Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Ιούλ 2019, 07:52

Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 00:32
Επιπλεον. Θα ηθελα να ακουσω την αποψη σου περι αυτων των διεφθαρμενων ιατρων και την ανοχη που εδειχνε τοσα χρονια ο δικομματισμος.

Γιατι νανδρε,αυτο που παρατηρησα,το μονο που κανεις ειναι να σχολιαζεις τις ενεργειες ,μοναχα των ακροδεξιων και των αναρχικων (ρουβ κλπ). Δεν εχω διαβασει την αποψη σου για τον καραμπαμπα με το τουφεκι,δενε χω διαβασει την τοποθετηση σου για τους ιατρους με τα φακελακια εις βαρος καρκινιπαθων. Το μονο που κανεις εσυ και οι «φιλοι» σου ειναι να ορματε παραθετοντας μονο ενα σημειο,διχως να βλεπεται τι εχει προηγηθει. Οταν καποιος δεν γνωριζει τι εστι ρουβ. Και διαβασει τον αινιαν καιδ ειμοτι γραφει εδειραν ιατρο,δεν μπορω να μην πω κατι επ αυτου και να μην διαχωρισω την διαφορα μεταξυ χαστουκιου και ξυλοδαρμου.

Ο ρουβ σας ενοχλει περισσοτερο επειδη κανουν ενεργειες που σας ποναει οτι δεν μπορειτε να τα κανετε εσεις παρα επειδη ειναι αναρχοαπλυτοι. Εδω τους θεωρειται εγκληματιες επειδη πετανε τρικακια και επειδη απειλουν εναν απατεωνα ιατρο που κανονικα δεν θα επρεπε να βλεπει το φως της ημερας. Τι να σας πω. Εαν εσυ ανεχεσαι να ζεις και να βλεπεις να γινονται αυτα,τοτε ευτυχως που εχω φυγει απο την ελλαδα,γιατι πολυ πιθανον να μην εμενα απραγος.

Επισης,μη μου αρχισεις με τα περι καταγγελιας κλπ. Δεν ειναι λιγες οι φορες που σποδεδειγμενα εχουν καταγγελθει αλλα ειτε δεν συμβαινει τιποτα γιατι καποιοι κανουν τα στραβα ματια ειτε ξεφευγουν (πηδανε) απο παραθυρακια.
Είσαστε το ίδιο καθαρματα και έχετε τις ίδιες βίαιες αιμοβορες απόψεις με τους φασίστες
Είσαστε τα δύο άκρα τα οποία πρέπει να παταχτουν για το καλό της Δημοκρατίας ..

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Ιούλ 2019, 07:55

Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:52
ST48410 έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 21:46


Δικαιολογώντας την αυτοδικία ή τους αυτόκλητους τιμωρούς καταλήγεις σιγά σιγά σε ζούγκλα.
Ενω νομιμοποιωντας την αστυνομικη και πολιτκη βια με εντολη εκ των ανω ζουμε σε μια ουτοπια.

Οταν οι νομοι - κανονες δεν εφαρμοζονται παραδειγματικα απο τους εκπροσωπους του δημου ,φυσικο ειναι καποιοι να αντιδρουν,οταν διαπιστωνεις οτι αδιαφορουν για τα δεινα που παιρναει ο κοσμακις,καποιοι αντιδρουν. Δεν σου θυμιζει κατι αυτο;
Αφού λοιπόν δεν εφαρμόζονται οι νόμοι μπορούμε να τιμωρουμε μόνοι μας όσους εγκληματίες άφηνε ελεύθερους ο νόμος Παρασκευοπούλου

Η να τιμωρήσουμε εμείς τους αντιεξουσιαστές οι οποίοι ενώ έκαψαν μαγαζιά και αυτοκίνητα , η αστυνομία και ο εισαγγελέας τους αφήνει ελεύθερους

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 25 Ιούλ 2019, 07:55

Το εμβατηριο που του μαθαν να λεει ακουγεται μονοτο και του ερχεται να κλαιει...
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Ιούλ 2019, 07:57

Και η πολιτική και αστυνομικη βία νομιμοποιειται από την ψήφο του ελληνικού λαού

Και μόνο που δεν αποδέχεσαι αυτό , είσαι φασίστας καο εχθρός της Δημοκρατίας

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Ιούλ 2019, 07:57

   
Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:55
Το εμβατηριο που του μαθαν να λεει ακουγεται μονοτο και του ερχεται να κλαιει...
Είσαι φασιστομουτρο και εχθρός της δημοκρατίας..

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 25 Ιούλ 2019, 08:04

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:55
Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:52
ST48410 έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 21:46


Δικαιολογώντας την αυτοδικία ή τους αυτόκλητους τιμωρούς καταλήγεις σιγά σιγά σε ζούγκλα.
Ενω νομιμοποιωντας την αστυνομικη και πολιτκη βια με εντολη εκ των ανω ζουμε σε μια ουτοπια.

Οταν οι νομοι - κανονες δεν εφαρμοζονται παραδειγματικα απο τους εκπροσωπους του δημου ,φυσικο ειναι καποιοι να αντιδρουν,οταν διαπιστωνεις οτι αδιαφορουν για τα δεινα που παιρναει ο κοσμακις,καποιοι αντιδρουν. Δεν σου θυμιζει κατι αυτο;
Αφού λοιπόν δεν εφαρμόζονται οι νόμοι μπορούμε να τιμωρουμε μόνοι μας όσους εγκληματίες άφηνε ελεύθερους ο νόμος Παρασκευοπούλου

Η να τιμωρήσουμε εμείς τους αντιεξουσιαστές οι οποίοι ενώ έκαψαν μαγαζιά και αυτοκίνητα , η αστυνομία και ο εισαγγελέας τους αφήνει ελεύθερους
Αν καταλαβες αυτο. Πηγαινε βρες τους και κανε αυτο που θεωρεις σωστο. Τι να σου πω.

Καταλαβαινεις την διαφορα που προκαλουν οι μεν και οι δε; Δεν σε λεω για την συγκριση που κανεις μεμτους οριτζινλα φασιστες. Αλλα αναφερομαι για την βια εκ των ανω που εκδηλωνεται μεσο της αστυνομιας. Μας εχουν γ@μησει τον κωλο δεν το καταλαβαινεις; Τοσος κοσμος εφυγε κυριολεκτικα και μεταφορικα.. οι αναρχικοι ειναι που ευθυνονται για αυτη την κατασταση; Ο συριζα που κυβερνησε τα τελευταια 4,τ χρονια;

Τι αλλο πρεπει να γινει ρε γαμωτο για να το παρετε ειδηση; Το καταλαβαινεις οτι σου εγινε συνηθειο να πληρωνεις για το σπιτι που μενεις και εχτισες λες και ειναι ποτηρι νερο ;

Καταλαβαινεις οτι αυτοι που σπανε τζαμαριες απο τραπεζες οι αναγκασμενοι να εργαζονται 7ημερα για ψιχουλα; Γνωριζεις οτι υπαρχει κοσμος που δουλευει σεζον 6 μηνες για ψιχουλα; Ακους καθολου περιπτωσεις που δεν πληρωνουν δεδουλεμενα ή απαιτουν να επιστρεψουν υπαλληλοι το δωρο χριστουγεννων στους εργοδοτες; Απο αυτα τα περισσοτερα καταγγελονται αλλα η δικη γινεται μετα απο 300 χρονια κατοπιν εορτης,για αυτη τη δικαιοσυνη μιλαμε; Για αυτη δημοκρατια συζηταμε; Που η ζυγαρια γερνει προς την πλευρα των αφεντικων; Λυπαμαι αλλα δεν εμαθα πουθενα οτι ετσι λειτουργει η δημοκρατια. Πιστευα οτι εμεις ως δημος αποφασιζουμε.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 25 Ιούλ 2019, 08:04

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:57
   
Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:55
Το εμβατηριο που του μαθαν να λεει ακουγεται μονοτο και του ερχεται να κλαιει...
Είσαι φασιστομουτρο και εχθρός της δημοκρατίας..
Καλα τραγουδα..
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 25 Ιούλ 2019, 08:06

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:57
Και η πολιτική και αστυνομικη βία νομιμοποιειται από την ψήφο του ελληνικού λαού

Και μόνο που δεν αποδέχεσαι αυτό , είσαι φασίστας καο εχθρός της Δημοκρατίας
Ναι βρε,η κυρα μαριγω απο το καστελοριζο θελει να βλεπει αστυνομικους να βαρανε γερντια οι μπατσοι.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68616
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιούλ 2019, 08:12

Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 08:04

Καταλαβαινεις οτι αυτοι που σπανε τζαμαριες απο τραπεζες οι αναγκασμενοι να εργαζονται 7ημερα για ψιχουλα; Γνωριζεις οτι υπαρχει κοσμος που δουλευει σεζον 6 μηνες για ψιχουλα; Ακους καθολου περιπτωσεις που δεν πληρωνουν δεδουλεμενα ή απαιτουν να επιστρεψουν υπαλληλοι το δωρο χριστουγεννων στους εργοδοτες; Απο αυτα τα περισσοτερα καταγγελονται αλλα η δικη γινεται μετα απο 300 χρονια κατοπιν εορτης,για αυτη τη δικαιοσυνη μιλαμε; Για αυτη δημοκρατια συζηταμε; Που η ζυγαρια γερνει προς την πλευρα των αφεντικων; Λυπαμαι αλλα δεν εμαθα πουθενα οτι ετσι λειτουργει η δημοκρατια. Πιστευα οτι εμεις ως δημος αποφασιζουμε.
Είναι σχεδόν κωμική η ταύτιση των ρουβίκωνων με τον δήμο. Για πολλούς λόγους.

Επ' ευκαιρία ποιο ακριβώς είναι το επάγγελμα του Καλαϊτζίδη;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 25 Ιούλ 2019, 08:13

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:57
   
Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:55
Το εμβατηριο που του μαθαν να λεει ακουγεται μονοτο και του ερχεται να κλαιει...
Είσαι φασιστομουτρο και εχθρός της δημοκρατίας..
Να σου πω και κατι ακομα. Εδω που ζω εχουν περισσοτερο σεβασμο για την δημοκρατια παρα στο μπουρδελο την γκρετσια..εκει που γεννηθκε. Και για αυτο,πιστεψε με δδπεν ευθυνονται οι ρουβικωνες,ουτε οι χρυσαυγιτες. Το ανοητο μυαλο ορισμενων ευθυνεται.

Θα σου πω κατι τελευταιο και δεν ασχολουμαι ξανα μαζι σου γιατι εισαι περιεργο τυπακι τελικα.

Η κοινωνια ειναι που δημιουργει την εγκληματικοτητα ,παραβατικοτητα και οχι το αντιστροφο. Η εμφανιση των ομαδω τυπου χα ειναι αποτελεσμα κακης ανοργανωτης κοινωνιας με οικονομικες πολιτικες λιτοτητας.

Ειναι κατι σαν δραση αντιδραση ρε παιδι μου.

Φαντασου το ετσι. Σε ενα στρατοπεδο τους εχουν οη μερα τους φανταρους να τρεχουν για αγγαριες κλπ. Αλλα να τους ταϊζουν λιγο,ενω αξιωματικοι να τρωνε καθε μερα με χρυσα κουταλια. Μερα με τη μερα θα βλεπεις να αντιδρουν ολο και περισσοτεροι. Δεν χρειαζεται να καταλαβει κανεις πως λειτουργει υ πυρηνικη φυσικη για να αντιληφθει αυτο.

Αντε μπελα τσιαο...και οχι εμβατηρια
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 25 Ιούλ 2019, 08:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 08:12
Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 08:04

Καταλαβαινεις οτι αυτοι που σπανε τζαμαριες απο τραπεζες οι αναγκασμενοι να εργαζονται 7ημερα για ψιχουλα; Γνωριζεις οτι υπαρχει κοσμος που δουλευει σεζον 6 μηνες για ψιχουλα; Ακους καθολου περιπτωσεις που δεν πληρωνουν δεδουλεμενα ή απαιτουν να επιστρεψουν υπαλληλοι το δωρο χριστουγεννων στους εργοδοτες; Απο αυτα τα περισσοτερα καταγγελονται αλλα η δικη γινεται μετα απο 300 χρονια κατοπιν εορτης,για αυτη τη δικαιοσυνη μιλαμε; Για αυτη δημοκρατια συζηταμε; Που η ζυγαρια γερνει προς την πλευρα των αφεντικων; Λυπαμαι αλλα δεν εμαθα πουθενα οτι ετσι λειτουργει η δημοκρατια. Πιστευα οτι εμεις ως δημος αποφασιζουμε.
Είναι σχεδόν κωμική η ταύτιση των ρουβίκωνων με τον δήμο. Για πολλούς λόγους.

Επ' ευκαιρία ποιο ακριβώς είναι το επάγγελμα του Καλαϊτζίδη;
Δεν ξερω εαν το εχεις παρατηρησει.. με εσενα δεν ασχολουμαι. Γιατι εσενα σου κοβει και συνειδητα εχεις επιλεξει αυτη τη θεση,αντε οι αλλοι ειναι λιγο πολυ στοκοι.

Αλλα θα σε απαντησω γιατι εχω καλη διαθεση σημερα. Στα παπαρια μου εαν ο καλαιτζιδης δουλευει η οχι. Σημασια εχει η ωμη πραγματικοτητα και το λεω ξεκαθαρα. ειναι αναγκασμενοι να εργαζονται 7ημερα για ψιχουλα
Ενας απο τους λογους που εφυγα ηταν να μην αναγκαστω να δουλεψω για ψιχουλα σε μια διεφθαρμενη χωρα με αθλιες συνθηκες εργασιας και προσεχως 7 μερες. Πιστεψε με θα εδινα μαχη για να αλλαξει κατι και δεν θα καθομουν στο καναπεδακι βολεμενος. Επειδη ειμαι ανετος και εχω την περιουσια μου αδιαφορωντας για τον διπλανο,εμενα και για τα παιδια μου μελλοντικα.

Επισης επειδη ξερω οτι εισαι γατα,προσεχεις τι γραφω καλα και καταλαβαινεις τι ακριβως εννοω για τις περιπτωσεις ρουβ και χα που λεμε με τον αινιαν.

Ελπιζω να μην τα ξανα πουμε. :wave:
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13984
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 25 Ιούλ 2019, 08:34

Το μονο σχεδιο ειναι να πεταξει καμποσους σε φυλακες τυπου μπλακ ντολφιν και να πεταξει το κλειδι, κατι τυπους δε οπως τον πακιστανο της παρου, γεωργιανους βασανιστες με σιδερο κλπ, να τους εξαφανισει και να μην ξανακουσει ποτε κανεις γι'αυτους.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 25 Ιούλ 2019, 08:37

Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 07:55
Το εμβατηριο που του μαθαν να λεει ακουγεται μονοτο και του ερχεται να κλαιει...
είναι φασιστικό και του ρχεται να κλαίει

αυτό είναι το real
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68616
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιούλ 2019, 09:00

Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 08:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 08:12
Pedro έγραψε:
25 Ιούλ 2019, 08:04

Καταλαβαινεις οτι αυτοι που σπανε τζαμαριες απο τραπεζες οι αναγκασμενοι να εργαζονται 7ημερα για ψιχουλα; Γνωριζεις οτι υπαρχει κοσμος που δουλευει σεζον 6 μηνες για ψιχουλα; Ακους καθολου περιπτωσεις που δεν πληρωνουν δεδουλεμενα ή απαιτουν να επιστρεψουν υπαλληλοι το δωρο χριστουγεννων στους εργοδοτες; Απο αυτα τα περισσοτερα καταγγελονται αλλα η δικη γινεται μετα απο 300 χρονια κατοπιν εορτης,για αυτη τη δικαιοσυνη μιλαμε; Για αυτη δημοκρατια συζηταμε; Που η ζυγαρια γερνει προς την πλευρα των αφεντικων; Λυπαμαι αλλα δεν εμαθα πουθενα οτι ετσι λειτουργει η δημοκρατια. Πιστευα οτι εμεις ως δημος αποφασιζουμε.
Είναι σχεδόν κωμική η ταύτιση των ρουβίκωνων με τον δήμο. Για πολλούς λόγους.

Επ' ευκαιρία ποιο ακριβώς είναι το επάγγελμα του Καλαϊτζίδη;
Δεν ξερω εαν το εχεις παρατηρησει.. με εσενα δεν ασχολουμαι. Γιατι εσενα σου κοβει και συνειδητα εχεις επιλεξει αυτη τη θεση,αντε οι αλλοι ειναι λιγο πολυ στοκοι.

Αλλα θα σε απαντησω γιατι εχω καλη διαθεση σημερα. Στα παπαρια μου εαν ο καλαιτζιδης δουλευει η οχι. Σημασια εχει η ωμη πραγματικοτητα και το λεω ξεκαθαρα. ειναι αναγκασμενοι να εργαζονται 7ημερα για ψιχουλα
Ενας απο τους λογους που εφυγα ηταν να μην αναγκαστω να δουλεψω για ψιχουλα σε μια διεφθαρμενη χωρα με αθλιες συνθηκες εργασιας και προσεχως 7 μερες. Πιστεψε με θα εδινα μαχη για να αλλαξει κατι και δεν θα καθομουν στο καναπεδακι βολεμενος. Επειδη ειμαι ανετος και εχω την περιουσια μου αδιαφορωντας για τον διπλανο,εμενα και για τα παιδια μου μελλοντικα.

Επισης επειδη ξερω οτι εισαι γατα,προσεχεις τι γραφω καλα και καταλαβαινεις τι ακριβως εννοω για τις περιπτωσεις ρουβ και χα που λεμε με τον αινιαν.

Ελπιζω να μην τα ξανα πουμε. :wave:
Μα επειδή καταλαβαίνω τι εννοείς, έχω απορίες.

Θεωρώ ότι η "υπερασπιστική" σου γραμμή έχει κενά σημεία που δεν συνδέονται μεταξύ τους.
Κι αυτό, το αναφέρω ως μία γενικότερη άποψη και όχι ως προσωπική αιχμή.

Εννοώ, ότι από τη στιγμή που συνδέεις την αδικία που υπάρχει στις εργασιακές σχέσεις στην Ελλάδα (λόγω οικονομικών συνθηκών αλλά ΚΑΙ εργοδοτικής νοοτροπίας, πράγμα που ισχύει) με τις δράσεις του Ρουβίκωνα για να δικαιολογήσεις τις ενέργειες που δεν έχουν άμεση σχέση με τα εργασιακά αλλά με μια ιδεολογία που θέλει κατάλυση του κράτους σε όλα τα επίπεδα, σαφώς και θα πρέπει να λάβεις υπ' όψιν και το τι ακριβώς κάνει ο κάθε αντιεξουσιαστής για να ζήσει.

Γιατί επιχειρείς (συνειδητά ή όχι) να ταυτίσεις όλους τους αντιεξουσιαστές με την ρομαντική εικόνα των συντρόφων του Ρομπέν που μάχονται ολημερίς κι ολονυχτίς για το δίκιο του εργάτη.

Ξέρεις πολύ καλά ότι ΔΕΝ είναι έτσι. Κανείς δεν έχει πρόβλημα όταν βλέπει να ευτελίζεται δημοσίως ένας λειτουργός που εκμεταλλεύεται τον ρόλο του, εκβιάζοντας άρρωστους ανθρώπους. Κανείς.
Το πρόβλημα είναι ότι επίσης κανείς από αυτούς που δικαιολογούν τους ρουβίκωνες όταν στοχοποιούν, απειλούν ή βιαιοπραγούν εναντίον "αδίκων", βλέπει θετικά τις αξιολογήσεις των δημοσίων λειτουργών ή και ιδιωτών, δίνοντας μονίμως ειρωνική και απορριπτική έννοια στην "αριστεία". Κι αυτό δεν γίνεται μόνον επειδή δεν έχουν εμπιστοσύνη στους αξιολογητές (η μόνιμη δικαιολογία) αλλά γιατί πραγματικά δεν γουστάρουν κάποιο σαφές μέτρο στα ηθικά σημεία αναφοράς του... δήμου.

Οπότε, καλό θα είναι αγαπητέ μου να κρατάς μια στοιχειώδη ισορροπία στα συγκρίσιμα στοιχεία, γιατί ακόμη κι εσύ για τους αντιεξουσιαστές ένας κυρπαντελής είσαι. Όπως και οι περισσότεροι πνευματικοί κηδεμόνες των αντιεξουσιαστών εδώ μέσα.

Και ναι, εμένα με νοιάζει ποιος είναι αυτός που δέχεται το χαστούκι (και ναι, πιστεύω ότι το αξίζει) αλλά με νοιάζει να ξέρω και ποιος είναι ο δολιοφθορεύς των πολιτιστικών και πολιτισμικών στοιχείων της πολιτείας. Γιατί αν είναι το ίδιο πρόσωπο (το αναφέρω με τη γενική έννοια) τότε πιστεύω ακράδαντα ότι χρησιμοποιεί το χαστούκι στον γιατρό, τις επιθέσεις στην Athens voice και το ενδιαφέρον για τα εργατικά δικαιώματα ως όχημα/πρόσχημα για την έκφραση της δικής του καταστροφικής του τάσης και μιας προσωπικής δικαίωσης. Αυτό δεν είναι προάσπιση του δήμου αλλά φτύσιμο στο δήμο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «ανομίας»;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 25 Ιούλ 2019, 09:08

Διάβασα "Έχει πραγματικά σχέδιο η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της «αγαμίας»;"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών