Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Ιουν 2019, 14:00

Στηρίζω τον λεβέντη θαλασσόλυκο νάνδρο απέναντι στον χυδαίο εθνολαϊκιστικό όχλο
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 17 Ιουν 2019, 14:54

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 14:00
θαλασσόλυκο νάνδρο
στα γραφεια λεει ητανε

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 17 Ιουν 2019, 15:02

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 14:00
Στηρίζω τον λεβέντη θαλασσόλυκο νάνδρο απέναντι στον χυδαίο εθνολαϊκιστικό όχλο
Πασοκοι ενωμενοι, ποτε νικημενοι.
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 16:52

blackpaint έγραψε:
17 Ιουν 2019, 14:54
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 14:00
θαλασσόλυκο νάνδρο
στα γραφεια λεει ητανε
Πριν βγω στα γραφεία δεν ταξίδευα; Οπωσδήποτε δεν το παίζω θαλασσόλυκος!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 16:53

Ju-87 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 15:02
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 14:00
Στηρίζω τον λεβέντη θαλασσόλυκο νάνδρο απέναντι στον χυδαίο εθνολαϊκιστικό όχλο
Πασοκοι ενωμενοι, ποτε νικημενοι.
Εικόνα
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 17 Ιουν 2019, 18:11

Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:53
Ju-87 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 15:02
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 14:00
Στηρίζω τον λεβέντη θαλασσόλυκο νάνδρο απέναντι στον χυδαίο εθνολαϊκιστικό όχλο
Πασοκοι ενωμενοι, ποτε νικημενοι.
Εικόνα
Εσυ δεν ειχες πει οτι στα '80ς ψηφιζες Ανδρεα? :D
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 18:24

Ju-87 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 18:11
Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:53
Ju-87 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 15:02
Πασοκοι ενωμενοι, ποτε νικημενοι.
Εικόνα
Εσυ δεν ειχες πει οτι στα '80ς ψηφιζες Ανδρεα? :D
Δεν μπορείς να ζήσεις αν δεν ταμπελιάσεις/ βάλεις σε κάποιο κουτάκι τον συνομιλητή σου;

Αποχή '90-'12. Πιο πρόσφατα ψήφισα Τζήμερο και στο παρελθόν κουκουέδες δημάρχους! Αυτά με κάνουν πασόκο;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 17 Ιουν 2019, 20:52

Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 11:53
Pedro έγραψε:
17 Ιουν 2019, 00:28
Τελικα Νανδρε,κάνεις μοναχα για συζητησεις στις θετικες επιστημες. Αν κι εκει παλι ,ενιοτε σχολιαζεις ,καπως ,πως να το πω..προσβλητικα;

Ειλικρινα,ενω θελω να σχολιασω και να παραθεσω με την σειρα τις αποψεις μου,αλλα θεωρω οως δεν θα βγαλει σε καλο η συζητηση μαζι σου.

Τεσπα. Αναμενω να κραξεις κ εμενα. Αγαπητε.
@ Pedro
Μετέφερα το ποστ εδώ, για να μην "χαλάμε" το άλλο νήμα, τρομάρα του.

Θα μας πεις για τους πολιτικούς που το 90% είναι από ψεύτες μέχρι κλέφτες και προδότες; Εξαιρούνται οι δικοί σου;
Θα μας πεις για την ναζιστική υπερεθνικιστή ακροδεξιά και το ρατσιστικό μίσος κατά των άλλων λαών ή για τον αριστερόστροφο φασισμό με το μίσος κατά της χώρας και του λαού και υπέρ του εθνικισμού όλων των άλλων, πάντα των άλλων;
Θα μας πεις για τα σάπια κόμματα με εξαίρεση το δικό σου;
Για το πόσο τέλειο είναι σε όλα ενώ τα υπόλοιπα είναι για τον Καιάδα;
Για τον εκχυδαϊσμό της πολιτικής την τελευταία 10-15ετία, με πρωταγωνιστές τον νταουλιέρη και τον συνεργάτη του τον ΠτΘ, που αποδείχτηκαν οι πρώτοι γερμανοτσολιάδες και μερκελιστές, ενώ κατηγορούσαν για τέτοιους τους άλλους;
Που υποσχέθηκε τα πάντα στους πάντες, απορρόφησε τους σάπιους πασόκους, ξέσκισε την μεσαία τάξη (τους άλλους, τους κακούς) και μοιράζει ελεημοσύνη στους μη έχοντες (τους δικούς του);
Για τους αιματορουφήχτες τοκογλύφους που όμως μας έδωσαν το μεγαλύτερο δάνειο στην ιστορία του κόσμου, και τα κακά μνημόνια;
Για να σε διαβάσουμε...

Έχω συχαθεί τους κολλημένους ηλίθιους ή επαγγελματίες έξυπνους που είτε με σοβαροφανές ή αλήτικο ύφος, υιοθετούν το πλήρες κομματικό πακέτο, χωρίς προσωπική κρίση/ άποψη και μας σπρώχνουν το σανό που οι ίδιοι μασούν, προσβάλλοντας την νοημοσύνη μας.
.

Δυστυχως αυτος που ειναι κολλημενος εισαι εσυ. Επισης αυτος που βαζει ταμπελες εισαι παλι εσυ. Διχως να γνωριζεις τις αποψεις μου και την ιδεολογια μου με κατεταξες στην ψευτοαριστερα του τσιπρα. Αναθεμα τους ηλιθιους που τον ψηφισαν,που ειναι οι ιδιοι ,που εδω κ μια σαρανταετια εναλλασονται μεταξυ δυο κομματων.

Ποτε μου δεν ψηφισα και δεν προκειται να ψηφισω. Διοτι απλουστατα δεν με εκφραζει κανεις. Ακομη κι αυτοι που ορισμενες φορες θεωρησα πως ισως να αξιζουν την ψηφο μου ,δυστυχως δεν με διεψευσαν πως ολοι τους κοιτανε την παρτη τους. Τελευταιος ολων,που ηταν και η αιτια να αποχωρησω για δευτερη φορα απο την ελλαδα,που αγαπω παρα πολυ (ειμαι σιγουρις πως με καταλαβαινεις,γιατι κι εσυ ελειπες ) και ζω εδω και 2 δεκαετιες με νοσταλγια. Την 10 Ιουλιου,αφου διαπιστωσα πως τελικα συμφωνησαν και πως το οχι εγνε εκλεισα εισητηριο και εφυγα. Μπορεις να με αποκαλεσεις δειλο η οπωσδηποτε θες,αλλα αν εμενα,δυστυχως θα επρεπε να υποστω ανυποφορες συνθηκες εργασιας. Χωρια που ισως να μην εβρισκα δουλεια,οχι λογω του οτι ειμαι τεμπελης,γνωριζεις και εσυ,ισως καλυτερα απο εμενα ,πως εοχαν κ εχουν τα πραγματα στην αγορα εργασιας.


Εσενα,ομως,για αλλο λογο σου εγραψα και απο οτι φαινεται,αντι να το αγνοησεις η απλα να γραψεις δυο τρεις γραμμες,ανοιξες ολοκληρο νημα για να μου πεις τι; Οτι εχω αδικω που στα λεω ντομπρα και ευθεως; Αφου εδω και πολλα χρονια παρατηρω αυτο που κανεις. Καλο ειναι να κατακαβεις πως περισσοτερο σχολιασα για τους τροπους σου παρα για τις αποψεις σου. Αδου κατατ το παρελθον,ουτως η αλλως εχουμε ερθει σε αντιπαραθεση και εχουμε ξεκαθαρισει τις αποψεις μας.


Υγ. Δυστυχως,οσο μεγλωνεις γινεσαιμολο και περισσοτερο γεροπαραξενος.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 17 Ιουν 2019, 20:57

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 12:21
O Pedro προσπαθει να εντοπισει το πολιτικο στιγμα του Nandros
Και η απαντηση του ειναι σαφης
Ενας συνταξιουχος που του φταινει ολοι και ολα
Μια χαρα συννεονηθηκα κε τον γερο τζενται και σε πολυ καλο κλιμα. Και ναι! Δεν θα μου αλλαξει ουδεις αυτη την αποψη ,συγκεκριμενα περι των συνταξιουχων. Που οποιος τους δωσει πολλα ,ακομη και τ ρα πηγαινουν και τους ψηφιζουν,διχως να εχουν ιδεολογια,αυτοι που μας εφεραν σημερα σε αυτο το χαλι,γιατι συμφωνα με το πολιτευμα μας,αυτοι ψηφιζαν επι χρονια τα δυο κομματα,αυτοι επελεγαν τους απατεωνες εκπροσωπους ,που ρημαξαν τα παντα. Τι θα πιστευω,οτι οι μεταναστες ευθυνονται για την οικονομικη κατασταση,οπως κατι πανηλιθιοι ακροδεξιοι;

Τεσπα,κακως που ασχολουμαι μαζι σου. :blm::blm:
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 21:24

Pedro έγραψε:
17 Ιουν 2019, 20:52
Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 11:53
Pedro έγραψε:
17 Ιουν 2019, 00:28
Τελικα Νανδρε,κάνεις μοναχα για συζητησεις στις θετικες επιστημες. Αν κι εκει παλι ,ενιοτε σχολιαζεις ,καπως ,πως να το πω..προσβλητικα;

Ειλικρινα,ενω θελω να σχολιασω και να παραθεσω με την σειρα τις αποψεις μου,αλλα θεωρω οως δεν θα βγαλει σε καλο η συζητηση μαζι σου.

Τεσπα. Αναμενω να κραξεις κ εμενα. Αγαπητε.
@ Pedro
Μετέφερα το ποστ εδώ, για να μην "χαλάμε" το άλλο νήμα, τρομάρα του.

Θα μας πεις για τους πολιτικούς που το 90% είναι από ψεύτες μέχρι κλέφτες και προδότες; Εξαιρούνται οι δικοί σου;
Θα μας πεις για την ναζιστική υπερεθνικιστή ακροδεξιά και το ρατσιστικό μίσος κατά των άλλων λαών[/color] ή για τον αριστερόστροφο φασισμό με το μίσος κατά της χώρας και του λαού και υπέρ του εθνικισμού όλων των άλλων, πάντα των άλλων;
Θα μας πεις για τα σάπια κόμματα με εξαίρεση το δικό σου;
Για το πόσο τέλειο είναι σε όλα ενώ τα υπόλοιπα είναι για τον Καιάδα;
Για τον εκχυδαϊσμό της πολιτικής την τελευταία 10-15ετία, με πρωταγωνιστές τον νταουλιέρη και τον συνεργάτη του τον ΠτΘ, που αποδείχτηκαν οι πρώτοι γερμανοτσολιάδες και μερκελιστές, ενώ κατηγορούσαν για τέτοιους τους άλλους;
Που υποσχέθηκε τα πάντα στους πάντες, απορρόφησε τους σάπιους πασόκους, ξέσκισε την μεσαία τάξη (τους άλλους, τους κακούς) και μοιράζει ελεημοσύνη στους μη έχοντες (τους δικούς του);
Για τους αιματορουφήχτες τοκογλύφους που όμως μας έδωσαν το μεγαλύτερο δάνειο στην ιστορία του κόσμου, και τα κακά μνημόνια;
Για να σε διαβάσουμε...

Έχω συχαθεί τους κολλημένους ηλίθιους ή επαγγελματίες έξυπνους που είτε με σοβαροφανές ή αλήτικο ύφος, υιοθετούν το πλήρες κομματικό πακέτο, χωρίς προσωπική κρίση/ άποψη και μας σπρώχνουν το σανό που οι ίδιοι μασούν, προσβάλλοντας την νοημοσύνη μας.
Δυστυχως αυτος που ειναι κολλημενος εισαι εσυ. Επισης αυτος που βαζει ταμπελες εισαι παλι εσυ. Διχως να γνωριζεις τις αποψεις μου και την ιδεολογια μου με κατεταξες στην ψευτοαριστερα του τσιπρα. Αναθεμα τους ηλιθιους που τον ψηφισαν,που ειναι οι ιδιοι ,που εδω κ μια σαρανταετια εναλλασονται μεταξυ δυο κομματων.

Ποτε μου δεν ψηφισα και δεν προκειται να ψηφισω. Διοτι απλουστατα δεν με εκφραζει κανεις. Ακομη κι αυτοι που ορισμενες φορες θεωρησα πως ισως να αξιζουν την ψηφο μου ,δυστυχως δεν με διεψευσαν πως ολοι τους κοιτανε την παρτη τους. Τελευταιος ολων,που ηταν και η αιτια να αποχωρησω για δευτερη φορα απο την ελλαδα,που αγαπω παρα πολυ (ειμαι σιγουρις πως με καταλαβαινεις,γιατι κι εσυ ελειπες ) και ζω εδω και 2 δεκαετιες με νοσταλγια. Την 10 Ιουλιου,αφου διαπιστωσα πως τελικα συμφωνησαν και πως το οχι εγνε εκλεισα εισητηριο και εφυγα. Μπορεις να με αποκαλεσεις δειλο η οπωσδηποτε θες,αλλα αν εμενα,δυστυχως θα επρεπε να υποστω ανυποφορες συνθηκες εργασιας. Χωρια που ισως να μην εβρισκα δουλεια,οχι λογω του οτι ειμαι τεμπελης,γνωριζεις και εσυ,ισως καλυτερα απο εμενα ,πως εοχαν κ εχουν τα πραγματα στην αγορα εργασιας.

Εσενα,ομως,για αλλο λογο σου εγραψα και απο οτι φαινεται,αντι να το αγνοησεις η απλα να γραψεις δυο τρεις γραμμες,ανοιξες ολοκληρο νημα για να μου πεις τι; Οτι εχω αδικω που στα λεω ντομπρα και ευθεως; Αφου εδω και πολλα χρονια παρατηρω αυτο που κανεις. Καλο ειναι να κατακαβεις πως περισσοτερο σχολιασα για τους τροπους σου παρα για τις αποψεις σου. Αδου κατατ το παρελθον,ουτως η αλλως εχουμε ερθει σε αντιπαραθεση και εχουμε ξεκαθαρισει τις αποψεις μας.

Υγ. Δυστυχως,οσο μεγλωνεις γινεσαιμολο και περισσοτερο γεροπαραξενος.
Κατάλαβες λάθος, δεν σου επιτέθηκα. Αν ήταν κάποιος από τους κολλημένους δεν θα ασχολούμουν καν. Το ότι άνοιξα ολόκληρο νήμα, κάτι σημαίνει.
Δεν σε ταμπέλιασα, αφού δεν αναφέρθηκα μόνο στους συριζαίους, αν και έδωσα έμφαση σε αυτούς. Ξαναδές το μπλε κείμενο.
Τα υπόλοιπα στο κείμενο μου ήταν προσωπική εκτόνωση με αφορμή το ποστ σου.

Δεν πρόκειται να κατηγορήσω κάποιον που φεύγει έξω για καλύτερα. Ενοχλούμαι όμως από αυτούς που εκ του ασφαλούς μιλούν στο β' πρόσωπο Πληθυντικού, μας κουνούν το δάκτυλο και βρίζουν, υποτιμούν, ξεφτιλίζουν, μαζί και τις οικογένειες τους που έμειναν πίσω.
Δεν σε θυμάμαι από το παλιό και δεν έχω προκατάληψη εναντίον σου.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 21:33

Pedro έγραψε:
17 Ιουν 2019, 20:57
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 12:21
O Pedro προσπαθει να εντοπισει το πολιτικο στιγμα του Nandros
Και η απαντηση του ειναι σαφης
Ενας συνταξιουχος που του φταινει ολοι και ολα
Μια χαρα συννεονηθηκα κε τον γερο τζενται και σε πολυ καλο κλιμα. Και ναι! Δεν θα μου αλλαξει ουδεις αυτη την αποψη ,συγκεκριμενα περι των συνταξιουχων. Που οποιος τους δωσει πολλα ,ακομη και τ ρα πηγαινουν και τους ψηφιζουν,διχως να εχουν ιδεολογια,αυτοι που μας εφεραν σημερα σε αυτο το χαλι,γιατι συμφωνα με το πολιτευμα μας,αυτοι ψηφιζαν επι χρονια τα δυο κομματα,αυτοι επελεγαν τους απατεωνες εκπροσωπους ,που ρημαξαν τα παντα. Τι θα πιστευω,οτι οι μεταναστες ευθυνονται για την οικονομικη κατασταση,οπως κατι πανηλιθιοι ακροδεξιοι;

Τεσπα,κακως που ασχολουμαι μαζι σου. :blm::blm:
Για το μπλε κείμενο: Είμαι συνταξιούχος και δεν ψήφισα, ούτε πρόκειται να ψηφίσω σύριζα ή όποιον άλλο υποσχεθεί επιδόματα. Να πω τώρα πως εσύ είσαι ο προκατειλημμένος;
Για το πράσινο κείμενο: Απείχα από τις πολιτικές εκλογές μεταξύ '90-'12 λόγω σιχασιάς για τα γεγονότα του ΄89. Γιατί με ταμπελιάζεις;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 17 Ιουν 2019, 21:49

Μπορει να καταλαβα λαθος,αλλωστε ειναι γραπτος λογος και ισως να το εξελαβα ως αποτομο υφος κλπ. Οσον αφορα για το τσουβαλιασμα,εχεις δικαιο. Δεν ειμαι προκατηλλειμενος,απλα η μεγιστη πλειοψηφια των συνταξιουχων αυτο κανει και οπως ειπα και πριν ,δεν θα αλλαξει η αποψη μου. Εσυ προσωπικα,αφου απηχες και δεν συμμετειχες σαφως και δεν ευθυνεσαι. Αλλα οσοι το επραξαν,δεν θα παψω ναπιστευω οτι ευθυνονται. Επισης,ακομη κι αν δεν ψηφιζες,αλλα οι αποψεις-ιδεες σου κλινουν προς τα κομματα που μας εφτασαν εδω ,συμπεριλαμβανομενου του συριζα) ,εννοειτε πως θα εξακολουθω να αντιπαρτιθεμαι με οσους ψηφιζουν αυτα τα κομματα.

Καλο σου απογευμα,ευχομαι συντομα,κρατομτας μακρια τις ιδεολογιες μας να τα πουμε στις θετικες επιστημες.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 17 Ιουν 2019, 21:53

Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 18:24
Ju-87 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 18:11
Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:53
Εικόνα
Εσυ δεν ειχες πει οτι στα '80ς ψηφιζες Ανδρεα? :D
Δεν μπορείς να ζήσεις αν δεν ταμπελιάσεις/ βάλεις σε κάποιο κουτάκι τον συνομιλητή σου;

Αποχή '90-'12. Πιο πρόσφατα ψήφισα Τζήμερο και στο παρελθόν κουκουέδες δημάρχους! Αυτά με κάνουν πασόκο;
.
Καταλαβα. Εκτος απο πρωην πασοκος εισαι και κρυφοκομμουνα. :e040:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 22:08

Ju-87 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 21:53
Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 18:24
Ju-87 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 18:11
Εσυ δεν ειχες πει οτι στα '80ς ψηφιζες Ανδρεα? :D
Δεν μπορείς να ζήσεις αν δεν ταμπελιάσεις/ βάλεις σε κάποιο κουτάκι τον συνομιλητή σου;

Αποχή '90-'12. Πιο πρόσφατα ψήφισα Τζήμερο και στο παρελθόν κουκουέδες δημάρχους! Αυτά με κάνουν πασόκο;
Καταλαβα. Εκτος απο πρωην πασοκος εισαι και κρυφοκομμουνα. :e040:
Μη με αναγκάζεις; να ξαναβάλω το παλινδρομικό emoticon που αντέγραψα από σένα, που είσαι μέλος του bourdela.com.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τί θα μας πεις και τί θα μας σχολιάσεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 17 Ιουν 2019, 22:43

blackpaint έγραψε:
17 Ιουν 2019, 12:38
Η δικη σας γεννια μας εφερε εδω. Να εχετε την ελαχιστη αιδω να σωπαινετε.
blackpaint έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:12
κι ετσι να ναι, τωρα εσυ εισαι η γεννια που θα κατσει στον παγκο και θ ακουει αντι να μιλαει.
Αυτό είναι ηλικιακός ρατσισμός.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών