Κωδικός Κροατία.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
NoMoreLice
Δημοσιεύσεις: 926
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:14

Re: Κωδικός Κροατία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NoMoreLice » 17 Ιουν 2019, 14:00

Πώς τα μάθανε όλα αυτά τα απόρρητα οι συγγραφείς του βιβλίου;
Να δώσει η Μεγαλόχαρη κι η Παναγιά η Κανάλα
να μεγαλώσω γρήγορα σαν τα κορίτσια τ' άλλα

:scross:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 14:01

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:49
Πως γινεται αυτοι που πιστευουν οτι ενα Grexit θα κατεστρεφε την ΕΕ να πιστευουν ταυτοχρονα οτι θα ωφελουσε την Ελλαδα;
Ποσα μποφορ τρικυμια εχουν στο μυαλο τους;
Δεν πάει έτσι. Πίστευαν ότι ο εκβιασμός θα έπιανε και οι Ευρωπαίοι θα μας έδιναν τα πάντα, μέχρι bj θα μας έκαναν, για να μην βγούμε και τους διαλύσουμε.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Κωδικός Κροατία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 14:03

under έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:59
Βεβαια ακομα και η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,η ανιατη ΒΛΑΚΕΙΑ εχει μια καποια λογικη.
Αν καποιος πιστευε οτι η ανθρωπιστικη βοηθεια για τον πληθυσμο ειναι κατι το οχι και τοσο τρομερο,φυσικο και επομενο να πιστευει οτι το επιδομα 200 ευρω του πικου ειναι ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ.

Φιλοι αθεοι,ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ !
Μη με βάζεις σε πειρασμό! :smt077:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7895
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Κωδικός Κροατία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Ιουν 2019, 14:16

NoMoreLice έγραψε:
17 Ιουν 2019, 14:00
Πώς τα μάθανε όλα αυτά τα απόρρητα οι συγγραφείς του βιβλίου;
Ε και εσύ τώρα. Εδώ μιλάμε για γιγάντισσες της διανόησης.
Λες και στην Ελλάδα κατοικούν μόνο τσοπάνηδες (να γίνει και αυτό άραγε;) και δεν μπορούν να διαβάσουν μια σοβαρή εκτίμηση εκ' των προτέρων για τις επιπτώσεις μιας επιλογής.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 17 Ιουν 2019, 14:53

Dante Alighieri έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:11
Ενω οι πανεξυπνοι ψηφισαν ΝΑΙ :D


Σε συνέντευξη που παραχώρησε στον τηλεοπτικό σταθμό Open, ο πρώην υπουργός Οικονομικών τόνισε πως δεν υπήρχε ποτέ σοβαρό ενδεχόμενο απομάκρυνσης της Ελλάδας από την Ευρωζώνη, καθώς η Μέρκελ και ο Μάριο Ντράγκι είχαν αντιληφθεί ότι μια τέτοια κίνηση θα αποτελούσε
δυναμίτη στα θεμέλια της ΕΚΤ και θα είχε τεράστιο κόστος για την Ευρώπη.
«Δεν υπήρχε το σχέδιο Σόιμπλε για Grexit. Είχε βάλει βέτο η Μέρκελ. Ένα Grexit θα ήταν δυναμίτης στα θεμέλια της ΕΚΤ. Όταν ο Σόιμπλε μου ζήτησε να κάνουμε τη συζήτηση για το Grexit τον ρώτησα αν έχει το ok από της Μέρκελ. Τρεις εβδομάδες περίμενα να μου απαντήσεις. Η Μέρκελ με τον Ντράγκι γνώριζαν το τεράστιο κόστος για την Ευρώπη. Πάντως για μένα δεν ήταν το χειρότερο σενάριο αυτό. Το χειρότερο σενάριο για την Ελλάδα ήταν η συρρίκνωση και η ερημοποίησή της εντός του ευρώ».

Ανέφερε πως ήταν «ιερή υποχρέωση» η καταγραφή των συνομιλιών του Eurogroup, καθώς θεωρεί αδιανόητο το να λαμβάνονται αποφάσεις για το μέλλον των ευρωπαϊκών χωρών πίσω από κλειστές πόρτες.

«Όταν ζήτησα τα πρακτικά του Eurogroup δεν τα βρήκα. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό όταν λαμβάνονται αποφάσεις κεκλεισμένων των θυρών για το μέλλον ευρωπαϊκών χωρών; Όταν το έθεσα, μου είπε ο κ. Νταισελμπλουμ ότι το Eurogroup δεν υπάρχει ως νομικό πρόσωπο άρα δεν υπάρχουν κανόνες και είπαν ότι οι συναντήσεις μας ήταν ανεπίσημες», ανέφερε ο Γ. Βαρουφάκης και πρόσθεσε ότι την ίδια μέθοδο ακολουθούν όλοι οι υπουργοί, όπως ο Ευκλείδης Τσακαλώτος και παλιότερα ο Β. Σόιμπλε.



To grexit θα κοστιζε παρα πολυ στην Ευρωπη. Τα παρασιτα της πολιτικης - νεα δημοκρατια και πασοκ - που το μονο τους μελημα ειναι οι μιζες και τα συμφεροντα των ισχυρων συνεχιζουν τις αναρθρες κραυγες και το διχασμο των Ελληνων.
:smt005:

Βαρουφάκης = δημιουργική ασάφεια = εγγύηση!
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 17 Ιουν 2019, 14:58

Bandit59 έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:13
Κάτσε, τώρα έχω μπερδευτεί... ΟΙ ΝΔ ήταν υπέρ του ΟΧΙ ή του ΝΑΙ; Και αν ήταν υπέρ του ΝΑΙ, πως έφτασε το ποσοστό του ΟΧΙ τόσο μεγάλο; Και γιατί μετά φώναζαν που ο Τσίπρας έκανε το ΟΧΙ, ΝΑΙ; :smt017
Ήταν υπέρ του ΝΑΙ.
40% ψήφισαν ΝΑΙ.
Κανένας δεν φώναξε που το όχι έγινε ναι, όλοι έλεγαν και λένε πόσο ξεφτίλας είναι ο Τσίπρας και οι συριζαίοι που μέχρι το δημοψήφισμα υποστήριζαν το όχι και αμέσως μετά άρχισαν τις κυβιστήσεις.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 17 Ιουν 2019, 15:02

nik_killthemall έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:23
Ψιλοδιαφωνώ με την τοποθέτηση του νηματοθέτη !
Το '15 έπρεπε όπωσδήποτε να βγούμε από το ευρώ άτακτα, γιατί θα ήταν απερίγραπτη η στύση να ζεις σε γρήγορη ταχύτητα την δαρβινική θεωρία, να βλέπεις όλους αυτούς τους (κατά πλειοψηφεία εκ του ασφαλούς) πατριδοκάπηλους, ψευτοπατριώτες, αστράτευτους, βησματικούς κλπα αποβράσματα με δικαίωμα ψήφου που είχαν ταυτίσει την "πολιτική" τους "άποψη" με τον πατριωτισμό, τον κολοκοτρώνη, τον καραϊσκάκη και τον νικηταρά και κάθε διαφορετική άποψη με εθνοπροδότη και την απατρία, να εξαθλιώνονται στο πεζοδρόμιο σε αριστερό πρότυπο Βενεζουέλας, ενώ απτην άλλη οι ικανοί θα επιβίωναν έτσι κι αλλιώς μεταναστεύοντας (και μάλιστα οι πιο αριστεροί από αυτους τους ικανούς θα μετανάστευαν σε όσο το δυνατόν πιο καπιταλιστική οικονομία καθαρά για λόγους υποκρισίας και ψευτιάς του είναι τους).

Τώρα αναγκαστικά, όλο αυτό το πλειοψηφικό τσούρμο σαλτιμπαγκων δεν έπαθε τίποτα και εξακολουθεί και βαραίνει τη χώρα γιατί για άλλη μια φορά ο σύγχρονος άνθρωπος έρχεται να επέμβει και να αναστείλλει την δαρβινική θεωρία ...
Δεν είναι ακριβώς έτσι. Δεν είχαν όλοι την δυνατότητα να μεταναστευσουν, δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι όταν μιλάς για "ικανούς".
Εγώ είχα την οικονομική δυνατότητα και συγγενικά πρόσωπα στο εξωτερικό και ήμουν έτοιμος να φύγω, πολλοί άλλοι όμως από τους λογικούς ανθρώπους δεν ήταν το ίδιο τυχεροί.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Philip Mortimer την 17 Ιουν 2019, 15:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 17 Ιουν 2019, 15:03

Beria έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:29
under έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:20
Antares έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:13
Αντί να περιμένουμε από τον Θεό δεν βάζουμε κανέναν σωστό άνθρωπο στη βουλή και να προσέχουμε λίγο παραπάνω; Γιατί αν καθόμαστε και περιμένουμε, όχι ανάξιοι, αλλά λωποδύτες θα μας κυβερνούν πάντα.
Αν θέλουν θα μας "σώζουν" , αν θέλουν θα μας βάζουν σε πόλεμο κλπ. κλπ. Θα "γράφουν" και τα ανάλογα βιβλία.
Απλά μην αναφέρετε το όνομα του Θεού σε όλα αυτά. Προσωπικά με πιάνει εμετός.
Αν το 61% του πληθυσμου ειναι επιβεβαιωμενα ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΙ,πως ειναι δυνατον να βαλει σωστους ανθρωπους στη Βουλη ;
Κατι αλλο συμβαινει,μεταφυσικο.
Νομίζω ότι έχεις κάνει λάθος στις αθροίσεις σου:

Σύνοψη αποτελεσμάτων βουλευτικών εκλογών 7ης Μαρτίου 2004
Νέα Δημοκρατία 45,36%
Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα 40,55%


Εμένα 86% μου βγαίνουν :003:
Ζαβολιά.
Τα ποσοστά του 14 είναι πολύ πιο αντιπροσωπευτικά αφού το 80% του ΠΑΣΟΚ από πράσινο είχε γίνει ροζουλί.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Κωδικός Κροατία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 17 Ιουν 2019, 15:08

Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:55
Εικόνα

Και υπάρχουν στο πχόρουμ υποστηρικτές αυτού του λωποδύτη και απατεώνα που θα τον ψηφίσουν! :e040:
.
Ο Βαρουφάκης ΔΕΝ πρέπει να είναι στην επόμενη βουλή. Κατά τη γνώμη μου είναι ο περισσότερο επικίνδυνος πολιτικός για τη χώρα μας αυτή τη χρονική στιγμή.
Κακιστα πράττουν οι νεοδημοκρατες που τον αντιμετωπίζουν φιλικά και θετικα για μικροκομματικους σκοπούς και ωφέλη!

zteo
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Κωδικός Κροατία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 17 Ιουν 2019, 15:17

Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:55
Εικόνα

Και υπάρχουν στο πχόρουμ υποστηρικτές αυτού του λωποδύτη και απατεώνα που θα τον ψηφίσουν! :e040:
.
Με βαση αυτο που βαζει αποδεικνυεται οτι ποτε δεν ειχαν πραγματικο στοχο οι Συριζαιοι να πανε στην δραχμη απλα μπλοφαρανε.Οκ η πολιτικη ειναι ενα παιχνιδι μπλοφας απειλων και εκβιασμων οποτε μου φενεται λογικο να το παιξουν ετσι.Απλα δεν υπολογισαν καλα την ισχυ τους. :8)
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Γιάννης

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 17 Ιουν 2019, 15:28

under έγραψε:
17 Ιουν 2019, 12:49
Διαβαστε την παρουσιαση του βιβλιου της Ελενης Βαρβιτσιωτη και Βικτωριας Δενδρινου σχετικα με το 2015 και το Grexit.
Διαβαστε τα σχεδια της ΕΕ για προετοιμασια ανθρωπιστικης βοηθειας,για υποτιμηση νεου νομισματος σε σχεση με το ευρω κατα 50% και κατα συνεπεια διπλασιασμο του χρεους μας κοκ.
Ολα αυτα τα ειχαμε ακουσει αλλα τωρα επιβεβαιωνεται οτι υπηρχαν επισημα σχεδια μιας και οι επιπτωσεις ειχαν καταγραφει απο τους ειδικους της ΕΕ.

Καλο θα ηταν να παρουν αυτο το βιβλιο οι πανηλιθιοι που ψηφισαν ΟΧΙ επειδη "νταξ μωρε θα περνουσαμε λιγα ζορια αλλα μετα θα ημασταν αρχοντες".

Και τωρα το μεταφυσικο : με το 61% του πληθυσμου επιβεβαιωμενα πλεον ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΥΣ πως στο διαολο εχει επιβιωσει μια χωρα οταν μαλιστα εχει απεναντι Τουρκους ; Φανταζεστε να ημασταν σημερα εκτος ευρω με ολα οσα συμβαινουν στο Αιγαιο,στην Κυπρο και στην Αν.Μεσογειο ;
Μαλακες μου,υπαρχει Θεος και αγαπαει την Ελλαδα.Και την προστατευει κυριως απο το 61% των ΠΑΝΗΛΙΘΙΩΝ του πληθυσμου.
Για μια και μοναδική φορά θα κάνω την εξαίρεση για να πω ότι συμφωνώ με τον under (ω καιροί, ω ήθη...)

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 17 Ιουν 2019, 15:40

Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:57
Δημοκράτης έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:52
....
κοίτα σε 19 μερούλες οι εηνμερωμένοι θα πάρετε πόδι, αρκετή ζημιά κάνατε
Τώρα που βγήκε αυτό το βιβλίο, τί ποσοστό βουτιάς υπολογίζεις για τους απατεώνες που μας έκατσαν στο σβέρκο;
Θα έλεγα άλλο ένα 5%.
.
δεν είμαι τόσο αισιόδοξος. Αφενός σιγά μη διαβάσουν οι ζαίοι βιβλία αφαιτέρου τους βλέπεις να χαμπαριάζουν; Το πρόβλημα τους ήταν που ο μεγάλος ηγέτης δεν ήταν αρκετά μεγάλος να ανατινάξει το Ευρώ και πρόδωσε το όραμα :lol:

Πάολο
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: 03 Απρ 2019, 07:53

Re: Κωδικός Κροατία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάολο » 17 Ιουν 2019, 16:02

Ποια ειναι η διαφορα του Συριζα με τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ ?
Ολοι μνημονια δεν ψηφισαν ?
Συγκυβερνηση δεν ειχαν ?
Εντολες της ΕΕ δεν εκτελουσαν, κι εκτελουν ακομη ?

Εθνομηδενιστες ειναι αυτοι που δινουν υπερεξουσιες στην ΕΕ.
Αρα και τα κομματα της Βουλης, που αποδεχονται τις αποφασεις της.

Ή θα ειμαστε με το κρατος-εθνος, ή με την αυτοκρατορικου τυπου ΕΕ.
Κι επειδη η Ελλαδα ειναι περιφερεια της αυτοκρατοριας, απο την ιστορια γνωριζουμε οτι, οι περιφερειες των αυτοκρατοριων,
παντα λιμοκτονουσαν.

Συνεπως η λυση σ΄αυτους που φοβουνται την εξοδο απο το ευρω και την ΕΕ,
ειναι γιουσουφακι για τα παντα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Και υστερα μου λετε οτι δεν γινονται θαυματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 16:06

Δημοκράτης έγραψε:
17 Ιουν 2019, 15:40
Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:57
Δημοκράτης έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:52
....
κοίτα σε 19 μερούλες οι εηνμερωμένοι θα πάρετε πόδι, αρκετή ζημιά κάνατε
Τώρα που βγήκε αυτό το βιβλίο, τί ποσοστό βουτιάς υπολογίζεις για τους απατεώνες που μας έκατσαν στο σβέρκο;
Θα έλεγα άλλο ένα 5%.
δεν είμαι τόσο αισιόδοξος. Αφενός σιγά μη διαβάσουν οι ζαίοι βιβλία αφαιτέρου τους βλέπεις να χαμπαριάζουν; Το πρόβλημα τους ήταν που ο μεγάλος ηγέτης δεν ήταν αρκετά μεγάλος να ανατινάξει το Ευρώ και πρόδωσε το όραμα :lol:
Περίμενε, μόλις κυκλοφόρησε το βιβλίο. Όταν αρχίσει η πλήρης εκμετάλλευση από την αντιπολίτευση θα δούμε.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Κωδικός Κροατία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 16:09

zteo έγραψε:
17 Ιουν 2019, 15:17
Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 13:55
SpoilerShow
Εικόνα
Και υπάρχουν στο πχόρουμ υποστηρικτές αυτού του λωποδύτη και απατεώνα που θα τον ψηφίσουν! :e040:
Με βαση αυτο που βαζει αποδεικνυεται οτι ποτε δεν ειχαν πραγματικο στοχο οι Συριζαιοι να πανε στην δραχμη απλα μπλοφαρανε.Οκ η πολιτικη ειναι ενα παιχνιδι μπλοφας απειλων και εκβιασμων οποτε μου φενεται λογικο να το παιξουν ετσι.Απλα δεν υπολογισαν καλα την ισχυ τους. :8)
Μιλάς σοβαρά; Εσένα πως θα σου φαινόταν αν ο συνέταιρος σου μπλοφάριζε, απειλούσε και σε εκβίαζε για να σου αποσπάσει λεφτά; Θα το θεωρούσες λογικό;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών