Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 26 Ιουν 2019, 17:37

Παντογνώστης έγραψε:
26 Ιουν 2019, 17:28
Δεν μπορείς στον σημερινό κόσμο να τα βάλεις ευθέως με το σύστημα. Για αυτό και ο Γεωργιάδης και όλοι οι συντηρητικοί θα πρέπει να λένε και να κάνουν κάποια πράγματα που θα ευχαριστούν τα μεγάλα κεφάλια. Οι συγγνώμες του Γεωργιάδη στους Εβραίους δεν είναι τυχαίες.

Εσύ όμως προτείνεις ως λύση τους Χρυσαυγιτες. Πρόκειται για αμόρφωτους χιτλερικούς που ήδη έχουν χεστει επάνω τους από τις διώξεις. Οι Χρυσαυγιτες είναι σαν τους Κομμουνιστές. Ιδεοληπτικα παράσιτα. Δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά κάποιον που κάνει τατουάζ την σβάστικα ή το σφυροδρέπανο.
Από τη στιγμή που η νδ ψηφίζει και υποστηρίζει ακριβώς τις ίδιες πολιτικές με τους συριζαίους, τότε ποια είναι η διαφορά τους; Αυτοί που έχουν χεστεί πάνω τους για τις διώξεις novartis είναι οι νεοδημοκράτες σαν τον Γεωργιάδη που βγαίνει και κλαίγεται στα κανάλια. Αμόρφωτος είναι ο καθηγητής πανεπιστημίου Χρυσαυγίτης και μορφωμένος είναι ο νεοδημοκράτης Ζαγοράκης; Δεν γνωρίζεις ότι οι νεοδημοκράτες είναι κεμαλικοί και ότι αυτοπροσδιορίζονται ως η σπορά των Οθωμανών; Τρέλα πουλάς;

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 26 Ιουν 2019, 17:39

southern έγραψε:
26 Ιουν 2019, 17:36
Και γιατί όχι να μην κλείσει το indymedia; Τι δουλειά έχει να βρίσκεται σε πανεπιστημιακό ίδρυμα;
Το συγκεκριμένο site λειτουργούσε κανονικότητα από κρατικό ίδρυμα επί κυβέρνησης νδ. Έχεις ακούσει κανένα νεοδημοκράτη να λέει ότι θα το κλείσει; Διά της ψήφου σου στη νδ βοηθάς στη συνέχιση της λειτουργίας του.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13580
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 28 Ιουν 2019, 20:45

Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

LETO
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 28 Ιουν 2019, 21:06

southern έγραψε:
25 Ιουν 2019, 23:48
under έγραψε:
25 Ιουν 2019, 23:47
Ο Θανος αξιζει μια ψηφο απο οσους ψηφιζουν Α Αθηνων !
εννοείται όπως και δαγκωτό στον Μπογδάνο. Βάλτε πλάτη και για τους 2 πατριώτες
Πως καταντησατε ετσι την λιγοτερο χειροτερη παραταξη της χωρας

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 28 Ιουν 2019, 21:18

Ορέστης 35 έγραψε:
23 Ιουν 2019, 21:06
Θυμαμαι τον Πλευρη που φωναζε στο δελτιο σε καποιον πατερα "ο γιος σου ο φλωρακος! Εγω ειμαι καταδρομεας! Ειμαι καταδρομεας!". Οχι πολυ μακρια απο τον ανθρωπο που με βασανιζε με 120dba και μου ελεγε "στουο στρατουο, πουως πυρουβολαες, α;"
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 28 Ιουν 2019, 21:21

southern έγραψε:
23 Ιουν 2019, 20:56

Η ασφάλεια έχει καταστεί ένα από τα σημαντικότερα ζητήματα που συζητούνται αυτήν την προεκλογική περίοδο.


Στο πλαίσιο αυτό, ο αντιπρόεδρος της ΝΔ και υποψήφιος βουλευτής Βορείου Τομέα Β’ Αθηνών, Άδωνις Γεωργιάδης και ο υποψήφιος βουλευτής με την ΝΔ στην Α’ Αθηνών, συζητούν για το εν λόγω ζήτημα την Δευτέρα 24/06/2019.

Η εκδήλωση θα γίνει στο ξενοδοχείο Divani Caravel, Λ. Βασιλέως Αλεξάνδρου 2 στην αίθουσα Ιλισσός, στις 18:30
https://www.eleftherostypos.gr/politiki ... -asfaleia/
Ο Άδωνις πού υπηρέτησε; Το Πεύκο το είδε έστω με κυάλι;
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Ορέστης 35

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 28 Ιουν 2019, 23:51

parafrwn έγραψε:
28 Ιουν 2019, 21:18
Ορέστης 35 έγραψε:
23 Ιουν 2019, 21:06
Θυμαμαι τον Πλευρη που φωναζε στο δελτιο σε καποιον πατερα "ο γιος σου ο φλωρακος! Εγω ειμαι καταδρομεας! Ειμαι καταδρομεας!". Οχι πολυ μακρια απο τον ανθρωπο που με βασανιζε με 120dba και μου ελεγε "στουο στρατουο, πουως πυρουβολαες, α;"
Α ναι, ρωταγε και που υπηρετησες. :lol: 4 χρονια απο τη ζωη μας θα κυβερνανε αυτοι.

Γραφικός

Re: Άδωνις Γεωργιάδης και Θάνος Πλεύρης συζητούν για την Ασφάλεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 29 Ιουν 2019, 23:53

Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 23:37
Τους έχει δείρει και τους δύο ο Κασιδιάρης. Πώς θα προστατέψουν τον κόσμο όταν δεν μπορούν να προστατέψουν ούτε τον εαυτό τους;
Εφόσον ο Κασιδιάρης, ακόμα και σύμφωνα με τους οπαδούς του, προβαίνει σε εγκληματικές ενέργειες όπως το ξυλοκόπημα δύο πολιτικών -άσχετο που διαφωνώ πάρα πολύ με την πολιτική τους, γιατί εξακολουθεί και κυκλοφορεί ελεύθερος;
Αυτή είναι η κουλτούρα των ψηφοφόρων του, η επιβίωση της ισχυρότερης συμμορίας.

ΥΓ: Είχα ξαναθέσει το ερώτημα δίνοντας όμως έναν -κατά την γνώμη μου ήπιο- χαρακτηρισμό στον Κασιδιάρη που μάλλον ενόχλησε τους διαχειριστές και μου διαγράψανε την ανάρτηση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών