"Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Ιούλ 2019, 20:40

blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 17:02

Δεν θα λειτουργησει και ειναι ξεπερασμενα αυτα τα πραγματα. Χρειαζεται αλλου ειδους προσεγγιση, οπου ο ασθενης δεν αντιμετωπιζεται ως εγκληματιας που πρεπει να πειθαρχηθει.
ο οκανα λειτουργει ακριβως ετσι. και εχει σωσει πολλους ανθρωπους. ο πρεζακιας αναγκαζεται απο το δικαστηριο να πηγαινει στον οκανα, κι αν ο οκανα πει οτι μια μερα δεν πηγε, μπουζουριασμα και στη στενη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 09 Ιούλ 2019, 20:41

ST48410 έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 17:46
Χαοτικός έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 16:31
Το στίγμα μωρέ μαλάκες. Το στίγμα! Κρυφτείτε ρε. Φυλαχτείτε μην τυχόν και "λέει ο κόσμος"!
Δυστυχώς Χαοτικέ υπάρχουν ακόμα και μορφωμένοι άνθρωποι που λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο. Και τα παιδιά υποφέρουν.

.
Tί μορφωμένοι ρέ.....παραμορφωμένοι εννοείς...... μέ Μάστερ αδιαφορίας.....


Τό παλιονήμα μου γιά τούς Τυφλούς δείχνει τό ποσοστό σου στό 50% τού πληθυσμού κύριε.....


Μέ δείγμα 20.000 συμπεριφορών...... τό 50 % !!!!!!!!!!


Φρίκη.....φρίκη λαίμαι.....


Πάμε καλά πάντως..... μήν αγχώνεστε...... :vp20:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 09 Ιούλ 2019, 20:50

Uppercut έγραψε:
08 Ιούλ 2019, 20:34
Αυτό είπαν οι αστυνομικοί σύμφωνα με το indymedia.




https://athens.indymedia.org/post/1598982/
Από τηλ. Πριν 5 λεπτά μπάτσοι με μηχανές πέρασαν μπροστά από την προσφυγική κατάληψη Ν26 και φώναξαν στους δυο αλληλέγγυους που ήταν απ έξω «από δω και πέρα φυλακή και ξύλο» έχουν σταματήσει ένα στενό πιο πέρα.
Πολυ καλο για να είναι αληθινό
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 09 Ιούλ 2019, 21:49

Naida έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 19:02
Athina__P έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 18:59
Διευκρινίζω ότι η εμπειρία η πιο πρόσφατη ήταν πριν κανένα εξάμηνο, αν δεν απατώμαι, γιατί η περιοχή έχει διαβαθμίσεις και τώρα μπορεί να είναι Κηφιστά που λέει ο λόγος, δεν ξέρω.

Πάντως να πανηγυρίζουμε που ΑΚΟΜΑ μπορεί ένας νέος δίμετρος να κυκλοφορεί χωρίς να απειλείται δεν το λες και το καλύτερο.

Διαψεύδει κανείς ότι στην πλατεία στο κάτω μέρος για ένα διάστημα τουλάχιστον δεν πλησίαζαν ούτε για πλάκα ντόπιοι δίμετροι γιατί είχαν έρθει άλλοι, τους άρεσε και έκατσαν εκεί;
Για τα εξάρχεια μιλάς;
Όχι, για τη Λωζάννη. Αυτοί που λένε, σιγά, εμένα δεν με πειράξανε, νιώθω ασφαλής, μέτρησαν πόσες γυναίκες βλέπουν και ποιες ώρες; Ξαναλέω, τώρα ακριβώς παίζει για διάφορους λόγους να είναι καλύτερα, δεν είναι συνεχώς η ίδια φάση.

Και δεν υπήρξε ποτέ, σε κανένα χρονικό σημείο, φάση που το κάτω μέρος της πλατείας να είναι απροσπέλαστο στους κλασικούς θαμώνες της πλατείας, γιατί το είχαν καταλάβει άτυπα άνθρωποι από άλλη ήπειρο που δεν έδειχναν ιδιαίτερα inclusive και φιλικοί με τους ξένους;

Ας δεχτώ ότι ξυλοδαρμός που πετυχα στο ξεκούδουνο με το φως της μέρας για κανένα προφανή λόγο, συμβαίνει μια στα 10 χρόνια και απλά έτυχε να τον παρακολουθήσω τυχαία. Και μπορεί ξέρω γω μια στα δέκα χρόνια να συμβεί και στη Φιλοθέη.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29842
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 09 Ιούλ 2019, 21:58

Εικόνα

Και μια όμορφη βόλτα προειδοποιητική.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Ορέστης 35

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 09 Ιούλ 2019, 22:15

pal έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 15:52
Ορέστης 35 έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 15:49
pal έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 15:44


Μου έχει συμβεί αρκετές φορές στη ζωή μου να μιλήσω με άστεγους ανθρώπους. Μίλησα μόνο με γριούλες γιατί τους ναρκομανείς και τους άντρες τους φοβάμαι. Μερικές φορές μου μίλησαν κάτι ναρκομανείς και ζητούσαν τσιγάρα και κάνα φράγκο και τους μίλησα κι εγώ. Όλες τις φορές που μίλησα διαπίστωσα ότι υπάρχουν και σοβαρά ζητήματα ψυχικής υγείας γιατί λέγανε παλαβά πράγματα. Δεν λύνονται αυτά μόνο με παροχή τροφής και στέγης ή με το να τους δώσει κανείς χρήματα.
Εννοείται δεν αναφέρομαι σε άλλες κατηγορίες άστεγων όπως πχ κάποιες οικογένειες από πρόσφυγες που έτυχε να δω να κοιμούνται στο δρόμο με κουβέρτες και τους μίλησα.
Πρεπει να τους βοηθησουμε ο,τι κι αν εχουν.
Πρέπει αυτοί να θέλουν να βοηθηθούν κι εμείς να μπορούμε να βοηθήσουμε. Δεν ξέρω κατά πόσο το να πάρεις αυτούς τους ανθρώπους και να τους κλείσεις σε ένα ίδρυμα είναι βοήθεια ή βία και καταπίεση.
Εχω μιλησει με μια κυρια που τη βγαζει στο πεδιο του Αρεως και μου ειπε οτι φοβαται να κοιμηθει στα δημοτικα υπνωτηρια με τον καθε ενα. Θα ειναι κολαση η ζωη τους σε ιδρυμα. Μερικοι ειναι ψιλοκαβατζωμενοι, εχουν χτισει μικρες παραγκες, αλλα οι περισσοτεροι ζουν στο δρομο. Το κεντρο της Αθηνας τους παρεχει προσβαση σε τροφη και ασφαλεια λογω πολυκοσμιας. Αν μπορουσαμε να φτιαξουμε υπαιθριους χωρους που να τους παρεχουν αυτα που ψαχνουν ενω ταυτοχρονα να εχουν και ενα επιπεδο διαβιωσης, να μην ειναι μεσα στην κινηση, το θορυβο και τα σκουπιδια. Μικρες δομες στους λοφους των Αθηνων ισως, μεσα στη φυση. Η φυση γιατρευει πιστευω.

Κατα βαθος το κρατος φοβαται οτι καποιοι "τεμπεληδες" θα επιλεξουν την αστεγια αν γινει η ζωη των αστεγων ευκολη. Γι αυτο εφαρμοζονται ιδρυματικες λυσεις.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48669
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιούλ 2019, 22:18

Otto Weininger έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:58
Εικόνα

Και μια όμορφη βόλτα προειδοποιητική.
Αυτοί είναι που ψάχνουν για την κάλπη? :giggle:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιούλ 2019, 22:24

Athina__P έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:49
Naida έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 19:02
Athina__P έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 18:59
Διευκρινίζω ότι η εμπειρία η πιο πρόσφατη ήταν πριν κανένα εξάμηνο, αν δεν απατώμαι, γιατί η περιοχή έχει διαβαθμίσεις και τώρα μπορεί να είναι Κηφιστά που λέει ο λόγος, δεν ξέρω.

Πάντως να πανηγυρίζουμε που ΑΚΟΜΑ μπορεί ένας νέος δίμετρος να κυκλοφορεί χωρίς να απειλείται δεν το λες και το καλύτερο.

Διαψεύδει κανείς ότι στην πλατεία στο κάτω μέρος για ένα διάστημα τουλάχιστον δεν πλησίαζαν ούτε για πλάκα ντόπιοι δίμετροι γιατί είχαν έρθει άλλοι, τους άρεσε και έκατσαν εκεί;
Για τα εξάρχεια μιλάς;
Όχι, για τη Λωζάννη. Αυτοί που λένε, σιγά, εμένα δεν με πειράξανε, νιώθω ασφαλής, μέτρησαν πόσες γυναίκες βλέπουν και ποιες ώρες; Ξαναλέω, τώρα ακριβώς παίζει για διάφορους λόγους να είναι καλύτερα, δεν είναι συνεχώς η ίδια φάση.

Και δεν υπήρξε ποτέ, σε κανένα χρονικό σημείο, φάση που το κάτω μέρος της πλατείας να είναι απροσπέλαστο στους κλασικούς θαμώνες της πλατείας, γιατί το είχαν καταλάβει άτυπα άνθρωποι από άλλη ήπειρο που δεν έδειχναν ιδιαίτερα inclusive και φιλικοί με τους ξένους;

Ας δεχτώ ότι ξυλοδαρμός που πετυχα στο ξεκούδουνο με το φως της μέρας για κανένα προφανή λόγο, συμβαίνει μια στα 10 χρόνια και απλά έτυχε να τον παρακολουθήσω τυχαία. Και μπορεί ξέρω γω μια στα δέκα χρόνια να συμβεί και στη Φιλοθέη.
Μάλλον για τη Λωζάνη λες. Ξυλοδαρμό δεν έχω πετύχει ποτέ στα Εξάρχεια, ούτε καν πέσιμο ή τέτοια. Έχω δει όμως στην περιοχη μου. Και εχω τύχει μέσα σε καφετερια που έκαναν ντου Ολυμπιακοί και κατεβασαν τζαμαρίες, χτύπησαν κόσμο άσχετο και στο τσακ γλίτωσα καρέκλα που πέταξαν στη μπάρα να σπάσουν πίσω τη βιτρίνα με τα ποτά κι είχα κρυφτεί με μια φίλη μου δίπλα στον καταψύκτη. Κι όλα αυτά επειδή σύχναζαν του Παναθηναϊκού άτομα.
Αυτή την καφετέρια την είχαν σπάσει 2-3 φορές.
Αφήστε τις μαλακίες ,όποιος θέλει πάει εξαρχία δεν τον πειράζει κανείς. Η επικινδυνότητα είναι η ίδια όπως σε κάθε άλλη περιοχή του κέντρου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Ιούλ 2019, 22:42

Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 20:40
blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 17:02

Δεν θα λειτουργησει και ειναι ξεπερασμενα αυτα τα πραγματα. Χρειαζεται αλλου ειδους προσεγγιση, οπου ο ασθενης δεν αντιμετωπιζεται ως εγκληματιας που πρεπει να πειθαρχηθει.
ο οκανα λειτουργει ακριβως ετσι. και εχει σωσει πολλους ανθρωπους. ο πρεζακιας αναγκαζεται απο το δικαστηριο να πηγαινει στον οκανα, κι αν ο οκανα πει οτι μια μερα δεν πηγε, μπουζουριασμα και στη στενη.
κι αυτο λαθος ειναι, δεν θα πρεπε οι εξαρτημενοι ν αντιμετωπιζονται σαν εγκληματιες, αλλα σαν αρρωστοι.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιούλ 2019, 22:43

blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 22:42
Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 20:40
blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 17:02

Δεν θα λειτουργησει και ειναι ξεπερασμενα αυτα τα πραγματα. Χρειαζεται αλλου ειδους προσεγγιση, οπου ο ασθενης δεν αντιμετωπιζεται ως εγκληματιας που πρεπει να πειθαρχηθει.
ο οκανα λειτουργει ακριβως ετσι. και εχει σωσει πολλους ανθρωπους. ο πρεζακιας αναγκαζεται απο το δικαστηριο να πηγαινει στον οκανα, κι αν ο οκανα πει οτι μια μερα δεν πηγε, μπουζουριασμα και στη στενη.
κι αυτο λαθος ειναι, δεν θα πρεπε οι εξαρτημενοι ν αντιμετωπιζονται σαν εγκληματιες, αλλα σαν αρρωστοι.
Συμφωνώ αλλά σαν άρρωστοι που χρήζουν ψυχιατρικής παρακολούθησης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Ιούλ 2019, 22:44

Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 20:35
blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 16:23
Naida έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 16:22
Και πάλι όμως είμαι υπέρ της επιτακτικής; απεξάρτησης.
Δεν λειτουργει.
φυσικα και λειτουργει.
Οχι, γι αυτο μαλιστα πανε και γραφονται σ αυτα τα προγραμματα πολλοι ντιλερς για να φτιαξουν πελατολογιο.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 09 Ιούλ 2019, 22:46

Naida έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 22:24
Athina__P έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:49
Naida έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 19:02


Για τα εξάρχεια μιλάς;
Όχι, για τη Λωζάννη. Αυτοί που λένε, σιγά, εμένα δεν με πειράξανε, νιώθω ασφαλής, μέτρησαν πόσες γυναίκες βλέπουν και ποιες ώρες; Ξαναλέω, τώρα ακριβώς παίζει για διάφορους λόγους να είναι καλύτερα, δεν είναι συνεχώς η ίδια φάση.

Και δεν υπήρξε ποτέ, σε κανένα χρονικό σημείο, φάση που το κάτω μέρος της πλατείας να είναι απροσπέλαστο στους κλασικούς θαμώνες της πλατείας, γιατί το είχαν καταλάβει άτυπα άνθρωποι από άλλη ήπειρο που δεν έδειχναν ιδιαίτερα inclusive και φιλικοί με τους ξένους;

Ας δεχτώ ότι ξυλοδαρμός που πετυχα στο ξεκούδουνο με το φως της μέρας για κανένα προφανή λόγο, συμβαίνει μια στα 10 χρόνια και απλά έτυχε να τον παρακολουθήσω τυχαία. Και μπορεί ξέρω γω μια στα δέκα χρόνια να συμβεί και στη Φιλοθέη.
Μάλλον για τη Λωζάνη λες. Ξυλοδαρμό δεν έχω πετύχει ποτέ στα Εξάρχεια, ούτε καν πέσιμο ή τέτοια. Έχω δει όμως στην περιοχη μου. Και εχω τύχει μέσα σε καφετερια που έκαναν ντου Ολυμπιακοί και κατεβασαν τζαμαρίες, χτύπησαν κόσμο άσχετο και στο τσακ γλίτωσα καρέκλα που πέταξαν στη μπάρα να σπάσουν πίσω τη βιτρίνα με τα ποτά κι είχα κρυφτεί με μια φίλη μου δίπλα στον καταψύκτη. Κι όλα αυτά επειδή σύχναζαν του Παναθηναϊκού άτομα.
Αυτή την καφετέρια την είχαν σπάσει 2-3 φορές.
Αφήστε τις μαλακίες ,όποιος θέλει πάει εξαρχία δεν τον πειράζει κανείς. Η επικινδυνότητα είναι η ίδια όπως σε κάθε άλλη περιοχή του κέντρου.
οποιος θέλει πάει αρκεί να μην έχει πολύ κοντά μαλλιά, να μην μοιάζει με αστυνομικό ή στρατιωτικό, να μην φοράει την λάθος μπλούζα, να μην του ξεφύγει καμιά μαλακία που δεν πρέπει να ακουστεί, να είναι οκ με το γεγονός οτι ο οποιοσδήποτε γύρω του μπορεί να οπλοφορεί, να κάνει οτι δεν βλέπει τα ναρκωτικά που αλλάζουν χέρια στις γωνίες και να είναι έτοιμος να τρέξει ανα πάσα στιγμή αν αρχίσουν να πέφτουν μολότοφ προς το μέρος του.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 09 Ιούλ 2019, 22:48

blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 22:42


Λες να επαναληφθουν τετοιες στιγμες? :)

22/5/86 Μερικές δεκάδες γυναίκες από φεμινιστικές οργανώσεις είχαν συγκεντρώθεί στην πλατεία Εξαρχείων με σκοπό να κουβεντιάσουν για τις “επιχειρήσεις αρετή” του διοικητή των ΜΑΤ Νίκων Αρκουδέα. Μετά από βίαια επέμβαση των ΜΑΤ συνελήφθησαν όλες.

Εικόνα
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Ιούλ 2019, 22:49

Naida έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 22:43
blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 22:42
Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 20:40


ο οκανα λειτουργει ακριβως ετσι. και εχει σωσει πολλους ανθρωπους. ο πρεζακιας αναγκαζεται απο το δικαστηριο να πηγαινει στον οκανα, κι αν ο οκανα πει οτι μια μερα δεν πηγε, μπουζουριασμα και στη στενη.
κι αυτο λαθος ειναι, δεν θα πρεπε οι εξαρτημενοι ν αντιμετωπιζονται σαν εγκληματιες, αλλα σαν αρρωστοι.
Συμφωνώ αλλά σαν άρρωστοι που χρήζουν ψυχιατρικής παρακολούθησης.
Ας νομιμοποιησουν τα ελαφρα ναρκωτικα (κανναβη, μανιταρια, δμτ) και ας δινουν σε ελεγχομενο κλινικα περιβαλλον δωρεαν ηρωινη στους εξαρτημενους, και να δεις για ποτε θα περιοριστει το φαινομενο. Θα περιοριστει λεω, γιατι ποτε δεν θα εξαλειφθει.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: "Από δω και πέρα φυλακή και ξύλο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 09 Ιούλ 2019, 22:50

Naida έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 22:43
blackpaint έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 22:42
Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 20:40


ο οκανα λειτουργει ακριβως ετσι. και εχει σωσει πολλους ανθρωπους. ο πρεζακιας αναγκαζεται απο το δικαστηριο να πηγαινει στον οκανα, κι αν ο οκανα πει οτι μια μερα δεν πηγε, μπουζουριασμα και στη στενη.
κι αυτο λαθος ειναι, δεν θα πρεπε οι εξαρτημενοι ν αντιμετωπιζονται σαν εγκληματιες, αλλα σαν αρρωστοι.
Συμφωνώ αλλά σαν άρρωστοι που χρήζουν ψυχιατρικής παρακολούθησης.
Έλα ρε! Κι εγώ νόμιζα ότι θα τους αντιμετωπίσουμε σαν οφθαλμιατρικά περιστατικά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών