Υπό διάλυση η ΧΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Αύγ 2019, 11:38

alexandroso έγραψε:
14 Αύγ 2019, 11:07
Cavaliere έγραψε:
14 Αύγ 2019, 02:44
alexandroso έγραψε:
12 Αύγ 2019, 14:56

Σοβαρότατα τώρα, γιατί να μη ψηφίζουμε ΚΚΕ; Επειδή θέλετε να πιστεύετε ότι ήρθε το τέλος της ιστορίας; Με όλα του τα στραβά, κι είναι πολλά, εγώ το παραδέχομαι πρώτος, είναι το μοναδικό κόμμα που με συνέπεια υποστηρίζει έναν διαφορετικό και καλύτερο κόσμο. Και το μοναδικό κόμμα που έχει χύσει το αίμα του για να κερδίσει δικαιώματα ο κόσμος της εργατιάς. Και γι αυτό τον λόγο θα βρίσκονται άνθρωποι που θα το ψηφίζουν και το 2519.
Ξεχνάς να πεις πως το ΚΚΕ δηλώνει κομουνιστικό κόμμα, και δεν κρύβεται πίσω από όρους, όπως κάνουν εδώ οι ναζί και οι βρωμοναζίστριες.
Άντε, που θα κάνει κριτική στο ΚΚΕ το κάθε τσόκαρο.
Γενικά οι ναζί κρύβονται. Ολο κάτι δωρικούς χαιρετισμούς επικαλούνται και άλλες παπαριές. Οι κομμουνιστές είμαστε υπερήφανοι που είμαστε κομμουνιστές. Και τα δύο απολύτως φυσιολογικά είναι.
Το ΚΚΕ είναι μέρος του συστήματος εδώ και αρκετές δεκαετίες, και πλέον είναι εξημερωμένο. Η ΧΑ απ' την άλλη, οχι.
Μέλη του ΚΚΕ έχουν εκπομπές στα κανάλια των ολιγαρχών τους οποίους υποτίθεται πως αντιμάχονται. Τί άλλο να πεί κανείς?
Εν πάση περιπτώσει, εγώ συμπαθώ τους κομμουνιστές (τους κανονικούς, οχι τους ρόζ του σύριζα). Τουλάχιστον πιστεύουν σε κάτι πέρα απ' την τσέπη τους.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 14 Αύγ 2019, 11:45

Kauldron έγραψε:
14 Αύγ 2019, 11:38
Το ΚΚΕ είναι μέρος του συστήματος εδώ και αρκετές δεκαετίες, και πλέον είναι εξημερωμένο. Η ΧΑ απ' την άλλη, οχι.
Μέλη του ΚΚΕ έχουν εκπομπές στα κανάλια των ολιγαρχών τους οποίους υποτίθεται πως αντιμάχονται. Τί άλλο να πεί κανείς?
Εν πάση περιπτώσει, εγώ συμπαθώ τους κομμουνιστές (τους κανονικούς, οχι τους ρόζ του σύριζα). Τουλάχιστον πιστεύουν σε κάτι πέρα απ' την τσέπη τους.
Δε μιλάω για την ΧΑ γενικά αλλά για τους ναζί ειδικά. Δεν καταλαβαίνω γιατί κρύβονται και δεν λένε φόρα παρτίδα το τι πιστεύουν. Οι κομμουνιστές το έκαναν αυτό ακόμα και τις στιγμές που έτρωγαν ξύλο για να υπογράψουν δήλωση μετανοίας, ακόμα κι όταν δεν μπορούσαν να βρουν δουλειά, ακόμα κι όταν μπαινόβγεναν στις φυλακές. Τι απ όλα αυτά θα πάθει κάποιος σήμερα αν πει ότι, ναι ρε φίλε, είμαι ναζί κι είμαι περήφανος γι αυτό. Τίποτα.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Γιωργης

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιωργης » 14 Αύγ 2019, 11:49

Ολο το νημα ειναι μπετχερτ. Σορυ φιλαράκια, αλλα συντριψαμε τον εθνικισμο/φασισμο/ναζισμο σας και δεν υπαρχει επιστροφη.
Οι πολυχρωμες γκεη σημαίες μας, τα φουστανια μας, τα τακουνια, η αλληλεγγύη μας στους μεταναστες σταθηκαν δυνατότερα απο τα αρβύλα σας, τα ξυρισμενα κεφαλια σας και τον ιδρωτα στις μασχαλες σας.

:g094:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Αύγ 2019, 11:54

Τι απ όλα αυτά θα πάθει κάποιος σήμερα αν πει ότι, ναι ρε φίλε, είμαι ναζί κι είμαι περήφανος γι αυτό. Τίποτα.
Πιστεύεις οτι κάποιος που θα δηλώσει ναζί θα προσληφθεί κάπου? Πιστεύεις οτι δε θα έχει "διαφορετική" αντιμετώπιση?
Αν ακούσεις το λοχαγό Πετρόπουλο (πχ), ο ίδιος λέει οτι έχει υποστεί αρκετούς διωγμούς λόγω των εθνικιστικών φρονημάτων του (και μάλιστα στο Στρατό, απ' όλα τα μέρη).
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 14 Αύγ 2019, 12:01

Kauldron έγραψε:
14 Αύγ 2019, 11:54
Τι απ όλα αυτά θα πάθει κάποιος σήμερα αν πει ότι, ναι ρε φίλε, είμαι ναζί κι είμαι περήφανος γι αυτό. Τίποτα.
Πιστεύεις οτι κάποιος που θα δηλώσει ναζί θα προσληφθεί κάπου? Πιστεύεις οτι δε θα έχει "διαφορετική" αντιμετώπιση?
Αν ακούσεις το λοχαγό Πετρόπουλο (πχ), ο ίδιος λέει οτι έχει υποστεί αρκετούς διωγμούς λόγω των εθνικιστικών φρονημάτων του (και μάλιστα στο Στρατό, απ' όλα τα μέρη).
Εξαρτάται τον εργοδότη υποθέτω, γιατί εγώ νομίζεις ότι διαλαλούσα ότι είμαι κομμουνιστής τα πρώτα μου χρόνια στη δουλειά μου; Μου πήρε χρόνια να ξεθαρρέψω. Εδώ ο εφοπλιστής που δούλευα, είχε βγάλει κομμούνι τον ακροδεξιό αρχιλογιστή μας γιατί του είχε ζητήσει αύξηση. :lol: Αλλά δεν υπάρχει επίσημο κυνήγι. Και διάολε, δεν λέω καν για τους χώρους δουλειάς. Εδώ η ίδια η ηγετική ομάδα της ΧΑ απ τη στιγμή που άρχισε να παίρνει ψήφους έκρυβε την πραγματική πολιτική της ταυτότητα. Ούτε καν εδώ στο φόρουμ δεν το παραδέχονται πολλοί. Φοβούνται μην τους μπανάρει ο συντονιστής; Ο τελευταίος που θυμάμαι που δήλωνε περήφανα ναζί ήταν ο γιατρός, ο Ρούντολφ Ες, αν τον θυμάστε οι παλιοί του φόρουμ. Κι αυτός το έκανε πολύ πριν η ΧΑ αποκτήσει υπόσταση.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Αύγ 2019, 12:10

Μα οι πιο πολλοί δεν έχουν σχέση με ναζισμό. Ούτε κι εγώ έχω, ούτε και πολλοί αλλοι, γιατί να δηλώσουν κάτι που δεν είναι?
Η ΧΑ αν δήλωνε "ναζιστική", θα έδιωχνε ουσιαστικά όλους τους μη ναζί, γι' αυτό και δηλώνει εθνικιστική.

Μήπως δηλώνει η νουδού "δεξιά" ακόμα και ως κυβέρνηση? :giggle:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 14 Αύγ 2019, 13:57

Kauldron έγραψε:
14 Αύγ 2019, 12:10
Μα οι πιο πολλοί δεν έχουν σχέση με ναζισμό. Ούτε κι εγώ έχω, ούτε και πολλοί αλλοι, γιατί να δηλώσουν κάτι που δεν είναι?
Η ΧΑ αν δήλωνε "ναζιστική", θα έδιωχνε ουσιαστικά όλους τους μη ναζί, γι' αυτό και δηλώνει εθνικιστική.

Μήπως δηλώνει η νουδού "δεξιά" ακόμα και ως κυβέρνηση? :giggle:
Δεν θα σου βάλω το βίντεο, γιατί θα σκούζεις σαν συγκαμένος!

Μιχαλολιάκος 3/3/12: "Εμείς είμαστε η σπορά των νικημένων του 1945, οι εθνικιστές, οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες…"

Άντε παραπέρα ρε ναζοπροπαγάνδα και σταμάτα να προσβάλλεις την νοημοσύνη μας.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Αύγ 2019, 14:09

Kauldron έγραψε:
14 Αύγ 2019, 11:54
Τι απ όλα αυτά θα πάθει κάποιος σήμερα αν πει ότι, ναι ρε φίλε, είμαι ναζί κι είμαι περήφανος γι αυτό. Τίποτα.
Πιστεύεις οτι κάποιος που θα δηλώσει ναζί θα προσληφθεί κάπου? Πιστεύεις οτι δε θα έχει "διαφορετική" αντιμετώπιση?
Αν ακούσεις το λοχαγό Πετρόπουλο (πχ), ο ίδιος λέει οτι έχει υποστεί αρκετούς διωγμούς λόγω των εθνικιστικών φρονημάτων του (και μάλιστα στο Στρατό, απ' όλα τα μέρη).
Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι ένας αξιωματικός που δηλώνει ναζί πρέπει να του επιτρέπεται να υπηρετεί;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 14 Αύγ 2019, 14:22

Beria έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:09
Kauldron έγραψε:
14 Αύγ 2019, 11:54
Τι απ όλα αυτά θα πάθει κάποιος σήμερα αν πει ότι, ναι ρε φίλε, είμαι ναζί κι είμαι περήφανος γι αυτό. Τίποτα.
Πιστεύεις οτι κάποιος που θα δηλώσει ναζί θα προσληφθεί κάπου? Πιστεύεις οτι δε θα έχει "διαφορετική" αντιμετώπιση?
Αν ακούσεις το λοχαγό Πετρόπουλο (πχ), ο ίδιος λέει οτι έχει υποστεί αρκετούς διωγμούς λόγω των εθνικιστικών φρονημάτων του (και μάλιστα στο Στρατό, απ' όλα τα μέρη).
Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι ένας αξιωματικός που δηλώνει ναζί πρέπει να του επιτρέπεται να υπηρετεί;
Εγώ πιστεύω ότι σε μία δημοκρατική κοινωνία δεν πρέπει να υπάρχει κανένας αποκλεισμός λόγω ιδεολογίας. Εφόσον ο αξιωματικός δεν κάνει κάτι μεμπτό ή εκτός των καθηκόντων του τότε γιατί να μην υπηρετεί;
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 14 Αύγ 2019, 14:24

Beria έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:09
Kauldron έγραψε:
14 Αύγ 2019, 11:54
Τι απ όλα αυτά θα πάθει κάποιος σήμερα αν πει ότι, ναι ρε φίλε, είμαι ναζί κι είμαι περήφανος γι αυτό. Τίποτα.
Πιστεύεις οτι κάποιος που θα δηλώσει ναζί θα προσληφθεί κάπου? Πιστεύεις οτι δε θα έχει "διαφορετική" αντιμετώπιση?
Αν ακούσεις το λοχαγό Πετρόπουλο (πχ), ο ίδιος λέει οτι έχει υποστεί αρκετούς διωγμούς λόγω των εθνικιστικών φρονημάτων του (και μάλιστα στο Στρατό, απ' όλα τα μέρη).
Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι ένας αξιωματικός που δηλώνει ναζί πρέπει να του επιτρέπεται να υπηρετεί;
Σύμφωνα με τον όρκο ΟΧΙ.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14682
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 14 Αύγ 2019, 14:26

Άλλωστε ο στρατός πλέον κανακεύει λάθρο.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 14 Αύγ 2019, 14:28

Στύγιος έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:24
Σύμφωνα με τον όρκο ΟΧΙ.
Γιατί; Τί λέει ο όρκος; Πρόσεχτε παρακαλώ, μιλάμε για ποινικοποίηση της ιδεολογίας. Για ιδιώνυμο αδίκημα. Δε μπορούμε αυτά που φάγαμε στη μάπα τόσες δεκαετίες να τα χειροκροτούμε όσον αφορά πολιτικούς μας αντιπάλους γιατί έτδι δίνουμε το ηθικό πάτημα, αν μη τι άλλο, να τα ξαναφάμε στη μάπα.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 14 Αύγ 2019, 14:31

alexandroso έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:22
Εγώ πιστεύω ότι σε μία δημοκρατική κοινωνία δεν πρέπει να υπάρχει κανένας αποκλεισμός λόγω ιδεολογίας. Εφόσον ο αξιωματικός δεν κάνει κάτι μεμπτό ή εκτός των καθηκόντων του τότε γιατί να μην υπηρετεί;
Γιατί όταν κάνει το μπεμπτό θα είναι αργά.

Ομοίως και για αστυνομία.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 14 Αύγ 2019, 14:34

Stalker έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:31
alexandroso έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:22
Εγώ πιστεύω ότι σε μία δημοκρατική κοινωνία δεν πρέπει να υπάρχει κανένας αποκλεισμός λόγω ιδεολογίας. Εφόσον ο αξιωματικός δεν κάνει κάτι μεμπτό ή εκτός των καθηκόντων του τότε γιατί να μην υπηρετεί;
Γιατί όταν κάνει το μπεμπτό θα είναι αργά.

Ομοίως και για αστυνομία.
Διαφωνώ κάθετα με αυτή τη λογική. Με αυτή τη λογική έπρεπε να μας έχουν τσουβαλιάσει όλους όσους πιστεύουμε σε επαναστατική ανατροπή του καπιταλισμού. Δεν κάνουμε τίποτα τώρα αλλά όταν θα κάνουμε θα είναι αργά.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 14 Αύγ 2019, 14:35

alexandroso έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:28
Στύγιος έγραψε:
14 Αύγ 2019, 14:24
Σύμφωνα με τον όρκο ΟΧΙ.
Γιατί; Τί λέει ο όρκος; Πρόσεχτε παρακαλώ, μιλάμε για ποινικοποίηση της ιδεολογίας. Για ιδιώνυμο αδίκημα. Δε μπορούμε αυτά που φάγαμε στη μάπα τόσες δεκαετίες να τα χειροκροτούμε όσον αφορά πολιτικούς μας αντιπάλους γιατί έτδι δίνουμε το ηθικό πάτημα, αν μη τι άλλο, να τα ξαναφάμε στη μάπα.
… "να φυλάττω πίστιν εις την Πατρίδα" ,οι ναζί σε ποια πατρίδα δηλώνουν πίστη;

ΣΣ: ο μακαρίτης ο παππούς μου έπεσε στο οχυρό Ιστίμπεη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύγιος την 14 Αύγ 2019, 14:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών