Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 29 Ιουν 2019, 18:23

Το θέμα είναι ότι τρεις ανάγωγοι, ελαφρόμυαλοι και κακεντρεχείς ανήλικοι πήγαν και γράψανε αυτά τα απρεπή στο χώρο της γυναίκας.

Το διακύβευμα εδώ είναι να καταλάβουν αυτοί οι ανήλικοι ότι αυτά τα πράγματα δεν είναι ούτε αστεία, ούτε ηρωικά, ούτε λεβεντιές, είναι απαίσια και κριντζ. Δεν μπορεί να φέρεται κανείς έτσι τους άλλους ανθρώπους επειδή τους θεωρεί πολιτικούς αντιπάλους.

Τώρα, θα φάνε μια μικρή ποινή με αναστολή, κάποια επίπληξη ή πως θα επιτευχθεί κάτι τέτοιο, αυτό είναι ένα θέμα προς συζήτηση.

Από την άλλη, τα φταίνε οι γονείς τους και πρέπει να τους ρίξουμε σε ένα μπουντρούμι ή να ανοίξουμε τα ξερονήσια, εμφύλιος ξανά κι όλα αυτά, είναι γραφικότητες, που δεν ταιριάζουν σε ενήλικες και σοβαρούς ανθρώπους.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11743
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 29 Ιουν 2019, 18:23

foscilis έγραψε:
29 Ιουν 2019, 15:52
Πρετεντέρης έγραψε:
29 Ιουν 2019, 15:25
foscilis έγραψε:
29 Ιουν 2019, 12:53
έχεις αποκλείσει το σενάριο με τη βελανιδιά;

αυτό μας λες;
Ε, αφού ο Βορίδης το έπαιζε Βίκινγκ πριν 30 χρόνια, μπορεί το κάθε τσογλάνι να γράφει ό,τι θέλει και οι γονείς τους να τα ποτίζουν δηλητήριο, αυτό μας λες;

Όχι δε λέω αυτό και θα ήθελα να διαβάσεις την πρώτη τοποθέτηση μου σε αυτό το νήμα και να ζητήσεις συγνώμη που είσαι βλάκας δεξιός χουλιγκανος που λειτουργεί με ερπετωδη ασπρόμαυρα αντανακλαστικά προσβάλλοντας την αισθητική μου.
Χαίρομαι που το ακούω, αλλά το ποστ μου σε ετσουξε πολύ.

Τέλεια, δηλαδή.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 29 Ιουν 2019, 18:32

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 18:23
Sid Vicious έγραψε:
29 Ιουν 2019, 18:12
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 18:08


Εσύ ξέρεις που βρίσκεται αυτή τη στιγμή ο Ρουπακιάς;
Δεν θα πιάσουμε εκατο θέματα σε ένα τώρα, μια πας να φερεις τον Βορίδη πριν 35 χρόνια σε αντιδιαστολη με αυτο το θέμα, δεν πέρασε και πας να θολώσεις τα νερά με την επίσης άσχετη φάση της υπόθεσης του Τάκη Φύσσα, μην θολώνεις τα νερά και επικεντρώσου στο θέμα ανάγωγη.
Τότε τι σχέση είχε η ιστορία της κοπέλας από τη φωτοβολίδα;
Επειδή εσύ αποπειράθηκες πρώτη αν ξεστρατισεις την κουβέντα φέρνοντας την σε αντιπαράθεση με άσχετο περιστατικό προ 35 ετών.
Για αυτή την φορά θα δεχθώ την συγγνώμη σου, αυτή που λες από μέσα σου γιατί δημοσίως θα επιμείνεις πώς δεν είχες λάθος, αλλά καλό θα ήταν να μην επαναληφθεί.
Επί του θέματος συγκεκριμένα έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό πέρα από ουγκ που ουσιαστικά με τέτοια εκφορά λόγου και επιχειρηματων το μοναδικό που καταφέρνεις είναι να αδικείς τον εαυτό σου, πράγμα που δεν είναι σωστό.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 29 Ιουν 2019, 18:37

15χρόνοι γράφουν καφρίλες για την Ντόρα===> πχόρουμ triggered ===> εμφύλιος πόλεμος στο πχόρουμ===> εμφύλιος πόλεμος στην Ελλάδα =====> τρίτος παγκόσμιος πόλεμος====> καταστροφή της γής ====> καταστροφή του σύμπαντος
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 29 Ιουν 2019, 18:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2019, 18:00
Εντάξει αυτά είναι υπερβολές. Στην τελική, μπορεί και ο πατέρας του τύπου με τον οποίο έβγαινε η ξαδέλφη σου να είχε ακούσει ότι ο γιος του βγαίνει με κάποια στα Εξάρχεια. Αυτό δεν σημαίνει κάτι.

Ούτως ή άλλως, οι πρώτες αναρχικές παρέες που δημιούργησαν το εξαρχιώτικο περιβάλλον, ήταν κυρίως αστικές. Και πριν πολλά χρόνια ήταν μια χαρά, δεν είχε καμμία σχέση με το σημερινό αίσχος, που φέρνει περισσότερο προς αναρχικό ζεφύρι.
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν οικογενειες που ψαχνουν τις παρεες των παιδιων τους και οικογενειες που αδιαφορουν.Τα παιδια των δευτερων οικογενειων επηρεαζονται περισσοτερο απο τα ερεθισματα εκτος σπιτιου αλλα αυτο δεν σημαινει οτι οι γονεις δεν εχουν ευθυνη.
Εν προκειμενω,το συριζαικο μπακγκραουντ του σπιτιου πιθανοτατα παιζει σημαντικο ρολο για τη συμπεριφορα του παιδιου.

Κατα τα αλλα διαφωνουμε για τα εξαρχεια εκεινης της εποχης.Ηδη σκατοπεριοχη ηταν τιγκα στην πρεζα.
Μιλαμε για τελη 80s αρχες 90s.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 29 Ιουν 2019, 18:46

https://www.kriti24.gr/chania-aisiodoxi ... atos-foto/

Aνοικτή εκδήλωση – συνεστίαση διοργάνωσε ο ΣΥΡΙΖΑ Χανίων, στο «Κτήμα Μπαλαντίνος» στο Βαρύπετρο.

Oι τέσσερις βουλευτές Χανίων, Γιώργος Σταθάκης, Παύλος Πολάκης, Βάλια Βαγιωνάκη και Αντώνης Μπαλωμενάκης, στις ομιλίες τους στη διάρκεια της εκδήλωσης έστειλαν αισιόδοξα μηνύματα για τη φετινή χρονιά, που είναι χρονιά τετραπλών εκλογών, ενώ έκαναν αναφορά και στις επιπτώσεις που είχε ο Νομός από την πρόσφατη κακοκαιρία.

Χαιρετισμό απηύθυνε και ο Γραμματέας της ΝΕ Χανίων κ. Ανδρέας Παπανδρέου.

Εικόνα

:xena:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2019, 19:06

Sid Vicious έγραψε:
29 Ιουν 2019, 18:32
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 18:23
Sid Vicious έγραψε:
29 Ιουν 2019, 18:12

Δεν θα πιάσουμε εκατο θέματα σε ένα τώρα, μια πας να φερεις τον Βορίδη πριν 35 χρόνια σε αντιδιαστολη με αυτο το θέμα, δεν πέρασε και πας να θολώσεις τα νερά με την επίσης άσχετη φάση της υπόθεσης του Τάκη Φύσσα, μην θολώνεις τα νερά και επικεντρώσου στο θέμα ανάγωγη.
Τότε τι σχέση είχε η ιστορία της κοπέλας από τη φωτοβολίδα;
Επειδή εσύ αποπειράθηκες πρώτη αν ξεστρατισεις την κουβέντα φέρνοντας την σε αντιπαράθεση με άσχετο περιστατικό προ 35 ετών.
Για αυτή την φορά θα δεχθώ την συγγνώμη σου, αυτή που λες από μέσα σου γιατί δημοσίως θα επιμείνεις πώς δεν είχες λάθος, αλλά καλό θα ήταν να μην επαναληφθεί.
Επί του θέματος συγκεκριμένα έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό πέρα από ουγκ που ουσιαστικά με τέτοια εκφορά λόγου και επιχειρηματων το μοναδικό που καταφέρνεις είναι να αδικείς τον εαυτό σου, πράγμα που δεν είναι σωστό.
Θα ήθελα να σου απαντήσω πολύ
σοβαρά.Αλλά μου είναι ανέφικτο. Ίσως σε κάποια άλλη στιγμή.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 29 Ιουν 2019, 19:28

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 16:59
Ερμής έγραψε:
29 Ιουν 2019, 16:46
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 15:34


Δηλαδή δεν σας ενοχλεί κάποιος που ποτίστηκε με δηλητήριο από τους γονείς του,ακολούθησε ακροδεξιά πολιτική διαδρομή και τον κάνετε βουλευτή, υπουργό κτλ σας ενοχλεί μια μαλακία που έγραψαν μια ομάδα ανηλίκων; Αυτό μου λες;
Οι γονείς του Βορίδη ακροδεξιοί. Μλκ μου τι άλλο θα διαβασουμε
Εμείς να δεις τι διαβάζουμε εδώ μέσα.
Γι'αυτό αν δε ξέρουμε να μη μιλάμε. Οι γονείς του Μ.Βοριδη δεν έχουν ουδεμία σχέση με το χώρο. Παραδοσιακοί Αθηναίοι Αστοί είναι.
Τώρα παίζει να ακούσω ότι Παραδοσιακοί Αθηναίοι Αστυ=ακροδεξιοί να τραβήξω τις κοτσίδες μου. Και επειδή εγώ δεν έχω, ότι τραβήξω θα είναι από τις δικές σου :003:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2019, 19:37

Ερμής έγραψε:
29 Ιουν 2019, 19:28
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 16:59
Ερμής έγραψε:
29 Ιουν 2019, 16:46

Οι γονείς του Βορίδη ακροδεξιοί. Μλκ μου τι άλλο θα διαβασουμε
Εμείς να δεις τι διαβάζουμε εδώ μέσα.
Γι'αυτό αν δε ξέρουμε να μη μιλάμε. Οι γονείς του Μ.Βοριδη δεν έχουν ουδεμία σχέση με το χώρο. Παραδοσιακοί Αθηναίοι Αστοί είναι.
Τώρα παίζει να ακούσω ότι Παραδοσιακοί Αθηναίοι Αστυ=ακροδεξιοί να τραβήξω τις κοτσίδες μου. Και επειδή εγώ δεν έχω, ότι τραβήξω θα είναι από τις δικές σου :003:
Ε πως βγήκες ακροδεξιός ο Βορίδης; Από πού μπολιαστηκε με τόσο μίσος αν όχι από τους γονείς;

Και ν' αφήσεις τις κοτσίδες μου ήσυχες, γιατί τα μούσια σου θα την πληρωσουν :g030:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 29 Ιουν 2019, 20:09

Γιατί ο πρώτος η ο τελευταίος είναι που πιστεύει τα αντίθετα από τους γονείς του; να θυμίσω ότι το ένα από τα δύο παιδιά που δολοφονήθηκαν στο Ν.Ηρακλειο έχει γονείς πασοκους(πιθανό νυν συριζαιους) και μάλιστα Λαλιωτικους. Επίσης ο Τσακαλωτος κατάγεται από πολύ ενδοξη οικογένεια δεξιών.

Τα έχω τριμαρει δε μπορείς να πιάσεις τίποτα :8)
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2019, 20:49

Ερμής έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:09
Γιατί ο πρώτος η ο τελευταίος είναι που πιστεύει τα αντίθετα από τους γονείς του; να θυμίσω ότι το ένα από τα δύο παιδιά που δολοφονήθηκαν στο Ν.Ηρακλειο έχει γονείς πασοκους(πιθανό νυν συριζαιους) και μάλιστα Λαλιωτικους. Επίσης ο Τσακαλωτος κατάγεται από πολύ ενδοξη οικογένεια δεξιών.

Τα έχω τριμαρει δε μπορείς να πιάσεις τίποτα :8)
Α δε ξέρω , δε μπορούμε να έχουμε δύο μετρα-δυον
σταθμά. Όχι στα αναρχάκια να φταίνε οι γονείς και να ζητάμε ευθύνες νομικές κτλ και στα ακροδεξιούλια να πετάνε χαρταετό.

Έχεις και εσύ μαλλί, είμαι ευρηματική δεν ανησυχώ :8)
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11743
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 29 Ιουν 2019, 20:51

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:49
Ερμής έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:09
Γιατί ο πρώτος η ο τελευταίος είναι που πιστεύει τα αντίθετα από τους γονείς του; να θυμίσω ότι το ένα από τα δύο παιδιά που δολοφονήθηκαν στο Ν.Ηρακλειο έχει γονείς πασοκους(πιθανό νυν συριζαιους) και μάλιστα Λαλιωτικους. Επίσης ο Τσακαλωτος κατάγεται από πολύ ενδοξη οικογένεια δεξιών.

Τα έχω τριμαρει δε μπορείς να πιάσεις τίποτα :8)
Α δε ξέρω , δε μπορούμε να έχουμε δύο μετρα-δυον
σταθμά. Όχι στα αναρχάκια να φταίνε οι γονείς και να ζητάμε ευθύνες νομικές κτλ και στα ακροδεξιούλια να πετάνε χαρταετό.

Έχεις και εσύ μαλλί, είμαι ευρηματική δεν ανησυχώ :8)
Άσε τα σάπια και μολόγα:

Είσαι μαμά του 15χρονου ή είσαι το 15χρονο;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2019, 20:53

Πρετεντέρης έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:51
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:49
Ερμής έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:09
Γιατί ο πρώτος η ο τελευταίος είναι που πιστεύει τα αντίθετα από τους γονείς του; να θυμίσω ότι το ένα από τα δύο παιδιά που δολοφονήθηκαν στο Ν.Ηρακλειο έχει γονείς πασοκους(πιθανό νυν συριζαιους) και μάλιστα Λαλιωτικους. Επίσης ο Τσακαλωτος κατάγεται από πολύ ενδοξη οικογένεια δεξιών.

Τα έχω τριμαρει δε μπορείς να πιάσεις τίποτα :8)
Α δε ξέρω , δε μπορούμε να έχουμε δύο μετρα-δυον
σταθμά. Όχι στα αναρχάκια να φταίνε οι γονείς και να ζητάμε ευθύνες νομικές κτλ και στα ακροδεξιούλια να πετάνε χαρταετό.

Έχεις και εσύ μαλλί, είμαι ευρηματική δεν ανησυχώ :8)
Άσε τα σάπια και μολόγα:

Είσαι μαμά του 15χρονου ή είσαι το 15χρονο;
Και τα δύο.
Είστε τόσο φανατισμένοι, που νομίζετε ότι υπερασπίζομαι αυτό που έκαναν τα πιτσιρίκια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11743
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 29 Ιουν 2019, 20:57

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:53
Πρετεντέρης έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:51
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:49


Α δε ξέρω , δε μπορούμε να έχουμε δύο μετρα-δυον
σταθμά. Όχι στα αναρχάκια να φταίνε οι γονείς και να ζητάμε ευθύνες νομικές κτλ και στα ακροδεξιούλια να πετάνε χαρταετό.

Έχεις και εσύ μαλλί, είμαι ευρηματική δεν ανησυχώ :8)
Άσε τα σάπια και μολόγα:

Είσαι μαμά του 15χρονου ή είσαι το 15χρονο;
Και τα δύο.
Είστε τόσο φανατισμένοι, που νομίζετε ότι υπερασπίζομαι αυτό που έκαναν τα πιτσιρίκια.
Εμείς είμαστε φανατισμένοι, αλλά εσύ βλέπεις εφιάλτες στο δρόμο με τον Βορίδη 30 χρόνια τώρα. :smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Συνελήφθησαν τρεις 15χρονοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2019, 20:58

Πρετεντέρης έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:57
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:53
Πρετεντέρης έγραψε:
29 Ιουν 2019, 20:51


Άσε τα σάπια και μολόγα:

Είσαι μαμά του 15χρονου ή είσαι το 15χρονο;
Και τα δύο.
Είστε τόσο φανατισμένοι, που νομίζετε ότι υπερασπίζομαι αυτό που έκαναν τα πιτσιρίκια.
Εμείς είμαστε φανατισμένοι, αλλά εσύ βλέπεις εφιάλτες στο δρόμο με τον Βορίδη 30 χρόνια τώρα. :smt005:
Είστε τόσο φανατισμένοι που δεν καταλαβαίνετε τι ακριβώς λέω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών