Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 12 Ιούλ 2019, 10:35

Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 01:46
Otto Weininger έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 00:41
Διαφωνώ με την ενέργεια, να τους βρουν και να τους σκίσουν.

Αλλά το Airbnb είναι μάστιγα.
Σιγά την μαστιγα. Τα περισσότερα ερ μπι εν μπι είναι σε περιοχές που ήταν υποβαθμισμενες και τα σπίτια νοιλιαζονταν μόνο σε Πακιστανός για πενταροδεκαρες
Τι λες ρε μαλάκα; Όλο το κέντρο είναι airnbnb, Πλάκα, Κολωνάκι, Μετς etc. Έχουν εκτοξευθεί τα ενοίκια χωρίς λόγο ακόμα και στο μπουρδέλο το Νέο Κόσμο.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Ορέστης 35

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιούλ 2019, 10:36

Philip Mortimer έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 00:36
Μαζέψτε τους αναρχικούς! Κατά του airbnb και της τουριστικής ανάπτυξης λέει, έλεος!!
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 2880760156
Ακριβως οπως τα προεβλεψα. blackpaint

Αν τα βαλουν και με τους αλλοδαπους θα πολεμησω κι εγω διπλα τους.

Ορέστης 35

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιούλ 2019, 10:38

Pedro έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 01:15
Εμεναδε θα μ εριχνε κατω. Θα του εκανα λαβη.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 12 Ιούλ 2019, 10:40

Τουρισμός σημαίνει έκθεση στη διεθνή ζήτηση.

Ας μειωθεί ο φόρος στα ενοίκια ή ας πηγαίνει κλιμακωτά όχι με το ύψος του ενοικίου αλλά με τη διάρκεια της μίσθωσης (τρίμηνο και κάτω υψηλός συντελεστής, τρίμηνο + 1 ημέρα ως τρία χρόνια, που είναι η ελάχιστη υποχρεωτική διάρκεια συμβολαίου, χαμηλότερος). Υπάρχουν λύσεις.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 12 Ιούλ 2019, 10:45

Το airbnb ειναι ευλογια για την Αθηνα που ως τουριστικος προορισμος ακομα βρισκεται χαμηλα.
Ειδικα σε περιοδο κρισης πολυς βοηθησε.
Βεβαια οι αναρχικοι που δεν εχουν δουλεψει ποτε στη ζωη τους δεν εχουν προβληματα βιοπορισμου οποτε πανε και σπανε τα αρχιδια του κοσμακη.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Ορέστης 35

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιούλ 2019, 10:46

Για να κανεις το παλιο διαμερισμα airbnb πρεπει να σκασεις πολλα λεφτα για ανακαινιση. Αυτο σημαινει δανειο.

Σε οποιον αρεσει η ασυδοσια του ευχομαι να ανοιξει airbnb στον επανω οροφο, και τον απο κατω να τον αγορασει Κινεζος.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 12 Ιούλ 2019, 11:00

Philip Mortimer έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 01:51

Συγγνώμη αλλά ο ιδιοκτήτης επιλέγει σε ποιον θα διαθέσει την ιδιοκτησία του...
Το airbnb είναι ευλογία και φέρνει χρήματα στη χώρα
Αν η ιδιοκτησία του είναι σε ζώνη κατοικίας και τη διαθέτει σε τουρίστες με φορολόγηση ενοικίου τότε δεν ασκεί επιλογή αλλά μαύρη ξενοδοχειακή δραστηριότητα και πρέπει να του ανοίξουν πέντε έξι παραπάνω τρύπες και να τις γαμήσουν.

Εν πάση περιπτώσει απ' ό,τι έχω καταλάβει το πρόβλημα λύνεται μόνο του ακριβώς επειδή οι λιμάρηδες Έλληνες ιδιοκτήτες χιμήξανε τόσο μαζικά νομίζοντας ότι πρόκειται για εύκολη αρπαχτή.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 12 Ιούλ 2019, 11:02

Otto Weininger έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 00:41
Διαφωνώ με την ενέργεια, να τους βρουν και να τους σκίσουν.

Αλλά το Airbnb είναι μάστιγα.
καλά μην τρελαθούμε τώρα, έχει και άπειρα θετικά.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 12 Ιούλ 2019, 11:03

foscilis έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 11:00
Philip Mortimer έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 01:51

Συγγνώμη αλλά ο ιδιοκτήτης επιλέγει σε ποιον θα διαθέσει την ιδιοκτησία του...
Το airbnb είναι ευλογία και φέρνει χρήματα στη χώρα
Αν η ιδιοκτησία του είναι σε ζώνη κατοικίας και τη διαθέτει σε τουρίστες με φορολόγηση ενοικίου τότε δεν ασκεί επιλογή αλλά μαύρη ξενοδοχειακή δραστηριότητα και πρέπει να του ανοίξουν πέντε έξι παραπάνω τρύπες και να τις γαμήσουν.

Εν πάση περιπτώσει απ' ό,τι έχω καταλάβει το πρόβλημα λύνεται μόνο του ακριβώς επειδή οι λιμάρηδες Έλληνες ιδιοκτήτες χιμήξανε τόσο μαζικά νομίζοντας ότι πρόκειται για εύκολη αρπαχτή.
Έτσι γίνεται πάντα στις νέες αγορες, στην αρχή χιμάνε όλοι και στο τέλος μένουν αυτοί που πρέπει να μείνουν.

Nero

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 12 Ιούλ 2019, 11:05

foscilis έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 11:00
Philip Mortimer έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 01:51

Συγγνώμη αλλά ο ιδιοκτήτης επιλέγει σε ποιον θα διαθέσει την ιδιοκτησία του...
Το airbnb είναι ευλογία και φέρνει χρήματα στη χώρα
Αν η ιδιοκτησία του είναι σε ζώνη κατοικίας και τη διαθέτει σε τουρίστες με φορολόγηση ενοικίου τότε δεν ασκεί επιλογή αλλά μαύρη ξενοδοχειακή δραστηριότητα και πρέπει να του ανοίξουν πέντε έξι παραπάνω τρύπες και να τις γαμήσουν.

Εν πάση περιπτώσει απ' ό,τι έχω καταλάβει το πρόβλημα λύνεται μόνο του ακριβώς επειδή οι λιμάρηδες Έλληνες ιδιοκτήτες χιμήξανε τόσο μαζικά νομίζοντας ότι πρόκειται για εύκολη αρπαχτή.
Για την ώρα πάντως δεν φαίνεται να σκάει η φούσκα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα δάνεια για τις ανακαινίσεις όμως και αν κάνουν απόσβεση. Ίσως εκεί να γίνει το μπουμ :102:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 12 Ιούλ 2019, 11:07

Αυτοί που πρέπει να μείνουν είναι οι επαγγελματίες και όσοι όντως νοικιάζουν άδεια δωμάτια για βραχυχρόνια μίσθωση. Οι υπόλοιποι πρέπει να πάνε μέσα και να θυμούνται γενιές και γενιές τη μαλακία τους. Επίσης:
gassim έγραψε: Έτσι γίνεται πάντα στις νέες αγορες, στην αρχή χιμάνε όλοι και στο τέλος μένουν αυτοί που πρέπει να μείνουν.
Δεν έχει υπάρξει φούσκα τα τελευταία 20 χρόνια που θυμάμαι φούσκες, κατά την οποία να μην είπε κάποιος αυτήν την ατάκα. Δηλαδή και μόνο που το λες αυτό είναι ολοφάνερο ότι πρόκειται για φούσκα. 1+1=2.

Κάτι άλλο που δεν κατάλαβαν αυτοί οι ηλίθιοι είναι ότι ο μόνος αληθινός επαγγελματίας είναι η AirBnB που λειτουργεί ένα παγκόσμιο ξενοδοχείο 5 αστέρων χωρίς να φορολογείται για αυτό και χωρίς να αντιμετωπίζει τους προμηθευτές της σαν προμηθευτές. Εσύ ο "ιδιοκτήτης" είσαι βασικά το παιδί που κάνει ντελίβερι έχοντας φέρει το δικό του παπάκι και με δικές του βενζίνες και ευθύνες για ατυχήματα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιούλ 2019, 11:11

Nero έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 11:05
Για την ώρα πάντως δεν φαίνεται να σκάει η φούσκα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα δάνεια για τις ανακαινίσεις όμως και αν κάνουν απόσβεση. Ίσως εκεί να γίνει το μπουμ :102:
Καλά, μη φαντάζεσαι ότι στα μικρά διαμερίσματα γίνονται και τρελλές ανακαινίσεις.
Ούτως ή άλλως λειτουργούν και πολλές διευκολύνσεις για ενεργειακή αναβάθμιση με πολύ καλές επιδοτήσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 12 Ιούλ 2019, 11:13

Αλλά τέλος πάντων στο συγκεκριμένο περιστατικό δε νομίζω ότι το θέμα ήταν η AirBnB ή ότι είχε σημασία η συγκεκριμένη πορεία. Απλά οι μπάτσοι πήραν γραμμή από τον τρελοπασόκο σώγαμπρο ότι το παραμικρό κιχ από οποιονδήποτε σε πορεία πρέπει να παταχθεί αλύπητα.

Nero

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 12 Ιούλ 2019, 11:13

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 11:11
Nero έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 11:05
Για την ώρα πάντως δεν φαίνεται να σκάει η φούσκα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα δάνεια για τις ανακαινίσεις όμως και αν κάνουν απόσβεση. Ίσως εκεί να γίνει το μπουμ :102:
Καλά, μη φαντάζεσαι ότι στα μικρά διαμερίσματα γίνονται και τρελλές ανακαινίσεις.
Ούτως ή άλλως λειτουργούν και πολλές διευκολύνσεις για ενεργειακή αναβάθμιση με πολύ καλές επιδοτήσεις.
Μην το λες. Έχω μείνει σε πολλά τον τελευταίο καιρό και έχω μια ιδέα. Καμιά φορά φαίνεται ότι το πράγμα έγινε βιαστικά αλλά σε πολλές περιπτώσεις μπορείς να καταλάβεις ότι πήραν ένα ερείπιο και έριξαν μέσα χοντρά λεφτά για να το στρώσουν

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Ιούλ 2019, 11:17

Επίθεση στο Α.Τ. Ακροπόλεως-2 αστυνομικοι τραυματίες
Βλέπω άρχισε η "παταξη του εγκλήματος" από τη ΝΔ. Μια προσαγωγή, αλλά κατά τ' άλλα, "από 'δω και πέρα φυλακή και ξύλο".

Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών