Ματι,ενα χρονο μετα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 27 Ιούλ 2019, 20:22

under έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 18:50
Δεν ηταν δυσκολο ζαιοι.Απλα εσεις ησασταν αχρηστοι και απατεωνες

Ξεφτιλισμένοι ζαίοι.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16976
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 27 Ιούλ 2019, 22:13

Εικόνα
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!


Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16976
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 27 Ιούλ 2019, 22:18

Kataras έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:15
Juno έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:13
Εικόνα
Τέτοια σπεκουλα πάνω σε πτώματα δεν έχει ξαναγίνει
Καλά, το βάζω και εκεί. Να βλέπουμε και εκεί τι είναι οι αριστεροί.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Ιούλ 2019, 22:38

stergiosbik έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 12:36
Δυστυχως ομως ο Ελ πιθηκανθρωπος δεν βαζει μυαλο.
Εδω θα 'μαστε και θα δειτε οτι θα ξαναβγει κυβερνηση Συριζα ή τυπου Συριζα ακομη και αν η Δεξια κανει θαυματα.
Το θελει ο Ελ το ψευτομεγαλειο και τις απατηλες υποσχεσεις ακομη και αν δεν ειναι αξιος να βαλει ουτε βρακι στον κωλο του.
ΣΥΡΙΖΟψεκασμενος δεν ησουν συ;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16956
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 27 Ιούλ 2019, 23:47

Οργισμένος έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:38
stergiosbik έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 12:36
Δυστυχως ομως ο Ελ πιθηκανθρωπος δεν βαζει μυαλο.
Εδω θα 'μαστε και θα δειτε οτι θα ξαναβγει κυβερνηση Συριζα ή τυπου Συριζα ακομη και αν η Δεξια κανει θαυματα.
Το θελει ο Ελ το ψευτομεγαλειο και τις απατηλες υποσχεσεις ακομη και αν δεν ειναι αξιος να βαλει ουτε βρακι στον κωλο του.
ΣΥΡΙΖΟψεκασμενος δεν ησουν συ;;;
Όργιο πάλι μαλακίες γράφεις!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Ιούλ 2019, 00:06

stergiosbik έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 23:47
Οργισμένος έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:38
stergiosbik έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 12:36
Δυστυχως ομως ο Ελ πιθηκανθρωπος δεν βαζει μυαλο.
Εδω θα 'μαστε και θα δειτε οτι θα ξαναβγει κυβερνηση Συριζα ή τυπου Συριζα ακομη και αν η Δεξια κανει θαυματα.
Το θελει ο Ελ το ψευτομεγαλειο και τις απατηλες υποσχεσεις ακομη και αν δεν ειναι αξιος να βαλει ουτε βρακι στον κωλο του.
ΣΥΡΙΖΟψεκασμενος δεν ησουν συ;;;
Όργιο πάλι μαλακίες γράφεις!
Σορι αν κανω λαθος.
Θυμησε μου τις πολιτικες σου θεσεις. Πουτινικος;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Hikikomori
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2019, 23:27

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hikikomori » 28 Ιούλ 2019, 00:14

Juno έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:13
Εικόνα
Υποκριτές οι περισσότεροι που λένε πως στενοχωρήθηκαν για την πυρκαγιά στο Μάτι.
Άντε ίσως κάποιοι να τα έβαψαν μαύρα για μια ημέρα, άντε το πολύ για μια εβδομάδα. Έπειτα όμως η ζωή συνεχίστηκε και η πλειονότητα το ξέχασε. Πλέον το θυμούνται μόνοι όσοι είχαν κάποια σχέση με αυτήν την καταστροφή ή όσοι το εκμεταλλεύονται για δημοσιογραφικούς/πολιτικούς λόγους.

Όσοι δεν έχασαν περιουσία ή δικά τους πρόσωπα χέστηκαν βασικά. Απλά δεν το παραδέχονται στην αληθινή ζωή και το παίζουν φιλάνθρωποι και αλτρουιστές μέσω του διαδικτύου. Η μαύρη αλήθεια είναι όμως πως το μόνο που ενδιαφέρει τον κάθε άνθρωπο είναι μόνο ο εαυτός του και άντε και κάποιοι οικείοι του.

Και κάποιοι όχι μόνο χέστηκαν αλλά το χάρηκαν κιόλας λέγοντας πως αυτοί που κάηκαν είχαν χτίσει εκτός σχεδίου, δίπλα από τη θάλασσα, κλείνοντας δρόμους κτλπ.


Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν λοιπόν τέτοια θέματα. Διαφορετικά ας ανοίγουμε συνέχεια συζητήσεις με τίτλους 12 χρόνια από τις πυρκαγιές του 2007, 19 χρόνια από το ναυάγιο του Εξπρές Σαμίνα, 122 χρόνια από τον καταστροφικό πόλεμο του 1897 κτλπ.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 28 Ιούλ 2019, 00:59

Hikikomori έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 00:14
Juno έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:13
Εικόνα
Υποκριτές οι περισσότεροι που λένε πως στενοχωρήθηκαν για την πυρκαγιά στο Μάτι.
Άντε ίσως κάποιοι να τα έβαψαν μαύρα για μια ημέρα, άντε το πολύ για μια εβδομάδα. Έπειτα όμως η ζωή συνεχίστηκε και η πλειονότητα το ξέχασε. Πλέον το θυμούνται μόνοι όσοι είχαν κάποια σχέση με αυτήν την καταστροφή ή όσοι το εκμεταλλεύονται για δημοσιογραφικούς/πολιτικούς λόγους.

Όσοι δεν έχασαν περιουσία ή δικά τους πρόσωπα χέστηκαν βασικά. Απλά δεν το παραδέχονται στην αληθινή ζωή και το παίζουν φιλάνθρωποι και αλτρουιστές μέσω του διαδικτύου. Η μαύρη αλήθεια είναι όμως πως το μόνο που ενδιαφέρει τον κάθε άνθρωπο είναι μόνο ο εαυτός του και άντε και κάποιοι οικείοι του.

Και κάποιοι όχι μόνο χέστηκαν αλλά το χάρηκαν κιόλας λέγοντας πως αυτοί που κάηκαν είχαν χτίσει εκτός σχεδίου, δίπλα από τη θάλασσα, κλείνοντας δρόμους κτλπ.


Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν λοιπόν τέτοια θέματα. Διαφορετικά ας ανοίγουμε συνέχεια συζητήσεις με τίτλους 12 χρόνια από τις πυρκαγιές του 2007, 19 χρόνια από το ναυάγιο του Εξπρές Σαμίνα, 122 χρόνια από τον καταστροφικό πόλεμο του 1897 κτλπ.
Αυτη η βοθριλα ειναι η αριστερα.Αυτη η μποχα σαπιλας που σε πνιγει.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16956
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 28 Ιούλ 2019, 01:31

Οργισμένος έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 00:06
stergiosbik έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 23:47
Οργισμένος έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:38

ΣΥΡΙΖΟψεκασμενος δεν ησουν συ;;;
Όργιο πάλι μαλακίες γράφεις!
Σορι αν κανω λαθος.
Θυμησε μου τις πολιτικες σου θεσεις. Πουτινικος;;
Κιμ Γιονγκ Ιλ!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Ιούλ 2019, 14:49

under έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 00:59
Hikikomori έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 00:14
Juno έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:13
Εικόνα
Υποκριτές οι περισσότεροι που λένε πως στενοχωρήθηκαν για την πυρκαγιά στο Μάτι.
Άντε ίσως κάποιοι να τα έβαψαν μαύρα για μια ημέρα, άντε το πολύ για μια εβδομάδα. Έπειτα όμως η ζωή συνεχίστηκε και η πλειονότητα το ξέχασε. Πλέον το θυμούνται μόνοι όσοι είχαν κάποια σχέση με αυτήν την καταστροφή ή όσοι το εκμεταλλεύονται για δημοσιογραφικούς/πολιτικούς λόγους.

Όσοι δεν έχασαν περιουσία ή δικά τους πρόσωπα χέστηκαν βασικά. Απλά δεν το παραδέχονται στην αληθινή ζωή και το παίζουν φιλάνθρωποι και αλτρουιστές μέσω του διαδικτύου. Η μαύρη αλήθεια είναι όμως πως το μόνο που ενδιαφέρει τον κάθε άνθρωπο είναι μόνο ο εαυτός του και άντε και κάποιοι οικείοι του.

Και κάποιοι όχι μόνο χέστηκαν αλλά το χάρηκαν κιόλας λέγοντας πως αυτοί που κάηκαν είχαν χτίσει εκτός σχεδίου, δίπλα από τη θάλασσα, κλείνοντας δρόμους κτλπ.


Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν λοιπόν τέτοια θέματα. Διαφορετικά ας ανοίγουμε συνέχεια συζητήσεις με τίτλους 12 χρόνια από τις πυρκαγιές του 2007, 19 χρόνια από το ναυάγιο του Εξπρές Σαμίνα, 122 χρόνια από τον καταστροφικό πόλεμο του 1897 κτλπ.
Αυτη η βοθριλα ειναι η αριστερα.Αυτη η μποχα σαπιλας που σε πνιγει.
Ο κοσμος φταει για την αμεριστη στηριξη της αριστερας. Στο μελλον θα αποδειχθει περιτρανα οτι τα αριστερα κομματα τα πιαναν χοντρα απο ανατολικους γειτονες και πολυ φοβαμαι οτι το ιδιο συνεβει και με νδ μετα το 2000.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 28 Ιούλ 2019, 15:11

Hikikomori έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 00:14
Juno έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:13
Εικόνα
Υποκριτές οι περισσότεροι που λένε πως στενοχωρήθηκαν για την πυρκαγιά στο Μάτι.
Άντε ίσως κάποιοι να τα έβαψαν μαύρα για μια ημέρα, άντε το πολύ για μια εβδομάδα. Έπειτα όμως η ζωή συνεχίστηκε και η πλειονότητα το ξέχασε. Πλέον το θυμούνται μόνοι όσοι είχαν κάποια σχέση με αυτήν την καταστροφή ή όσοι το εκμεταλλεύονται για δημοσιογραφικούς/πολιτικούς λόγους.

Όσοι δεν έχασαν περιουσία ή δικά τους πρόσωπα χέστηκαν βασικά. Απλά δεν το παραδέχονται στην αληθινή ζωή και το παίζουν φιλάνθρωποι και αλτρουιστές μέσω του διαδικτύου. Η μαύρη αλήθεια είναι όμως πως το μόνο που ενδιαφέρει τον κάθε άνθρωπο είναι μόνο ο εαυτός του και άντε και κάποιοι οικείοι του.

Και κάποιοι όχι μόνο χέστηκαν αλλά το χάρηκαν κιόλας λέγοντας πως αυτοί που κάηκαν είχαν χτίσει εκτός σχεδίου, δίπλα από τη θάλασσα, κλείνοντας δρόμους κτλπ.


Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν λοιπόν τέτοια θέματα. Διαφορετικά ας ανοίγουμε συνέχεια συζητήσεις με τίτλους 12 χρόνια από τις πυρκαγιές του 2007, 19 χρόνια από το ναυάγιο του Εξπρές Σαμίνα, 122 χρόνια από τον καταστροφικό πόλεμο του 1897 κτλπ.
Νοιάζομαι για όλα τα παιδιά. Περισσότερο όμως για το δικό μου.

Εσύ δλδ κράτησες πένθος;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Hikikomori
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2019, 23:27

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hikikomori » 28 Ιούλ 2019, 17:25

Gherschaagk έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:11
Νοιάζομαι για όλα τα παιδιά. Περισσότερο όμως για το δικό μου.
Εσύ δλδ κράτησες πένθος;
Φυσικά και δεν κράτησα πένθος.
'Όμως δεν εκμεταλλεύτηκα το γεγονός για να βγάλω όλα μου τα απωθημένα προς τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α ή προς αυτούς που κάηκαν.
Είπα αυτά συμβαίνουν και πως όποια κυβέρνηση και να ήταν (που ούτως ή άλλως δεν υπάρχει δεξιά ή αριστερά μόνο συμφέροντα και το τι μας λένε οι ξένοι) δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι με τέτοια ταχύτητα και ορμή που είχε η φωτιά.

Το νεοελληνικό κράτος είναι διεφθαρμένο, φτωχό και ανίκανο να προσφέρει την όποια βοήθεια στους αδύναμους πολίτες. Και αυτό δεν αλλάζει με την όποια κυβέρνηση διότι είναι σαθροί οι θεσμοί και κυρίως οι άνθρωποι αυτής της ''χώρας''.

Δεν θέλω όμως να μακρηγορήσω γιατί δεν έχω και πολλή διάθεση. Με τι να κάτσω να ασχοληθώ άλλωστε; Εδώ έβλεπα στις ειδήσεις πως πέταγαν ξερά χόρτα σε διάφορα οικόπεδα και πως με μια σπίθα τα πάντα θα έπιαναν φωτιά και φτου και πάλι από την αρχή.
Ποιος τα πέταξε τα χόρτα; Εγώ; Γιατί οι κάτοικοι αφού έβλεπαν αυτή την ''ωρολογιακή βόμβα'' δεν τα μάζεψαν και περίμεναν από ένα άχρηστο και οκνηρό κράτος να το κάνει; Για να έχουν μια καραμέλα και να βρίζουν τους άλλους;


Υ.Γ Κακώς νοιάζεσαι για τα παιδιά των άλλων. Δεν στο ζήτησε κανείς. Αν βέβαια λες αλήθεια και απλά δεν θέλεις να περάσεις την εικόνα της καλής και φιλεύσπλαχνης μέσα σε ένα forum (που αυτό και αν ήταν ανούσιο, να ζητάς την αποδοχή ανάμεσα σε ανώνυμα πρόσωπα που κρύβονται πίσω από ένα ψευδώνυμο).
Θέλω να ανέβεις σε ένα βάθρο μαζί μου (νοητά) και να βροντοφωνάξεις ''χέστηκα για τα παιδιά σας όπως και εσείς χεστήκατε για το δικό μου''.

Μόλις το κάνεις αυτό ή όλη σου η ύπαρξη θα έχει ανέβει επίπεδο συνειδητότητας και δεν θα είσαι ακόμα ένα άτομο που φοράει μάσκα.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 28 Ιούλ 2019, 17:29

-71 εσύ;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Hikikomori
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2019, 23:27

Re: Ματι,ενα χρονο μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hikikomori » 28 Ιούλ 2019, 17:55

Gherschaagk έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 17:29
-71 εσύ;
Δεν ξέρω αν αυτό είναι υπόνοια πως είμαι κάποιο μέλος που το username τελείωνε σε -71 (κάποιος γεννημένος το 1971; είμαι αρκετά νεότερος λυπάμαι).

Όλα όσα λέμε, σκεφτόμαστε, νιώθουμε, κάνουμε κτλπ. είναι τα ίδια με τόσα δισεκατομμύρια homo sapiens που έχουν πατήσει σε αυτόν τον πλανήτη εδώ και 250.000 χρόνια και ακριβώς τα ίδια θα προβληματίζουν και όλα τα επόμενα δισεκατομμύρια sapies που ακόμα είναι αγέννητοι και δεν έχει έρθει ακόμα η σειρά τους.

Δεν είμαστε μοναδικοί λοιπόν και αν το καλοσκεφτείς δεν είμαστε και τόσο διαφορετικοί όσο θέλουμε να πιστεύουμε.
Στατιστικά είναι σίγουρο πως στα χιλιάδες μέλη που υπάρχουν, κάποια θα έχουν ταυτιζόμενες απόψεις και νοοτροπίες.
Δεν χρειάζεται ούτε εγώ να είμαι αυτός ο 71 και ούτε ο 71 να είναι εγώ.

Επί του προκειμένου έχεις να κάνεις κάποιο σχόλιο ή θα συνεχίσεις να έχεις την λανθασμένη αντίληψη για τον εαυτό σου πως νοιάζεσαι για τους άλλους ενώ στην ουσία το μόνο που κάνεις είναι να αγαπάς τον εαυτό σου, άντε και τους γονείς σου ή τα αδέλφια σου (αν έχεις).

Άλλωστε οι πραγματικοί αλτρουιστές δεν σπαταλούν το χρόνο τους στο διαδίκτυο αλλά βοηθούν έμπρακτα στην αληθινή ζωή (κάπου εδώ περιμένω να πεις δεν ξέρεις τι κάνω στην κανονική ζωή και μπλα μπλα).

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών