Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9254
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 13 Ιούλ 2019, 22:33

Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:25
Arisvilla έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:21
Α και κατι αλλο για τον Βρουτση. Το υπουργειο του ονομαζεται πια υπουργειο Εργασιας και Κοινωνικων υποθεσεων. Παει η κοινωνικη ασφαλιση και η κοινωνικη αλληλεγγυη. Αν σημαινει κατι αυτο θα το δουμε στο μελλον. Παντως η κοινωνικη ασφαλιση δηλαδη η κυρια και η επικουρικη συνταξη ειναι δημοσια και υποχρεωτικη συμφωνα με το συνταγμα. Χωρις αναθεωρηση δεν μπορουν να βαλουν ιδιωτες στην επικουρικη ασφαλιση.
Αν μου επιτρεπεις θελω να σου πω τι γινεται.

Τοσο καιρο λεγανε διαφορες πιπες για να τους ψηφισει ο κοσμος,τωρα,κανουν καποιες κινησεις,ωστε οι ψηφοφοροι να νομιζουν οως δηθεν κατι παει να αλλαξει. Σε λιγο καιρο,απο οκτωβρη δες τι εχει να γινει. Οι ιδιοι οι ψηφοφοροι τους θα τους κραζουν,απο αντερ ως ναντερ. :lol:
Χμ δεν ξερω αν θα τους κραζει ο μεσος ψηφοφορος τους. Προς το παρον βλεπω οτι ο Κουλης βολεψε στην κυβερνηση εκπροσωπους κοινωνικων ομαδων που τον στηριξαν και τον εξελεξαν. Δικαστη εβαλε, συμβουλο του Σεβ εβαλε, Συμβουλο του Λατση εβαλε αναβαθμισε την αστυνομια μεταθετοντας στο υπουργειο προ.πο τοσες αρμοδιοτητες, εβαλε την Κεραμεως να μιλαει για ιεροδιδασκαλους στα σχολεια. Ερχεται και το νομοσχεδιο για τις φοροελαφρυνσεις στα μεγαλα εισοδηματα. Το μονο σιγουρο ειναι οτι ολα αυτα προκαλουν αντισυσπειρωση στην αλλη πλευρα και βλεπω πια και το κιναλ να κραζει εντονα.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 13 Ιούλ 2019, 22:34

Juno έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:01
Drexler έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 18:36
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 17:58


Σα να ακούω αμόρφωτες ρατσιστικές καργιόλες να φωνάζουν στη μάπα άρρωστων ασυνόδευτων παιδιών στα hotspot
Οταν ηρθαν για τα ασυνοδευτα δεν μιλησα γιατι συνοδευομουν.
Να μας πει όμως ο Τοξοβόλος, όταν οι δουλέμποροι παίρνουν 2.000-5.000 $ το κεφάλι πού βρήκαν τόσα λεφτά τα ασυνόδευτα παιδιά; Έσπασαν τον κουμπαρά τους;
Πολυ καλο ερωτημα.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 13 Ιούλ 2019, 22:35

Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:17
Γι αυτό και εγώ του απάντησα όπως του αρμόζει!
Το είδα.


Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:29

Εμείς συμφωνούμε με τον Βρούτση. Εσύ πήξε! :smt077:
.
Τις επόμενες μέρες θα χρεώσουν σε όλους εδώ στο νήμα πως δήθεν είπαμε να βυθίζουν βάρκες. Το περιμένω.


Drexler έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:34
Juno έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:01
Drexler έγραψε:
12 Ιούλ 2019, 18:36

Οταν ηρθαν για τα ασυνοδευτα δεν μιλησα γιατι συνοδευομουν.
Να μας πει όμως ο Τοξοβόλος, όταν οι δουλέμποροι παίρνουν 2.000-5.000 $ το κεφάλι πού βρήκαν τόσα λεφτά τα ασυνόδευτα παιδιά; Έσπασαν τον κουμπαρά τους;
Πολυ καλο ερωτημα.
Ξέρεις τι επιθέσεις μου έχουν κάνει για αυτό το ερώτημα;

Γενικώς θέλουν να λέμε για νάρκες, για αυτόματα, για βυθισμένες βάρκες γιατί αυτά είναι εύκολα αποκρουόμενα επιχειρήματα.,

Μην ακούσουν ποιος πληρώνει για τα ασυνόδευτα παιδιά ή να επιβληθούν διεθνείς κυρώσεις στις χώρες που δεν δέχονται πίσω τους ταυτοποιημένους πολίτες τους, πολλαπλά εγκεφαλικά. Γιατί τι να απαντήσουν σε λογικά επιχειρήματα; Μόνον στα παράλογα τα καταφέρνουν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 13 Ιούλ 2019, 22:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 13 Ιούλ 2019, 22:35

Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:29

Εμείς συμφωνούμε με τον Βρούτση. Εσύ πήξε! :smt077:
.
:smt005::smt005:

Αφου δεν γινεται ουσιαστικη αλλαγη εμενα δεν με χαλαει ας αλλαζει καθε μερα ο,τι γουσταρει.

Επισης,ενα πραγμα δεν εχεις καταλαβει. Εγω θελω να λειτουργουν οι κρατικοι μηχανισμοι. Διαφωνω με την καθυστερηση με τους ζαιους σε αυτο. :wave:
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
vc15
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 07 Μάιος 2019, 22:51

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vc15 » 13 Ιούλ 2019, 22:36

Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:29
Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:22
Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:17
Γι αυτό και εγώ του απάντησα όπως του αρμόζει!

Εξακολουθεις στην παρανοια σου ετσι; Ουυ τρομαξα με την απαντηση σου.. :smt005::smt005:

Νανδρε ξεκαβαλα απο το καλαμι που νομιζεις οτι εισαι αλανθαστος και πως οσα εσυ στηριζεις ειναι σωστα και ορθα.

Γεια σου ρε κολλημενε καπετανιε. Κανονικα δεν θα επρεπε να σε παρω στα σοβαρα,αλλα τι να κανω,εχω αυτο το χουι,δεν κανω διακρισεις. Μεγαλος - μικρος,αριστερος-δεξιος,γυναικα-αντρας,νεος-γερος.


Υγ. Αλλωστε,εμαθα κατι σημαντικο απο εσενα,ευτυχως δλδ. Αλλιως δυσκολα να το μαθαινα,γιατι δεν γνωριζω πολλους ναυτες :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Εμείς συμφωνούμε με τον Βρούτση. Εσύ πήξε! :smt077:
.
Δε θα βγάλεις άκρη με κάτι τέτοιους ,πιθανότατα να δουλεύει για καμιά ΜΚΟ .

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιούλ 2019, 22:39

sys3x έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:30
Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 21:42
sys3x έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 21:34


Οι απόψεις ακούγονται, ολωνώνε, κάποιες φορές τις δεχόμαστε, άλλες φορές τις απορρίπτουμαι κτλ, τώρα το να έρθεις να μου κάψεις το αμάξι φασιστάκο όχι, μπουζού μπούτσα και καράτε για σένα.
Τσακίζουμε τον φασισμό απ' όπου κι αν προέρχεται®️™️.
:8)
Εχω αναφερει καπου οτι θα καψω το αυτοκινητο κανενος;

Το εφρα σαν παραδειγμα για την σταση που ορισμενοι κρατανε οταν αισθανονται οτι ο καθενας κοιτα την παρτη του. Για αυτο αλλωστε τονιζω οτι αυτο οδηγει στον διχασμο και οως αυτο δεν ειναι λυση.
Δεν υπάρχουν αυτές οι δικαιολογίες που λες μανμου για οποιονδήποτε βγαίνει έξω στους δρόμους και καίει αυτοκίνητα ή εν πάση περιπτώσει αυτά να τα λένε στον εισαγγελέα αν θέλουνε, εμείς, ο κάθε λογικός νους, τους έχουμε δικάσει ήδη.

Δεν είναι δικαιολογία ρε, είναι αιτιολογία. Είπε γενικά για έναν κόσμο μικροαστικό, να μην απορεί όταν κάποιοι τρελαίνονται και τους κάνουν ζημιές. Πως φταίει μεταξύ άλλων και αυτό. Η αδιαφορία.
Τώρα το φάουλ θα ήτανε ότι έβαλε και σένα μέσα. Μίλησε στο δεύτερο πληθυμτικό. Δεν είναι και τόσο φάουλ. Ξέρω κάποιους που ψάχνονται για κιάλις. Όλοι τους ήταν μικροαστοί! Ο ένας μάλιστα απ' αυτούς...
SpoilerShow
είναι χρυσαυγίτης :8)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Χαοτικός την 13 Ιούλ 2019, 23:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 13 Ιούλ 2019, 22:42

πιπες για να τσιμπαν οι νεοδημοκρατες ,θσα πηγαινουν στα επειγοντα ηλιθιοι .εκει δεν ζητανε τιποτα.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 13 Ιούλ 2019, 22:43

Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:35
Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:29

Εμείς συμφωνούμε με τον Βρούτση. Εσύ πήξε! :smt077:
.
:smt005::smt005:

Αφου δεν γινεται ουσιαστικη αλλαγη εμενα δεν με χαλαει ας αλλαζει καθε μερα ο,τι γουσταρει.

Επισης,ενα πραγμα δεν εχεις καταλαβει. Εγω θελω να λειτουργουν οι κρατικοι μηχανισμοι. Διαφωνω με την καθυστερηση με τους ζαιους σε αυτο. :wave:
Ε αν δεν γίνει ουσιαστική αλλαγή, θα δεις και την παρούσα κυβέρνηση να πιάνει πάτο και να αποσυντίθεται στις επόμενες εκλογές και χαρά στον πατριωτικό χώρο που θα τους έρχονται βροχή τα ψηφαλάκια. Έχουν τέσσερα χρόνια να φτιάξουν ένα σοβαρό πατριωτικό κόμμα.
Μετά την αποσύνθεση του ΠΑΣΟΚ κάτι που δεν το περίμενε κανείς, κατάλαβαν και οι πιο ηλίθιοι πως τους ελέγχουν με την ψήφο τους.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 13 Ιούλ 2019, 22:53

Juno έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:43
Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:35
Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:29

Εμείς συμφωνούμε με τον Βρούτση. Εσύ πήξε! :smt077:
.
:smt005::smt005:

Αφου δεν γινεται ουσιαστικη αλλαγη εμενα δεν με χαλαει ας αλλαζει καθε μερα ο,τι γουσταρει.

Επισης,ενα πραγμα δεν εχεις καταλαβει. Εγω θελω να λειτουργουν οι κρατικοι μηχανισμοι. Διαφωνω με την καθυστερηση με τους ζαιους σε αυτο. :wave:
Ε αν δεν γίνει ουσιαστική αλλαγή, θα δεις και την παρούσα κυβέρνηση να πιάνει πάτο και να αποσυντίθεται στις επόμενες εκλογές και χαρά στον πατριωτικό χώρο που θα τους έρχονται βροχή τα ψηφαλάκια. Έχουν τέσσερα χρόνια να φτιάξουν ένα σοβαρό πατριωτικό κόμμα.
Μετά την αποσύνθεση του ΠΑΣΟΚ κάτι που δεν το περίμενε κανείς, κατάλαβαν και οι πιο ηλίθιοι πως τους ελέγχουν με την ψήφο τους.
Τζουνο,ακομη και οταν δν εισαι μακρια μου μου λειπεις. Πως το εξηγεις;

Εβαια τιποτα απο ολα αυτα δεν θα γινουν,γιατι ως γνωστον,θα τα κανουν ολα πουτανα. Δυστυχως,εχουμε δικομματισμο παλι στην ελλαδα και για μια 20αετια θα βλεπουμε αυτα τα δυο κομματα να εναλλασονται στο καραβι που λεγεται ελλαδα. Εδω να αστε να τα λεμε.

Παλι αισθανθηκα οτι μου ελλειψες. Μα τι θα γινει;
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 13 Ιούλ 2019, 22:56

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:39
sys3x έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:30
Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 21:42


Εχω αναφερει καπου οτι θα καψω το αυτοκινητο κανενος;

Το εφρα σαν παραδειγμα για την σταση που ορισμενοι κρατανε οταν αισθανονται οτι ο καθενας κοιτα την παρτη του. Για αυτο αλλωστε τονιζω οτι αυτο οδηγει στον διχασμο και οως αυτο δεν ειναι λυση.
Δεν είναι δικαιολογία ρε, είναι αιτιολογία. Είπε γενικά για έναν κόσμο μικροαστικό, να μην απορεί όταν κάποιοι τρελαίνονται και τους κάνουν ζημιές. Πως φταίει μεταξύ άλλων και αυτό. Η αδιαφορία.
Τώρα το φάουλ θα ήτανε ότι έβαλε και σένα μέσα. Μίλησε στο δεύτερο πληθυμτικό. Δεν είναι και τόσο φάουλ. Ξέρω κάποιους που ψάχνονται για κιάλις. Όλοι τους ήταν μικροαστοί! Ο ένας μάλιστα απ' αυτούς...
SpoilerShow
είναι χρυσαυγίτης :8)
Δεν υπάρχουν αυτές οι δικαιολογίες που λες μανμου για οποιονδήποτε βγαίνει έξω στους δρόμους και καίει αυτοκίνητα ή εν πάση περιπτώσει αυτά να τα λένε στον εισαγγελέα αν θέλουνε, εμείς, ο κάθε λογικός νους, τους έχουμε δικάσει ήδη.
:102::smt017
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 13 Ιούλ 2019, 22:58

vc15 έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:36

Δε θα βγάλεις άκρη με κάτι τέτοιους ,πιθανότατα να δουλεύει για καμιά ΜΚΟ .
Αυτά εδώ ποιος το έγραψε; Ο διπλανός σου στο άλλο γραφείο; :smt077:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 13 Ιούλ 2019, 23:03

Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 20:48
Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 20:41
'
Εμείς συμφωνούμε με τον Βρούτση. Εσύ πήξε!
.
Τι να πηξω ρε ; Αφου δεν εκανε και κατι ΤΡΕΛΟ,εχει ποσταρει κατι καλο η παλ. Ριξε μια ματια.

Εν τω μεταξυ για αλλο πραγμα μιλαμε ουτως η αλλως,οχι για την χαζομαρα που εκανε ο βρουτσης.

Μετα απορειται,γιατι ορισμενοι σας καινε τα αμαξια...αφου ουδεποτε δεν νοιαστηκατε για τον διπλανο,παρα μονο την παρτη σας κοιτατε. Ε και καποιοι αντιστοιχα κοιτανε την οαρτη τους και θελουνε λιγη ζεστασια,ετσι δεν υπολογιζουν αν το αυτοκινητο που καιγεται ειναι δικο σου ηλ οχι. Αν θες εσυ μια χωρα χωρις αποψεις και διχασμενη,καλως. Ειναι αποψη σου και δεν ειναι σεβαστη.
Όχι δεν είναι αναρχικός! :str8jack::str8jack::str8jack:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιούλ 2019, 23:04

Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:56
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:39
sys3x έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:30
Δεν είναι δικαιολογία ρε, είναι αιτιολογία. Είπε γενικά για έναν κόσμο μικροαστικό, να μην απορεί όταν κάποιοι τρελαίνονται και τους κάνουν ζημιές. Πως φταίει μεταξύ άλλων και αυτό. Η αδιαφορία.
Τώρα το φάουλ θα ήτανε ότι έβαλε και σένα μέσα. Μίλησε στο δεύτερο πληθυμτικό. Δεν είναι και τόσο φάουλ. Ξέρω κάποιους που ψάχνονται για κιάλις. Όλοι τους ήταν μικροαστοί! Ο ένας μάλιστα απ' αυτούς...
SpoilerShow
είναι χρυσαυγίτης :8)
Δεν υπάρχουν αυτές οι δικαιολογίες που λες μανμου για οποιονδήποτε βγαίνει έξω στους δρόμους και καίει αυτοκίνητα ή εν πάση περιπτώσει αυτά να τα λένε στον εισαγγελέα αν θέλουνε, εμείς, ο κάθε λογικός νους, τους έχουμε δικάσει ήδη.
:102::smt017
Το διόρθωσα. Είχα ποστάρει μέσα στην παράθεση, πριν το [/κουότ].
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 13 Ιούλ 2019, 23:09

Juno έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 23:03
Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 20:48
Nandros έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 20:41
'
Εμείς συμφωνούμε με τον Βρούτση. Εσύ πήξε!
.
Τι να πηξω ρε ; Αφου δεν εκανε και κατι ΤΡΕΛΟ,εχει ποσταρει κατι καλο η παλ. Ριξε μια ματια.

Εν τω μεταξυ για αλλο πραγμα μιλαμε ουτως η αλλως,οχι για την χαζομαρα που εκανε ο βρουτσης.

Μετα απορειται,γιατι ορισμενοι σας καινε τα αμαξια...αφου ουδεποτε δεν νοιαστηκατε για τον διπλανο,παρα μονο την παρτη σας κοιτατε. Ε και καποιοι αντιστοιχα κοιτανε την οαρτη τους και θελουνε λιγη ζεστασια,ετσι δεν υπολογιζουν αν το αυτοκινητο που καιγεται ειναι δικο σου ηλ οχι. Αν θες εσυ μια χωρα χωρις αποψεις και διχασμενη,καλως. Ειναι αποψη σου και δεν ειναι σεβαστη.
Όχι δεν είναι αναρχικός! :str8jack::str8jack::str8jack:
Καταλαβαινεις τι εγραψα;

Τζουνο καλη μου. :a108:
Παλι μου λειπεις.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Ακυρώνει την εγκύκλιο απόδοσης ΑΜΚΑ σε πρόσφυγες και μετανάστες ο Βρούτσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 13 Ιούλ 2019, 23:12

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 23:04
Pedro έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:56
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:39
:102::smt017
Το διόρθωσα. Είχα ποστάρει μέσα στην παράθεση, πριν το [/κουότ].
Πραγματικα εχω αυτη την απορια. Τυγχανει ολως τυχαιως να καταλαβες εσυ τι λεω ή οντως ειναι φανερο ακομη και ετσι οπως το διατυπωσα;

Επισης ειναι συχνο φαινομενο να διαστρεβλωνουν ορισμενοι αυτα που λεμε ή εχω προβλημα εγω;

Ενταξει ,ξερω,τα ελληνικα μου δεν ειναι επιπεδου πολιτικου αλλα δεν θεωρω πως σε καποια απλα πραγματα γινομαι τοσο ακατανοητος απο ορισμενους.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών