Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Αύγ 2019, 00:59

Να τα πληρώνει ο εργοδότης αυτά ούτε λόγος?
Τι λέει ο Βασίλης;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 21 Αύγ 2019, 01:07

Spiros252 έγραψε:
21 Αύγ 2019, 00:59
Να τα πληρώνει ο εργοδότης αυτά ούτε λόγος?
Τι λέει ο Βασίλης;
Ποια να πληρωνει ο εργοδοτης ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24531
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Αύγ 2019, 01:39

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
20 Αύγ 2019, 23:03
Συγκινητικη ιστορια ομως επειδη δεν καταληγει οτι του τα πληρωσε η ασφαλεια του αλλου οδηγου, συμπεραινουμε οτι εκτος απο τη εφορια και το ικα ο μικρος αυτος ηρωικα τραυματισμενος Ελλην ειχε επιπλεον γραψει στα παπαρια του μονοδρομο και στοπ.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24531
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Αύγ 2019, 01:46

Spiros252 έγραψε:
21 Αύγ 2019, 00:59
Να τα πληρώνει ο εργοδότης αυτά ούτε λόγος?
Τι λέει ο Βασίλης;
Του ειπε ο εργοδοτης θες 500 μαυρα ή 430 καθαρα. Μαντευουμε ολοι τι προτιμησε απο το ποσο ελληνικα οδηγουσε.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 21 Αύγ 2019, 08:18

sys3x έγραψε:
20 Αύγ 2019, 17:10
foscilis έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:54
Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όλοι οι γαλαντόμοι με τα λεφτά των άλλων είναι ότι η κοινοτική νομοθεσία, τα κονδύλια από την υπάτη αρμοστεία, όλα αυτά τα πράγματα δεν εφαρμόζονται αν δεν καταγράφεις τι στο διάολο είναι ο καθένας και πόσο κόστισε. Που είναι και το ΜΟΝΟ που θέλει να κάνει ο Κικίλιας.

Πάει ο κοινοτικός για παράδειγμα ο Γάλλος ρε παιδί μου στα επείγοντα, δεν του ζητάνε ούτε διαβατήριο ούτε τίποτα, δεν γράφουν πουθενά τίποτα απολύτως εκτός ίσως από ένα όνομα στα παραπεμπτικά. ΓΙΑΤΙ να πληρώσει η ευρωπαική κάρτα ασφάλισης; Μαλάκες είναι; Δεν πληρώνει.

Πάω εγώ που έχω ΑΜΚΑ και είμαι και ασφαλισμένος, με εξετάζουν, στο τέλος μου λένε "θυμάστε τον ΑΜΚΑ" όχι απαντάω ΟΚ δεν πειράζει σας γράφω ανασφάλιστο καλή σας μέρα. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να πληρώσει ο ΕΟΠΥΥ για την εξέτασή μου.

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο η απορρόφηση των κονδυλίων για περίθαλψη προσφύγων είναι γύρω στο 2%. Όσο περίεργο και αν φαίνεται στην κόατς Κατερίνα Κανελλίδου αν δίνεις ΑΜΚΑ στον όνομα Ιμπραήμ ή Χασάν ή Φατίχ επώνυμο Αλφασί ή Αλάμπο από τη Συρία ή το Ιράκ ή την Ιορδανία ηλικίας 16 ή 17 ή 22 ετών και στη συνέχεια αποκτά πρόσβαση στο σύστημα υγείας ως ανασφάλιστος με ελληνικό ΑΜΚΑ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να πληρώσει η Υπάτη Αρμοστεία ή η ΕΕ τα νοσήλειά του από το κονδύλι για πρόσφυγες μια και αρνήθηκες να καταγράψεις τη νοσηλεία του σαν νοσηλεία πρόσφυγα.
Τέτοια ποστ πρέπει να διαβάζονται όπως διαβάζανε παλιά τα ευαγγέλια.
Να γίνει κάπου στίκι αυτό παρακαλώ, να μπει πρώτο πρώτο στο κατά Φος, κάτι, δεν πρέπει να χάνονται αυτά.
Δεν ειρωνεύομαι, ούτε μπορούμε να κάνουμε πλάκα πλέον με τόσο σοβαρά θέματα ούτε να ανεχόμαστε την ανικανότητα και την ιδεολογία του κάθε πεταμένου μαλάκα φασιστερού.
Φος τα σέβη μου.
Αυτα που λεει ο Φοσιλις συνέβαιναν παλαιοτερα την πρωτη φορα για 5η φορα νεα δημοκρατια ,ας ειναι καλα η γκομενα που καθε χρονο την ετρεχα 2-3 φορες στα νοσοκομεία και ξερω τις διαφορες ,διοτι πολλες φορες εχω κανει τον μεταφραστη στην γραμματεια των επειγοντων ,για τους ευρωπαιους τα πράγματα σιγουρα ειχαν αλλαξει απο Το 15 και μετα ,πριν ηταν τελειως μα τελειως μπουρδελο( και μιλαμε για το νοσοκομειο κερκυρας)

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 21 Αύγ 2019, 14:42

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει εγώ που σκάω από υγεία να πληρώνω τη βουβωνική πανώλη του αλλουνού.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εγώ που σκάω από υγεία πρέπει να πληρώσω το καρδιακό επεισόδιο του απέναντι οδηγού που έρχεται κατά πάνω μου με χίλια κι έχει ξαπλώσει το κεφάλι του στο τιμόνι.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εγώ που σκάω από υγεία δεν σκάω και γενικώς...
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 21 Αύγ 2019, 14:49

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
21 Αύγ 2019, 14:42
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει εγώ που σκάω από υγεία να πληρώνω τη βουβωνική πανώλη του αλλουνού.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εγώ που σκάω από υγεία πρέπει να πληρώσω το καρδιακό επεισόδιο του απέναντι οδηγού που έρχεται κατά πάνω μου με χίλια κι έχει ξαπλώσει το κεφάλι του στο τιμόνι.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εγώ που σκάω από υγεία δεν σκάω και γενικώς...
σωστός, αυτά έλεγε κι ο Μάο όποιος δε σκάει από υγεία είναι φύρα για την επανάσταση και τον έσκαγε αλλιώς
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Αύγ 2019, 15:32

Κι ο Ιωσήφ δεν έλεγε για τους ομοφυλόφιλους ότι κάνουν ζημιά στην επανάσταση, σε κάποια φάση;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 21 Αύγ 2019, 22:15

Εν το μεταξύ πάει ο Κικίλιας μέσα στον Αύγουστο και λέει
«Θέλω να πω κάτι βαρύγδουπο για να φανεί ότι εργάζομαι σκληρά»
του λένε Βασίλη μη πεις τίποτα, είσαι ο Γιώργος Ανατολάκης, αλλά σε μπάσκετ.
Όχι λέει αυτός,
«θέλω θέλω θέλω»
.
Ε, μη τα πολυλογώ, είπε τη μαλακιάρα του
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16975
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 25 Αύγ 2019, 20:38

Beria έγραψε:
20 Αύγ 2019, 14:29
Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 19:33
SpoilerShow
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
19 Αύγ 2019, 18:46
μάντεψτε ποιος έχει σειρά να ξηλωθει
ΝΔ_ξεφτιλες


Ωστόσο, στην τέταρτη διάταξη της εγκυκλίου και με προμετωπίδα τα «νοσήλια τουριστών» που πράγματι χρησιμοποιούν κατά κόρων το δημόσιο σύστημα Υγείας κατά τους θερινούς μήνες, το υπουργείο βάζει σοβαρούς φραγμούς στην ελεύθερη πρόσβαση σε πλήθος ανθρώπων, μεταξύ αυτών και μεταναστών που ενδεχομένως να μην πληρούν τις απαραίτητες προϋποθέσεις.
:romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes::hebit::hebit::hebit::g094::g094::g094:
από πού είναι το απόσπασμα;
ποιος άριστος γράφει κατά κόρων; :003:
Τι με ρωτάς μωρέ; Ένας από το "The press point", από εκεί είναι το απόσπασμα. Από το link του tweet που έχω κάνει παράθεση.
Εγώ απλώς έκανα παράθεση το tweet και ειδικότερα μία παράγραφό του link χωρίς να πειράξω τίποτα. Δεν θα διορθώνω και τα ορθογραφικά των εφημερίδων.
Αν έχεις να με ρωτήσεις κάτι για το δικό μου σχόλιο, πες.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών