Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Αύγ 2019, 15:23

Naida έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:08
vantono έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:04
Της πόρνης στην Εύβοια τώρα, εκκενώνονται χωριά λένε, η φωτια κατεβαινει ηδη στα πρώτα σπιτια, παει αστυνομια και χτυπάει πόρτες για εκκένωση και υπαρχουν λεει άτομα που δεν δέχονται να εγκαταλείψουν το σπιτι τους. Σκατόζωα, γαμώ τη μπανακώλα σας. Έτσι εκαναν και πολλοί στο Ματι περσι και μετά κάηκαν ζωντανοί και κλαψομούνιαζαν για τις Δούρες ή τους Μπακογιάννηδες.
Κλασικοί Ελ να σώσουμε την περιουσία μας. Τα λέγανε και στο Μάτι, αστυνομικοί τους έβγαζαν έξω και ξαναγυρνουσαν πίσω.
Εκεί πρέπει να μπαίνει αστυνομία να τους συλλαμβάνει. Τέλος.
Και η πλάκα είναι πως όλα αυτά συμβαίνουν ήδη με ένα Μάτι στην πλάτη, μόλις 1 χρόνο μετά απο μια τεράστια καταστροφή και μία εκ των ζοφερότερων σελίδων της νέας ελ ιστορίας. Μετά απ' όλα αυτά, εχεις τον άλλον να πας να τον παρακαλάς να εγκαταλείψει και να σου λέει "οχι, δεν φέυγω". Και αν τυχόν υπάρξουν θύματα (το απεύχομαι), καθόλου απίθανο μετά να τους βλέπεις ολους αυτους σε φάση "Μπακογιάννη δολοφόνε" (ως ακόμη περιφερειάρχης Στερεάς).
Τι να κάνουμε, απλά όταν την ανθρώπινη βλακεία, ουτε το συμπαν ουτε κανεις κρατικος μηχανισμός μπορεί να τη νικήσει.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Αύγ 2019, 15:25

Εγώ δε ξέρω ρε παιδιά, είμαι επιφυλακτικός στο να κρίνω τόσο άσχημα ανθρώπους που προσπαθούν να σώσουν το βιός τους, ακόμα και με κίνδυνο της ζωής τους...
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Αύγ 2019, 15:26

under έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:18
Naida έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:08
vantono έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:04
Της πόρνης στην Εύβοια τώρα, εκκενώνονται χωριά λένε, η φωτια κατεβαινει ηδη στα πρώτα σπιτια, παει αστυνομια και χτυπάει πόρτες για εκκένωση και υπαρχουν λεει άτομα που δεν δέχονται να εγκαταλείψουν το σπιτι τους. Σκατόζωα, γαμώ τη μπανακώλα σας. Έτσι εκαναν και πολλοί στο Ματι περσι και μετά κάηκαν ζωντανοί και κλαψομούνιαζαν για τις Δούρες ή τους Μπακογιάννηδες.
Κλασικοί Ελ να σώσουμε την περιουσία μας. Τα λέγανε και στο Μάτι, αστυνομικοί τους έβγαζαν έξω και ξαναγυρνουσαν πίσω.
Εκεί πρέπει να μπαίνει αστυνομία να τους συλλαμβάνει. Τέλος.
Ναι,ο κοσμος εχει ιδρωσει για να αποκτησει την περιουσια του.Τι σας κανει τοση εντυπωση ; Ειστε μπατιρια ή οσα εχετε σας επεσαν απο τον ουρανο ;
Ε ας κάτσουν να καουν τοτε ρε μεγάλε, τι να σου πω. Κι αλλοι εχουμε ιδρώσει την περιουσία μας, αλλα μπροστά στη ζωή μας ναι, θα την εγκαταλείπαμε.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Αύγ 2019, 15:34

alexandroso έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:25
Εγώ δε ξέρω ρε παιδιά, είμαι επιφυλακτικός στο να κρίνω τόσο άσχημα ανθρώπους που προσπαθούν να σώσουν το βιός τους, ακόμα και με κίνδυνο της ζωής τους...
Και με κίνδυνο της ζωής των άλλων βέβαια ε. Μη το ξεχνάμε. Κινδυνεύουν οι αστυνομικοι, κινδυνεύουν και αυτοί για τους οποίους δεν έμεινε χρόνος να διασωθουν, γιατί οι αστυνομικοί ήταν απασχολημένοι να σέρνουν το Γκολουμ που ψάχνει το πολύτιμο του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dwarven Blacksmith την 13 Αύγ 2019, 15:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Αύγ 2019, 15:35

under έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:18
Naida έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:08
vantono έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:04
Της πόρνης στην Εύβοια τώρα, εκκενώνονται χωριά λένε, η φωτια κατεβαινει ηδη στα πρώτα σπιτια, παει αστυνομια και χτυπάει πόρτες για εκκένωση και υπαρχουν λεει άτομα που δεν δέχονται να εγκαταλείψουν το σπιτι τους. Σκατόζωα, γαμώ τη μπανακώλα σας. Έτσι εκαναν και πολλοί στο Ματι περσι και μετά κάηκαν ζωντανοί και κλαψομούνιαζαν για τις Δούρες ή τους Μπακογιάννηδες.
Κλασικοί Ελ να σώσουμε την περιουσία μας. Τα λέγανε και στο Μάτι, αστυνομικοί τους έβγαζαν έξω και ξαναγυρνουσαν πίσω.
Εκεί πρέπει να μπαίνει αστυνομία να τους συλλαμβάνει. Τέλος.
Ναι,ο κοσμος εχει ιδρωσει για να αποκτησει την περιουσια του.Τι σας κανει τοση εντυπωση ; Ειστε μπατιρια ή οσα εχετε σας επεσαν απο τον ουρανο ;
Σοβαρά τώρα; Θα βάλεις την ζωή σου κάτω από την περιουσία σου; Ξέρεις καλύτερα εσυ να προστατευτείς από τους αρμόδιους που σου λένε φύγε τώρα; Ή μήπως η ζωή του αστυνομικού,πυροσβέστη που θα έρθει ξανά και ξανά να σου πει φύγε έχει λιγότερη αξία από την περιουσία σου; Συνερθετε άριστοι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Αύγ 2019, 15:35

vantono έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:26
Ε ας κάτσουν να καουν τοτε ρε μεγάλε, τι να σου πω. Κι αλλοι εχουμε ιδρώσει την περιουσία μας, αλλα μπροστά στη ζωή μας ναι, θα την εγκαταλείπαμε.
Δεν μπορεις ομως να τους βριζεις αν θελουν να σωσουν τους κοπους μιας ζωης.
Ειναι χυδαιο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Αύγ 2019, 15:37

vantono έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:23

Της πόρνης στην Εύβοια τώρα, εκκενώνονται χωριά λένε, η φωτια κατεβαινει ηδη στα πρώτα σπιτια, παει αστυνομια και χτυπάει πόρτες για εκκένωση και υπαρχουν λεει άτομα που δεν δέχονται να εγκαταλείψουν το σπιτι τους. Σκατόζωα, γαμώ τη μπανακώλα σας. Έτσι εκαναν και πολλοί στο Ματι περσι και μετά κάηκαν ζωντανοί και κλαψομούνιαζαν για τις Δούρες ή τους Μπακογιάννηδες.
Κι όμως στο Μάτι 2-3 νομίζω που έμειναν σπίτι τους και είχαν υπόγειο, σώθηκαν!! Τους πιο πολλούς τούς απανθράκωσε η φωτιά στο δρόμο.

Ρίσκο είναι ,αυτοί ρίσκαραν και έζησαν. Φυσικά επιβάλλεται εκκένωση, η στοιχειώδης λογική αυτό επιτάσσει.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Αύγ 2019, 15:38

alexandroso έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:25
Εγώ δε ξέρω ρε παιδιά, είμαι επιφυλακτικός στο να κρίνω τόσο άσχημα ανθρώπους που προσπαθούν να σώσουν το βιός τους, ακόμα και με κίνδυνο της ζωής τους...
Ρε συ τι να την κανεις την περιουσία σου όταν θα κοιτάς τα ραδίκια ανάποδα; Ξέρεις πόσοι παίζει να άργησαν να φύγουν από το Μάτι μήπως και σώσουν κάτι και να μην πρόλαβαν; Γιατί πάσχουμε από ξερολίαση. Όταν έρχεται ο άνθρωπος που είναι εκεί να σε βοηθήσει και σου λέει φύγε, φεύγεις δίχως δεύτερη συζήτηση.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21096
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 13 Αύγ 2019, 15:42

under έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:19
Lord Brum έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:16
Ναι οκ νομικά ποινικά δεν είναι υπεύθυνος αλλά θα μπορούσαν να βάλουν κάποιον χωρίς άμεση εμπλοκή σε μια αποτυχημένη απόπειρα διαχείρισης κρίσης του κρατικού μηχανισμού. Και μόνο οι μνήμες που ξυπνάει το.ονομα ακόμα και αν δεν φταίει είναι αρκετές.
Η μονη του εμπλοκη ηταν η συνεντευξη τυπου.Ακομα και για την τροχαια υπεθυνος ηταν αυτος που εβαλε ο συριζα αφου εδιωξε τον Τσουβαλα και απομακρυνθηκε απο τη ΝΔ πριν λιγο καιρο.
Τελικά έχει και άλλο βάθος η ξεφτίλα μερικών...

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Αύγ 2019, 15:45

Naida έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:38
alexandroso έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:25
Εγώ δε ξέρω ρε παιδιά, είμαι επιφυλακτικός στο να κρίνω τόσο άσχημα ανθρώπους που προσπαθούν να σώσουν το βιός τους, ακόμα και με κίνδυνο της ζωής τους...
Ρε συ τι να την κανεις την περιουσία σου όταν θα κοιτάς τα ραδίκια ανάποδα; Ξέρεις πόσοι παίζει να άργησαν να φύγουν από το Μάτι μήπως και σώσουν κάτι και να μην πρόλαβαν; Γιατί πάσχουμε από ξερολίαση. Όταν έρχεται ο άνθρωπος που είναι εκεί να σε βοηθήσει και σου λέει φύγε, φεύγεις δίχως δεύτερη συζήτηση.
Αμα δουλεύεις μια ζωή για να φτιάξεις ένα σπίτι (όπως αυτό κάνουν κατά κανόνα οι εργαζόμενοι στη χώρα, άντε να καταφέρουν να κάνουν ένα σπίτι κατά τη διάρκεια της ζωής τους κι αυτό με δάνεια κι αν...) δεν σου είναι εύκολο να το παρατήσεις στη μοίρα του. Δεν λέω ότι συμφωνώ, για μένα η ιδιοκτησία είναι μια αλυσίδα που σε κρατάει καθηλωμένο, αλλά μπορώ να πω ότι τους καταλαβαίνω.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Αύγ 2019, 15:48

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:34
alexandroso έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:25
Εγώ δε ξέρω ρε παιδιά, είμαι επιφυλακτικός στο να κρίνω τόσο άσχημα ανθρώπους που προσπαθούν να σώσουν το βιός τους, ακόμα και με κίνδυνο της ζωής τους...
Και με κίνδυνο της ζωής των άλλων βέβαια ε. Μη το ξεχνάμε. Κινδυνεύουν οι αστυνομικοι, κινδυνεύουν και αυτοί για τους οποίους δεν έμεινε χρόνος να διασωθουν, γιατί οι αστυνομικοί ήταν απασχολημένοι να σέρνουν το Γκολουμ που ψάχνει το πολύτιμο του.
ακριβώς!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Αύγ 2019, 16:02

alexandroso έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:45
Naida έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:38
alexandroso έγραψε:
13 Αύγ 2019, 15:25
Εγώ δε ξέρω ρε παιδιά, είμαι επιφυλακτικός στο να κρίνω τόσο άσχημα ανθρώπους που προσπαθούν να σώσουν το βιός τους, ακόμα και με κίνδυνο της ζωής τους...
Ρε συ τι να την κανεις την περιουσία σου όταν θα κοιτάς τα ραδίκια ανάποδα; Ξέρεις πόσοι παίζει να άργησαν να φύγουν από το Μάτι μήπως και σώσουν κάτι και να μην πρόλαβαν; Γιατί πάσχουμε από ξερολίαση. Όταν έρχεται ο άνθρωπος που είναι εκεί να σε βοηθήσει και σου λέει φύγε, φεύγεις δίχως δεύτερη συζήτηση.
Αμα δουλεύεις μια ζωή για να φτιάξεις ένα σπίτι (όπως αυτό κάνουν κατά κανόνα οι εργαζόμενοι στη χώρα, άντε να καταφέρουν να κάνουν ένα σπίτι κατά τη διάρκεια της ζωής τους κι αυτό με δάνεια κι αν...) δεν σου είναι εύκολο να το παρατήσεις στη μοίρα του. Δεν λέω ότι συμφωνώ, για μένα η ιδιοκτησία είναι μια αλυσίδα που σε κρατάει καθηλωμένο, αλλά μπορώ να πω ότι τους καταλαβαίνω.
Ναι αυτό είναι μια πραγματικότητα. Σίγουρα υπάρχει ο παράγοντας ο συναισθηματικός ,για αυτό το λόγο πρέπει μπαμ μπαμ να τους παίρνουν σηκωτούς και με χειροπέδες αν χρειάζεται. Καλύτερα να κλαίνε αυτοί τα καμμένα που ξαναγίνονται παρά τα παιδιά τους τους καμμενους που δεν ξαναγίνονται.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10813
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 13 Αύγ 2019, 17:04

Ξερει κανεις αν υπαρχει live ενημερωση για τη φωτια στην ευβοια? Ειμαστε εγκλωβισμενοι γιατι εχουν κλεισει τους δρομους και η φωτια ερχεται προς τα εδω.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 13 Αύγ 2019, 17:06

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
13 Αύγ 2019, 17:04
Ξερει κανεις αν υπαρχει live ενημερωση για τη φωτια στην ευβοια? Ειμαστε εγκλωβισμενοι γιατι εχουν κλεισει τους δρομους και η φωτια ερχεται προς τα εδω.
Ό,τι υπάρχει στα κανάλια. Κι εδώ, με ένα σχετικό βαθμό αξιοπιστίας, το πύρινο μέτωπο σε πραγματικό χρόνο

http://195.251.203.238/seviri/
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Καίγεται η Ελαφόνησος λόγω ανικανότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 13 Αύγ 2019, 17:11

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
13 Αύγ 2019, 17:04
Ξερει κανεις αν υπαρχει live ενημερωση για τη φωτια στην ευβοια? Ειμαστε εγκλωβισμενοι γιατι εχουν κλεισει τους δρομους και η φωτια ερχεται προς τα εδω.

Μείνετε εκεί που είστε.
Θα λάβετε μήνυμα από το112

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών