Για να μην πεις, δεν ηξερα.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Για να μην πεις, δεν ηξερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 08 Ιούλ 2019, 20:02

Δημοκράτης έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 16:49
the_black_planet έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 16:23
Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 17:47

Και εγώ επαναλαμβάνω ότι είστε καραγκ8οζηδες
Δεν θαπω καν στο κόπο για το πόσες φορές έχουν καταδικαστεί για τις μαλακιές που λένε ζαιοι (πολακης βαξεβανης, οι συνδικαλιστές για το.νγιο σαμαρά). Είστε τομάρια
Α και που'σαι ψηλε, εγώ δεν ψήφισα και δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΣΥΡΙΖΑ, μόνο όχι στο δημοψήφισμα ψήφισα, αν και τώρα έφτασα στο παρά 1 γιατί μου το ζητούσαν πολλοί φίλοι που όντως τα παιδιά χωρίς το επίδομα αλληλεγγύης δεν βγαίνουν, και είναι παιδιά που δουλεύουν σαν σκύλοι όχι σαν μερικους-πολλους εδώ μέσα, αλλά με γλίτωσε τελευταία στιγμή μια κουβέντα με την πρώην κουνιάδα μου, συντρόφισσα που μου υπενθύμισε με πολύ οργή ότι καλά θα τα πάθει ο Τσίπρας που χαριεντιζοταν με τους χρυσαυγιτες επί μία 4ετια για μικροπολιτικους σκοπους! Εγώ λέω τα καλά και τα στραβά του Τσίπρα, τα καλά είναι πρακτικά σημαντικά για πολλούς ανθρώπους, εσυ και οι όμοιοι σου η μπουρζουαζία δεν μπορείτε να τα καταλάβετε, αλλά πάνω από όλα είναι η αξιοπρέπεια, και ο Τσίπρας πέρα από το ότι πρόδωσε τελείως την αριστερά και πέρασε ξεδιάντροπα στην σοσιαλδημοκρατία, στην ουσία κάνοντας ομολογία ήττας που η αριστερά στην Ελλάδα θα αργήσει πολύ να την ξεπεράσει (όχι βέβαια ότι η πλειοψηφία των αριστερών κοινοβουλευτικων δεν είναι ήδη κλινικά νεκροί εδώ και δεκαετίες άρα μικρό το κακό) αλλά κυρίως αυτό το αλισβερίσι με τους φασίστες και η πλήρης ασέβεια προς τους συγγενείς και ανθρώπους των θυμάτων δεν μπορεί να περάσει έτσι!
Πως γίνεται οι φίλοι σου να δοευουν σαν τα σκυλιά και αν μη τη βγάζουν χωρίς τα 300σ επίδομα του τσιπρα ρε μας δουλεύετε;
Η αριστερά δεν απέτυχε μόνο στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει κράτος που δεν έχει αποτύχει. Μόνο στην Νορβηγία που οκ για κάποιο λόγο οι Νορβηγοί την έχουν δει κουλ να τους κλέβει το κράτος το 60 με 70% όσων βγάζουν αλλά οκ αν βγάζεις 5000ε το μήνα πάλι σε φτσνουν
Εσύ ζεις εξωτερικό είπαμε έτσι; Ε τι να σου εξηγώ τότε άστο άλλη φορά... Για το άλλο που λες για τους Νορβηγούς, στο Λουξεμβούργο πχ ή στο Λονδίνο στα παίρνει το νοίκι τα μισά από τα 5000, το ίδιο πράγμα δεν είναι;;
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24762
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Για να μην πεις, δεν ηξερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 09 Ιούλ 2019, 01:31

the_black_planet έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 20:02
Δημοκράτης έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 16:49
the_black_planet έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 16:23


Α και που'σαι ψηλε, εγώ δεν ψήφισα και δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΣΥΡΙΖΑ, μόνο όχι στο δημοψήφισμα ψήφισα, αν και τώρα έφτασα στο παρά 1 γιατί μου το ζητούσαν πολλοί φίλοι που όντως τα παιδιά χωρίς το επίδομα αλληλεγγύης δεν βγαίνουν, και είναι παιδιά που δουλεύουν σαν σκύλοι όχι σαν μερικους-πολλους εδώ μέσα, αλλά με γλίτωσε τελευταία στιγμή μια κουβέντα με την πρώην κουνιάδα μου, συντρόφισσα που μου υπενθύμισε με πολύ οργή ότι καλά θα τα πάθει ο Τσίπρας που χαριεντιζοταν με τους χρυσαυγιτες επί μία 4ετια για μικροπολιτικους σκοπους! Εγώ λέω τα καλά και τα στραβά του Τσίπρα, τα καλά είναι πρακτικά σημαντικά για πολλούς ανθρώπους, εσυ και οι όμοιοι σου η μπουρζουαζία δεν μπορείτε να τα καταλάβετε, αλλά πάνω από όλα είναι η αξιοπρέπεια, και ο Τσίπρας πέρα από το ότι πρόδωσε τελείως την αριστερά και πέρασε ξεδιάντροπα στην σοσιαλδημοκρατία, στην ουσία κάνοντας ομολογία ήττας που η αριστερά στην Ελλάδα θα αργήσει πολύ να την ξεπεράσει (όχι βέβαια ότι η πλειοψηφία των αριστερών κοινοβουλευτικων δεν είναι ήδη κλινικά νεκροί εδώ και δεκαετίες άρα μικρό το κακό) αλλά κυρίως αυτό το αλισβερίσι με τους φασίστες και η πλήρης ασέβεια προς τους συγγενείς και ανθρώπους των θυμάτων δεν μπορεί να περάσει έτσι!
Πως γίνεται οι φίλοι σου να δοευουν σαν τα σκυλιά και αν μη τη βγάζουν χωρίς τα 300σ επίδομα του τσιπρα ρε μας δουλεύετε;
Η αριστερά δεν απέτυχε μόνο στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει κράτος που δεν έχει αποτύχει. Μόνο στην Νορβηγία που οκ για κάποιο λόγο οι Νορβηγοί την έχουν δει κουλ να τους κλέβει το κράτος το 60 με 70% όσων βγάζουν αλλά οκ αν βγάζεις 5000ε το μήνα πάλι σε φτσνουν
Εσύ ζεις εξωτερικό είπαμε έτσι; Ε τι να σου εξηγώ τότε άστο άλλη φορά... Για το άλλο που λες για τους Νορβηγούς, στο Λουξεμβούργο πχ ή στο Λονδίνο στα παίρνει το νοίκι τα μισά από τα 5000, το ίδιο πράγμα δεν είναι;;
Λονδίνο έχει και σπίτια με λιγότερο αν μένεις δε με τη γκόμενά γυναίκα είναι το μισό αλλά το Λονδίνο είναι ειδική περίπτωση δεν είναι όλη η Αγγλία έτσι.
Κατά τα άλλα 4 χρόνια είμαι έξω πριν δούλεψα και χρόνια Ελλάδα. Οκ ο μισθός του πληροφορικός είναι λίγο πολύ λογικός αλλά αν λες ότι σκιζεσαι σημαίνει ότι δεν πληρώνεσαι τον βασικό γιατί α πληρώνεσαι τον βασικό και σκιζεσαι κάποιος σε πιάνει κορόιδο. Όπως και να έχει το επίδομα είναι 300ε τον χρόνο δηλαδή 25ε το μήνα. Δεν γίνεται όλος ο προϋπολογισμός σου να βασίζεται στα 25ε το μήνα. Δεν λέω ότι για κάποιον που πληρωνεται 550 ακόμα 25ε δεν είναι κάτι. Μπορεί ξαφνικά να αγοράσει καμία μπλούζα απλά δεν βασίζεται το αν θα βγάλεις τον μήνα σε αυτά τα λεφτά μη λες υπερβολές

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Για να μην πεις, δεν ηξερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 09 Ιούλ 2019, 02:02

Τελικα κατεληξα οτιπεραν του οτι δεν αντιπροσωπευεις το νικ σου,αλλα οντως,δεν ζεις σ´αυτο τον πλανητη.

Για πες. Πως ειναι ο καιρος στην ανδρομεδα; Μενεις κοντα στην μαυρη τρυπα ή οπως εμεις εισαι στα δοντια του σπιραλ;
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Για να μην πεις, δεν ηξερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 09 Ιούλ 2019, 15:37

Δημοκράτης έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 01:31
the_black_planet έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 20:02
Δημοκράτης έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 16:49

Πως γίνεται οι φίλοι σου να δοευουν σαν τα σκυλιά και αν μη τη βγάζουν χωρίς τα 300σ επίδομα του τσιπρα ρε μας δουλεύετε;
Η αριστερά δεν απέτυχε μόνο στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει κράτος που δεν έχει αποτύχει. Μόνο στην Νορβηγία που οκ για κάποιο λόγο οι Νορβηγοί την έχουν δει κουλ να τους κλέβει το κράτος το 60 με 70% όσων βγάζουν αλλά οκ αν βγάζεις 5000ε το μήνα πάλι σε φτσνουν
Εσύ ζεις εξωτερικό είπαμε έτσι; Ε τι να σου εξηγώ τότε άστο άλλη φορά... Για το άλλο που λες για τους Νορβηγούς, στο Λουξεμβούργο πχ ή στο Λονδίνο στα παίρνει το νοίκι τα μισά από τα 5000, το ίδιο πράγμα δεν είναι;;
Λονδίνο έχει και σπίτια με λιγότερο αν μένεις δε με τη γκόμενά γυναίκα είναι το μισό αλλά το Λονδίνο είναι ειδική περίπτωση δεν είναι όλη η Αγγλία έτσι.
Κατά τα άλλα 4 χρόνια είμαι έξω πριν δούλεψα και χρόνια Ελλάδα. Οκ ο μισθός του πληροφορικός είναι λίγο πολύ λογικός αλλά αν λες ότι σκιζεσαι σημαίνει ότι δεν πληρώνεσαι τον βασικό γιατί α πληρώνεσαι τον βασικό και σκιζεσαι κάποιος σε πιάνει κορόιδο. Όπως και να έχει το επίδομα είναι 300ε τον χρόνο δηλαδή 25ε το μήνα. Δεν γίνεται όλος ο προϋπολογισμός σου να βασίζεται στα 25ε το μήνα. Δεν λέω ότι για κάποιον που πληρωνεται 550 ακόμα 25ε δεν είναι κάτι. Μπορεί ξαφνικά να αγοράσει καμία μπλούζα απλά δεν βασίζεται το αν θα βγάλεις τον μήνα σε αυτά τα λεφτά μη λες υπερβολές
Pedro έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 02:02
Τελικα κατεληξα οτιπεραν του οτι δεν αντιπροσωπευεις το νικ σου,αλλα οντως,δεν ζεις σ´αυτο τον πλανητη.

Για πες. Πως ειναι ο καιρος στην ανδρομεδα; Μενεις κοντα στην μαυρη τρυπα ή οπως εμεις εισαι στα δοντια του σπιραλ;
:lol: καλά στα λέει ο Πέδρο μαν, έχεις χάσει εντελώς επαφή με Ελλάδα. Πρώτον το επίδομα αλληλεγγύης είναι 200 ευρώ συνήθως, φτάνει και 300 μπορεί και 400 αν θυμάμαι καλά γι'αυτους που δεν έχουν πραγματικά τίποτα. Το μήνα έτσι;; Επίσης δεν σου μίλησα ποτέ ρε συ για πληροφορική, πληροφορικαριος (περίπου) είμαι εγώ, σου λέω για παιδιά που δουλεύουν σε ξυλουργεια, οικοδομικές και αγροτικές εργασίες, εκεί ναι μεν παίρνουν παραπάνω από το βασικό αλλά δεν έχουν πάντα μεροκάματα, στην καλύτερη 2 στις 3, άντε 3 στις 4. Αλλά και σε καμια Aegean ή καμία άλλη μεγάλη εταιρεία πχ να δουλεύεις με το βασικό, αν δεν έχεις γονείς να τσονταρουν δεν βγαίνεις, ελάχιστες ιδιωτικές εταιρείες στην Ελλάδα δίνουν καλούς μισθούς, στην πληροφορική είναι καλύτερα τα πράγματα αν και αρκετά χειρότερα σε σχέση με το εξωτερικό και δεν εννοώ φυσικά Αγγλία, Γερμανία κτλ αλλά ακόμα και πχ Πολωνία που έχω φίλους. Και επίσης αυτό που λες ότι αν σκιζεσαι και σου δίνουν τον βασικό είσαι κορόιδο, όπως το πάρει κανείς, βασικά το αφεντικό θα σου πει δεν έχω για παραπάνω, η μόνη ουσιαστικα επιλογή που έχεις είναι να φύγεις εξωτερικό αν θέλεις να πληρώνεσαι αξιοπρεπώς.
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Για να μην πεις, δεν ηξερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 09 Ιούλ 2019, 18:32

Εχουμε την πιο σκληρη Δεξια της μεταπολιτευσης λετε να μεινει χωρις παρακρατος ? Μη δειτε εξω τους Χρυσαυγουλους και τρομαξετε
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34827
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Για να μην πεις, δεν ηξερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 09 Ιούλ 2019, 18:52

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 18:32
Εχουμε την πιο σκληρη Δεξια της μεταπολιτευσης λετε να μεινει χωρις παρακρατος ? Μη δειτε εξω τους Χρυσαυγουλους και τρομαξετε
Νόμιζα ότι είναι ήδη έξω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών