Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Το δημοψήφισμα λήγει την 20 Αύγ 2019, 13:43

Ναι
10
32%
Οχι
20
65%
Δεν ξερω/Δεν απαντω
1
3%
 
Σύνολο ψήφων: 31

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 21 Ιούλ 2019, 18:28

Γραφικός έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 17:34
plouf έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 13:43
Ας δωσω μερικα παραδειγματα:μια καλη φορουμιτισσα την οποια δεν θυμαμαι να πω πια ηταν ειχε πει οτι ο αδερφος της εργαζονταν στην επιχειρηση ενος κομμουνιστη που ηταν οργανωμενος στο ΚΚΕ και συμπεριφεροταν με τον χειροτερο τροπο στους υπαλληλους του.
Ο Μπλε Μπουμπης ομως ανοιγει νηματα συνεχεια για το ποσο κακη ειναι η ιδιωτικη πρωτοβουλια.
1. To "φίλος φίλου διάβασε στο πχόρουμ δεν είναι λόγος να ασχοληθείς να απαντήσεις.
2. Στόχος είναι η επικράτηση του κομμουνισμού, όχι να είμαστε αναχωρητές. Δεν γίνεται να ζεις με τα κομμουνιστικά ιδεώδη σε καπιταλιστικό καθεστώς. Είναι σα να προτείνεις χορτοφαγικό διαιτολόγιο ενώ προσφέρεται προς στιγμήν για τροφή μόνο κρέας. Θα φας το κρέας για να επιβιώσεις και θα σχεδιάζεις τις τεχνολογίες για το χορτοφαγικό τρόπο ζωής. Βέβαια οι plouf που βαρεθήκανε να σε ακούνε θα σου αντιτείνουν "αφού τρως κρέας τα περί χορτοφαγίας είναι μαλακίες". Είτε ψοφάς, είτε μπορούν να συνεχίσουν να σε κατηγορούν, η κατάσταση είναι win win για αυτούς.
Δεν απαντας ευθεως στο ερωτημα μου οπως το εθεσα αλλα κανω τα στραβα ματια δεν πειραζει δεν το συνεχιζω.Τα κουκουδια βεβαια σε κατι
τετοιες περιπτωσεις τα ριχνουν ολα στον αναχωρητισμο και οταν ενας κουκουες επιχειρηματιας συμπεριφερεται ασχημα στους υπαλληλους του ας
παει και το παλιαμπελο.Στηνκομμουνιστικη Πολωνια των 70ς και 80ς που σκοτωναν εργατες το κανεις γαργαρα βεβαια,


plouf έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 13:43

Ενα αλλο παραδειγμα που μου ερχεται πρωτο στο μυαλο ειναι οτι τα κουκουδια ειναι ανοιχτοσυνορακηδες.Μολις πανε οι αρχες να στησουν φραγματα
στον Εβρο τα κουκουδια σκιζουν το καλτσον τους και ουρλιαζουν α κοιταξτε οι κακοι καπιταληστες τι κανουν.
Δεν μας λενε ομως τα κουκουδια γιατι στο Σιδηρουν Παραπετασμα δεν εμπαινε απο τα συνορα ουτε μυγα?Γιατι για να μετακινηθεις απο την μια πολη στην αλλη στο Σιδηρουν Παραπετασμα επρεπε να παρεις αδεια απο τις αρχες?
Διότι αφενός μεν είχανε πάρει με τη βία χωράφια ολόκληρα από τους "εμένα ο παππούς μου" ανθρώπους με υποστηρικτές εντός κι εκτός της σοβιετικής ένωσης και δεν ήθελαν να χρειαστεί να τα υπερασπιστούν κι αφετέρου όλος ο καπιταλιστικός κόσμος ήθελε να αποδείξει ότι ο μόνος τρόπος που μπορεί να λειτουργήσει μια οικονομία ήταν ο καπιταλιστικός οπότε φοβούνταν τα σαμποτάζ. Ήταν κάτι καινούργιο κι έπρεπε να περιφρουρηθεί. Αντιθέτως, αυτοί που μπαίνουν είναι φουκαράδες και το κάνουνε για την επιβίωσή τους μία επιβίωση που έγινε πιο δύσκολη εξαιτίας του ιμπεριαλισμού.
Ωραια αυτα που λες φιλε αλλα δεν μας λες τι εκανε η ΕΣΣΔ για τους προσφυγες του πολεμου με το Αφγανισταν.Σχεδον τιποτα.Δεν νομιζω οτι
θα ηθελε να δεχτει στο εδαφος της εν δυναμει αμερικανοκινητους κατσαπλιαδες οι οποιοι θα υποκινουσαν εξεγερσεις στις κεντρασιατικες μουσουλμανικες δημοκρατιες της ΕΣΣΔ.Οσο για τους φουκαραδες που λες εχουν διακηρυγμενο στοχο την επικρατηση του ισλαμ εναντι των απιστων.
Να σου θυμισω οτι οι εν λογω δεν αφηνουν τις γυναικες τους και τις αδερφες τους χωρις συνοδεια να ξεμυτισουν απο το σπιτι τους.Αν μαλιστα βιαστουν απο καποιον αντι να παρουν το μερος αυτης που βιαστηκε παιρνουν το μερος του βιαστη και τις γυναικες τις σφαζουν σαν ζωα.
Αλλα οχι οι καημενοι ειναι φουκαραδες.Αυτοι ειστε γλυκα μου ιεχωβουλινια παιρνετε το μερος των ορκ.
Εγω θα προτεινα να δεχονται μονο τις γυναικες και τα παιδια και τους αντρες να τους στελνουν πισω στις πατριδες τους να κοψουν τον λαιμο τους.

plouf έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 13:43
Εγω θα πω οτι δεν εχουν το δικαιωμα να μιλανε και καλα θα κανουν να το βουλωνουν.
Και πώς προτείνεις να μας στερηθεί αυτό το δικαίωμα;
Τιποτα το ιδιαιτερο.Ο λαος εχει καταλαβει τι κουμασια ειστε και ηδη μετρατε απωλειες.Συντομα θα βρεθειτε εκτος κοινοβουλοιου και ο ανεπαγγελτος
Κουτσουμπας θα παει να δουλεψει για πρωτη φορα στην ζωη του. :wave:

[/quote]

Γραφικός

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 21 Ιούλ 2019, 18:35

plouf έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:28
Τιποτα το ιδιαιτερο.Ο λαος εχει καταλαβει τι κουμασια ειστε και ηδη μετρατε απωλειες.Συντομα θα βρεθειτε εκτος κοινοβουλοιου και ο ανεπαγγελτος
Κουτσουμπας θα παει να δουλεψει για πρωτη φορα στην ζωη του. :wave:
Άμα με όσα έρχονται δεν γίνει επανάσταση, τι να κάνουμε; Τα θέλουμε και τα παθαίνουμε. Οι επαναστάσεις δεν γίνονται επειδή το λέει ο κάθε γραφικός. Γίνονται επειδή δεν πάει άλλο. Κι εγώ που διαρρηγνύω τα ιμάτιά μου, αν μου έλεγες "αύριο ή πας και σκοτώνεσαι ή κάνεις τον κόσμο καλύτερο" θα σου έλεγα "άσε μας ρε φίλε". Οι καταστάσεις αλλάζουν κι οι επαναστάσεις έρχονται σχεδόν από μόνες τους, με μια μικρή σπρωξιά.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14096
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 21 Ιούλ 2019, 18:36

Φανταστειτε τωρα εναν που δηλωνει εθνικοσοσιαλιστης/χιτλερικος κλπ, να δηλωνει υπερ των ανοιχτων συνορων, των μπαχαλακηδων, του ασυλου, και των λαθρων.
Θα φαει καρπαζια και δουλεμα που θα παει σύννεφο, και δικαιολογημενα κιολας.
Τωρα πως γινεται να δηλωνουν καποιοι κομμουνιστες, σταλινικοι, και να υποστηριζουν ολα τα παραπανω χωρις να τους παιρνουν με τις πετρες, αυτο για μενα ειναι απο τα αγραφα.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 21 Ιούλ 2019, 18:40

Γραφικός έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:35
plouf έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:28
Τιποτα το ιδιαιτερο.Ο λαος εχει καταλαβει τι κουμασια ειστε και ηδη μετρατε απωλειες.Συντομα θα βρεθειτε εκτος κοινοβουλοιου και ο ανεπαγγελτος
Κουτσουμπας θα παει να δουλεψει για πρωτη φορα στην ζωη του. :wave:
Άμα με όσα έρχονται δεν γίνει επανάσταση, τι να κάνουμε; Τα θέλουμε και τα παθαίνουμε. Οι επαναστάσεις δεν γίνονται επειδή το λέει ο κάθε γραφικός. Γίνονται επειδή δεν πάει άλλο. Κι εγώ που διαρρηγνύω τα ιμάτιά μου, αν μου έλεγες "αύριο ή πας και σκοτώνεσαι ή κάνεις τον κόσμο καλύτερο" θα σου έλεγα "άσε μας ρε φίλε". Οι καταστάσεις αλλάζουν κι οι επαναστάσεις έρχονται σχεδόν από μόνες τους, με μια μικρή σπρωξιά.
Δεν φοβαμαι τιποτα δεν ελπιζω σε τιποτα ειμαι ευρωκομμουνιστης.Το τι εκανε το ΚΚΕ για να ερθει η πολυποθητη επαναστα το ξερουμε καλα.
Οι μπραβοι του ΠΑΜΕ το 2010 εμποδισαν τον λαο να μπει στο κυνοβουλιο και νουδουλα διαμεσω του Αδωνη Γεωργιαδη ευχαριστουσε το ΠΑΜΕ.
Αξιος ο μισθος του Κουτσουμπα σε ευρω φυσικα να τα λεμε αυτα συντροφε. :wave:

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 21 Ιούλ 2019, 18:43

panos291 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:36
Φανταστειτε τωρα εναν που δηλωνει εθνικοσοσιαλιστης/χιτλερικος κλπ, να δηλωνει υπερ των ανοιχτων συνορων, των μπαχαλακηδων, του ασυλου, και των λαθρων.
Θα φαει καρπαζια και δουλεμα που θα παει σύννεφο, και δικαιολογημενα κιολας.
Τωρα πως γινεται να δηλωνουν καποιοι κομμουνιστες, σταλινικοι, και να υποστηριζουν ολα τα παραπανω χωρις να τους παιρνουν με τις πετρες, αυτο για μενα ειναι απο τα αγραφα.
Εγω δηλωνω ευρωκομμουνιστης και υποστηριζω ορισμενες απο τις μεθοδους του τρισμεγιστου Σταλιν για την εξολοθρευση των εγκληματιων του κοινου
ποινικου δικαιου δεν υποστηριζω τα ανοιχτα συνορα.Ειμαι σοβαρα γιατρε μου? :smt017

Γραφικός

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 21 Ιούλ 2019, 18:50

plouf έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:40
Γραφικός έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:35
plouf έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:28
Τιποτα το ιδιαιτερο.Ο λαος εχει καταλαβει τι κουμασια ειστε και ηδη μετρατε απωλειες.Συντομα θα βρεθειτε εκτος κοινοβουλοιου και ο ανεπαγγελτος
Κουτσουμπας θα παει να δουλεψει για πρωτη φορα στην ζωη του. :wave:
Άμα με όσα έρχονται δεν γίνει επανάσταση, τι να κάνουμε; Τα θέλουμε και τα παθαίνουμε. Οι επαναστάσεις δεν γίνονται επειδή το λέει ο κάθε γραφικός. Γίνονται επειδή δεν πάει άλλο. Κι εγώ που διαρρηγνύω τα ιμάτιά μου, αν μου έλεγες "αύριο ή πας και σκοτώνεσαι ή κάνεις τον κόσμο καλύτερο" θα σου έλεγα "άσε μας ρε φίλε". Οι καταστάσεις αλλάζουν κι οι επαναστάσεις έρχονται σχεδόν από μόνες τους, με μια μικρή σπρωξιά.
Δεν φοβαμαι τιποτα δεν ελπιζω σε τιποτα ειμαι ευρωκομμουνιστης.Το τι εκανε το ΚΚΕ για να ερθει η πολυποθητη επαναστα το ξερουμε καλα.
Οι μπραβοι του ΠΑΜΕ το 2010 εμποδισαν τον λαο να μπει στο κυνοβουλιο και νουδουλα διαμεσω του Αδωνη Γεωργιαδη ευχαριστουσε το ΠΑΜΕ.
Αξιος ο μισθος του Κουτσουμπα σε ευρω φυσικα να τα λεμε αυτα συντροφε. :wave:
Και τι πιστεύεις ότι θα γινόταν αν αυτός ο αχταρμάς από οργισμένους απολιτίκ, από αναρχικούς και από φασίστες έμπαινε στην βουλή; Κομμουνισμός;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιούλ 2019, 18:59

Nandros έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 14:58
Αντιγράφω κατά γράμμα από τις αρχές του ΚΚΕ:

Σε περίπτωση ιμπεριαλιστικής πολεμικής εμπλοκής της Ελλάδας, είτε σε αμυντικό είτε σε επιθετικό πόλεμο, το Κόμμα πρέπει να ηγηθεί της αυτοτελούς οργάνωσης της εργατικής - λαϊκής πάλης με όλες τις μορφές, ώστε να οδηγήσει σε ολοκληρωτική ήττα της αστικής τάξης, εγχώριας και ξένης ως εισβολέα, έμπρακτα να συνδεθεί με την κατάκτηση της εξουσίας.

Τι ακριβώς διαβάζουμε εδώ; Περιγραφή πισώπλατου μαχαιρώματος αλά κομμουνιστικά!
:011:
Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 15:24
Ωραία η συρραφή λέξεων.

Αλήθεια, αν αύριο με μία Χ κυβέρνηση η Ελλάδα έρθει σε πόλεμο με τις ΗΠΑ ή το Ισραήλ ή τη Γερμανία πόσοι θα πάτε να πολεμήσετε για την πατρίδα και πόσοι θα συμμετάσχετε σε οργανώσεις ήττας της χώρας στον πόλεμο ώστε να συνδεθείτε με την ανάληψη της εξουσίας;
Δεν υπάρχει συρραφή λέξεων, απλά τονισμός αυτών που μας ενδιαφέρουν, αφού δεν μας βλέπω να κάνουμε επιθετικό πόλεμο.
Το μπλε κείμενο θα το βρεις εδώ http://www.kke.gr/taytothta/ και επαναλαμβάνω είναι αντιγραφή κατά γράμμα.
Αν γίνει πόλεμος θα πάνε αυτοί που θα επιστρατεύσει η κυβέρνηση.
Εμένα πια, ούτε την αεράμυνα δεν με θέλουν. Πάντως στα νιάτα μου τον κορδίτη τον μύρισα για την πατρίδα.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 21 Ιούλ 2019, 19:02

ST48410 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 17:48
Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 17:24
Υποθετικά, αύριο εκλέγεται πρόεδρος ένας Μιλόσεβιτς/Μαδούρο. Τα χαλά με τους Αμερικάνους και οι Αμερικανοί εισβάλλουν στη χώρα για να τον ανατρέψουν. Εσύ ή τα παιδιά σου ως στρατιώτες τι κάνετε όσο πλησιάζουν; Πετάτε τα όπλα, ξεβρακώνεστε και παραδίδεστε φιλώντας αμερικανικές σημαίες και κάδρα του Τραμπ για να σας λυπηθούν ή συνεχίζετε έναν ανελέητο πόλεμο σε κάθε οικοδομικό τετράγωνο που διεκδικείτε;
Υποθέτουμε ότι στο σενάριο σου ο πρόεδρος είναι δημοκρατικά εκλεγμένος. Όποιος επιτίθεται στην χώρα είναι εχθρός. Είναι άλλο πράγμα οι προσωπικές και κομματικές προτιμήσεις και κάτι κατά πολύ ανώτερο η προστασία της πατρίδας και συμπολιτών. Το ότι θεωρούμε πως κάποιος είναι προτιμότερος ως σύμμαχος δεν σημαίνει ότι τον δεχόμαστε ως κατακτητή. Τουλάχιστον σε ότι αφορά εμένα.
Αγαπητέ μου οι Αμερικανοί μαζί με τα όπλα κάνουν και έναν τεράστιο πόλεμο προπαγάνδας με τα μέσα που ελέγχουν. Κανείς άλλωστε δεν λέει ότι εισβάλλει για να σκοτώσει ή να κλέψει. Θα σου προβάλλουν την εικόνα ότι δεν πολεμούν εσένα αλλά την κυβέρνηση. Θα έχουν δήθεν δημοσκοπήσεις ότι παρότι η κυβέρνηση εξελέγη ένα χρόνο πριν δεν έχει πια λαϊκή νομημοποίση. Θα μοιράζουν και λεφτά στις περιοχές που καταλαμβάνουν.

Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα πετούσατε τα όπλα, θα ξεβρακωνώσασταν, θα φιλούσατε αμερικανικές σημαίες και θα μιλούσατε για την αποφυγή ενός κακού πρωθυπουργού...
Το τι λέτε και πιστεύετε φαίνεται σε απόψεις πολλών για τα διεθνή. Για Ιράν, για Βενεζουέλα, Ουκρανία ή Αίγυπτο που αδιάφορο σας ήταν η δημοκρατικότητα της εκλογής του προέδρου...

Ας μην υποκρινόμαστε. Αν ζούσατε σε κομμουνιστικό περιβάλλον τα ίδια θα λέγατε από την ανάποδη...

By the way, αν θέλουμε να δούμε τον πατριωτισμό των κομμουνιστών πάμε να δούμε το μέγεθος ενός τέτοιου κράτους. Τι μέγεθος είχε όταν παρέλαβε και τι όταν παρέδωσε, βλέπε ΕΣΣΔ...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22746
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 21 Ιούλ 2019, 19:02

panos291 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:36
Φανταστειτε τωρα εναν που δηλωνει εθνικοσοσιαλιστης/χιτλερικος κλπ, να δηλωνει υπερ των ανοιχτων συνορων, των μπαχαλακηδων, του ασυλου, και των λαθρων.
Θα φαει καρπαζια και δουλεμα που θα παει σύννεφο, και δικαιολογημενα κιολας.
Τωρα πως γινεται να δηλωνουν καποιοι κομμουνιστες, σταλινικοι, και να υποστηριζουν ολα τα παραπανω χωρις να τους παιρνουν με τις πετρες, αυτο για μενα ειναι απο τα αγραφα.
Μου αρέσει πως μου μιλάς για συνέπεια για τους ΧΑιτες, που βουλευτης τους μέλος σατανιστικου μπλακ μετάλ γκρουπ έδερνε μετανάστες με πάγκους που πουλούσαν ψιλόμαλακιες, και στα καπάκια έκανε δηλώσεις έξω από την εκκλησία για την αγάπη που συμβολίζει η Παναγία μας.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 21 Ιούλ 2019, 19:05

ST48410 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 17:55
Στο θέμα τώρα. Δικαιούνται να μιλάνε όλοι και να λένε ό,τι θέλουν. Αν οι δημοκρατικά εκλεγμένες κυβερνήσεις έχουν αποφασίσει ότι κάποια γνώμη (και η ομάδα που την εκφράζει) κάνει κακό στο κοινωνικό σύνολο, να συμβαίνει ό,τι προβλέπεται από τον νόμο. Αν οι πολίτες θεωρούν ότι κάποιος τέτοιος νόμος είναι αντιδημοκρατικός, ψηφίζουν και πιέζουν στα πλαίσια του νόμου την κυβέρνηση εκείνη που θα τον βελτιώσει. Αυτά μέχρι να βρούμε ένα πολίτευμα πιο μοντέρνο και πιο αποτελεσματικό που θα ξεπερνά τις όποιες ατέλειες η δημοκρατία.
Το θέμα μας λέει ότι το Α και το Ω της δημοκρατίας είναι η ελευθερία του λόγου, όχι το πόσο καπιταλιστής είσαι...

Επίσης όταν στη χώρα μας μπορούμε να έχουμε κυβέρνηση με το 33% των έγκυρων ψήφων για ποια πίεση ομιλείς; Το Σύνταγμα επιτρέπει την κυβέρνηση να εξαντλεί την τετραετία... Όπως επίσης επιβάλλει την ελευθερία του λόγου. Δεν μπορεί να μιλά για δημοκρατία κάποιος που ούτε ο ίδιος τηρεί το Σύνταγμα...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Ιούλ 2019, 19:07

Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 19:02
Εγώ σου έδωσα μια απλή και σαφή απάντηση. Όποιος επιτίθεται κατά της χώρας είναι εχθρός. Τέλος. Το ότι ένας πρωθυπουργός που θα μας έφερνε να συγκρουστούμε με μία υπερδύναμη μπορεί να ήταν κακός, ηλίθιος, βαλτός ή πατριώτης είναι μια άλλη συζήτηση.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 21 Ιούλ 2019, 19:09

ST48410 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 19:07
Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 19:02
Εγώ σου έδωσα μια απλή και σαφή απάντηση. Όποιος επιτίθεται κατά της χώρας είναι εχθρός. Τέλος. Το ότι ένας πρωθυπουργός που θα μας έφερνε να συγκρουστούμε με μία υπερδύναμη μπορεί να ήταν κακός, ηλίθιος, βαλτός ή πατριώτης είναι μια άλλη συζήτηση.
Μα δεν επιτίθενται σε απελευθερώνουν.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22746
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 21 Ιούλ 2019, 19:13

Το ΚΚΕ είναι φουλ πατριωτικό/συντηρητικο κόμμα πλέον, όποιος κάνει αντιπολίτευση εναντίον του με όρους ενός αιώνα πριν, είναι ζωντοβολο. Εδώ δε ψήφισαν ούτε τον γάμο των γκει και μας λένε για την παραδοσιακή λαϊκή εργατική οικογένεια που δεν χωράνε τέτοια παρακμιακά.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14096
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 21 Ιούλ 2019, 19:14

plouf έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:43
panos291 έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 18:36
Φανταστειτε τωρα εναν που δηλωνει εθνικοσοσιαλιστης/χιτλερικος κλπ, να δηλωνει υπερ των ανοιχτων συνορων, των μπαχαλακηδων, του ασυλου, και των λαθρων.
Θα φαει καρπαζια και δουλεμα που θα παει σύννεφο, και δικαιολογημενα κιολας.
Τωρα πως γινεται να δηλωνουν καποιοι κομμουνιστες, σταλινικοι, και να υποστηριζουν ολα τα παραπανω χωρις να τους παιρνουν με τις πετρες, αυτο για μενα ειναι απο τα αγραφα.
Εγω δηλωνω ευρωκομμουνιστης και υποστηριζω ορισμενες απο τις μεθοδους του τρισμεγιστου Σταλιν για την εξολοθρευση των εγκληματιων του κοινου
ποινικου δικαιου δεν υποστηριζω τα ανοιχτα συνορα.Ειμαι σοβαρα γιατρε μου? :smt017
Φιλε ιδεολογικα ανηκω στο αντίθετο ακρο, αλλα αναγνωριζω οτι εισαι κανονικος κομμουνιστης σταλινικος και συνεπης στις αρχες σου. Απο τους ελαχιστους εδω μεσα, για να μην πω ο μοναδικος.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δικαιουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου να μιλανε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιούλ 2019, 19:30

Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 19:02
Αγαπητέ μου οι Αμερικανοί μαζί με τα όπλα κάνουν και έναν τεράστιο πόλεμο προπαγάνδας με τα μέσα που ελέγχουν. Κανείς άλλωστε δεν λέει ότι εισβάλλει για να σκοτώσει ή να κλέψει. Θα σου προβάλλουν την εικόνα ότι δεν πολεμούν εσένα αλλά την κυβέρνηση. Θα έχουν δήθεν δημοσκοπήσεις ότι παρότι η κυβέρνηση εξελέγη ένα χρόνο πριν δεν έχει πια λαϊκή νομημοποίση. Θα μοιράζουν και λεφτά στις περιοχές που καταλαμβάνουν.

Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα πετούσατε τα όπλα, θα ξεβρακωνώσασταν, θα φιλούσατε αμερικανικές σημαίες και θα μιλούσατε για την αποφυγή ενός κακού πρωθυπουργού...
Το τι λέτε και πιστεύετε φαίνεται σε απόψεις πολλών για τα διεθνή. Για Ιράν, για Βενεζουέλα, Ουκρανία ή Αίγυπτο που αδιάφορο σας ήταν η δημοκρατικότητα της εκλογής του προέδρου...

Ας μην υποκρινόμαστε. Αν ζούσατε σε κομμουνιστικό περιβάλλον τα ίδια θα λέγατε από την ανάποδη...

By the way, αν θέλουμε να δούμε τον πατριωτισμό των κομμουνιστών πάμε να δούμε το μέγεθος ενός τέτοιου κράτους. Τι μέγεθος είχε όταν παρέλαβε και τι όταν παρέδωσε, βλέπε ΕΣΣΔ...
Οι χώρες που αναφέρεις δεν διαφημίζονται για τις απόλυτα ελεύθερες εκλογές και δημοκρατικές διαδικασίες.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών