Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 27 Ιούλ 2019, 14:30

Ερμής έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 14:04
nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 12:39
Άκουσα από φίλο ότι διάβασε στην ελεύθερη ώρα πως μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα γιατί έγινε νοθεια.
Μπήκα στο διαδίκτυο και το έψαξα όπως σας ειπα και πράγματι αναλυτικά αποτελέσματα ανά εκλογικό τμήμα δεν υπάρχουν ούτε για τις ευρωεκλογές ούτε για τις εθνικές! Όταν επιχειρήσεις να τα αναζητήσεις στη σελίδα αποτελεσμάτων που σας παρέθεσα (οπου υπάρχει η πρόβλεψη τέτοιου είδους αναλυτικής αναζήτησης) σου βγάζει ότι"ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΚΟΜΗ". Θα υπάρξει ποτέ δηλαδή; Και αν ναι πότε; Εδώ και πόσο καιρό έχουν γίνει οι εκλογές...
Τώρα εσύ ψηφίζεις. Εσύ κρίνεις την πορεία της χώρας.
Κοιμήσου τον ύπνο του δικαίου!!
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 27 Ιούλ 2019, 14:34

vatraxos έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 13:54
Τα οριστικά αποτελέσματα θα βγουν μόλις κριθούν οριστικά οι σταυροδοσίες στα εκλογοδικεία. Σε ό,τι αφορά σε ψήφους στα κόμματα η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί.
Υπάρχουν ακόμα διαφωνίες για τη σταυροδοσια των ευρωεκλογών; Δε νομίζω! Ίσως και για τις εθνικές να έχεις τελειώσει αυτό το θέμα. Οι σταυροί έχουν βγει...Αυτό που ΔΕ μας δείχνουν είναι τα αποτελέσματα ανα εκλογικό τμήμα.
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11846
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 27 Ιούλ 2019, 14:43

ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΟΙ ΛΑΜΟΓΙΑΡΑΙΟΙ;;;;;;;;

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 27 Ιούλ 2019, 15:24

nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 14:34
vatraxos έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 13:54
Τα οριστικά αποτελέσματα θα βγουν μόλις κριθούν οριστικά οι σταυροδοσίες στα εκλογοδικεία. Σε ό,τι αφορά σε ψήφους στα κόμματα η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί.
Υπάρχουν ακόμα διαφωνίες για τη σταυροδοσια των ευρωεκλογών; Δε νομίζω! Ίσως και για τις εθνικές να έχεις τελειώσει αυτό το θέμα. Οι σταυροί έχουν βγει...Αυτό που ΔΕ μας δείχνουν είναι τα αποτελέσματα ανα εκλογικό τμήμα.
Ναι υπάρχουν. Παίρνουν χρόνια τα οριστικά αποτελέσματα να εκδοθουν από το Πρωτοδικείο. Το τι φαντάζεσαι εσύ και η Ε.Ω. είναι εντελώς άσχετο με την πραγματικότητα.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 27 Ιούλ 2019, 15:47

taliban έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 14:43
ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΟΙ ΛΑΜΟΓΙΑΡΑΙΟΙ;;;;;;;;
Ή βραδυφλεγές και απαρηγόρητο κλάμα για την αποστολή στον βόθρο, όπου ανήκουν, των νεοναζιάρηδων.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 27 Ιούλ 2019, 19:22

vatraxos έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 15:24
nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 14:34
vatraxos έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 13:54
Τα οριστικά αποτελέσματα θα βγουν μόλις κριθούν οριστικά οι σταυροδοσίες στα εκλογοδικεία. Σε ό,τι αφορά σε ψήφους στα κόμματα η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί.
Υπάρχουν ακόμα διαφωνίες για τη σταυροδοσια των ευρωεκλογών; Δε νομίζω! Ίσως και για τις εθνικές να έχεις τελειώσει αυτό το θέμα. Οι σταυροί έχουν βγει...Αυτό που ΔΕ μας δείχνουν είναι τα αποτελέσματα ανα εκλογικό τμήμα.
Ναι υπάρχουν. Παίρνουν χρόνια τα οριστικά αποτελέσματα να εκδοθουν από το Πρωτοδικείο. Το τι φαντάζεσαι εσύ και η Ε.Ω. είναι εντελώς άσχετο με την πραγματικότητα.
Παίρνουν χρόνια να δημοσιευθούν διαδικτυακά και να έλθουν στη διάθεσή των πολιτων τα αναλυτικα αποτελέσματα των εκλογών :smt005: Εντάξει ό,τι πεις. :smt005:
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23227
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιούλ 2019, 20:18

O Χίος έχει τοποθετηθεί ή μόνο η Ε.Ω;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11846
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 27 Ιούλ 2019, 20:28

nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 19:22
vatraxos έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 15:24
nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 14:34


Υπάρχουν ακόμα διαφωνίες για τη σταυροδοσια των ευρωεκλογών; Δε νομίζω! Ίσως και για τις εθνικές να έχεις τελειώσει αυτό το θέμα. Οι σταυροί έχουν βγει...Αυτό που ΔΕ μας δείχνουν είναι τα αποτελέσματα ανα εκλογικό τμήμα.
Ναι υπάρχουν. Παίρνουν χρόνια τα οριστικά αποτελέσματα να εκδοθουν από το Πρωτοδικείο. Το τι φαντάζεσαι εσύ και η Ε.Ω. είναι εντελώς άσχετο με την πραγματικότητα.
Παίρνουν χρόνια να δημοσιευθούν διαδικτυακά και να έλθουν στη διάθεσή των πολιτων τα αναλυτικα αποτελέσματα των εκλογών :smt005: Εντάξει ό,τι πεις. :smt005:
Ισχύουν αυτά που σου γράφει.
Αν κάνει κάποιος ένσταση πχ για τους σταύρους κλπ πάνε παραπίσω και παραπίσω.
Έχει αρκετή γραφειοκρατεία. Πιτσιρίκος είσαι; Δεν έχεις κάνει εφορευτική; Θα κάνεις κάποια στιγμή και θα πήξεις.
Εκτός αν είσαι αγνός δεξιός μπατριώτης και όταν έρθουν τα δύσκολα μπράφ....

:a015::a015:

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 27 Ιούλ 2019, 20:50

taliban έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 20:28
nikos_hellas έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 19:22
vatraxos έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 15:24


Ναι υπάρχουν. Παίρνουν χρόνια τα οριστικά αποτελέσματα να εκδοθουν από το Πρωτοδικείο. Το τι φαντάζεσαι εσύ και η Ε.Ω. είναι εντελώς άσχετο με την πραγματικότητα.
Παίρνουν χρόνια να δημοσιευθούν διαδικτυακά και να έλθουν στη διάθεσή των πολιτων τα αναλυτικα αποτελέσματα των εκλογών :smt005: Εντάξει ό,τι πεις. :smt005:
Ισχύουν αυτά που σου γράφει.
Αν κάνει κάποιος ένσταση πχ για τους σταύρους κλπ πάνε παραπίσω και παραπίσω.
Έχει αρκετή γραφειοκρατεία. Πιτσιρίκος είσαι; Δεν έχεις κάνει εφορευτική; Θα κάνεις κάποια στιγμή και θα πήξεις.
Εκτός αν είσαι αγνός δεξιός μπατριώτης και όταν έρθουν τα δύσκολα μπράφ....

:a015::a015:
Για τις εθνικές το συζητάω να μην έχουν λυθεί ακόμα οι διαφορες ενστάσεις,. Αν και γι αυτές έχουμε διαβάσει ότι οι επανακαταμετρησεις έγιναν λχ για τον κουρουμπλη και τον Παπαχριστόπουλο. Για τις ευρωεκλογές με τίποτα.
Και τι σχέση έχουν οι ενστάσεις με τη δημοσίευση των αναλυτικών εκλογικών αποτελεσμάτων ΚΑΙ ανα εκλογικό τμήμα;
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 09 Αύγ 2019, 18:13

Έχουν περάσει 75 ημέρες από τις ευρωεκλογές και ακόμα ΤΙΠΟΤΑ!!!Μπορεί κάποιος αρμόδιος να μας πει τι συμβαίνει; Θα συνεχιστεί η συνωμοσία ενάντια στον ελληνισμό;
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 09 Αύγ 2019, 18:16

Και επιτέλους υπάρχει τοποθέτηση και από βουλευτή και πρόεδρο κόμματος τον Κυριάκο Βελόπουλο μετά από τις μαρτυρίες όλων των πολιτών!!!


Υπάρχουν και μαρτυρίες πολιτών κάτω από το τουιτ.
Η ελεύθερη ώρα το δημοσιοποιησε το θέμα και κάποιες άλλες εφημερίδες, σάιτ.. Από μακελειό δεν έχω διαβάσει τίποτα, μόνο "αντιρατσιστικές" κατηγορίες για τον Μόρφου ξέρουν;;

Μήπως πρέπει η Χρυσή Αυγή να πάει στον Άρειο πάγο και να απαιτήσει τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών και ο Βελόπουλος να φέρει το θέμα και στη Βουλή;;;Οι Έλληνες πολίτες πρέπει να πιέσουμε!!
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 09 Αύγ 2019, 18:35

Το ιδανικό εκλογικό σύστημα που είναι και φιλικό προς τα δάση έχει ως εξής:
Μπαίνω εγώ σε ένα οποιοδήποτε εκλογικό κέντρο - στη λίμνη Τιτικάκα του Περού που έχει ανοίξει η Ελληνική πρεσβεία για τους ομογενείς.
Δίνω την ταυτότητα μου στην δικαστική εκπρόσωπο η οποία ψάχνει στο computer τον εκλογικό κατάλογο και με βρίσκει.
Βλέπει επίσης ότι είμαι ψηφοφόρος του νομού Ευρυτανίας και μου ανοίγει ένα άλλο computer πίσω από το παραβάν στη θέση "Ευρυτανία".
Μπαίνω μέσα και με τα βελάκια μετακινούμαι από ψηφοδέλτιο σε ψηφοδέλτιο. Βρίσκω το δικό μου και βάζω και τικ σε υποψήφιους σε check boxes άμα θέλω. Πατάω submit και φεύγω. Δυνατότητα να αλλάξω από "Ευρυτανία" δεν έχω, ούτε να πατήσω δεύτερο submit. Μπορώ όμως να επιλέξω λευκό και submit.
Στην έξοδο η δικαστική εκπρόσωπος μου δίνει πίσω την ταυτότητα / διαβατήριο μου, πατάει το checkbox "ο εκλογεύς εψήφισεν" και κάνει reset το μέσα computer από τη θέση "Ευρυτανία" στη θέση "Επικράτεια".
Μετά η singular τα μετράει όλα, παρουσία αντιπροσώπων των κομμάτων και με τη δύση του ηλίου φεύγει και η δικαστική εκπρόσωπος και πάει σπίτι της. Στο τμήμα δεν μετράνε τίποτα.

Το σύστημα να ψηφίζουμε μέσω internet, σε στυλ πχόρουμ, που υποστηρίζουν ωρισμένοι είναι απαράδεκτο φυσικά διότι δεν εγγυάται την μυστικότητα της ψηφοφορίας.

Προσέξτε ότι με το σύστημα μου το συνολικό αποτέλεσμα (100% της επικράτειας) αλλά και οι σταυροί των βουλευτών βγαίνουν στις 7.01 μμ και το ανακοινώνει η Σία Κοσσιώνη !
Άρης Σπηλιωτόπουλος - Κίμων Κουλούρης να φωνάζουν δεν θα υπάρχουν πιά βέβαια. Η τεχνολογία θα τους φάει αυτούς.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 10 Αύγ 2019, 00:05

nikos_hellas έγραψε:
09 Αύγ 2019, 18:16
Και επιτέλους υπάρχει τοποθέτηση και από βουλευτή και πρόεδρο κόμματος τον Κυριάκο Βελόπουλο μετά από τις μαρτυρίες όλων των πολιτών!!!


Υπάρχουν και μαρτυρίες πολιτών κάτω από το τουιτ.
Η ελεύθερη ώρα το δημοσιοποιησε το θέμα και κάποιες άλλες εφημερίδες, σάιτ.. Από μακελειό δεν έχω διαβάσει τίποτα, μόνο "αντιρατσιστικές" κατηγορίες για τον Μόρφου ξέρουν;;

Μήπως πρέπει η Χρυσή Αυγή να πάει στον Άρειο πάγο και να απαιτήσει τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών και ο Βελόπουλος να φέρει το θέμα και στη Βουλή;;;Οι Έλληνες πολίτες πρέπει να πιέσουμε!!
Σοβαρεύει η κατάσταση (σας)
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 10 Αύγ 2019, 00:15

vatraxos έγραψε:
10 Αύγ 2019, 00:05
nikos_hellas έγραψε:
09 Αύγ 2019, 18:16
Και επιτέλους υπάρχει τοποθέτηση και από βουλευτή και πρόεδρο κόμματος τον Κυριάκο Βελόπουλο μετά από τις μαρτυρίες όλων των πολιτών!!!


Υπάρχουν και μαρτυρίες πολιτών κάτω από το τουιτ.
Η ελεύθερη ώρα το δημοσιοποιησε το θέμα και κάποιες άλλες εφημερίδες, σάιτ.. Από μακελειό δεν έχω διαβάσει τίποτα, μόνο "αντιρατσιστικές" κατηγορίες για τον Μόρφου ξέρουν;;

Μήπως πρέπει η Χρυσή Αυγή να πάει στον Άρειο πάγο και να απαιτήσει τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών και ο Βελόπουλος να φέρει το θέμα και στη Βουλή;;;Οι Έλληνες πολίτες πρέπει να πιέσουμε!!
Σοβαρεύει η κατάσταση (σας)
Οι βελοπουλικοι έχουν περάσει και τον ΛΑΟΣ σε ψεκ επίπεδα. :lol:

LETO
Δημοσιεύσεις: 1957
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: Γιατί μας κρύβουν τα αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 10 Αύγ 2019, 00:46

ελευερη ωρα και συμφωνει αυτος που πιστευε το σωρρα, λογικα ετσι θα ειναι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών