Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 17:56

Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:52
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:46
foscilis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:38
Τέλος πάντων γίνεται να επιστρέψουμε στο ότι το αφορολόγητο θα πάει 6.500 ή ο Ελ θα αναγκαστεί να χρησιμοποιεί περισσότερο κάρτα (και άρα νόμιμες συναλλαγές) ή και τα δύο, εξελίξεις που με χαροποιούν όλες;
Καθόλου δε με χαλάει , και στο 40% και παραπάνω να πάει με κάρτα, και να βάλουν όλοι POS.
κανεναν δε χαλαει, το πιο σωστο ειναι.

αλλα στον οδοντιατρο να πληρωσουμε 100 με καρτα, και οχι 50 μετρητα και χωρις αποδειξη, ναι;
Ναι, όπως επιβάλλεται.

Στο συνεργείο πήγα τ' αμάξι πριν 6 μήνες ,300 χωρίς ,380 με, πλήρωσα το δεύτερο με κάρτα ,πείτε με μαλάκα ,σκασίλα μου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32746
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Αύγ 2019, 17:59

Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:12
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:01
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:50
Οι πιο πολλοί θα διάλεγαν το πρώτο ,αλλά γω είμαι ρουφ και θα του έλεγα ότι θα τον καταγγείλω στην ΑΑΔΕ και θα έκανα παζάρι. :smt077
Αν είναι σωστός επαγγελματίας, που έχει κατεβάσει τις τιμές του γιατί ξέρει ότι λεφτά δεν υπάρχουν, θα σου έλεγε πήγαινε σε άλλον. Και ο άλλος ο φθηνότερος, κατά κανόνα είναι σκιτζής.
Η αγορά οφείλει να αυτορυθμιστεί αγαπητέ, πεντακόσια και με POS λέμε..
η αγορα ειναι ρυθμισμενη, για 500 και με pos να πας αλλου, δε θα βρεις κανεναν. και μαλιστα θα μαθευτει οτι εισαι ρουφιανος, και στην επομενη συναντηση θα σου πουν 650 με ολα μεσα, χωρις αποδειξη και μαλακιες δεν εχει.

πλερω. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Αύγ 2019, 17:59

enterprise-psi έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:54
Όλα με pos μέσα , αλλά και μειώσεις στους φόρους και στα ποσοστά των τραπεζών.
Τα ποσοστά των τραπεζών είναι έξοδο και μπορείς (ή θα έπρεπε) να τα εκπίπτεις.

Επίσης δεν αντιστοιχούν σε μηδέν υπηρεσία. Ας πούμε μηδενίζουν την πιθανότητα να πληρωθείς με πλαστό χρήμα ή να κάνεις λάθος στα ρέστα. Και δε θα σε εμπιστευτεί ο άλλος αν το ποσ σου είναι της τράπεζας Μαφιόζωφ και Υιοί που παίρνει προμήθεια 0%.

Στην πραγματικότητα αν κάνεις νόμιμες συναλλαγές δεν έχεις κανένα λόγο να μην προτιμάς κάρτα. Μόνο το ότι δε μπορεί να κρυφτεί το ποσό είναι αληθινός λόγος να μην τη θες.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 18:04

Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:59
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:12
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:01

Αν είναι σωστός επαγγελματίας, που έχει κατεβάσει τις τιμές του γιατί ξέρει ότι λεφτά δεν υπάρχουν, θα σου έλεγε πήγαινε σε άλλον. Και ο άλλος ο φθηνότερος, κατά κανόνα είναι σκιτζής.
Η αγορά οφείλει να αυτορυθμιστεί αγαπητέ, πεντακόσια και με POS λέμε..
η αγορα ειναι ρυθμισμενη, για 500 και με pos να πας αλλου, δε θα βρεις κανεναν. και μαλιστα θα μαθευτει οτι εισαι ρουφιανος, και στην επομενη συναντηση θα σου πουν 650 με ολα μεσα, χωρις αποδειξη και μαλακιες δεν εχει.

πλερω. :102:
Η ομερτά θα σταματήσει μόλις έρθει στα μαγαζάκια η ΑΑΔΕ ,όλοι τότε θα γίνουν αρνάκια.

You can't escape death and taxes ,λένε οι Αμερικανοί και τον Αλ Καπόνε για φορολογικές παραβάσεις τον συλλάβανε.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27027
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 18:08

Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:56
Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:52
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:46


Καθόλου δε με χαλάει , και στο 40% και παραπάνω να πάει με κάρτα, και να βάλουν όλοι POS.
κανεναν δε χαλαει, το πιο σωστο ειναι.

αλλα στον οδοντιατρο να πληρωσουμε 100 με καρτα, και οχι 50 μετρητα και χωρις αποδειξη, ναι;
Ναι, όπως επιβάλλεται.

Στο συνεργείο πήγα τ' αμάξι πριν 6 μήνες ,300 χωρίς ,380 με, πλήρωσα το δεύτερο με κάρτα ,πείτε με μαλάκα ,σκασίλα μου.
Αν δεν θα σου λείψουν έχει καλώς. Σε πολλούς άλλους όμως θα λείψουν τα 80.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 23 Αύγ 2019, 18:10

foscilis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:59
enterprise-psi έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:54
Όλα με pos μέσα , αλλά και μειώσεις στους φόρους και στα ποσοστά των τραπεζών.
Τα ποσοστά των τραπεζών είναι έξοδο και μπορείς (ή θα έπρεπε) να τα εκπίπτεις.

Επίσης δεν αντιστοιχούν σε μηδέν υπηρεσία. Ας πούμε μηδενίζουν την πιθανότητα να πληρωθείς με πλαστό χρήμα ή να κάνεις λάθος στα ρέστα. Και δε θα σε εμπιστευτεί ο άλλος αν το ποσ σου είναι της τράπεζας Μαφιόζωφ και Υιοί που παίρνει προμήθεια 0%.

Στην πραγματικότητα αν κάνεις νόμιμες συναλλαγές δεν έχεις κανένα λόγο να μην προτιμάς κάρτα. Μόνο το ότι δε μπορεί να κρυφτεί το ποσό είναι αληθινός λόγος να μην τη θες.
Μα δεν είπα να το κάνει τσάμπα. Αλλά το κέρδος στα τσιγάρα είναι 5 σεντς και στο παίρνει η τράπεζα λόγω pos ; Δηλαδή δίνει ο άλλος 10.000 ευρώ να στοκαρει τσιγάρα για να πάρει τα @@ μου; Ας το φτιάξουν να προσαρμόζεται πχ 0% από 5 ευρώ και κάτω ξέρω γω.
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32746
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Αύγ 2019, 18:36

Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:04


Η ομερτά θα σταματήσει μόλις έρθει στα μαγαζάκια η ΑΑΔΕ ,όλοι τότε θα γίνουν αρνάκια.

You can't escape death and taxes ,λένε οι Αμερικανοί και τον Αλ Καπόνε για φορολογικές παραβάσεις τον συλλάβανε.
η ααδε αποτελειται απο δ.υ. εξ ορισμου αναποτελεσματικη.

μακαρι να πηγαιναν, σε ολα τα μαγαζακια και να ισιωνε η πλακα για ολους.

αλλα βαριουνται, που να τρεχουν τωρα... κι αν τελικα πανε ειναι για να παρουν καμμια μιζα. αφορολογητη, ε;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 23 Αύγ 2019, 18:48

Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:38
wooded glade έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:23
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:43

Μια ερώτηση (για όλους):
Ας υποθέσουμε ότι πάθατε χοντρή ζημιά και φωνάζετε τον υδραυλικό. Σας κάνει προϋπολογισμό και λέει 500 ευρώ ή 620 με απόδειξη. Ή ακόμα καλύτερα 1.000 ή 1.240.
Τί θα διαλέξετε;
Έχουν τσακωθεί πολλοί, έχει πέσει ξύλο, αλλά σκηνή με απόδειξη δεν έχει παίξει.
Ένας πελάτης που είναι τόσο ρουφιάνος θα είναι επίσης και σεσημασμένος παιδεραστής στις κούνιες του Ζαππείου.
Σε όλα τα τετ-α-τετ επαγγέλματα είναι το ίδιο, αλλά στα επαγγέλματα που δεν είναι τετ-α-τετ δεν είναι.
Ένας που πουλάει π.χ. αγαλματάκια στο Μοναστηράκι πως θα την κάνει ; Μέχρι το μεσημέρι θα τον έχει πιάσει η αγορανομία.
Έβαλα συγκεκριμένο επάγγελμα, που ισχύει και για ηλ/γο, τεχνικό κομπιούτερ, κλπ, με τετ-α-τετ νταλαβέρι εκτός μαγαζιού.

Δεν σημαίνει ότι έχουν λεφτά όλοι αυτοί.
Ο τεχνικός computer στους Φούρνους Ικαρίας τι λεφτά να έχει ;
Αλλά είναι οι τετ-α-τετάκηδες -και δη οι φτωχοί τετατετάκηδες- που συμφέρει τους ζαίους βέβαια να κάνουν αναφορά μόνο σ' αυτούς.
Στο Κολωνάκι οι γιατροί πάλι το παίζουν Harley street. Θα σου κόψει 100 διπλότυπα.

Γενικά τα κάθε μορφής φτωχομπ***δια είναι στο στόχαστρο των ζαίων.
Άτομο που δεν έχει δει όχι το Σαιντ Τροπέζ ούτε στο χάρτη είναι ο ... τυπικός φοροκαρχαρίας των ζαίων αλλά ούτε την ακτή Δραπετσώνος.
Όπου εμφανίζονται ζαίοι πρέπει να τρώνε πολύ ξύλο μέχρι αναισθησίας.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ηράκλειτος
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:35
Τοποθεσία: Kavala City

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ηράκλειτος » 23 Αύγ 2019, 19:09

Awesomatic έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:19
...Στο παράδειγμα που έδωσες τα 240€ διαφορά είναι σχεδόν μίσος βασικός μισθός, ένα τεράστιο κίνητρο για κάποιον που μπορεί να το γλιτώσει. Αν όμως ήταν 24€ ή 12€; Τότε πιθανότατα ούτε ο μεν ούτε ο δε θα έμπαιναν στη διαδικασία να αποφύγουν τη φορολόγηση...
Αυτό σημαίνει όμως ΦΠΑ 2,4% και 1,2% αντιστοίχως. Ξέρεις πολλές χώρες που έχουν τέτοιους συντελεστές;
God.exe is missing. Universe will restart.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Αύγ 2019, 22:42

Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:50
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:43
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:46
Καθόλου δε με χαλάει , και στο 40% και παραπάνω να πάει με κάρτα, και να βάλουν όλοι POS.
Μια ερώτηση (για όλους):
Ας υποθέσουμε ότι πάθατε χοντρή ζημιά και φωνάζετε τον υδραυλικό. Σας κάνει προϋπολογισμό και λέει 500 ευρώ ή 620 με απόδειξη. Ή ακόμα καλύτερα 1.000 ή 1.240.
Τί θα διαλέξετε;
Οι πιο πολλοί θα διάλεγαν το πρώτο ,αλλά γω είμαι ρουφ και θα του έλεγα ότι θα τον καταγγείλω στην ΑΑΔΕ και θα έκανα παζάρι. :smt077
Κι εγώ, αν ήμουν ο υδραυλικός, θα σου έκανα μετά καταγγελία για εκβίαση, το οποίο είναι αρκετά βαρύ αδίκημα.

Σκέφτηκα να σε ρωτήσω τι θα έλεγες αν σου έλεγε ότι είσαι η μοναδική δουλειά του για αυτόν τον μήνα και έχει 3 παιδιά και πάει για τέταρτο, αλλά μετά σκέφτηκα ότι στον κόσμο σας ΕΕ = πλουτοκράτης, οπότε...
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 22:46

hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2019, 22:42
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:50
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:43

Μια ερώτηση (για όλους):
Ας υποθέσουμε ότι πάθατε χοντρή ζημιά και φωνάζετε τον υδραυλικό. Σας κάνει προϋπολογισμό και λέει 500 ευρώ ή 620 με απόδειξη. Ή ακόμα καλύτερα 1.000 ή 1.240.
Τί θα διαλέξετε;
Οι πιο πολλοί θα διάλεγαν το πρώτο ,αλλά γω είμαι ρουφ και θα του έλεγα ότι θα τον καταγγείλω στην ΑΑΔΕ και θα έκανα παζάρι. :smt077
Κι εγώ, αν ήμουν ο υδραυλικός, θα σου έκανα μετά καταγγελία για εκβίαση, το οποίο είναι αρκετά βαρύ αδίκημα.

Σκέφτηκα να σε ρωτήσω τι θα έλεγες αν σου έλεγε ότι είσαι η μοναδική δουλειά του για αυτόν τον μήνα και έχει 3 παιδιά και πάει για τέταρτο, αλλά μετά σκέφτηκα ότι στον κόσμο σας ΕΕ = πλουτοκράτης, οπότε...
Σου έχω δημιουργήσει απωθημένα; Get a life.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Αύγ 2019, 23:06

foscilis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:59
enterprise-psi έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:54
Όλα με pos μέσα , αλλά και μειώσεις στους φόρους και στα ποσοστά των τραπεζών.
Τα ποσοστά των τραπεζών είναι έξοδο και μπορείς (ή θα έπρεπε) να τα εκπίπτεις.

Επίσης δεν αντιστοιχούν σε μηδέν υπηρεσία. Ας πούμε μηδενίζουν την πιθανότητα να πληρωθείς με πλαστό χρήμα ή να κάνεις λάθος στα ρέστα. Και δε θα σε εμπιστευτεί ο άλλος αν το ποσ σου είναι της τράπεζας Μαφιόζωφ και Υιοί που παίρνει προμήθεια 0%.

Στην πραγματικότητα αν κάνεις νόμιμες συναλλαγές δεν έχεις κανένα λόγο να μην προτιμάς κάρτα. Μόνο το ότι δε μπορεί να κρυφτεί το ποσό είναι αληθινός λόγος να μην τη θες.
Εκπίπτει, δεν ισοδυναμεί με μηδενικό έξοδο. Προφανώς και δεν αντιστοιχεί σε μηδέν υπηρεσία, αλλά οι προμήθειες θα έπρεπε να είναι χαμηλότερες. Έχει κάποια πλεονεκτήματα, όπως το γεγονός ότι δεν είναι ανάγκη να έχεις χρήματα μαζί σου και άρα η πιθανότητα να σου ληστέψουν χρήμα είναι μικρότερη και αυτό που λες με τα ρέστα. Αυτά είναι τα δυο βασικότερα. Η πιθανότητα να πληρωθείς με πλαστό χρήμα είναι μικρή, γιατί και είναι σπάνιο φαινόμενο και είναι εύκολα αντιληπτό με το μάτι το πλαστό χαρτονόμισμα. Εξάλλου υπάρχουν στυλό και μηχανήματα που ελέγχουν τα χαρτονομίσματα.

Από εκεί και πέρα, έχει μπόλικα μειονεκτήματα. Αφενός το ποσό που χάνεις στην προμήθεια δεν είναι ασήμαντο. Εν συνεχεία, το τραπεζικό μας σύστημα είναι τρισάθλιο. Οι κινήσεις μπορεί να κάνουν και 5 εργάσιμες να εμφανιστούν, το δίκτυο κολλάει συχνά-πυκνά, οι κάρτες απομαγνητίζονται εύκολα, ο κόσμος ξεχνάει τα pin του ή μπερδεύει τις κάρτες κι αυτό κάνει την πληρωμή κατά κανόνα πολύ πιο αργή.

Επίσης, η πιθανότητα να δώσεις λάθος ρέστα εκμηδενίζεται, δεν είναι όμως μηδενική η πιθανότητα να χρεώσεις λάθος ποσό είτε εις βάρος σου είτε εις βάρος του πελάτη. Όταν πρωτοπήρα το μηχανηματάκι (της Εθνικής), χρέωσα μια φορά σε έναν πελάτη δυο φορές τον λογαριασμό του. Αυτό συνέβη γιατί είχε τελειώσει το χαρτί του pos, το pos δεν έβγαλε ειδοποίηση ότι τελείωσε το χαρτί (γιατί είχε μείνει ένα χιλιοστό χαρτί) και όταν πέρασα την κάρτα έκανε τον χαρακτηριστικό ήχο προβλήματος συναλλαγής. Τυχαίνει σ' αυτό το μαλακισμένο pos ο ήχος που τελειώνει το χαρτί και ο ήχος προβλήματος κάρτας να είναι ο ίδιος. Οπότε νόμιζα ότι δεν πέρασε η πληρωμή.

Γενικά, δεν το λες απροβλημάτιστο σύστημα.

Α, ναι. Το κόστος του συστήματος δεν εξαντλείται στην προμήθεια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Αύγ 2019, 23:20

Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 22:46
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2019, 22:42
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:50


Οι πιο πολλοί θα διάλεγαν το πρώτο ,αλλά γω είμαι ρουφ και θα του έλεγα ότι θα τον καταγγείλω στην ΑΑΔΕ και θα έκανα παζάρι. :smt077
Κι εγώ, αν ήμουν ο υδραυλικός, θα σου έκανα μετά καταγγελία για εκβίαση, το οποίο είναι αρκετά βαρύ αδίκημα.

Σκέφτηκα να σε ρωτήσω τι θα έλεγες αν σου έλεγε ότι είσαι η μοναδική δουλειά του για αυτόν τον μήνα και έχει 3 παιδιά και πάει για τέταρτο, αλλά μετά σκέφτηκα ότι στον κόσμο σας ΕΕ = πλουτοκράτης, οπότε...
Σου έχω δημιουργήσει απωθημένα; Get a life.
Απωθημένα; Ξέρεις τι σημαίνει αυτή η λέξη;

Αναρωτιόμουν απλώς πόσο ηθικός είναι ένας άνθρωπος που μας μιλάει για νομιμότητα όταν παραδέχεται ότι όχι μόνο θα κατέφευγε χαλαρά σε εκβίαση, που είναι ποινικό αδίκημα, αλλά με απώτερο σκοπό κιόλας να αποκρύψει μια πληρωμή ώστε να μην πληρώσει φόρο. Ένα νομοτελές άτομο θα έλεγε ότι θα καταγγείλει μια παρανομία που πέφτει στην αντίληψή του, όχι ότι θα χρησιμοποιούσε την απειλή της καταγγελίας για προσωπικό του όφελος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 23:23

Επίσης είμαι ο Αντίχριστος ,ικανοποιήθηκες τώρα;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μειώνουν το αφορολόγητο στις 6.500 ευρώ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Αύγ 2019, 23:31

Γενικά ικανοποιημένος είμαι. Δεν συνηθίζω να γκρινιάζω. Μου αρκούν αυτά που έχω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών