Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Ιουν 2019, 04:23

μίστερ μαξ έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:13

*Γεωργία, τους πόνεσαν πολύ οι ευρωεκλογές. Δεν συμπαθώ τον ΣΥΡΙΖΑ, όμως αν ερθουν οι ακρίδες της ΝΔ, θα δεις παλι τα παιδια του ΝΑΜΜΟΣ να παρουν ολες τις διευθυντικές και κρατικοδιαιτες θεσεις. Εστειλα το μυνημα μου στις ευρωεκλογες, οποταν σκεφτομαι να τους εμποδίσω να πιασουν αυτοδυναμία.
E, αφού είδαμε τι παιδιά έπιασαν καρέκλα πρόσφατα :roll::roll:

Εσύ που ανοίγεις νήματα, τι έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ για να είναι άξιοι άνθρωποι στις καρέκλες; Με παραδείγματα... Και στην αντιπολίτευση το ίδιο. Τι έκανε για να θέλουν να ασχοληθούν με την πολιτική άξιοι άνθρωποι και όχι να πάνε να μπλέξουν εκεί που πάνε να μπλέξουν. Ανέβασε το επίπεδο ο ΣΥΡΙΖΑ στην πολιτική; Το υπουργικό συμβούλιο που έφτιαξε ήταν πολύ πιο άξιο και ήταν για να το παραδέχεσαι; Τι υπουργούς είχαν από πάνω τους οι πιο μορφωμένοι από τους δημοσίους υπαλλήλους; Σκέψου και απάντησε. Να έχεις φάει τον πωπό σου στη δουλειά και μέσα στην κρίση κιόλας τόσα χρόνια και να έρχονται κάτι υπουργοί...

Για το ΣΥΡΙΖΑ μιλάμε, που τα μποτάκια του την έπεφταν στο Μίκη Θεοδωράκη ότι ποιος είναι ο γέροντας και τι έκανε στη ζωή του τελικά, επειδή είχε πολιτική άποψη που δεν τους άρεσε. Ναι σιγουρα ο ΣΥΡΙΖΑ ενέπνευσε άξιους ανθρώπους να έρθουν στην πολιτική και όχι κατευθείαν από την ξαπλώστρα.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14975
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 13 Ιουν 2019, 06:30

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:56
Να τοποθετηθει και ο ακροδεξιος ψηφοφορος που θα ψηφισει ΣΥΡΙΖΑ για να σωθει η Πατριδα,αυτος που εριξε μικρο κομμα και η μεγαλη μαζα που απειχε.
7 Ιουλη κερδαμε!
Με τον κωλο κερδατε
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7818
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 13 Ιουν 2019, 08:39

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:56
Να τοποθετηθει και ο ακροδεξιος ψηφοφορος που θα ψηφισει ΣΥΡΙΖΑ για να σωθει η Πατριδα,αυτος που εριξε μικρο κομμα και η μεγαλη μαζα που απειχε.
7 Ιουλη κερδαμε!
Εικόνα

"Δεν ξεχνώ ούτε ποιοι χρεοκόπησαν την Πατρίδα μου ούτε ποιοι την έβγαλαν από τα μνημόνια. Στις ευρωεκλογές που η ψήφος είναι πιο χαλαρή στήριξα τη Χρυσή Αυγή αλλά τώρα η χώρα απειλείται με Μητσοτάκη που δήλωσε ότι θα πολεμήσει το νατιβισμό. Δηλαδή παραδέχτηκε ότι θα πολεμήσει τους ντόπιους ανθρώπους για να στηρίξει τους λαθροεισβολείς, οπότε τι συζητάμε;

Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ έδινε αντικίνητρα στους τρομοκράτες του ISIS τσακίζοντάς τους στο ξύλο όταν τολμούσαν ν' απομακρυνθούν από τις λάσπες που τους είχε πετάξει, ο Κούλης υποσχόταν καλύτερες συνθήκες, σαν τα κέτερινγκ και τα κοντέινερς που είχαν οι τζιχαντιστές επί νδ, τότε που δήλωναν ότι περνούν τόσο ωραία εδώ που δεν θέλουν να φύγουν ποτέ.

Ως Έλληνας, δεν θέλω να βλέπω τον πρωθυπουργό της χώρας να προσκυνάει τον Ατατούρκ όπως επί νδ. Σε ό,τι αφορά το Μακεδονικό, αν η Αριστερά δεν είχε να διαχειριστεί τα προβλήματα της εξωτερικής πολιτικής που χάραξε η δεξιά που όλα αυτά τα χρόνια πάλευε υπέρ της σύνθετης ονομασίας, τότε όχι απλώς θα είχαμε πετύχει μια λύση που θ' απέκλειε τ' όνομα της Μακεδονίας και κάθε παράγωγό του, αλλά θα παίρναμε και το Μοναστήρι, αν όχι και την Κωνσταντινούπολη.

Εγώ αυτά τα Μπαρόβσκι, Γκραμπόφσκι, δεν τα ξέρω. Ο πρωθυπουργός μου θέλω να είναι Έλληνας, που να έχει μεγαλώσει στην Ελλάδα, να είναι νυμφευμένος με Ελληνίδα και να έχουν κάνει Ελληνόπουλα.

Η κυβέρνηση της Αριστεράς δεν ήταν παρένθεση, αλλά ανάσα εθνικής υπερηφάνειας, οπότε σε αυτές τις εκλογές θα κάνω το πατριωτικό μου καθήκον και θα στηρίξω τον Συνασπισμό της Ριζοσπαστικής Αριστεράς."
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Ιουν 2019, 09:13

:smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Ιουν 2019, 09:25

Γάταρος έγραψε:
13 Ιουν 2019, 08:39
...
Αυτό που έγραψες, θα το βρήσκεις μπροστά σου απο ΝουΔουλικα που θα σε λένε ζαίο αριστεριστή (και θα υπονοούν πως η ΝΔ ειναι η πραγματική εθνικόφρων Δεξιά). Ηδη κάποιοι ξεκινήσαντε. :roll:

Ενω εχεις δικαιο για το οτι ο Τσιπρας δεν υποβάλλει τα σεβη του στον Κεμαλ Αττατούρκ , εγώ βρήσκω αυτη την παραξενιά του ως αγένια και ιδιοτροπία.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Ιουν 2019, 09:40

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:56
Να τοποθετηθει και ο ακροδεξιος ψηφοφορος που θα ψηφισει ΣΥΡΙΖΑ για να σωθει η Πατριδα,αυτος που εριξε μικρο κομμα και η μεγαλη μαζα που απειχε.
7 Ιουλη κερδαμε!
«Φίλε Τζίμη, ξέρεις πως ειμαι ζεν και τους γράφω ολους τους πολιτκους στα ππρια μου. Ολοι για την μάσα είναι εκει! Χα, θα με ξεγελάσουν εμένα! Για αυτό στις ευρωεκλογές πήγα με την οικογένια για μπανάκι στην Ραφήνα! Ήτανε τιγκα στον κοσμο μαν! Λες και ηταν 15αυγουστος. Αλλά εκει ξέρεις τι μου ειπε το Μαράκι. Μου λέει: "Μπαμπά, θέλω να σπουδάσω στην Αθήνα, φιλολογία". Και τότε ξεκίνησαν να αντηχουν στα αυτιά μου οι δηλώσεις του ζαβου (Κούλη) για ιδιωτικά πανεπιστήμια. Αυτοι ρε φιλε Τζιμη θα τα διαλύσουν όλα για να στελνουν κοσμο στα ιδιωτικά, να πρέπει να πληρώνω ξερω γω ποσες χιλιάδες για να σπουδάσει το Μαράκι, και μετά έχω και τον Γιάννη. Που θα τα βρω τοσα λεφτά φιλε; Για το άλλο, ο Κούλης θελει να βαλει την Ελενίτσα να δουλεύει και Κυριακές, εγω πότε θα πηδάω Τζίμη; Μου λες ποτε θα πηδάω;»
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14088
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 13 Ιουν 2019, 10:09

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 09:25
Αυτό που έγραψες, θα το βρήσκεις μπροστά σου απο ΝουΔουλικα που θα σε λένε ζαίο αριστεριστή (και θα υπονοούν πως η ΝΔ ειναι η πραγματική εθνικόφρων Δεξιά). Ηδη κάποιοι ξεκινήσαντε. :roll:
To αντίθετο. Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κόμμα που προσελκύει και ναζί.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7818
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 13 Ιουν 2019, 10:40

Leporello έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:09
μίστερ μαξ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 09:25
Αυτό που έγραψες, θα το βρήσκεις μπροστά σου απο ΝουΔουλικα που θα σε λένε ζαίο αριστεριστή (και θα υπονοούν πως η ΝΔ ειναι η πραγματική εθνικόφρων Δεξιά). Ηδη κάποιοι ξεκινήσαντε. :roll:
To αντίθετο. Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κόμμα που προσελκύει και ναζί.
Όχι όσο το κόμμα που ψηφίζεις, το οποίο άλλωστε ιδρύθηκε από αυτόν που κατονομάστηκε από τον Μαξ Μέρτεν ως συνεργάτης τους, δηλαδή τον Κώστα Καραμανλή, τον φύλακα άγγελο των εγκληματιών πολέμου της κατοχής που κατάφερε να τους εξασφαλίσει ασυλία.

Νεοδημοκράτες ναζί
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7818
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 13 Ιουν 2019, 10:41

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 09:25
Γάταρος έγραψε:
13 Ιουν 2019, 08:39
...
Αυτό που έγραψες, θα το βρήσκεις μπροστά σου απο ΝουΔουλικα που θα σε λένε ζαίο αριστεριστή (και θα υπονοούν πως η ΝΔ ειναι η πραγματική εθνικόφρων Δεξιά). Ηδη κάποιοι ξεκινήσαντε. :roll:

Ενω εχεις δικαιο για το οτι ο Τσιπρας δεν υποβάλλει τα σεβη του στον Κεμαλ Αττατούρκ , εγώ βρήσκω αυτη την παραξενιά του ως αγένια και ιδιοτροπία.
Χεσμένους τους έχω και τους νεοδημοκράτες κι εσένα. Εξάλλου δεν έχετε διαφορές. τα τσιμπούκια του Ατατούρκ είστε. Καλά κάνει ο Τσίπρας και σας γαμάει μέσα στις καταλήψεις σας. Θα πάρετε αέρα τώρα όπως παίρνετε πάντα με τη νδ μέχρι να ξαναέρθει ο Τσίπρας να σας ξαναπηδήξει.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 13 Ιουν 2019, 10:50

μίστερ μαξ έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:13
Ορισμένοι ίσως αισθάνονται εγκλωβισμένοι στην ψήφο των Ευρωεκλογών, οι οποίες ήταν ενα ηχηρό χαστουκι στα μουτρα της Κυβέρνσης. Ομως τωρα διακυβεύεται ο μισθός, η σύνταξη και το επίδομα. Οποταν πάμε σε πιο λογικές επιλογές.

*Μήτσο, θα το ρίξω ΣΥΡΙΖΑ γιατι η αυτοδύναμη ΝΔ είναι επικίνδυνη για τα εργατικά δικαιώματα. Τιμώρησα την κυβ. στις ευρωεκλογές.

*Γεωργία, τους πόνεσαν πολύ οι ευρωεκλογές. Δεν συμπαθώ τον ΣΥΡΙΖΑ, όμως αν ερθουν οι ακρίδες της ΝΔ, θα δεις παλι τα παιδια του ΝΑΜΜΟΣ να παρουν ολες τις διευθυντικές και κρατικοδιαιτες θεσεις. Εστειλα το μυνημα μου στις ευρωεκλογες, οποταν σκεφτομαι να τους εμποδίσω να πιασουν αυτοδυναμία.

*Εγώ Γιώργο είμαι ΚΚΕ, αλλά πιστεύω στην ενότητα της Αριστεράς, στις κρίσιμες εκλογικές αναμετρήσεις. Για αυτό έριξα ΚΚΕ στις ευρωεκλογές, τωρα ομως, ΣΥΡΙΖΑ.
* Μελπομένη, σ' άκουσα στις ευρωεκλογές και πήγα και μαύρισα τον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά τώρα είναι εθνικές κι εμείς διορισμένοι ΔΥ. Μην κάνεις καμιά μαλακία, έτσι;...

* Θρασύβουλε, θα τρίζουν τα κόκκαλα του πατέρα σου αγόρι μου που πέθανε πάνω στον Αγώνα, αν δεν το ρίξεις στον Αλέξη. Αν είχαμε καλύτερο σύστημα υγείας επί ΝΔ-ΣΟΚ, θα τον είχαν προλάβει στο νοσοκομείο τότε που έπαθε το έμφραγμα πάνω στην αφισοκόλληση.

(Βοήθησα καθόλου;)


Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 13 Ιουν 2019, 10:52

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:31
Ζενίθεδρος έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:22
Πως μπορείς και γίνεσαι φανατικός φιλοκυβερνητικος; Εγώ, και το ΚΚΕ άμα ήταν κυβέρνηση, θα ήμουν εναντίον της εξουσίας του. Γιαλαντζι αντιεξουσιαστης είσαι ρε μπαγασα;
Δεν ειμαι φιλοκυβερνητικος. Ειμαι εναντιον καθε μορφης εξουσίας.
Ευαγγελε εσυ?

Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Ιουν 2019, 10:53

shrike έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:50
* Μελπομένη, σ' άκουσα στις ευρωεκλογές και πήγα και μαύρισα τον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά τώρα είναι εθνικές κι εμείς διορισμένοι ΔΥ. Μην κάνεις καμιά μαλακία, έτσι;...

* Θρασύβουλε, θα τρίζουν τα κόκκαλα του πατέρα σου αγόρι μου που πέθανε πάνω στον Αγώνα, αν δεν το ρίξεις στον Αλέξη. Αν είχαμε καλύτερο σύστημα υγείας επί ΝΔ-ΣΟΚ, θα τον είχαν προλάβει στο νοσοκομείο τότε που έπαθε το έμφραγμα πάνω στην αφισοκόλληση.

(Βοήθησα καθόλου;)
:smt023:smt023:smt023

Εξτραορντινερ!
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Pam
Δημοσιεύσεις: 1487
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2018, 01:10

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pam » 13 Ιουν 2019, 11:22

:smt005: Η διαφορά αγαπητοί ΣΥΡΙΖΑιοι θα είναι διψήφια στις εκλογές στις 7 Ιουλίου.Ετοιμαστείτε από τώρα.
Τάδε έφη Αρίστος:
ΧΑ και ΚΚΕ θα παρουν μαζι 20%.

Συριζα και ΝΔ θα παρουν μαζι 65%.

Θα μεινουν εκτος Βουλης κομματα που πηραν ψηφους 15%.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4594
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 13 Ιουν 2019, 11:44

Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27131
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 15:06

Εάν έχουν μείνει ακόμη κάποιοι που σκέφτονται να μην ψηφίσουν Νέα Δημοκρατία, τους προσκαλώ να δούνε την σημερινή συνέντευξη. Καλύτερος πέρα από οποιαδήποτε προσδοκία ο Κυριάκος Μητσοτάκης. Η εβδόμη Ιουλίου δεν μπορεί να έρθει αρκετά γρήγορα

Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών