Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 02 Σεπ 2019, 21:54

Νομίζω είναι ώρα οι νεολερες υπαλληλοι καπιταληστων να μας πείτε:

- Πόσους ναρκέμπορους και μαφιόζους πιάσατε;
- Πέρασαν εισαγγελέα; Θα γίνουν δίκες;
- Πόσα ναρκωτικά και όπλα βρήκατε;


Εικόνα

SpoilerShow
Υποψιαζομαι ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !


Ορέστης 35

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Σεπ 2019, 01:11

Ρε παιδια πεταχτηκα λιγο στην πλατεια και τετοια καταντια δεν ξερω αν υπηρχε επι Τσιπρα. Δεκαδες ατομα αποκλειστικα εμποροι ναρκωτικων. Κριμα.

Η Εμμ. Μπενακη ευτυχως κραταει δυνατα ακομα.

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 12 Σεπ 2019, 01:29

Επι Τσιπρα παντως πουλουσαν μεσημερι φορα παρτιδα στην πλατεια οταν περναγα

Ορέστης 35

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Σεπ 2019, 01:32

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:29
Επι Τσιπρα παντως πουλουσαν μεσημερι φορα παρτιδα στην πλατεια οταν περναγα
Και τωρα γινεται αυτο, αλλα πρωτη φορα ειδα να υπαρχουν μονο εμποροι στην πλατεια.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 12 Σεπ 2019, 01:32

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:29
Επι Τσιπρα παντως πουλουσαν μεσημερι φορα παρτιδα στην πλατεια οταν περναγα

Τώρα με Μητσοτάκη όλα είναι πιο καλά, αγνα, αμόλυντα, γλυκά
:smt005:


Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 12 Σεπ 2019, 02:31

Η πιάτσα Ομόνοια που υπήρχε από το 1993 διαλύθηκε τον Φεβρουάριο-Μάρτιο του 2015 μέσα σε μερικές εβδομάδες, από τα ΜΑΤ.
Εγώ κατέβαινα για τσιγάρα.
Τη μία φορά είδα κι έπαθα να βρω τους πακιστανούς στη Γερανίου. Έλεγα "ελάτε ρε παιδιά εγώ που είμαι της Τασίας, που είσαστε ;".
Την άλλη φορά η Γερανίου ήταν άδεια - ψυχή από πακιστανούς.
Την τρίτη ήταν κάτι λίγοι αλλά η προέκταση απέναντι από την Πειραιώς ήταν γεμάτη ΜΑΤ, όπως και η Σωκράτους από πάνω και η Σοφοκλέους.
Σιγά-σιγά η πιάτσα Ομόνοια διέλυσε και το έκανε ο Σύριζα αυτό, ο σκληρός μάλιστα.
Έπιασαν και τους άλλους πακιστανούς που πούλαγαν τσάντες στα προπύλαια.
Τα Εξάρχεια όμως δούλευαν, καθότι περιοχή του κόμματος.
Τελευταία φορά που πήγα ήταν στις 5 Γιούλη, πριν τις εκλογές, ενώ από τότε λείπω από την Αθήνα.
Έχω την αίσθηση ότι αν οι ζαίοι δεν έριχναν τη φωτοβολίδα αγκίστρι στη γυναίκα και αν δεν έκαιγαν αυτοκίνητα, τα τσιγαράκια μας θα ζούσαν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Σεπ 2019, 03:28

φατε ασφαλεια ελληνιαρηδες
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34808
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Σεπ 2019, 07:05

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
02 Σεπ 2019, 21:54
Νομίζω είναι ώρα οι νεολερες υπαλληλοι καπιταληστων να μας πείτε:

- Πόσους ναρκέμπορους και μαφιόζους πιάσατε;
- Πέρασαν εισαγγελέα; Θα γίνουν δίκες;
- Πόσα ναρκωτικά και όπλα βρήκατε;


Εικόνα

SpoilerShow
Υποψιαζομαι ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Δεν μας ενδιαφέρουν αυτά.Ζητάμε την ανακατάληψη του Βόξ και το κυνήγι των αναρχικών.Μέχρι στιγμής έχουμε μόνο αναγνωριστικές κινήσεις.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25525
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 12 Σεπ 2019, 08:14

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
12 Σεπ 2019, 01:29
Επι Τσιπρα παντως πουλουσαν μεσημερι φορα παρτιδα στην πλατεια οταν περναγα
Και τώρα το ίδιο γίνεται

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 12 Σεπ 2019, 08:36

Η κυβέρνηση, κάθε κυβέρνηση πρέπει να κρίνεται όταν κλείνει τριετία.
Τότε ειχε όλο τον απαιτούμενο χρόνο για να παρουσιάσει έργο και δεν έχει μπει στο λούκι της παροχολογίας και της ωραιοποίησης λογω των επερχόμενων εκλογών.
Και βέβαια πρέπει να κρίνεται απολογιστικά με βαση το αποτέλεσμα κι οχι με βαση τις προθέσεις και τα ευχολόγια.

Εγώ λοιπόν θέλω να δω πως θα είναι τα εξάρχεια και η Αθήνα και η Ελλάδα σε 3 χρόνια, μεχρι τοτε απλως θα γελάω με τους γελωτοποιούς του σύριζα και του κκε.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25525
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 12 Σεπ 2019, 08:39

Chainis έγραψε:
12 Σεπ 2019, 08:36
Η κυβέρνηση, κάθε κυβέρνηση πρέπει να κρίνεται όταν κλείνει τριετία.
Τότε ειχε όλο τον απαιτούμενο χρόνο για να παρουσιάσει έργο και δεν έχει μπει στο λούκι της παροχολογίας και της ωραιοποίησης λογω των επερχόμενων εκλογών.
Και βέβαια πρέπει να κρίνεται απολογιστικά με βαση το αποτέλεσμα κι οχι με βαση τις προθέσεις και τα ευχολόγια.

Εγώ λοιπόν θέλω να δω πως θα είναι τα εξάρχεια και η Αθήνα και η Ελλάδα σε 3 χρόνια, μεχρι τοτε απλως θα γελάω με τους γελωτοποιούς του σύριζα και του κκε.
Πάντως με κυβερνήσεις της ΝΔ η Ελλάδα ήταν να την κλαίς.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 12 Σεπ 2019, 08:46

Υδράργυρος έγραψε:
12 Σεπ 2019, 08:39
Chainis έγραψε:
12 Σεπ 2019, 08:36
Η κυβέρνηση, κάθε κυβέρνηση πρέπει να κρίνεται όταν κλείνει τριετία.
Τότε ειχε όλο τον απαιτούμενο χρόνο για να παρουσιάσει έργο και δεν έχει μπει στο λούκι της παροχολογίας και της ωραιοποίησης λογω των επερχόμενων εκλογών.
Και βέβαια πρέπει να κρίνεται απολογιστικά με βαση το αποτέλεσμα κι οχι με βαση τις προθέσεις και τα ευχολόγια.

Εγώ λοιπόν θέλω να δω πως θα είναι τα εξάρχεια και η Αθήνα και η Ελλάδα σε 3 χρόνια, μεχρι τοτε απλως θα γελάω με τους γελωτοποιούς του σύριζα και του κκε.
Πάντως με κυβερνήσεις της ΝΔ η Ελλάδα ήταν να την κλαίς.
Δεν ισχύει το "με κυβερνησεις ΝΔ" ουτε με ΠΑΣΟΚ, είναι οι κυβερνησεις του Κ.Κ. του πρεσβυτερου, του Α. Παπανδρέου, κι όλων των άλλων μέχρι την τωρινή του Κ. Μητσοτάκη.
Τι σχεση ειχε η κυβέρνηση του Κ.Κ. θείου με αυτήν του ανηψιού;
Άλλα πρόσωπα, άλλες συνθήκες, άλλες επιδιωξεις κάθε φορά.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Σήμερα κλείνει μια εβδομάδα από τότε που εγκαταστάθηκαν τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 12 Σεπ 2019, 09:25

«Νόμος και Τάξις επικρατεί εις την Πρωτεύουσαν»!

Εσείς μπορεί να χλευάζετε αλλά…

Με «ειδικό επιχειρησιακό σχέδιο»(!!!) από την Ασφάλεια Αττικής και την Ειδική Υπηρεσία κατά του Παραεμπορίου (με πιθανή συμμετοχή FBI & CIA) δόθηκε καίριο κτύπημα σε λαθρεμπόριο, παραεμπόριο, παραβατικότητα, λαθρομετανάστευση, παραοικονομία, κρυπτοϊσλαμική τρομοκρατία, ασυλία στα ΑΕΙ και γενικώς δόθηκε κατά…!

Η Ελληνική Αστυνομία μπήκε στην ΑΣΟΕΕ και συνέλαβε 3, ολογράφως τρεις ή ΙΙΙ ή ثلاثة ή 三 ή uku… (!!!) αλλοδαπούς (κι έπονται κι άλλες τριάδες) που πουλούσαν λαθραία τσιγάρα – σκουπίδια, ενώ εντοπίστηκαν και 2.457 πακέτα λαθραίων τσιγάρων - μαϊμού.

Τα τσιγάρα ήρθαν με αεροπορική ρίψη κατευθείαν στην ΑΣΟΕ και είναι συκοφαντικές και ανθελληνικές οι διαδόσεις ότι προήλθαν από Έλληνες μεγαλέμπορους …

Μετά το κτύπημα του παραεμπορίου, του ασύλου των «λαθρο-σκουπιδιών» και των μαϊμούδων, «Νόμος και Τάξις επικρατεί εις την πρωτεύουσαν»!

ΥΓ. Φανατική καταναλώτρια της περιοχής δήλωσε στα μμε «επιτέλους τέλος στα φτηνιάρικα σκουπίδια και τα μαϊμού που έριχναν τις τιμές. Ξεβρωμίσαμε στα πανεπιστήμια. Τώρα όλες οι τιμές ανέβηκαν και νοιώθουμε κι εμείς ότι είμαστε κάτι»!
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών