Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2019, 21:27

Gherschaagk έγραψε:
23 Αύγ 2019, 20:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 19:24
Ως μπίλιες έβλεπε τα σκατά της κατσίκας κι ο Τρελαντώνης της Δέλτα.
Τον Μάγκα της ίδιας, τον έχεις διαβάσει;
Προφανώς όχι.

Κι ένα σχετικό βίντεο.

Σας το αφιερώνω.
Εγώ τον Μάγκα τον διάβασα. Υπήρχε στο σπίτι προ 60ετίας.
Το οποίο σημαίνει ότι...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Αύγ 2019, 21:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:27
Gherschaagk έγραψε:
23 Αύγ 2019, 20:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 19:24
Ως μπίλιες έβλεπε τα σκατά της κατσίκας κι ο Τρελαντώνης της Δέλτα.
Τον Μάγκα της ίδιας, τον έχεις διαβάσει;
Προφανώς όχι.

Κι ένα σχετικό βίντεο.

Σας το αφιερώνω.
Εγώ τον Μάγκα τον διάβασα. Υπήρχε στο σπίτι προ 60ετίας.
Το οποίο σημαίνει ότι...
Ότι έχουμε κάβα από καλά βιβλία.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 23 Αύγ 2019, 21:37

Εσθήρ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 20:50
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:57
Εσθήρ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:06


Μπορεις να εχεις την αντιληψη αγαπητε νεαντερνταλ οτι ,οτιδηποτε κινηται,πεταει ,κολυμπαει....πρεπει να το τρωει το αρχιζωο ο ανθρωπος.Ειναι χαρακτηριστικο των μη ωριμων ,απαιδευτων ανθρωπων.

Επετρεψε μου εμενα και πολλων αλλων ευτυχως,να μην εχουμε την ιδια αντιληψη.
Τρωμε και πρεπει να τρωμε ελαχιστα ειδη,τα οποια θα πρεπει να τα εκτρεφουμε ΣΩΣΤΑ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ ΘΑΝΑΤΟ,ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΠΡΟς ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΙΚΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ.
Το να τρωμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ επειδη απλα ουτως η αλλως πρεπει να τρωμε ζωικη πρωτεινη,και μαλιστα να τα τρωμε και σε ασυστολες ποσοτητες,ειναι χαρακτηριστικο δειγμα νεαντερνταλισμου,αμορφωσιας,ξιπασιας και ηλιθιοτητας.

Οποτε ΟΧΙ δεν ειναι υποκρισια,ειναι καταναλωση με πολυ μετρο και σε ποσοτητα και σε ειδος.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ωριμη,ηθικη και σοφη σταση ζωης και οχι το να λες αφου πρεπει να τρωω κρεας θα τρωω τα παντα.

Οποτε ΟΧΙ ΑΓΑΠΟΟΥΛΑ,ευτυχως μπορουμε να ζησουμε ωραιοτατα με ελαχιστα ειδη ζωων για καταναλωση,με μια καλη ζωη και ανωδυνο θανατο παλευουμε καποιοι να εχουν αυτα τα ζωα καταναλωσης,και οχι να τρωμε οτι κινηται,διοτι εκτος απο ηλιθιο και ανηθικο,κανενας δεν με εμποδιζει να φαω και εσενα.Αν και εισαι αχωνευτος και επικινδυνος προς καταναλωση. :wave:
Ποτέ αγαπητή μου δεν είπα ότι δικαιούμαστε να τρώμε τα πάντα. Για παράδειγμα είναι έγκλημα να κυνηγάς και να τρως είδη προς εξαφάνιση. Μα τα σκυλιά δεν είναι είδος προς εξαφάνιση.
Στην περιοχή μου πχ έχουν μαζευτεί αγέλες ανά 200 μέτρα που δεν κάνουν άλλο από το να γαβγίζουν και να βρομίζουν τον τόπο. Το πρόβλημα παρουσιάζεται τα τελευταία χρόνια μαζί με τη νέα μόδα του κατοικίδιου όπου ο κάθε πανηλίθιος παίρνει ένα σκύλο τον υπερασπίζεται στα σόσιαλ και όταν δεν τον καβλώνει πια τον παρατάει και τον κάνει πρόβλημα κάποιου άλλου.
Δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για τις ευαισθησίες των σκύλων γιατί είμαι σίγουρος ότι δεν έχουν. Δεν με ενδιαφέρει αν ψοφήσουν ή αν τα φάνε οι Κινέζοι. Με ενδιαφέρει να κοιμάμαι το βράδυ.
the_black_planet έγραψε:
23 Αύγ 2019, 11:41


Εσένα τυπε τι σε κάνει να θεωρείς ότι (πρέπει να) έχεις περισσότερα δικαιώματα από τα ζώα συντροφιάς;;
Αποδεικνύεις πόσο δίκιο έχω όταν μιλάω για παράνοια. Συριζαίος είσαι;
Και εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου αν καποιοι μισοζωοι δεν αγαπανε παρα μονο τα αντερα τους,επισης ειναι βρωμιαρηδες και ηλιθιοι και γουσταρω να τους ξεντεριασω,αυτο δνε σημαινει οτι πρεπει και να γινει.

Στην συγκεκριμενη δε περιπτωση,τα μονα που δεν φταινε ειναι τα ζωα.ΦΤΑΙΝΕΙ ΤΑ ΔΙΠΟΔΑ ΖΩΑ.Και οσοι παιρνουν ,και τα εγκαταλειπουν σαφως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΖΩΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.

Οι πραγματικοι φιλοζωοι ΚΑΙ ΣΤΕΙΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΑ ΖΩΑ ΤΟΥΣ,ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΖΩΟΙ ,απλα ηλιθιοι που κανουν την φιγουρα τους και μετα χαΙρεται.

Το δημοτικο το τελειωσες ή το χρωστας ακομα;ΔΙοτι καν δεν ξερεις τι σημαινει φιλοζωος.Ενα φιλοζωος ΠΟΤΕ δεν εγκαταλειπει ζωο,διοτι τοτε ΔΝ ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΖΩΑ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΖΩΟΣ.Αυτοι που εγκαταλειπουν ειναι καποιοι σαν εσενα που ΔΕΝ ειναι φιλοζωοι.Απλα καποια στιγμη για διαφορους λογους παιρνουν ενα ζωο και μετα βεβαια το αφηνουν.Οποτε τα παραπονα σου στους ΟΜΟΙΟΥΣ ΣΟΥ.ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΖΩΟΥς που ειναι αυτοι που ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΤΑΤΕ.

Επισης επιτελους καταλαβε οτι φιλοζωος δεν ειναι αυτος που εχει ζωο,αλλα ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ.ΑΓΑΠΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΚΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ,ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ ΑΥΤΩΝ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
Μαθε πριν εκτοξευσεις το μισος σου .
Μα ουδέποτε μίλησα για φιλόζωους αγαπητή μου αν κι έχω εμπειρία κι απο αυτούς. Έρχεται κάθε μέρα μια προβληματική κοπελίτσα που ανάμεσα σε όλα τα άλλα έχει βαπτίσει και όλα τα αδέσποτα της γειτονιάς, και τα ταίζει. Είναι τέτοια η επιμονή της που κάποια στιγμή μπήκε μέσα στην αυλή μου. Όταν της εξήγησα το αυτονόητο, ότι δηλαδή βρίσκεται σε ιδιωτικό χώρο, μου απάντησε ότι ψάχνει ένα σκυλάκι που έχασε. Σε άλλη περίπτωση κι ενώ είχε ξαναμπεί στην αυλή μου ψαχνωντας τα σκυλάκια της εγώ είχα κλειδώσει την καγκελόπορτα χωρίς να γνωρίζω ότι είναι μέσα και ανέβηκε στο σπίτι μου να μου πει ότι και πάλι έψαχνε το σκυλάκι της.
Προφανώς ακολουθούσε τις πελώριες κουράδες που άφηνε το μικρό της στον κήπο μου. Και βέβαια στα αρχίδια της που η ντόλυ η πέγκυ και ο τζακ ουρλιάζουν όλη νύχτα έξω από το παράθυρό μου.
Όπως βλέπεις καλή μου τους γνωρίζω καλά και τους φιλόζωους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2019, 21:39

Gherschaagk έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:27
Gherschaagk έγραψε:
23 Αύγ 2019, 20:16

Εγώ τον Μάγκα τον διάβασα. Υπήρχε στο σπίτι προ 60ετίας.
Το οποίο σημαίνει ότι...
Ότι έχουμε κάβα από καλά βιβλία.
Βασικά, είναι καλά παιδικά βιβλία.

Είμαι σίγουρη ότι έχεις δει και τα 101 σκυλιά της Δαλματίας αλλά αποκλείεται να σου θύμισε την Κρουέλα ο φόσι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Αύγ 2019, 21:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:39
Gherschaagk έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:27


Το οποίο σημαίνει ότι...
Ότι έχουμε κάβα από καλά βιβλία.
Βασικά, είναι καλά παιδικά βιβλία.

Είμαι σίγουρη ότι έχεις δει και τα 101 σκυλιά της Δαλματίας αλλά αποκλείεται να σου θύμισε την Κρουέλα ο φόσι.
Είτε είναι για παιδιά είτε όχι παραμένουν καλά βιβλία.

Όχι τα 101 δεν τα έχω δει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 21:45

Όσοι φιλόζωοι δε θέλουν να θανατώνονται τα σκυλιά ,να τα πάρουν σπίτι τους - αντίστοιχο με τους Δεξιοναζί: όσοι δε θέλουν να πνίγονται λαθρομετανάστες ,να τους πάρουν σπίτι τους.

Γω μια απόψη μετέφερα ,don't shoot the messenger..

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 21:48

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:05

Από ποιά χώρα της υποσαχάριας αφρικής λογκάρεις τύπε;
Eντάξει ,καλά πάμε :-?

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2019, 21:49

Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:45
Όσοι φιλόζωοι δε θέλουν να θανατώνονται τα σκυλιά ,να τα πάρουν σπίτι τους - αντίστοιχο με τους Δεξιοναζί: όσοι δε θέλουν να πνίγονται λαθρομετανάστες ,να τους πάρουν σπίτι τους.

Γω μια απόψη μετέφερα ,don't shoot the messenger..
Είναι η δεύτερη άμεση προσομοίωση των αδέσποτων σκυλιών με τους λαθρομετανάστες.

Το χρυσό το πήρε ο φόσι. Παίρνεις το ασημένιο και αναμένεται ο διεκδικητής του χάλκινου.
Στους υπόλοιπους θα δοθούν τιμητικές διακρίσεις γιατί μετράει και η προσπάθεια.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 21:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:49
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:45
Όσοι φιλόζωοι δε θέλουν να θανατώνονται τα σκυλιά ,να τα πάρουν σπίτι τους - αντίστοιχο με τους Δεξιοναζί: όσοι δε θέλουν να πνίγονται λαθρομετανάστες ,να τους πάρουν σπίτι τους.

Γω μια απόψη μετέφερα ,don't shoot the messenger..
Είναι η δεύτερη άμεση προσομοίωση των αδέσποτων σκυλιών με τους λαθρομετανάστες.

Το χρυσό το πήρε ο φόσι. Παίρνεις το ασημένιο και αναμένεται ο διεκδικητής του χάλκινου.
Στους υπόλοιπους θα δοθούν τιμητικές διακρίσεις γιατί μετράει και η προσπάθεια.
Δεν είναι δική μου η άποψη και δεν την υιοθετώ ,να διαβάζεις καλύτερα.
Εμένα μ' αγαπάν τα αδέσποτα.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 23 Αύγ 2019, 21:55

vagabondo έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:00
Chainis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:48
Μου είναι παντελώς αδιάφορη οι επιλεκτική ευαισθησία σε ζώα συντροφιάς και μη που αποκτήθηκε τις τελευταίες δεκαετίες.
Και τι έγινε τις τελευταίες δεκαετίες, που δεν γινόταν τις προηγούμενες χιλιετίες. Μπαίνουμε στον Υδροχόο και θα φύγουν οι Ιχθύες?
Η μήπως επειδή... :roll:
Κι αυτό και ο καταναλωτισμός η υπογεννητικότητα και πολλά ακόμα.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2019, 21:56

Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:48
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:05

Από ποιά χώρα της υποσαχάριας αφρικής λογκάρεις τύπε;
Eντάξει ,καλά πάμε :-?
Αυτό είναι αλήθεια. Πάμε όντως καλά. Για άλλους λόγους απ' ό,τι υποθέτεις φυσικά. Κι αυτό μια πικρή αλήθεια είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

xameno kormi
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2019, 14:08

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xameno kormi » 23 Αύγ 2019, 22:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:49
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:45
Όσοι φιλόζωοι δε θέλουν να θανατώνονται τα σκυλιά ,να τα πάρουν σπίτι τους - αντίστοιχο με τους Δεξιοναζί: όσοι δε θέλουν να πνίγονται λαθρομετανάστες ,να τους πάρουν σπίτι τους.

Γω μια απόψη μετέφερα ,don't shoot the messenger..
Είναι η δεύτερη άμεση προσομοίωση των αδέσποτων σκυλιών με τους λαθρομετανάστες.

Το χρυσό το πήρε ο φόσι. Παίρνεις το ασημένιο και αναμένεται ο διεκδικητής του χάλκινου.
Στους υπόλοιπους θα δοθούν τιμητικές διακρίσεις γιατί μετράει και η προσπάθεια.
λαθροσκυλα

μηπως ομως αξιζει κατι καλυτερο απο την τριτη θεση;

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 22:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:56
Στύγιος έγραψε:
23 Αύγ 2019, 21:48
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:05

Από ποιά χώρα της υποσαχάριας αφρικής λογκάρεις τύπε;
Eντάξει ,καλά πάμε :-?
Αυτό είναι αλήθεια. Πάμε όντως καλά. Για άλλους λόγους απ' ό,τι υποθέτεις φυσικά. Κι αυτό μια πικρή αλήθεια είναι.
Δεν έχεις καταλάβει ντιπ για ντιπ λέμε :lol:

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 23 Αύγ 2019, 22:09

stergiosbik έγραψε:
23 Αύγ 2019, 19:01
Gherschaagk έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:01
Το ότι η νοοτροπία για τα ζώα έχει άμεση σχέση με την καταγωγή και τα αντίστοιχα βιώματα από τα χωριά, έχει ήδη αναφερθεί εδώ και αρκετές σελίδες.
Δλδ όσοι είναι από χωριά δεν σας νιώθουν εσάς τους πρωτευουσιάνους.
Πρωτευουσιανοι πουτσες μπλε.
Που κατεβηκαν ολοι απο τα κατσικοχωρια τους,οπως ολοι μας αλλωστε,και μου το παιζουν ανωτεροι.
Βλαχαδερα ε βλαχαδερα που μεχρι χθες παιζατε μπιλιες με τα σκατα της κατσικας και τωρα κανετε τους καμποσους.
:003::003::003:
Να μιλάς για τον εαυτό σου τυπε. Προσωπικά για τα τελευταία 140 χρόνια που ξέρω από πόλεις προέρχομαι (και μόνο σε πόλεις έχω μεγαλώσει και ζήσει).
Φαντάζομαι πχ Foscilis να λέει σε Σουηδούς τις απόψεις του αυτές και αυτοί να αναρωτιουνται από ποιον πρωτόγονο κόσμο ήρθε, μην είναι μήπως Νεάντερταλ που ζούσε τόσους αιώνες κρυμμένος σε μια σπηλιά ο τύπος;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αλλαγη νομοθεσιας ωστε να θανατωνονται τα σκυλια που ΔΕΝ υιοθετουνται ζητησε ο Δημαρχος Ναουσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Αύγ 2019, 22:12

Sid Vicious έγραψε:
23 Αύγ 2019, 22:09

Να μιλάς για τον εαυτό σου τυπε. Προσωπικά για τα τελευταία 140 χρόνια που ξέρω από πόλεις προέρχομαι (και μόνο σε πόλεις έχω μεγαλώσει και ζήσει).
Φαντάζομαι πχ Foscilis να λέει σε Σουηδούς τις απόψεις του αυτές και αυτοί να αναρωτιουνται από ποιον πρωτόγονο κόσμο ήρθε, μην είναι μήπως Νεάντερταλ που ζούσε τόσους αιώνες κρυμμένος σε μια σπηλιά ο τύπος;
Δεν υπάρχει σωτηρία ρε πούστη μου :a040:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών