Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Ιουν 2019, 14:35

Μη χτυπιέσαι. Αν έχουμε μια πιθανότητα να ξεφύγουμε από την υποβαλκανια τουρκαλβανικη νοοτροπία είναι η οικογένεια.
Προσπάθησε ο Κωνσταντίνος αλλά δυστυχώς τότε είχε να κάνει με δύσκολη εποχή. Ήταν εποχή peak Που ο κάθε αμόρφωτος σκατογυφτος έλεγε "ξες ποιος ειμαι εγώ ρε; γω είμαι πασοκ" και αυτό δυστυχώς πέρναγε.
Δε πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 09 Ιουν 2019, 14:38

Όποιος έχει λογική καταλαβαίνει ότι η ψήφος στη ΧΑ δεν καταφέρνει τίποτα άλλο από να δυσφημεί τον πατριωτισμό. Νίκη ΣΥΡΙΖΑ σημαίνει υλοποίηση όλων αυτών που υποσχέθηκε ο βιτσας στη πακιστανική κοινότητα. Εγώ έκανα την επιλογή μου
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24720
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 09 Ιουν 2019, 14:49

'όσο πάμε προς την κανονικότητα κόμματα σαν τους νεοναζί θα πέφτουν όλο και περισσότερο

Uppercut

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 09 Ιουν 2019, 15:01

Ερμής έγραψε:
09 Ιουν 2019, 14:35
Μη χτυπιέσαι. Αν έχουμε μια πιθανότητα να ξεφύγουμε από την υποβαλκανια τουρκαλβανικη νοοτροπία είναι η οικογένεια.
Προσπάθησε ο Κωνσταντίνος αλλά δυστυχώς τότε είχε να κάνει με δύσκολη εποχή. Ήταν εποχή peak Που ο κάθε αμόρφωτος σκατογυφτος έλεγε "ξες ποιος ειμαι εγώ ρε; γω είμαι πασοκ" και αυτό δυστυχώς πέρναγε.
Δε πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Αυτό.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 09 Ιουν 2019, 15:06

Ο ίδιος ο Μιχαλολιάκος είναι και έξυπνος, και μορφωμένος. Δεν παύει να είναι ναζί όμως. Αυτό που με εκπλήσσει είναι ότι δεν ξεκίνησε ως ναζί, χουντικός ήτανε, πώς το γύρισε στο παγανοεθνικοσοσιαλιστικό; Τον παρέσυρε ο Καλέντζης; Τι παίχτηκε και το γύρισε στη σβάστικα, οι συνταγματάρχες δεν ήταν ναζολάγνοι (υποτίθεται, στην πραγματικότητα θα χύνανε αν θα σκοτώνανε κομουνιστές μαζί με τα SS).
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιουν 2019, 15:15

Ερμής έγραψε:
09 Ιουν 2019, 14:35
Μη χτυπιέσαι. Αν έχουμε μια πιθανότητα να ξεφύγουμε από την υποβαλκανια τουρκαλβανικη νοοτροπία είναι η οικογένεια.
Προσπάθησε ο Κωνσταντίνος αλλά δυστυχώς τότε είχε να κάνει με δύσκολη εποχή. Ήταν εποχή peak Που ο κάθε αμόρφωτος σκατογυφτος έλεγε "ξες ποιος ειμαι εγώ ρε; γω είμαι πασοκ" και αυτό δυστυχώς πέρναγε.
Δε πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Ναι, η οικογένεια δεν έχει καμία σχέση με υποβαλκάνια τουρκαλβανική νοοτροπία. Άσε μας ρε Ερμή. Μ' αρέσει που μίλαγες κάποτε και για εθνικισμό, και καταλήγεις πρακτικά σ' αυτό που φοβόταν ο Δραγούμης, δηλαδή το να γίνει η Ελλάδα ένα κακέκτυπο της Ευρώπης. Από πάνω να φοράμε το φράκο κι από κάτω τη φουστανέλα, σαν τον Κωλέτη.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Ιουν 2019, 15:18

Kauldron έγραψε:
09 Ιουν 2019, 15:15
Ερμής έγραψε:
09 Ιουν 2019, 14:35
Μη χτυπιέσαι. Αν έχουμε μια πιθανότητα να ξεφύγουμε από την υποβαλκανια τουρκαλβανικη νοοτροπία είναι η οικογένεια.
Προσπάθησε ο Κωνσταντίνος αλλά δυστυχώς τότε είχε να κάνει με δύσκολη εποχή. Ήταν εποχή peak Που ο κάθε αμόρφωτος σκατογυφτος έλεγε "ξες ποιος ειμαι εγώ ρε; γω είμαι πασοκ" και αυτό δυστυχώς πέρναγε.
Δε πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Ναι, η οικογένεια δεν έχει καμία σχέση με υποβαλκάνια τουρκαλβανική νοοτροπία. Άσε μας ρε Ερμή. Μ' αρέσει που μίλαγες κάποτε και για εθνικισμό, και καταλήγεις πρακτικά σ' αυτό που φοβόταν ο Δραγούμης, δηλαδή το να γίνει η Ελλάδα ένα κακέκτυπο της Ευρώπης. Από πάνω να φοράμε το φράκο κι από κάτω τη φουστανέλα, σαν τον Κωλέτη.
Είδα βαθιά τι φάτσες βρίσκονται στον ελ εθνικισμό. Καθυστερημένοι, λαμόγια, Αλβανοί, ποινικοι. Αυτοί έχουν στα χέρια τους τον ελ εθνικισμό Δυστυχώς. Μακρυά από αυτούς.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιουν 2019, 15:22

Μη ψηφίζεις τίποτα, ή ψήφισε κανένα Καζάκη. Πολύ πιο αξιοπρεπής επιλογή.
Απ' την άλλη θα μου επιτρέψεις να έχω δεί κι εγώ τί φάτσες βρίσκονται στη ΝΔ. Αφελείς, γιαγιάδες 90 ετών που πάνε να ψηφίσουν με το Π μη χαθεί καμιά ψήφος, κουτσαβάκια που νομίζουν οτι έγιναν κάποιοι, λιγδιάρηδες βλάχοι με μπλούζες πόλο με γιακά σηκωμένο, πουτανάκια. Μήπως μ' αυτούς θα σωθεί Ελλάδα?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34753
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 09 Ιουν 2019, 15:24

Cavaliere έγραψε:
09 Ιουν 2019, 15:06
Ο ίδιος ο Μιχαλολιάκος είναι και έξυπνος, και μορφωμένος. Δεν παύει να είναι ναζί όμως. Αυτό που με εκπλήσσει είναι ότι δεν ξεκίνησε ως ναζί, χουντικός ήτανε, πώς το γύρισε στο παγανοεθνικοσοσιαλιστικό; Τον παρέσυρε ο Καλέντζης; Τι παίχτηκε και το γύρισε στη σβάστικα, οι συνταγματάρχες δεν ήταν ναζολάγνοι (υποτίθεται, στην πραγματικότητα θα χύνανε αν θα σκοτώνανε κομουνιστές μαζί με τα SS).
Κύπρος.Η πρώτη δράση του ΝΓΜ σε νεαρή ηλικία ήταν η επίθεση στην αγγλική πρεσβεία τις ημέρες της τουρκικής εισβολής στην Κύπρο όταν κυκλοφόρησε η φήμη ότι το αγγλικό αεροπλανοφόρο "Ερμής" βοηθούσε τους εισβολείς.
Τα ιδεολογικά αδιέξοδα των ακροδεξιών εθνικιστών τον οδήγησαν εκεί.Φαντάσου κάποιον που είναι φανατικός αντικομμουνιστής (έβαζε βόμβες σε κινηματογράφους που έπαιζαν σοβιετικά έργα) και ταυτόχρονα μισεί τους Αγγλοαμερικανούς που θεωρεί ότι τον πούλησαν στο κυπριακό.Τι μπορεί να γίνει ένας ακροδεξιός που μισεί και την ΕΣΣΔ και Αγγλία - Αμερική; :8) Βγαίνει δια της εις άτοπον απαγωγής.
Εν πάσει περιπτώσει η ρήξη με την ΕΠΕΝ ήλθε όταν ο Βορίδης (ο γνωστός) ήθελε να μπεί το κόμμα στη "Λέσχη Φίλων του Ισραήλ" :smt005: στο ευρωκοινοβούλιο.Αυτά ήταν πάρα πολύ για τον ΝΓΜ που θεωρούσε τον Κίσσινγκερ και τους Εβραίους επίσης υπεύθυνους για το κυπριακό.Τα έσπασε και έκανε τη ΧΑ.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Ιουν 2019, 15:26

Kauldron έγραψε:
09 Ιουν 2019, 15:22
Μη ψηφίζεις τίποτα, ή ψήφισε κανένα Καζάκη. Πολύ πιο αξιοπρεπής επιλογή.
Απ' την άλλη θα μου επιτρέψεις να έχω δεί κι εγώ τί φάτσες βρίσκονται στη ΝΔ. Αφελείς, γιαγιάδες 90 ετών που πάνε να ψηφίσουν με το Π μη χαθεί καμιά ψήφος, κουτσαβάκια που νομίζουν οτι έγιναν κάποιοι, λιγδιάρηδες βλάχοι με μπλούζες πόλο με γιακά σηκωμένο, πουτανάκια. Μήπως μ' αυτούς θα σωθεί Ελλάδα?
Όταν μιλούσα για τα φλωρακια και τα πουτανακια της ΔΑΠ στηρίζεις με λύσσα τότε ΝΔ.


Τη ΝΔ την ξέρω. Ξέρω και τους λόγους που θα την ψηφίσω οι οποίοι δεν ει αι ιδεολογικοί αλλά τους ανέφερα παραπάνω. Ο Ελ εθνικισμός είναι μια αλητεία σε συνδυασμό με πολύ χαμηλό IQ. Χίλιες φορές ανταρσύα. Πιο πιθανό να βρεις αγνό πατριώτη δίπλα στον Πέτρο Κωνσταντίνου παρά σε ηγεσία ελ εθνικιστικού κόμματος.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14686
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 09 Ιουν 2019, 15:29

Ερμής έγραψε:
09 Ιουν 2019, 15:26
Πιο πιθανό να βρεις αγνό πατριώτη δίπλα στον Πέτρο Κωνσταντίνου παρά σε ηγεσία ελ εθνικιστικού κόμματος.
Έχεις συναντήσει άτομο από ανταρσύα ;
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιουν 2019, 15:29

Όταν μιλούσα για τα φλωρακια και τα πουτανακια της ΔΑΠ στηρίζεις με λύσσα τότε ΝΔ.
Εγώ τώρα δέχομαι οτι έκανα λάθος (έπεφτα ακριβώς στο "επιχείρημα" των νεοδημοκρατών "ψηφίστε εμάς, να φύγουν οι πασόκοι", όπως πέφτεις εσύ στο "ψηφίστε εμάς να φύγουν οι ζαίοι"). Εσύ τώρα έρχεσαι στο λάθος που έκανα εγώ τότε?
Για όποιο λόγο και να την ψηφίζεις, η ψήφος μετράει το ίδιο. Είτε την ρίχνεις με μισή καρδιά, είτε με πάθος, το ίδιο πράγμα είναι.
Πιο πιθανό να βρεις αγνό πατριώτη δίπλα στον Πέτρο Κωνσταντίνου παρά σε ηγεσία ελ εθνικιστικού κόμματος.
Υπερβολές. Και σου πρότεινα, ρίξε Καζάκη αν είναι έτσι. Πιο αξιοπρεπής είναι, και είναι και πατριώτης.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 09 Ιουν 2019, 15:31

Ο Βορίδης και ο Άδωνις είναι βαθιά εθνοκεντρικοι και βρίσκονται στη ΝΔ. Άτομα όπως ο Κρανιδιώτης, ο μπαλτακος και τα μέλη του ΔΙΕΣΥ είναι αξιοπρεπείς άνθρωποι, και υπήρξαν επί το πλείστον υποστηρικτές του Σαμαρά. Σοβαροί πατριώτες.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Ιουν 2019, 15:32

Μπίστης έγραψε:
09 Ιουν 2019, 15:29
Ερμής έγραψε:
09 Ιουν 2019, 15:26
Πιο πιθανό να βρεις αγνό πατριώτη δίπλα στον Πέτρο Κωνσταντίνου παρά σε ηγεσία ελ εθνικιστικού κόμματος.
Έχεις συναντήσει άτομο από ανταρσύα ;
Φυσικα. Ενα πολυ καλο μου φιλαρακι απο το σχολείο είναι πολύ μέσα σε αυτούς. Πάντα πίνουμε καμία μπίρα και έχουμε συμφωνήσει να μη μιλάμε ποτέ πολιτικά. Τέτοια καλη πάστα ανθρώπου δεν έχω γνωρίσει ποτε σε ηγετικά στελέχη του ελ εθνικισμού. Και αν εχω συναντησει, τους έφαγε το μαύρο χώμα μόλις το κόμμα έπιασε στασιδια.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Η ΧΑ γιορταζει την ''δημοφιλια'' του Μιχαλολιακου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 09 Ιουν 2019, 15:33

Ο Καζάκης είναι αντί μνημονιακος άρα εκτος πραγματικότητας στην οικονομία. Δραχμή σημαίνει καταστροφή
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών