Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 12 Ιουν 2019, 15:13

Ορισμένοι ίσως αισθάνονται εγκλωβισμένοι στην ψήφο των Ευρωεκλογών, οι οποίες ήταν ενα ηχηρό χαστουκι στα μουτρα της Κυβέρνσης. Ομως τωρα διακυβεύεται ο μισθός, η σύνταξη και το επίδομα. Οποταν πάμε σε πιο λογικές επιλογές.

*Μήτσο, θα το ρίξω ΣΥΡΙΖΑ γιατι η αυτοδύναμη ΝΔ είναι επικίνδυνη για τα εργατικά δικαιώματα. Τιμώρησα την κυβ. στις ευρωεκλογές.

*Γεωργία, τους πόνεσαν πολύ οι ευρωεκλογές. Δεν συμπαθώ τον ΣΥΡΙΖΑ, όμως αν ερθουν οι ακρίδες της ΝΔ, θα δεις παλι τα παιδια του ΝΑΜΜΟΣ να παρουν ολες τις διευθυντικές και κρατικοδιαιτες θεσεις. Εστειλα το μυνημα μου στις ευρωεκλογες, οποταν σκεφτομαι να τους εμποδίσω να πιασουν αυτοδυναμία.

*Εγώ Γιώργο είμαι ΚΚΕ, αλλά πιστεύω στην ενότητα της Αριστεράς, στις κρίσιμες εκλογικές αναμετρήσεις. Για αυτό έριξα ΚΚΕ στις ευρωεκλογές, τωρα ομως, ΣΥΡΙΖΑ.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη


Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14613
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Ιουν 2019, 15:22

ΙΒΑΝΚΑ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ, ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!



Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 12 Ιουν 2019, 15:29

Καλή ιδέα για σποτ.
Είναι σκηνοθέτας κάποιος από τα μέλη του πχόρουμ ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 12 Ιουν 2019, 15:30

μίστερ μαξ έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:13
Ορισμένοι ίσως αισθάνονται εγκλωβισμένοι στην ψήφο των Ευρωεκλογών, οι οποίες ήταν ενα ηχηρό χαστουκι στα μουτρα της Κυβέρνσης. Ομως τωρα διακυβεύεται ο μισθός, η σύνταξη και το επίδομα. Οποταν πάμε σε πιο λογικές επιλογές.

*Μήτσο, θα το ρίξω ΣΥΡΙΖΑ γιατι η αυτοδύναμη ΝΔ είναι επικίνδυνη για τα εργατικά δικαιώματα. Τιμώρησα την κυβ. στις ευρωεκλογές.

*Γεωργία, τους πόνεσαν πολύ οι ευρωεκλογές. Δεν συμπαθώ τον ΣΥΡΙΖΑ, όμως αν ερθουν οι ακρίδες της ΝΔ, θα δεις παλι τα παιδια του ΝΑΜΜΟΣ να παρουν ολες τις διευθυντικές και κρατικοδιαιτες θεσεις. Εστειλα το μυνημα μου στις ευρωεκλογες, οποταν σκεφτομαι να τους εμποδίσω να πιασουν αυτοδυναμία.

*Εγώ Γιώργο είμαι ΚΚΕ, αλλά πιστεύω στην ενότητα της Αριστεράς, στις κρίσιμες εκλογικές αναμετρήσεις. Για αυτό έριξα ΚΚΕ στις ευρωεκλογές, τωρα ομως, ΣΥΡΙΖΑ.
Και μετά ξύπνησες με βρεγμένο σώβρακο.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 12 Ιουν 2019, 15:30

Θυμαται κανεις με νομο ποιας κυβερνησης εσβησαν τα χρεη του ΝΑΜΜΟΣ ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11991
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 12 Ιουν 2019, 15:31

Ζαιοι λίγες μέρες έμειναν για το οριστικό φούμο.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 12 Ιουν 2019, 15:34

Εικόνα
Daje έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:22
ΙΒΑΝΚΑ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ, ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Εδω μια ξανθια φωνάζει "πεσ του οτι δεν εχω μονάδες".
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4362
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 12 Ιουν 2019, 15:40

:o
Συνημμένα
images.jpg
images.jpg (5.02 KiB) Προβλήθηκε 1129 φορές
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30773
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 12 Ιουν 2019, 15:45

μίστερ μαξ έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:13
*Μήτσο, θα το ρίξω ΣΥΡΙΖΑ γιατι η αυτοδύναμη ΝΔ είναι επικίνδυνη για τα εργατικά δικαιώματα. Τιμώρησα την κυβ. στις ευρωεκλογές.

*Γεωργία, τους πόνεσαν πολύ οι ευρωεκλογές. Δεν συμπαθώ τον ΣΥΡΙΖΑ, όμως αν ερθουν οι ακρίδες της ΝΔ, θα δεις παλι τα παιδια του ΝΑΜΜΟΣ να παρουν ολες τις διευθυντικές και κρατικοδιαιτες θεσεις. Εστειλα το μυνημα μου στις ευρωεκλογες, οποταν σκεφτομαι να τους εμποδίσω να πιασουν αυτοδυναμία.

*Εγώ Γιώργο είμαι ΚΚΕ, αλλά πιστεύω στην ενότητα της Αριστεράς, στις κρίσιμες εκλογικές αναμετρήσεις. Για αυτό έριξα ΚΚΕ στις ευρωεκλογές, τωρα ομως, ΣΥΡΙΖΑ.
μια χαρά τα βρίσκω ως διατυπώσεις
με αυτοπεποίθηση και σταθερότητα θα αντιμετωπίσουν φίλους/συγγ γιατί, μη γελιόμαστε, και αυτοί καταλαβαίνουν..
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Ιουν 2019, 15:48

under έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:30
Θυμαται κανεις με νομο ποιας κυβερνησης εσβησαν τα χρεη του ΝΑΜΜΟΣ ;
εχμ
κυβέρνηση του βουνού;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 12 Ιουν 2019, 15:52

Να μας πει ο μαξουλης.Και αν δεν θυμαται αυτος ας μας πει ο συντροφος dna
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 12 Ιουν 2019, 15:56

Να τοποθετηθει και ο ακροδεξιος ψηφοφορος που θα ψηφισει ΣΥΡΙΖΑ για να σωθει η Πατριδα,αυτος που εριξε μικρο κομμα και η μεγαλη μαζα που απειχε.
7 Ιουλη κερδαμε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών