Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Αύγ 2019, 13:20

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
19 Αύγ 2019, 18:52
Και στους αλλοδαπους ασφαλισμενους κρατατε ΙΚΑ Βασιλακη μου καμαρι μου....
Το χέρι στην τσέπη για να βοηθησεις οικονομικά τέτοιες περιπτώσεις ατομων που θέλουν νοσηλεία τα το έβαζες ;

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15038
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Αύγ 2019, 13:27

perseus έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:18
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:03
perseus έγραψε:
20 Αύγ 2019, 12:51
Θα πληρωσεις ,μολις σταθεροποιηθεις και ανεβεις θάλαμο θα αρχίσει να μετράει το ρολοι.
Δεν νομίζω αλλά ακόμα και έτσι γλυτώνεις τα βασικά έξοδα της εγχείρησης κλπ.
Δεν νομίζω, σκωληκοειδίτιδα στην Ελλάδα βαρια 600 ,αμερικη 40 χιλιάδες ποιος θα πληρωσει την διαφορά?
Δεν έχουμε συμφωνία με Αμερική για εκεί κανείς ταξιδιωτική ασφάλεια που καλύπτει έκτακτα περιστατικά. Για χώρες ΕΕ δεν πληρώνεις τίποτα ενδεχομένως πληρώνει το.ταμειο σου στη χώρα που σε περιέθαλψε. Μιλάω από προσωπική εμπειρία, ασφαλισμένος στην Αγγλία με πήγε ασθενοφόρο σε επείγοντα νοσοκομείου Ισπανίας. Δεν πλήρωσα τίποτα. Btw εξαιρετικό τομσυσυημα υγείας της Ισπανίας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Αύγ 2019, 13:32

Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:27
perseus έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:18
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:03

Δεν νομίζω αλλά ακόμα και έτσι γλυτώνεις τα βασικά έξοδα της εγχείρησης κλπ.
Δεν νομίζω, σκωληκοειδίτιδα στην Ελλάδα βαρια 600 ,αμερικη 40 χιλιάδες ποιος θα πληρωσει την διαφορά?
Δεν έχουμε συμφωνία με Αμερική για εκεί κανείς ταξιδιωτική ασφάλεια που καλύπτει έκτακτα περιστατικά. Για χώρες ΕΕ δεν πληρώνεις τίποτα ενδεχομένως πληρώνει το.ταμειο σου στη χώρα που σε περιέθαλψε. Μιλάω από προσωπική εμπειρία, ασφαλισμένος στην Αγγλία με πήγε ασθενοφόρο σε επείγοντα νοσοκομείου Ισπανίας. Δεν πλήρωσα τίποτα. Btw εξαιρετικό τομσυσυημα υγείας της Ισπανίας
Οπότε, προφανώς συμβαίνει



Στην Ελλάδα γιατί δεν θα έπρεπε;

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15038
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Αύγ 2019, 13:34

O I έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:32
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:27
perseus έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:18


Δεν νομίζω, σκωληκοειδίτιδα στην Ελλάδα βαρια 600 ,αμερικη 40 χιλιάδες ποιος θα πληρωσει την διαφορά?
Δεν έχουμε συμφωνία με Αμερική για εκεί κανείς ταξιδιωτική ασφάλεια που καλύπτει έκτακτα περιστατικά. Για χώρες ΕΕ δεν πληρώνεις τίποτα ενδεχομένως πληρώνει το.ταμειο σου στη χώρα που σε περιέθαλψε. Μιλάω από προσωπική εμπειρία, ασφαλισμένος στην Αγγλία με πήγε ασθενοφόρο σε επείγοντα νοσοκομείου Ισπανίας. Δεν πλήρωσα τίποτα. Btw εξαιρετικό τομσυσυημα υγείας της Ισπανίας
Οπότε, προφανώς συμβαίνει



Στην Ελλάδα γιατί δεν θα έπρεπε;

Ο.Ι.
Θα έπρεπε. Όποιος είναι ασφαλισμένος στη χώρα του εφόσον υπάρχει συμφωνία με την Ελλάδα να πληρώσει το ταμείο του εδώ και το ελληνικό ταμείο σε αντίστοιχη περίπτωση Έλληνα σε άλλη χώρα. Αλλά κάποιος πληρώνει δεν είναι τζάμπα. Με τους λάθρο που ούτε το όνομα τους δεν ξέρεις ούτε ασφαλισμένοι πουθενά είναι ποιος θα πληρώσει?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Zapata
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 14:03

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zapata » 20 Αύγ 2019, 13:36

Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:34
O I έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:32
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:27


Δεν έχουμε συμφωνία με Αμερική για εκεί κανείς ταξιδιωτική ασφάλεια που καλύπτει έκτακτα περιστατικά. Για χώρες ΕΕ δεν πληρώνεις τίποτα ενδεχομένως πληρώνει το.ταμειο σου στη χώρα που σε περιέθαλψε. Μιλάω από προσωπική εμπειρία, ασφαλισμένος στην Αγγλία με πήγε ασθενοφόρο σε επείγοντα νοσοκομείου Ισπανίας. Δεν πλήρωσα τίποτα. Btw εξαιρετικό τομσυσυημα υγείας της Ισπανίας
Οπότε, προφανώς συμβαίνει



Στην Ελλάδα γιατί δεν θα έπρεπε;

Ο.Ι.
Θα έπρεπε. Όποιος είναι ασφαλισμένος στη χώρα του εφόσον υπάρχει συμφωνία με την Ελλάδα να πληρώσει το ταμείο του εδώ και το ελληνικό ταμείο σε αντίστοιχη περίπτωση Έλληνα σε άλλη χώρα. Αλλά κάποιος πληρώνει δεν είναι τζάμπα. Με τους λάθρο που ούτε το όνομα τους δεν ξέρεις ούτε ασφαλισμένοι πουθενά είναι ποιος θα πληρώσει?

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Αύγ 2019, 13:38

Zapata έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:36
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:34
O I έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:32

Οπότε, προφανώς συμβαίνει



Στην Ελλάδα γιατί δεν θα έπρεπε;

Ο.Ι.
Θα έπρεπε. Όποιος είναι ασφαλισμένος στη χώρα του εφόσον υπάρχει συμφωνία με την Ελλάδα να πληρώσει το ταμείο του εδώ και το ελληνικό ταμείο σε αντίστοιχη περίπτωση Έλληνα σε άλλη χώρα. Αλλά κάποιος πληρώνει δεν είναι τζάμπα. Με τους λάθρο που ούτε το όνομα τους δεν ξέρεις ούτε ασφαλισμένοι πουθενά είναι ποιος θα πληρώσει?
Οπότε, υπάρχει κάποιο ταμείο που πληρώνουν όλοι οι Ευρωπαίοι. Δηλαδή και η Ελλάδα.

Οκ

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Αύγ 2019, 13:40

Zapata έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:36
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:34
O I έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:32

Οπότε, προφανώς συμβαίνει



Στην Ελλάδα γιατί δεν θα έπρεπε;

Ο.Ι.
Θα έπρεπε. Όποιος είναι ασφαλισμένος στη χώρα του εφόσον υπάρχει συμφωνία με την Ελλάδα να πληρώσει το ταμείο του εδώ και το ελληνικό ταμείο σε αντίστοιχη περίπτωση Έλληνα σε άλλη χώρα. Αλλά κάποιος πληρώνει δεν είναι τζάμπα. Με τους λάθρο που ούτε το όνομα τους δεν ξέρεις ούτε ασφαλισμένοι πουθενά είναι ποιος θα πληρώσει?
Αφου υπάρχουν ειδικά κονδύλια της ΕΕ , ποιο είναι το πρόβλημα ;
Η νοσηλεία πληρώνεται

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Αύγ 2019, 13:43

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:40
Zapata έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:36
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:34


Θα έπρεπε. Όποιος είναι ασφαλισμένος στη χώρα του εφόσον υπάρχει συμφωνία με την Ελλάδα να πληρώσει το ταμείο του εδώ και το ελληνικό ταμείο σε αντίστοιχη περίπτωση Έλληνα σε άλλη χώρα. Αλλά κάποιος πληρώνει δεν είναι τζάμπα. Με τους λάθρο που ούτε το όνομα τους δεν ξέρεις ούτε ασφαλισμένοι πουθενά είναι ποιος θα πληρώσει?
Αφου υπάρχουν ειδικά κονδύλια της ΕΕ , ποιο είναι το πρόβλημα ;
Η νοσηλεία πληρώνεται
...από όλους μας πλην των πασχόντων λαθρο και των χωρών τους

Οκ

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Αύγ 2019, 13:45

O I έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:43
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:40
Zapata έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:36


Αφου υπάρχουν ειδικά κονδύλια της ΕΕ , ποιο είναι το πρόβλημα ;
Η νοσηλεία πληρώνεται
...από όλους μας πλην των πασχόντων λαθρο και των χωρών τους

Οκ

Ο.Ι.
Υπάρχουν λάθρο στη γη του Θεού;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Αύγ 2019, 13:45

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:10
foscilis έγραψε:
20 Αύγ 2019, 11:01
Ξαναρωτάω, στις υπόλοιπες 190 χώρες του πλανήτη που δεν υπάρχει καθολική τζάμπα πρόσβαση στην υγεία και αντί για αυτό η υγεία πληρώνεται είτε από την κρατική ασφάλιση είτε από την ιδιωτική ασφάλιση είτε από το ειδικό κονδύλι για την περίπτωση του καθενός είτε από την τσέπη του τι γίνεται, πεθαίνουν σαν τα κοτόπουλα;
Από ότι ξέρω υπάρχουν και πολλοί φιλανθρωπικοι οργανισμοί, ιδιωτικοί η μη , θρησκευτικοί η μη , που θα μπορούσαν να βοηθήσουν σε τέτοιες περιπτώσεις
Το θέμα είναι ότι δεν παύει να κοστολογείται η υγεία και να πηγαίνει ΚΑΠΟΥ ο λογαριασμός.

Δεν είναι λύση να λες "δεχτείτε όποιον να 'ναι μην κοιτάτε ούτε ασφάλιση ούτε τίποτα". Για τον απλούστατο λόγο ότι δεν εξαφανίζει το κόστος, μόνο υποβαθμίζει εξαιρετικά την προσφερόμενη υπηρεσία (συγκεκριμένα την αξιολογεί σαν κόστους 0).

Θα ήταν ενδιαφέρον να ρωτήσουμε τους οπαδούς της καθολικής δωρεάν πρόσβασης γιατί ασχολούνται τόσο πολύ με το κομμάτι του "πελάτη"; Γιατί δηλαδή να πληρώνει μηδέν όποιος πάει στο νοσοκομείο και να μην πληρώνεται μηδέν ο γιατρός, ο θυρωρός, ο νοσοκόμος, η καθαρίστρια, το ταξί που σε πηγαίνει, το βενζινάδικο που βάζει βενζίνη το ταξί, η ΔΕΗ που δίνει ρεύμα στο βενζινάδικο, ο ανθρακωρύχος που εξορύσσει κάρβουνο να κάψει η ΔΕΗ για να παράξει το ρεύμα, οι ίδιοι στη δικιά τους δουλειά;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Αύγ 2019, 13:46

Zapata έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:36
Lord Brum έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:34
O I έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:32

Οπότε, προφανώς συμβαίνει



Στην Ελλάδα γιατί δεν θα έπρεπε;

Ο.Ι.
Θα έπρεπε. Όποιος είναι ασφαλισμένος στη χώρα του εφόσον υπάρχει συμφωνία με την Ελλάδα να πληρώσει το ταμείο του εδώ και το ελληνικό ταμείο σε αντίστοιχη περίπτωση Έλληνα σε άλλη χώρα. Αλλά κάποιος πληρώνει δεν είναι τζάμπα. Με τους λάθρο που ούτε το όνομα τους δεν ξέρεις ούτε ασφαλισμένοι πουθενά είναι ποιος θα πληρώσει?

ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΕΙΣΕΠΝΕΥΣΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΣΙΓΑΡΙΛΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Αύγ 2019, 13:51

Naida έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:45
O I έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:43
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:40


Αφου υπάρχουν ειδικά κονδύλια της ΕΕ , ποιο είναι το πρόβλημα ;
Η νοσηλεία πληρώνεται
...από όλους μας πλην των πασχόντων λαθρο και των χωρών τους

Οκ

Ο.Ι.
Υπάρχουν λάθρο στη γη του Θεού;
Όχι βρε Νάντια
Δεν μπήκα σ' αυτό το τριπάκι αλλά βλέπω να υπάρχει αντιπαράθεση για κομματικά συμφέροντα και βλέπω ότι το δίκαιο βάση νομοθεσίας κλείνει στο ότι οι λάθρο δεν πληρώνουν.
Και φυσικά συμφωνώ να περιθάλπονται οι άνθρωποι όπως όλοι οι αναξιοπαθούντες τής οικουμένης όπως και οι άποροι Έλληνες.

Το θέμα είναι η αντιπαράθεση που είδα (δε διάβασα όλο το νήμα αλλά αυτό κατάλαβα) και βλέπω κάποιοι να θέλουν να παρακάμψουν το ότι η νοσηλεία τους πληρώνεται από ΕΕ που είναι η αλήθεια.

Αυτό

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Αύγ 2019, 13:54

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όλοι οι γαλαντόμοι με τα λεφτά των άλλων είναι ότι η κοινοτική νομοθεσία, τα κονδύλια από την υπάτη αρμοστεία, όλα αυτά τα πράγματα δεν εφαρμόζονται αν δεν καταγράφεις τι στο διάολο είναι ο καθένας και πόσο κόστισε. Που είναι και το ΜΟΝΟ που θέλει να κάνει ο Κικίλιας.

Πάει ο κοινοτικός για παράδειγμα ο Γάλλος ρε παιδί μου στα επείγοντα, δεν του ζητάνε ούτε διαβατήριο ούτε τίποτα, δεν γράφουν πουθενά τίποτα απολύτως εκτός ίσως από ένα όνομα στα παραπεμπτικά. ΓΙΑΤΙ να πληρώσει η ευρωπαική κάρτα ασφάλισης; Μαλάκες είναι; Δεν πληρώνει.

Πάω εγώ που έχω ΑΜΚΑ και είμαι και ασφαλισμένος, με εξετάζουν, στο τέλος μου λένε "θυμάστε τον ΑΜΚΑ" όχι απαντάω ΟΚ δεν πειράζει σας γράφω ανασφάλιστο καλή σας μέρα. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να πληρώσει ο ΕΟΠΥΥ για την εξέτασή μου.

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο η απορρόφηση των κονδυλίων για περίθαλψη προσφύγων είναι γύρω στο 2%. Όσο περίεργο και αν φαίνεται στην κόατς Κατερίνα Κανελλίδου αν δίνεις ΑΜΚΑ στον όνομα Ιμπραήμ ή Χασάν ή Φατίχ επώνυμο Αλφασί ή Αλάμπο από τη Συρία ή το Ιράκ ή την Ιορδανία ηλικίας 16 ή 17 ή 22 ετών και στη συνέχεια αποκτά πρόσβαση στο σύστημα υγείας ως ανασφάλιστος με ελληνικό ΑΜΚΑ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να πληρώσει η Υπάτη Αρμοστεία ή η ΕΕ τα νοσήλειά του από το κονδύλι για πρόσφυγες μια και αρνήθηκες να καταγράψεις τη νοσηλεία του σαν νοσηλεία πρόσφυγα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Αύγ 2019, 14:00

foscilis έγραψε:
20 Αύγ 2019, 13:54
Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όλοι οι γαλαντόμοι με τα λεφτά των άλλων είναι ότι η κοινοτική νομοθεσία, τα κονδύλια από την υπάτη αρμοστεία, όλα αυτά τα πράγματα δεν εφαρμόζονται αν δεν καταγράφεις τι στο διάολο είναι ο καθένας και πόσο κόστισε. Που είναι και το ΜΟΝΟ που θέλει να κάνει ο Κικίλιας.

Πάει ο κοινοτικός για παράδειγμα ο Γάλλος ρε παιδί μου στα επείγοντα, δεν του ζητάνε ούτε διαβατήριο ούτε τίποτα, δεν γράφουν πουθενά τίποτα απολύτως εκτός ίσως από ένα όνομα στα παραπεμπτικά. ΓΙΑΤΙ να πληρώσει η ευρωπαική κάρτα ασφάλισης; Μαλάκες είναι; Δεν πληρώνει.

Πάω εγώ που έχω ΑΜΚΑ και είμαι και ασφαλισμένος, με εξετάζουν, στο τέλος μου λένε "θυμάστε τον ΑΜΚΑ" όχι απαντάω ΟΚ δεν πειράζει σας γράφω ανασφάλιστο καλή σας μέρα. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να πληρώσει ο ΕΟΠΥΥ για την εξέτασή μου.

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο η απορρόφηση των κονδυλίων για περίθαλψη προσφύγων είναι γύρω στο 2%. Όσο περίεργο και αν φαίνεται στην κόατς Κατερίνα Κανελλίδου αν δίνεις ΑΜΚΑ στον όνομα Ιμπραήμ ή Χασάν ή Φατίχ επώνυμο Αλφασί ή Αλάμπο από τη Συρία ή το Ιράκ ή την Ιορδανία ηλικίας 16 ή 17 ή 22 ετών και στη συνέχεια αποκτά πρόσβαση στο σύστημα υγείας ως ανασφάλιστος με ελληνικό ΑΜΚΑ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να πληρώσει η Υπάτη Αρμοστεία ή η ΕΕ τα νοσήλειά του από το κονδύλι για πρόσφυγες μια και αρνήθηκες να καταγράψεις τη νοσηλεία του σαν νοσηλεία πρόσφυγα.
Οπότε είναι σωστό να γίνει για να το πληρώνει όλη η Ευρώπη και όχι μόνο οι Έλληνες μιας και όλη η ΕΕ ανέχεται την προσέλευση λαθρομεταναστών άσχετα που δεν επωμίζονται το ίδιο βάρος με την Ελλάδα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... :wink

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νοσοκομεία μόνο για Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Αύγ 2019, 14:05

Πάμε πάλι:

ΟΝΤΩΣ σου διαθέτει η ΕΕ λεφτά.

Απλώς σαν Συριζαίος δε μπορείς να τα πάρεις γιατί αντί να καταγράψεις τον καθέναν όπως πρέπει και να στείλεις ένα λογαριασμό που να λέει "περιέθαλψα 50 Σύρους για το τάδε πράγμα", τους δίνεις ΑΜΚΑ και τους περιθάλπεις σαν ανασφάλιστους για ό,τι γουστάρουν επειδή "οι άνθρωποι και όχι οι αριθμοί".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών