει λαο δουλικο, ευκολοκυβερνητο, που θα δεχοταν ακομακαι την καταπιεση ενος ξενου αφεντη.

Σοβαρα ρε μαγκες, εχετε δει τις φατσες και το ντυσιμο των αλλοδαπων στην Ομονοια; Ειναι δυνατον οποιοσδηποτε απο εδω μεσα να προκαλεσε υποψιες με την εμφανιση του; :lol:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 18:52

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:50
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:48
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:46
Εξακρίβωση στοιχείων
Αν σας σταματήσει αστυνόμος στο δρόμο και απαιτήσει να του δείξετε την αστυνομική σας ταυτότητα, οφείλετε να το κάνετε. Αν αρνηθείτε, μπορεί να τιμωρηθείτε με φυλάκιση από 10 ημέρες ως 1 χρόνο. (άρθρο 157 του νόμου 2458/1953).
ΠΡΟΣΟΧΗ: Αφού δείξετε την ταυτότητά σας, έχετε εκπληρώσει τις νόμιμες υποχρεώσεις σας. Μην απαντάτε σε άλλες ερωτήσεις, τύπου «τι κάνεις εδώ;» «πού πηγαίνεις;» κλπ διότι είναι παράνομες. Μπορεί στη συνέχεια οι αστυνόμοι να σας ζητήσουν να τους ακολουθήσετε στο τμήμα για «εξακρίβωση στοιχείων». Εφόσον έχετε δείξει την ταυτότητά σας, αυτό είναι παράνομο, γι’ αυτό οφείλετε να διαμαρτυρηθείτε. Αν παρ’ όλα αυτά σας αναγκάσουν να τους ακολουθήσετε, τότε αυτό που συμβαίνει είναι στην πραγματικότητα μία παράνομη σύλληψη, αφού σας πηγαίνουν στο τμήμα χωρίς να υπάρχει ούτε ένταλμα σύλληψης ούτε κλήση για προσαγωγή μάρτυρα! Άρα στο τμήμα πρέπει απλώς να δώσετε και πάλι τα στοιχεία σας και να αρνηθείτε να απαντήσετε σε οποιαδήποτε άλλη ερώτηση. Να επαναλαμβάνετε διαρκώς πως είναι παράνομο να σας κρατούν εκεί και να απαιτείτε να μιλήσετε με το δικηγόρο σας.
Και ας υποθέσουμε ότι απαντήσω στους αστυνομικούς ότι ..πηγαίνω στο σπίτι μου και είχα βγει για καφέ η ποτό
Ποιο το πρόβλημα ;
Ποιος ο λογος να τους απαντησεις? Ελευθερος ανθρωπος ειμαι. Οπου γουσταρω ημουν και οπου γουσταρω παω. Σιγα μη του δωσω και λογαριασμο.
Άμα τίθεται θέμα νόμου ταξης και ασφάλειας ασφαλώς και θα απαντήσεις αλλιως θα πρέπει να σε αντιμετωπίσουν με τον κατάλληλο τροπο τα αστυνομικά όργανα

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10770
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 18:54

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:52
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:50
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:48


Και ας υποθέσουμε ότι απαντήσω στους αστυνομικούς ότι ..πηγαίνω στο σπίτι μου και είχα βγει για καφέ η ποτό
Ποιο το πρόβλημα ;
Ποιος ο λογος να τους απαντησεις? Ελευθερος ανθρωπος ειμαι. Οπου γουσταρω ημουν και οπου γουσταρω παω. Σιγα μη του δωσω και λογαριασμο.
Άμα τίθεται θέμα νόμου ταξης και ασφάλειας ασφαλώς και θα απαντήσεις αλλιως θα πρέπει να σε αντιμετωπίσουν με τον κατάλληλο τροπο τα αστυνομικά όργανα
και ποιος ακριβως ειναι ο "καταλληλος τροπος" αν δε θες να τους πεις?

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23202
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Ιουν 2019, 18:58

Nandros έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:33
Ερμής έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:57
Ταυτοτητα στο δρόμο ούτε μια φορά δε μου εχουν ζητήσει τόσα χρόνια.
Να με σταματάνε με το αυτοκινητο, κάθε τρεις και λίγο.
Καγκουριάρικο;
Πώς το εννοεις; λεντακια, πρόσθετες εξατμισεις, αεροτομες aftermarket, φιμέ τζάμια κιετς;
Όχι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 18:58

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:52
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:50


Ποιος ο λογος να τους απαντησεις? Ελευθερος ανθρωπος ειμαι. Οπου γουσταρω ημουν και οπου γουσταρω παω. Σιγα μη του δωσω και λογαριασμο.
Άμα τίθεται θέμα νόμου ταξης και ασφάλειας ασφαλώς και θα απαντήσεις αλλιως θα πρέπει να σε αντιμετωπίσουν με τον κατάλληλο τροπο τα αστυνομικά όργανα
και ποιος ακριβως ειναι ο "καταλληλος τροπος" αν δε θες να τους πεις?
Ρώτα τον δικηγορο σου στο δικαστήριο !! :smt005:
Η συντριπτική πλειοψηφία του ελληνικού λαού θέλει νόμο τάξη ασφάλεια

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 19:01

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:46
Εξακρίβωση στοιχείων
Αν σας σταματήσει αστυνόμος στο δρόμο και απαιτήσει να του δείξετε την αστυνομική σας ταυτότητα, οφείλετε να το κάνετε. Αν αρνηθείτε, μπορεί να τιμωρηθείτε με φυλάκιση από 10 ημέρες ως 1 χρόνο. (άρθρο 157 του νόμου 2458/1953).
ΠΡΟΣΟΧΗ: Αφού δείξετε την ταυτότητά σας, έχετε εκπληρώσει τις νόμιμες υποχρεώσεις σας. Μην απαντάτε σε άλλες ερωτήσεις, τύπου «τι κάνεις εδώ;» «πού πηγαίνεις;» κλπ διότι είναι παράνομες. Μπορεί στη συνέχεια οι αστυνόμοι να σας ζητήσουν να τους ακολουθήσετε στο τμήμα για «εξακρίβωση στοιχείων». Εφόσον έχετε δείξει την ταυτότητά σας, αυτό είναι παράνομο, γι’ αυτό οφείλετε να διαμαρτυρηθείτε. Αν παρ’ όλα αυτά σας αναγκάσουν να τους ακολουθήσετε, τότε αυτό που συμβαίνει είναι στην πραγματικότητα μία παράνομη σύλληψη, αφού σας πηγαίνουν στο τμήμα χωρίς να υπάρχει ούτε ένταλμα σύλληψης ούτε κλήση για προσαγωγή μάρτυρα! Άρα στο τμήμα πρέπει απλώς να δώσετε και πάλι τα στοιχεία σας και να αρνηθείτε να απαντήσετε σε οποιαδήποτε άλλη ερώτηση. Να επαναλαμβάνετε διαρκώς πως είναι παράνομο να σας κρατούν εκεί και να απαιτείτε να μιλήσετε με το δικηγόρο σας.
Νομιζω προσαγωγη λεγεται, δεν ειναι παρανομο και σε κρατανε οσο γουσταρουν και αμα πεις ξερετε εχω το ταδε προβλημα υγειας το πιθανοτερο να ακουσεις κανα "αντε ρε".

Μας ειχαν βαλει καμια δεκαρια ατομα σε ενα κλειστο βαν χωρις παραθυρα ή εξαερισμο Ιουλιο μηνα και ειχαμε σκασει. Εγω που απο τοτε ειχα ευαισθησια στη ζεστη ζαλιστηκα.Τα οργανα εκαναν πλακα, οριστε ρε, εχετε και δωρεαν σαουνα! Ειμαι παλιος σαν την Ακροπολη...Τι κλαις ρε (σε εναν πιτσιρικα); Ετσι θα παρουμε την Πολη;

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10770
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 19:02

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:58
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:52


Άμα τίθεται θέμα νόμου ταξης και ασφάλειας ασφαλώς και θα απαντήσεις αλλιως θα πρέπει να σε αντιμετωπίσουν με τον κατάλληλο τροπο τα αστυνομικά όργανα
και ποιος ακριβως ειναι ο "καταλληλος τροπος" αν δε θες να τους πεις?
Ρώτα τον δικηγορο σου στο δικαστήριο !! :smt005:
Η συντριπτική πλειοψηφία του ελληνικού λαού θέλει νόμο τάξη ασφάλεια
Στο δικαστηριο πας αν εχεις κανει κατι παρανομο. Αν οχι, ασε τον καθε μπατσο να βρασει στο ζουμι του. Δεν εχω σκοπο τα ικανοποιησω τα κομπλεξ του καθε αγραμματου με στολη.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10770
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 19:03

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:01
Μας ειχαν βαλει καμια δεκαρια ατομα σε ενα κλειστο βαν χωρις παραθυρα ή εξαερισμο Ιουλιο μηνα και ειχαμε σκασει. Εγω που απο τοτε ειχα ευαισθησια στη ζεστη ζαλιστηκα.Τα οργανα εκαναν πλακα, οριστε ρε, εχετε και δωρεαν σαουνα! Ειμαι παλιος σαν την Ακροπολη...Τι κλαις ρε (σε εναν πιτσιρικα); Ετσι θα παρουμε την Πολη;
Αυτα πες τα στον ΑΙΝΕΙΑΝ06

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 19:04

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:58
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:52


Άμα τίθεται θέμα νόμου ταξης και ασφάλειας ασφαλώς και θα απαντήσεις αλλιως θα πρέπει να σε αντιμετωπίσουν με τον κατάλληλο τροπο τα αστυνομικά όργανα
και ποιος ακριβως ειναι ο "καταλληλος τροπος" αν δε θες να τους πεις?
Ρώτα τον δικηγορο σου στο δικαστήριο !! :smt005:
Η συντριπτική πλειοψηφία του ελληνικού λαού θέλει νόμο τάξη ασφάλεια
Αισθανεσαι πιο ασφαλης Αινειαν οταν κυνηγανε ανθρωπους σαν εμενα και αφηνουν βαπιρακια, ληστες, μαχαιγοβγαλτες και λαθρο να σουλατσαρουν ανενοχλητοι;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24695
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Ιουν 2019, 19:05

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:27
talaipwros έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:17
Το ξέρεις ότι ο μπακογιαννης δεν είναι ακόμα δήμαρχος έτσι;
Ξερω οτι περναω 20 χρονια απο το σημειο και δεν μου εχουν κανει ποτε ελεγχο. Τελευταια φορα που ζητησαν ταυτοτητα ηταν οταν ημουν 21 χρονων στα Εξαρχεια.

Τωρα εσυ μου λες ειναι τυχαιο αυτο που συνεβη, δεν σχετιζεται μη τη δεξια ηγεμονια που ανατελλει.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
δεν υπάρχουν αυτές οι κωλοτούμπες

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Ιουν 2019, 19:05

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:51
Περιεγραψα παραπανω την εμφανιση μου λεπτομερως επομενως μπορεις να μου πεις τη γνωμη σου. Εκτος αν ειναι παρανομο πλεον να εισαι χοντρος. Με σταματησαν στην Αθηνας και το μονο δρωμενο που συνεβαινε ηταν το γκευ πραιντ. Λετε να με περασαν για γκευ;

Παντως μου κανει εντυπωση που ολοι προσπαθειτε να βρειτε καποια δικαιολογια στους αστυνομικους και να εκλογικευσετε την αντιδραση τους. Δεν ειναι τοσο καλο για ενα λαο να ταυτιζεται ευκολα με τον ισχυρο -δειχνει λαο δουλικο, ευκολοκυβερνητο, που θα δεχοταν ακομακαι την καταπιεση ενος ξενου αφεντη.

Σοβαρα ρε μαγκες, εχετε δει τις φατσες και το ντυσιμο των αλλοδαπων στην Ομονοια; Ειναι δυνατον οποιοσδηποτε απο εδω μεσα να προκαλεσε υποψιες με την εμφανιση του; :lol:
Τι να σου πω ;
Είναι πολλές οι περιπτώσεις.
Πριν κάτι χρόνια συναντήθηκα στην Ομόνοια με ένα φίλο ο οποίος είναι μεν φανατικός ΝΔ-ρέϊντζερς αλλά η εμφάνιση του είναι σούπερ-Εξάρχεια plus. Περίεργος τύπος. Τα λέγαμε λοιπόν έξω από το Hondos centre -εγώ ήμουνα καλά ντυμένος- και μας πλησιάζουν στο ένα μέτρο δύο μπατσίου με πολιτικά, άγριοι. Τους ξέρω εγώ αυτούς τους μπατσίου του τέταρτου αλλά δεν μας μίλησαν καθόλου - θα μπορούσαν αν ήθελαν.

Τώρα χωρίς φωτογραφία εσύ, δεν γίνεται τίποτα. Το πχόρουμ απλά δεν δύναται να αποφανθεί.

Δεν προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τους μπασκινίου, ότι νάναι.
Ο άλλος που μου δημιούργησε το επεισόδιο τον κατήγγειλα εγώ στη ΓΑΔΑ.
Αλλά κι εκεί άλλη φάση.
Βγαίνει ένας αρχιμπατσίου και λέει "καλά θα του γίνει αυστηρή επίπληξη του οργάνου" και μετά με είχε εκεί για να συντάξει μία αναφορά και μέχρι να γίνει η σύνταξη της αναφοράς με ρώταγε διάφορα και του είπα εγώ ότι είμαι Άγγλος νιός και τυχερός και τα λοιπά και ο πονηρός πως πήγε να με πιάσει ;
Μου λέει "ξέρεις φίλε γιατί η Αγγλία είναι η μόνη χώρα που δεν έχουν όπλα οι αστυφύλακες ;".
Του λέω "ξέρω γω, μήπως σκότωναν τίποτα αρραβωνιαστικές ;".
Όχι, λέει αυτός, είχαν μέχρι το 1961 και σε μιά ληστεία τραπέζης ένας αστυνομικός πυροβόλησε κατά των δραστών και η σφαίρα ξέφυγε και σκότωσε ένα μωρό μέσα στο καροτσάκι του. Από την κατακραυγή που προκάλεσε αυτό, αποφασίστηκε η αστυνομία να είναι άοπλη.
Του λέω εγώ λοιπόν "αγαπητέ ουδέποτε συνέβη τέτοιο γεγονός" και έλεγε αυτός "μα, δεν, αφού ..", αλλά ο πoνηράκιας ήθελε να με τεστάρει αν
πράγματι ξέρω καλά την England.
Εκείνη τη μέρα έπαιζε και Ολυμπιακός - Μπάρνλεϋ και είχαν προσαγάγει καμιά 10αριά Ουκρανούς (;;;) χούλιγκανς της Μπάρνλεϋ και τους πήγαιναν διά τα περαιτέρω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 08 Ιουν 2019, 19:08, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 19:05

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:02
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:58
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:54


και ποιος ακριβως ειναι ο "καταλληλος τροπος" αν δε θες να τους πεις?
Ρώτα τον δικηγορο σου στο δικαστήριο !! :smt005:
Η συντριπτική πλειοψηφία του ελληνικού λαού θέλει νόμο τάξη ασφάλεια
Στο δικαστηριο πας αν εχεις κανει κατι παρανομο. Αν οχι, ασε τον καθε μπατσο να βρασει στο ζουμι του. Δεν εχω σκοπο τα ικανοποιησω τα κομπλεξ του καθε αγραμματου με στολη.
Και μονο που μιλάς έτσι για τα αρμόδια αστυνομικά όργανα είναι παράπτωμα σύμφωνα με τον νόμο

Ας καταλάβεις κάτι
Πιο πολύ πρόβλημα έχει ο πολύς κοσμος με άτομα της δικής σου ιδεολογίας και νοοτροπίας παρά με τους αστυνομικούς ελέγχους
Για τους οποίους εάν δεν είσαι ένοχος η δεν έχεις να κρύψεις κάτι , δεν έχεις λόγους να φοβάσαι

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Ιουν 2019, 19:09

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:02
Στο δικαστηριο πας αν εχεις κανει κατι παρανομο. Αν οχι, ασε τον καθε μπατσο να βρασει στο ζουμι του. Δεν εχω σκοπο τα ικανοποιησω τα κομπλεξ του καθε αγραμματου με στολη.
Κατανοητή η άποψή σου, και υπάρχουν περιπτώσεις που θα αναμετρηθείς με το κόμπλεξ όποιου έχει εξουσία. Ωστόσο μοιάζει σαν να θεωρείς ότι είναι κακό να διευκολύνεις κάποιον που κάποια άλλη μέρα μπορεί να χρειαστεί να προστατέψει το σπίτι σου, την περιουσία σου ή κάποιον δικό σου. Δυσκολεύομαι να δω τον αστυνομικό στον δρόμο σαν "μπάτσο" από τον οποίο απαιτώ την μέγιστη τυπικότητα και κατάρτιση πράγματα τα οποία παραβλέπω όταν κάτσει σε μένα η στραβή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών