Φοβος για την ΝΔ 2

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Ορέστης 35

Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Ιουν 2019, 07:12

Εχω αγχος. Νιωθω φοβο για οσα ρεβανσιστικα θα κανει η ΝΔ μετα την εκλογη της, ειδικα αν ειναι αυτοδυναμη. Διαισθανομαι οτι παλι εγω θα φαω το ξυλο. Αυτοι θελουν καποιον να τιμωρησουν. Θελουν σε καποιον να κυριαρχησουν. Καποιοι θα γινουν εξιλαστηρια θυματα και αυτοι δεν μπορουν να ειναι ουτε πολλοι, ουτε ισχυροι. Παντα ο αδυναμος την πληρωνει. Η συνεργασια με ενα κομμα που θα τους βαζει φρενο ειναι απαραιτητο αναχωμα για να γλιτωσουμε απο τη δεξια.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9841
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 30 Ιουν 2019, 07:31

Δεν φοβάμαι τον ρεμβασισμο της ΝΔ αλλά την εξάρτηση που έχουν από συγκεκριμένη μερίδα του κεφαλαίου.Φοβαμαι ότι για να το ταισουν θα καταφύγουν πάλι στον υπερδανεισμο.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 30 Ιουν 2019, 07:35

Εχετε δικαιο και οι δυο.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 30 Ιουν 2019, 07:48

Ορέστης 35 έγραψε:
30 Ιουν 2019, 07:12
Εχω αγχος. Νιωθω φοβο για οσα ρεβανσιστικα θα κανει η ΝΔ μετα την εκλογη της, ειδικα αν ειναι αυτοδυναμη. Διαισθανομαι οτι παλι εγω θα φαω το ξυλο. Αυτοι θελουν καποιον να τιμωρησουν. Θελουν σε καποιον να κυριαρχησουν. Καποιοι θα γινουν εξιλαστηρια θυματα και αυτοι δεν μπορουν να ειναι ουτε πολλοι, ουτε ισχυροι. Παντα ο αδυναμος την πληρωνει. Η συνεργασια με ενα κομμα που θα τους βαζει φρενο ειναι απαραιτητο αναχωμα για να γλιτωσουμε απο τη δεξια.
Με συνθήκες κοινοβουλευτικής δημοκρατίας , κανένα πολιτικό κόμμα δεν έχει την δυνατότητα που θα είχε μια πολιτική παράταξη σε ολοκληρωτικό αυταρχικό καθεστως να κυνηγησει τους αντιφρονούντες

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 30 Ιουν 2019, 07:48

Υπάρχουν διάφορες εκδοχές:

1η) Ρεβανσισμός στον Πολάκη.
2η) Λέγαμε και καμιά μ...κία για να περνάει η ώρα.
3η) Ρεβανσισμός.

Στην 3η περίπτωση η εργατική τάξη θα κληθεί να πληρώνει α) εισφορά αλληλεγγύης, β) ασφάλιστρα, γ) προκαταβολή 100%, δ) τέλη, τα οποία γιατί δεν τα πληρώνει τώρα είναι απορίας άξιον. Η εργατική τάξη απελευθερώθηκε από την Ρόζα Λούξεμπουργκ και από τον Άρη Βελουχιώτη αλλά η μη καταβολή των ανωτέρω δεν προκύπτει από πουθενά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Ορέστης 35

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Ιουν 2019, 07:59

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Ιουν 2019, 07:48
Ορέστης 35 έγραψε:
30 Ιουν 2019, 07:12
Εχω αγχος. Νιωθω φοβο για οσα ρεβανσιστικα θα κανει η ΝΔ μετα την εκλογη της, ειδικα αν ειναι αυτοδυναμη. Διαισθανομαι οτι παλι εγω θα φαω το ξυλο. Αυτοι θελουν καποιον να τιμωρησουν. Θελουν σε καποιον να κυριαρχησουν. Καποιοι θα γινουν εξιλαστηρια θυματα και αυτοι δεν μπορουν να ειναι ουτε πολλοι, ουτε ισχυροι. Παντα ο αδυναμος την πληρωνει. Η συνεργασια με ενα κομμα που θα τους βαζει φρενο ειναι απαραιτητο αναχωμα για να γλιτωσουμε απο τη δεξια.
Με συνθήκες κοινοβουλευτικής δημοκρατίας , κανένα πολιτικό κόμμα δεν έχει την δυνατότητα που θα είχε μια πολιτική παράταξη σε ολοκληρωτικό αυταρχικό καθεστως να κυνηγησει τους αντιφρονούντες
Νομιζω μπορουν να κανουν τη ζωη δυσκολη σε αρκετους χωρις να χρειαζεται να τους βαλουν φυλακη, ειδικα αν μιλαμε για φτωχους.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13980
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 30 Ιουν 2019, 08:17

Ρε μαλακες σταματηστε, με κανετε να θελω να τους ψηφισω.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 30 Ιουν 2019, 08:18

Ορέστης 35 έγραψε:
30 Ιουν 2019, 07:59
Νομιζω μπορουν να κανουν τη ζωη δυσκολη σε αρκετους χωρις να χρειαζεται να τους βαλουν φυλακη, ειδικα αν μιλαμε για φτωχους.
Κι εμείς οι Τύπη τα ίδια λέγαμε στα νησιά του Ειρηνικού.
Μας προέκυπτε όμως Γιαπωνέζικη κυβέρνηση, Ναμουνάκι Κουναμούτο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68591
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιουν 2019, 08:23

Ορέστης 35 έγραψε:
30 Ιουν 2019, 07:12
Εχω αγχος. Νιωθω φοβο για οσα ρεβανσιστικα θα κανει η ΝΔ μετα την εκλογη της, ειδικα αν ειναι αυτοδυναμη. Διαισθανομαι οτι παλι εγω θα φαω το ξυλο. Αυτοι θελουν καποιον να τιμωρησουν. Θελουν σε καποιον να κυριαρχησουν. Καποιοι θα γινουν εξιλαστηρια θυματα και αυτοι δεν μπορουν να ειναι ουτε πολλοι, ουτε ισχυροι. Παντα ο αδυναμος την πληρωνει. Η συνεργασια με ενα κομμα που θα τους βαζει φρενο ειναι απαραιτητο αναχωμα για να γλιτωσουμε απο τη δεξια.
Ωραία εισαγωγή.

Ποιο κόμμα προτείνεις;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Asevastos
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: 17 Ιουν 2019, 13:11

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Asevastos » 30 Ιουν 2019, 08:24

Φοβάμαι ότι δε θα φτάσουν οι μολότοφ για τις μαλακίες που θα κάνουν.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9841
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 30 Ιουν 2019, 08:27

Asevastos έγραψε:
30 Ιουν 2019, 08:24
Φοβάμαι ότι δε θα φτάσουν οι μολότοφ για τις μαλακίες που θα κάνουν.
Μα θέλουν τις μολότοφ σαν άλλοθι για την πολιτική που θα ακολουθήσουν.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13980
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 30 Ιουν 2019, 08:34

Εαν εχει τα παπαρια (που πολυ αμφιβάλλω) ο Κουλης να πιασει μια δεκαρια απο αυτους που πετανε μολοτοφ και να τους στειλει 5-6 χρονια σε φυλακες τυπου Γ, τοτε θα ηρεμησουν και οι υπόλοιποι.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 30 Ιουν 2019, 09:16

Ορέστης 35 έγραψε:
30 Ιουν 2019, 07:12
Εχω αγχος. Νιωθω φοβο για οσα ρεβανσιστικα θα κανει η ΝΔ μετα την εκλογη της, ειδικα αν ειναι αυτοδυναμη. Διαισθανομαι οτι παλι εγω θα φαω το ξυλο. Αυτοι θελουν καποιον να τιμωρησουν. Θελουν σε καποιον να κυριαρχησουν. Καποιοι θα γινουν εξιλαστηρια θυματα και αυτοι δεν μπορουν να ειναι ουτε πολλοι, ουτε ισχυροι. Παντα ο αδυναμος την πληρωνει. Η συνεργασια με ενα κομμα που θα τους βαζει φρενο ειναι απαραιτητο αναχωμα για να γλιτωσουμε απο τη δεξια.
Πριν από λίγο καιρο, κάποιοι έλεγαν πως δεν υπάρχουν πια αριστερά και δεξιά κόμματα, αλλά μόνο μνημονιακα και αντιμνημονιακα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 30 Ιουν 2019, 09:31

Εγκληματίος πολέμος οι ζαίοι. Δίκη της Νυρεμβέργης.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

σύντροφος διαβάτης
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2018, 10:16
Τοποθεσία: πόλις-κράτος των Αθηνών

Re: Φοβος για τη Νεα Δημοκρατια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σύντροφος διαβάτης » 30 Ιουν 2019, 09:37

από το κόμμα του ρουσφετολογικού παραγοντισμού κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν περιμένει τίποτα καλό
η Αόρατος Αρχή είναι όχι μόνο αόρατος αλλά και ανύπαρκτος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών