Απο ποιον περιμένεις δασοπροστασία και από ποιον περιμένεις πυρόσβεση;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απο ποιον περιμένεις δασοπροστασία και από ποιον περιμένεις πυρόσβεση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 21 Αύγ 2019, 01:11

Pedro έγραψε:
18 Αύγ 2019, 11:33
Golden Age έγραψε:
17 Αύγ 2019, 11:47
Pedro έγραψε:
15 Αύγ 2019, 17:28
Ακομη και τωρα που καιγομασται θέεις να πεις οτι καλυτερα πραττουν που επιλεγουν να δινουν τα λεφτα σε οπλα ,αλλα οχι σε πραγματικες αναγκες;
Και ποιος σου είπε ότι οι εξοπλισμοί δεν είναι βασική ανάγκη;

Έχεις ιδέα τί εξοπλισμούς κάνει η Τουρκία; Με τί θα την αντιμετωπίσεις εαν επιτεθεί; Με κανανταίρ; Και πάλι είμαστε πίσω...

Εαν θες λεφτά μπορώ να σου βρω άπειρα. Να κοπούν τα χρήματα που δίνονται για τις ΜΚΟ σας... Ξέρεις πόσα εξοικονομούνται;

Μόνο τα λεφτά που δαπανώνται σε ΜΚΟ για να κάνουν εθνοσαμποτάζ οι κομμμουνιστές να κοπούν, αρκούν.
Δεν περιμενα κατι καλυτερο απο εσενα. Εδω καθε χρονο καιγεται η μιση ελλαδα και εσυ μου λες να επνεδυουμε σε οπλα. Μην μου κλαιγεστε υστερα για φωτιες ,καταστροφες κλπ. Ειναι βεβαιο πως αν δεν πατησεισμφρενο θα πεσεις απο τον γκρεμο.

Συνεχιστε ετσι να σας «καμαρωνουμε».


Υγ. Για αυτο και θα αλαλαξει δυσκολα η κατασταση προς το καλο στην ελλαδα,γιατι υπαρχουν τετοιες φωνες. Και αντι να δρουν ,εστω και οιγο,πρακτικα...σκεπτονται τους τουρκους που μας επιτιθενται.
Σου έγραψα και πιο πίσω, ότι μπορούμε να βρούμε απο αλλού δαπάνες για δασοπυρόσβεση.

Όχι απο τον εξοπλισμό της χώρας που είναι αναγκαίος, ειδικά όταν απέναντι έχεις μια Τουρκία να υπερεξοπλίζεται και ταυτόχρονα να διεκδικεί περιοχές σου.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Απο ποιον περιμένεις δασοπροστασία και από ποιον περιμένεις πυρόσβεση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 21 Αύγ 2019, 01:16

Ενω η τουρκια το κανει αυτο 30 χρονια,εμεις εδω,οχι μονον δεν ασχολουμασται με τα βασικα και πραγματικα προβληματα,αλλα τα τρωγαμε στα μπουζουκια.

Αληθεια. Πιστευεις ή φοβασαι οτι θα μας επιτεθει η τουρκια; Ακομη και αν το κανει εχουμε ελπιδες,παρολο που επενδυουμε σε οπλα,αντι για αλλες καθημερινες,βασικες αναγκες;
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69621
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απο ποιον περιμένεις δασοπροστασία και από ποιον περιμένεις πυρόσβεση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Αύγ 2019, 11:35

Εσθήρ έγραψε:
20 Αύγ 2019, 09:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Αύγ 2019, 15:02
Πολλές φορές αναρωτιέμαι πόσοι από τους διαμαρτυρόμενους έχουν χτίσει οι ίδιοι ή έχουν φίλους ή συγγενείς που έκτισαν σε καμμένες εκτάσεις και ποιο ακριβώς είναι το όριο των αυθαιρεσιών που διαχωρίζεται η κοινωνική πολιτική και ανοχή του ενός κεραμιδιού πάνω από το κεφάλι από την προκλητική αυθαιρεσία της πλουτοκρατίας.
Αυτο δεν σε ειδα να το αναρωτιεσαι στι Ματι αγαπουλα.Βλεπεις ηταν αλλη κυβερνηση τοτε.Να σε χαρω εγω ματακια μου! :smt038

Περσινές δημοσιεύσεις αφιερωμένες στην αγαπημένη μας τσιριζούλα. :g094:
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2018, 14:57
Εγώ πάντως θα πήγαινα στοίχημα ότι οι περισσότεροι από όσους διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους για τα αυθαίρετα στο Μάτι, έχουν -είτε οι ίδιοι είτε η οικογένεια τους- στενή σχέση με αυθαίρετη δόμηση.
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2018, 14:51

Καιρός λοιπόν να επαναληφθεί το αναπάντητο ερώτημα. Πόσοι από τους επαγγελματικούς οικισμούς στη συγκεκριμένη -και όχι μόνον- περιοχή είναι κτισμένοι σε έκταση που όταν δόθηκε άδεια ήταν δασική;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

User_601

Re: Απο ποιον περιμένεις δασοπροστασία και από ποιον περιμένεις πυρόσβεση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Αύγ 2019, 13:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Αύγ 2019, 11:35
Εσθήρ έγραψε:
20 Αύγ 2019, 09:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Αύγ 2019, 15:02
Πολλές φορές αναρωτιέμαι πόσοι από τους διαμαρτυρόμενους έχουν χτίσει οι ίδιοι ή έχουν φίλους ή συγγενείς που έκτισαν σε καμμένες εκτάσεις και ποιο ακριβώς είναι το όριο των αυθαιρεσιών που διαχωρίζεται η κοινωνική πολιτική και ανοχή του ενός κεραμιδιού πάνω από το κεφάλι από την προκλητική αυθαιρεσία της πλουτοκρατίας.
Αυτο δεν σε ειδα να το αναρωτιεσαι στι Ματι αγαπουλα.Βλεπεις ηταν αλλη κυβερνηση τοτε.Να σε χαρω εγω ματακια μου! :smt038

Περσινές δημοσιεύσεις αφιερωμένες στην αγαπημένη μας τσιριζούλα. :g094:
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2018, 14:57
Εγώ πάντως θα πήγαινα στοίχημα ότι οι περισσότεροι από όσους διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους για τα αυθαίρετα στο Μάτι, έχουν -είτε οι ίδιοι είτε η οικογένεια τους- στενή σχέση με αυθαίρετη δόμηση.
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2018, 14:51

Καιρός λοιπόν να επαναληφθεί το αναπάντητο ερώτημα. Πόσοι από τους επαγγελματικούς οικισμούς στη συγκεκριμένη -και όχι μόνον- περιοχή είναι κτισμένοι σε έκταση που όταν δόθηκε άδεια ήταν δασική;
Τσιριζουλα εγω δεν ειμαι και το εχω δηλωσει και τ δηλωνω συνεχως,εγω κανενα κομμα δεν υποστηριζω,εσυ ομως νδουλα εισαι καμαρι μου. :g094:
Οσον αφορα τις δημοσιευσεις,δεν βλεπω το ιδιο νοημα στις 2 περιπτωσεις.
Δεν ξερω στην περιπτωση εδω,ποιους εννοεις διαμαρτυρομενους.Τους εκει,στα καμενα διαμαρτυρομενους, ή τους εδω χρηστες;Διοτι αλλαζει εντελως η σημασια αγαπουλα.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών