Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 12 Σεπ 2019, 09:30

Μπούμπη βγαζει μια αγωνία το κείμενο σου οτι μπορεί "αύριο" να μην είναι μόνο τρεις και να μην μπορείτε να μπουρδολοποιείτε την Αθηνα και την χώρα τόσο ευκολα πλεον.

Σε νοιώθω, ψυχικά συμπαρίσταμαι, θέλω να το ξέρεις.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Σεπ 2019, 09:51

Η μπουρδελοποιηση της Αθηνας ξεκινησε επι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ οταν η Ομονοια, η Βικτωρια, ο Αγιος Παντελεημονας, η Κυψελη και τα Πατησια εγιναν γκετο λαθρομεταναστων και εστιες διακινησης ναρκωτικων και πορνειας.

Τα Εξαρχεια ειναι φυσικα προβλημα αλλα μπροστα στη συνολικη εξαθλιωση της Αθηνας που εγινε επι ΝΔ και ΠΑΣΟΚ, μιλαμε για πταισμα. Και βεβαια δεν γιναν τα Εξαρχεια προβλημα μονο επι ΣΥΡΙΖΑ.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Σεπ 2019, 09:55

Επισης η ΝΔ αμα θελει να αποκαταστησει την κανονικοτητα ας παει και προς Μενιδι και Ζεφυρι. Η εκει δεν τολμαει να μπει μεσα γιατι επι τοσα χρονια με το ΠΑΣΟΚ αφησε να ξεφυγει η κατασταση σε αυτες τις δυο περιοχες;

.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 12 Σεπ 2019, 10:05

Αρίστος έγραψε:
12 Σεπ 2019, 09:55
Επισης η ΝΔ αμα θελει να αποκαταστησει την κανονικοτητα ας παει και προς Μενιδι και Ζεφυρι. Η εκει δεν τολμαει να μπει μεσα γιατι επι τοσα χρονια με το ΠΑΣΟΚ αφησε να ξεφυγει η κατασταση σε αυτες τις δυο περιοχες;

.
O συριζα τι έκανε μπαρμπα αριστό για αυτές τις περιοχές ; Όπως και σε όλη την Ελλάδα που υπάρχουν μαχαλάδες και βαζανίζουν τους γείτονες τους οι ευπαθείς ; Τι κατασταλτικά μέτρα πήραν ;
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Σεπ 2019, 10:37

Η κυβέρνηση, κάθε κυβέρνηση πρέπει να κρίνεται όταν κλείνει τριετία.
Φαντάζομαι εσύ έτσι έκρινες όταν κυβερνούσε ο σύριζα, ε? :lol:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21433
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Σεπ 2019, 11:24

Αρίστος έγραψε:
12 Σεπ 2019, 09:51
Η μπουρδελοποιηση της Αθηνας ξεκινησε επι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ οταν η Ομονοια, η Βικτωρια, ο Αγιος Παντελεημονας, η Κυψελη και τα Πατησια εγιναν γκετο λαθρομεταναστων και εστιες διακινησης ναρκωτικων και πορνειας.

ισχύει
δεν αναφέρεις όμως ότι η κατάσταση όχι μόνο δεν βελτιώθηκε επί συριζα αλλά χειροτέρεψε κι όλας
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 12 Σεπ 2019, 13:37

Ορέστης 35 έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:32


..., αλλα πρωτη φορα ειδα να υπαρχουν μονο εμποροι στην πλατεια.
Αυτό είναι το σχέδιο.Διώχνουν όλους τους ανθρώπους εκτός απ`τους εμπόρους.Οι έμποροι δεν έχουν πελατεία και αναγκάζονται ν`αλλάξουν δουλειά οπότε λύθηκε το πρόβλημα.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 12 Σεπ 2019, 13:41

Ορέστης 35 έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:32
Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:29
Επι Τσιπρα παντως πουλουσαν μεσημερι φορα παρτιδα στην πλατεια οταν περναγα
Και τωρα γινεται αυτο, αλλα πρωτη φορα ειδα να υπαρχουν μονο εμποροι στην πλατεια.
άμα έφυγαν οι πελάτες καλό είναι
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 12 Σεπ 2019, 13:42

Αρίστος έγραψε:
12 Σεπ 2019, 09:51
Η μπουρδελοποιηση της Αθηνας ξεκινησε επι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ οταν η Ομονοια, η Βικτωρια, ο Αγιος Παντελεημονας, η Κυψελη και τα Πατησια εγιναν γκετο λαθρομεταναστων και εστιες διακινησης ναρκωτικων και πορνειας.

Τα Εξαρχεια ειναι φυσικα προβλημα αλλα μπροστα στη συνολικη εξαθλιωση της Αθηνας που εγινε επι ΝΔ και ΠΑΣΟΚ, μιλαμε για πταισμα. Και βεβαια δεν γιναν τα Εξαρχεια προβλημα μονο επι ΣΥΡΙΖΑ.

.
ενδιαφέρον ότι για τους προ ΣΥΡΙΖΑ μετανάστες επιτρέπεται ο χαρακτηρισμός λάθρο
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας


Ορέστης 35

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Σεπ 2019, 00:47

Μεσολογγιου και Εμμ Μπενακη ειναι ωραια. Την πλατεια την πεθανανε. Πανε τα λαιβ στο Φλοραλ και στο Γκρι (εγω συχναζα οταν ηταν μπλε)

Άβαταρ μέλους
Σκοτεινος_Ιππότης83
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 03 Σεπ 2019, 03:34

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκοτεινος_Ιππότης83 » 14 Σεπ 2019, 00:50

Ορέστης 35 έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:11
Ρε παιδια πεταχτηκα λιγο στην πλατεια και τετοια καταντια δεν ξερω αν υπηρχε επι Τσιπρα. Δεκαδες ατομα αποκλειστικα εμποροι ναρκωτικων. Κριμα.

Η Εμμ. Μπενακη ευτυχως κραταει δυνατα ακομα.
Φιλε πλατεία απο το 17 και μετά δεν ΠΑΤΑΣ και επι Τσίπρα και επι Μητσοτάκη ειναι άστα να πάνε!!!
Αγαπάω εξάρχεια αλλα εχω σταματήσει να πηγαίνω εδώ και 3 χρόνια περίπου πρόσεξε εγώ που πηγαινα και άραζα στην Οστρια και σε λαιβ στο μεγάλο Αν club!!!
Μονο επι Σαμαρά και αρχές Τσίπρα τα εξάρχεια ηταν κομπλέ μετά έγιναν κέντρο ανομιας, πρέζας και αναρχουποκουλτούρας που ειναι ευτελή και δήθεν.
Πήρα ένα τρένο με καθρέφτες αγκαλιά μου
Αυτό να τρέχει κι εγώ να σπάω τα είδωλά μου
Δεν θέλω να 'μαι ναυαγός στα ψέματά μου
Και η ζωή του όπως παλιά, ζωή δικιά μου

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 14 Σεπ 2019, 01:04

Υδράργυρος έγραψε:
14 Σεπ 2019, 00:44
Εικόνα
Έχει πλάκα αυτό δεν λέω γέλασα,έχουν χιούμορ οι ανάρχες αυτό τους το αναγνωρίζω.Από την άλλη όλες οι άλλες θεωρίες συνωμοσίας που υποβόσκουν από πίσω ότι δήθεν υπάρχουν κάποια τεράστια οικονομικά συμφέρονται ξενοδόχων από πίσω που πολεμάνε το κίνημα είναι για τα πανηγύρια.

Ορέστης 35

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Σεπ 2019, 01:07

Σκοτεινος_Ιππότης83 έγραψε:
14 Σεπ 2019, 00:50
Ορέστης 35 έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:11
Ρε παιδια πεταχτηκα λιγο στην πλατεια και τετοια καταντια δεν ξερω αν υπηρχε επι Τσιπρα. Δεκαδες ατομα αποκλειστικα εμποροι ναρκωτικων. Κριμα.

Η Εμμ. Μπενακη ευτυχως κραταει δυνατα ακομα.
Φιλε πλατεία απο το 17 και μετά δεν ΠΑΤΑΣ και επι Τσίπρα και επι Μητσοτάκη ειναι άστα να πάνε!!!
Αγαπάω εξάρχεια αλλα εχω σταματήσει να πηγαίνω εδώ και 3 χρόνια περίπου πρόσεξε εγώ που πηγαινα και άραζα στην Οστρια και σε λαιβ στο μεγάλο Αν club!!!
Μονο επι Σαμαρά και αρχές Τσίπρα τα εξάρχεια ηταν κομπλέ μετά έγιναν κέντρο ανομιας, πρέζας και αναρχουποκουλτούρας που ειναι ευτελή και δήθεν.
Και που πηγαινεις;

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 14 Σεπ 2019, 01:13

Σκοτεινος_Ιππότης83 έγραψε:
14 Σεπ 2019, 00:50
Ορέστης 35 έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:11
Ρε παιδια πεταχτηκα λιγο στην πλατεια και τετοια καταντια δεν ξερω αν υπηρχε επι Τσιπρα. Δεκαδες ατομα αποκλειστικα εμποροι ναρκωτικων. Κριμα.

Η Εμμ. Μπενακη ευτυχως κραταει δυνατα ακομα.
Φιλε πλατεία απο το 17 και μετά δεν ΠΑΤΑΣ και επι Τσίπρα και επι Μητσοτάκη ειναι άστα να πάνε!!!
Αγαπάω εξάρχεια αλλα εχω σταματήσει να πηγαίνω εδώ και 3 χρόνια περίπου πρόσεξε εγώ που πηγαινα και άραζα στην Οστρια και σε λαιβ στο μεγάλο Αν club!!!
Μονο επι Σαμαρά και αρχές Τσίπρα τα εξάρχεια ηταν κομπλέ μετά έγιναν κέντρο ανομιας, πρέζας και αναρχουποκουλτούρας που ειναι ευτελή και δήθεν.
Πλέον είναι πιο σκατά γιατί έχουν βάλει και πρόσφυγες να πουλάνε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών