700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30576
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 09 Σεπ 2019, 15:46

alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:42
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δε θα μάθουμε πόσες ανθρώπινες ζωές κόστισε η λιτότητα. Κανείς δεν θα μας πει.
Ο μεγαλοδημοσιογράφος Federico Fubini, το Μάη 2019 ομολόγησε πως απέκρυψε επίσημα στοιχεία της Ευρωπαϊκής Ένωσης για το θάνατο 700 νεογνών στην Ελλάδα λόγω της λιτότητας που επέβαλε η ΕΕ (Fubini confessa di aver nascosto la notizia dei bimbi morti in Grecia)...
Είπε σε τηλεοπτική εκπομπή:
"Στην Ελλάδα πέθαναν 700 νεογέννητα περισσότερα λόγων κρίσης.
Δεν θέλησα να το γράψω πως μετά την κρίση πέθαναν 700 περισσότερα παιδιά: θα ήταν...
ενίσχυση των αντί-ευρωπαϊστών"
“In Grecia morti 700 neonati in più per la crisi. Ma ho nascosto la notizia”.
Grecia, Fubini: “Non ho voluto scrivere che dopo la crisi sono morti 700 bambini in più: sarebbe clava per gli antieuropei”
(https://www.ilfattoquotidiano.it/…/grec ... …/5150921/)
8 Σεπτέμβρη διαδηλώνουν έξω από την ελληνική πρεσβεία της Ρώμης στη μνήμη δολοφονίας αυτών των παιδιών της Ελλάδας μας...
Διαδηλώνουν οι Ιταλοί για το έγκλημα του 4ου Ράιχ σε βάρος του ελληνικού λαού... και θα καταθέσουν έξω από την πρεσβεία 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των αγγέλων που δολοφόνησε η "δημοκρατική" Ευρώπη!
Γιατί στην Ελλάδα σιωπούν όλα τα κόμματα και ειδικότερα οι αργυρώνητες δημοσιογραφικές τσούλες;


http://sibilla-gr-sibilla.blogspot.com/2019/09/700.html
Наше дело правое - победа будет за нами!

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 09 Σεπ 2019, 15:47

Μόνο για τους νεκρούς στο Μάτι έφταιγε κάποιος.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30576
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 09 Σεπ 2019, 15:48

εκεί οι αργυρώνητες δημοσιογραφικές τσούλες ήταν υπερ-βεβαιες
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 09 Σεπ 2019, 15:49

alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:44
.
και από αυτό το τραγικό γεγονός φτάνουμε στο συμπέρασμα πως τον άνθρωπο τον δολοφόνησε η ΕΕ;
ρε άλεξ εσένα σε έχω για σοβαρό άτομο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Nero

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Σεπ 2019, 15:52

alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:45
Αλλά δε φταίνε οι πολιτικές για τις ελλείψεις που στοιχίζουν ζωές. Η κακιά μας η μοίρα φταίει.
Το καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι ακραίος βολονταρισμός, έτσι;

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30576
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 09 Σεπ 2019, 15:53

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:49
και από αυτό το τραγικό γεγονός φτάνουμε στο συμπέρασμα πως τον άνθρωπο τον δολοφόνησε η ΕΕ;
ρε άλεξ εσένα σε έχω για σοβαρό άτομο
εγώ που δεν είμαι σοβαρός να ρωτήσω πως και στο Μάτι ήσουν απολύτως βέβαιος ποιος ήταν δολοφόνος ?

τι είσαι ? καμιά αργυρώνητη δημοσιογραφική τσούλα?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30576
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 09 Σεπ 2019, 15:54

Nero έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:52
Το καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι ακραίος βολονταρισμός, έτσι;
δε θα το καταλάβουν αν τους το πεις εκεί στο ΣΚΑΙ, και στη νδ, πες το πιο απλά
Наше дело правое - победа будет за нами!

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 09 Σεπ 2019, 15:59

Nero έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:52
alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:45
Αλλά δε φταίνε οι πολιτικές για τις ελλείψεις που στοιχίζουν ζωές. Η κακιά μας η μοίρα φταίει.
Το καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι ακραίος βολονταρισμός, έτσι;
Γιατί; Είναι βολονταρισμός το να λες ότι οι πολιτικές έχουν κόστος και μάλιστα ανθρώπινων ζωών; Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αποδόθηκαν πολιτικές ευθύνες για το Μάτι και δεν πρέπει να αποδοθούν για τους όσους (δεν ξέρουμε και πόσοι είναι) πέθαναν χάρη στα μνημόνια. Η δεν πέθανε κανένας;
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 09 Σεπ 2019, 16:04

Αν εχω καταλαβει καλα ο δημοσιογραφος λεει οτι σε σχεση με την προηγουμενη περιοδο, κατα την διαρκεια της κρισης πεθαναν 700 νεογεννητα παραπανω. Αρα τα σκοτωσε η ΕΕ και η λιτοτητα...

Δεν ειναι καπως αυθαιρετο το συμπερασμα;

Ασχετο, θυμαμαι μικρος που ειχε πεσει καυσωνας στην αθηνα (μεσα 80ς) και ενω στην αρχη ελεγαν "20 νεκροι λογω ζεστης" μετα αρχισαν να υπολογιζουν ολες τις κηδειες στο λεκανοπεδιο ως αποτελεσμα του καυσωνα. Ετσι ειχαμε πρωτοσελιδα που ελεγαν "2237 νεκροι σημερα στην αθηνα απ την ζεστη" :003:

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 09 Σεπ 2019, 16:09

stargazer έγραψε:
09 Σεπ 2019, 16:04
Αν εχω καταλαβει καλα ο δημοσιογραφος λεει οτι σε σχεση με την προηγουμενη περιοδο, κατα την διαρκεια της κρισης πεθαναν 700 νεογεννητα παραπανω. Αρα τα σκοτωσε η ΕΕ και η λιτοτητα...

Δεν ειναι καπως αυθαιρετο το συμπερασμα;

Ασχετο, θυμαμαι μικρος που ειχε πεσει καυσωνας στην αθηνα (μεσα 80ς) και ενω στην αρχη ελεγαν "20 νεκροι λογω ζεστης" μετα αρχισαν να υπολογιζουν ολες τις κηδειες στο λεκανοπεδιο ως αποτελεσμα του καυσωνα. Ετσι ειχαμε πρωτοσελιδα που ελεγαν "2237 νεκροι σημερα στην αθηνα απ την ζεστη" :003:
Κάτι σαν τους "νεκρούς" του Πολυτεχνείου ένα πράγμα, δηλαδή.
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 09 Σεπ 2019, 16:09

Βρωμαφασισταρια κομμουνιστες επιτελους σκαστε!
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Nero

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Σεπ 2019, 16:10

alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:59
Nero έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:52
alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:45
Αλλά δε φταίνε οι πολιτικές για τις ελλείψεις που στοιχίζουν ζωές. Η κακιά μας η μοίρα φταίει.
Το καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι ακραίος βολονταρισμός, έτσι;
Γιατί; Είναι βολονταρισμός το να λες ότι οι πολιτικές έχουν κόστος και μάλιστα ανθρώπινων ζωών; Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αποδόθηκαν πολιτικές ευθύνες για το Μάτι και δεν πρέπει να αποδοθούν για τους όσους (δεν ξέρουμε και πόσοι είναι) πέθαναν χάρη στα μνημόνια. Η δεν πέθανε κανένας;
Αν θες να το ψάξουμε με τη λογική του φαινομένου της πεταλούδας, δεν θεωρώ απίθανο να βρούμε ότι όχι μόνο τα μνημόνια είναι υπεύθυνα για τον θάνατο ανθρώπων αλλά εσύ κι εγώ προσωπικά. Για παράδειγμα, κάθε φορά που αγοράζεις σχεδόν οτιδήποτε φαγώσιμο και όχι μόνο απο το ράφι ενός σουπερ μάρκετ είναι πιθανό να γίνεσαι αυτόματα υπεύθυνος για τον θάνατο μιας οικογένειας αθώων Ουρακοτάγκων που δεν έχεις γνωρίσει ποτέ, απο το μακρινό Βόρνεο το οποίο δεν θα επισκεφτείς πιθανότατα ποτέ. Πως νοιώθεις με την ιδέα;

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 09 Σεπ 2019, 16:11

dna replication έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:53
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:49
και από αυτό το τραγικό γεγονός φτάνουμε στο συμπέρασμα πως τον άνθρωπο τον δολοφόνησε η ΕΕ;
ρε άλεξ εσένα σε έχω για σοβαρό άτομο
εγώ που δεν είμαι σοβαρός να ρωτήσω πως και στο Μάτι ήσουν απολύτως βέβαιος ποιος ήταν δολοφόνος ?

τι είσαι ? καμιά αργυρώνητη δημοσιογραφική τσούλα?
στο μάτι ευθυνόταν η ΕΕ για την εκκένωση, το επιχειρησιακό πλάνο και τα αντιπυρικά έργα;
για το περιστατικό του Λαυρέντη μπορείς να κατηγορήσεις την εκάστοτε κυβέρνηση από την άποψη ότι εκείνη είναι υπεύθυνη για την διαχείρηση του προϋπολογισμού και τους πόρους που διαθέτει για το ΕΣΥ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 09 Σεπ 2019, 16:11

Nero έγραψε:
09 Σεπ 2019, 16:10
alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:59
Nero έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:52


Το καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι ακραίος βολονταρισμός, έτσι;
Γιατί; Είναι βολονταρισμός το να λες ότι οι πολιτικές έχουν κόστος και μάλιστα ανθρώπινων ζωών; Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αποδόθηκαν πολιτικές ευθύνες για το Μάτι και δεν πρέπει να αποδοθούν για τους όσους (δεν ξέρουμε και πόσοι είναι) πέθαναν χάρη στα μνημόνια. Η δεν πέθανε κανένας;
Αν θες να το ψάξουμε με τη λογική του φαινομένου της πεταλούδας, δεν θεωρώ απίθανο να βρούμε ότι όχι μόνο τα μνημόνια είναι υπεύθυνα για τον θάνατο ανθρώπων αλλά εσύ κι εγώ προσωπικά. Για παράδειγμα, κάθε φορά που αγοράζεις σχεδόν οτιδήποτε φαγώσιμο και όχι μόνο απο το ράφι ενός σουπερ μάρκετ είναι πιθανό να γίνεσαι αυτόματα υπεύθυνος για τον θάνατο μιας οικογένειας αθώων Ουρακοτάγκων που δεν έχεις γνωρίσει ποτέ, απο το μακρινό Βόρνεο το οποίο δεν θα επισκεφτείς πιθανότατα ποτέ. Πως νοιώθεις με την ιδέα;
Οτι είσαι πολύ σοβαρός άνθρωπος για να καταφεύγεις σε παπαριές. Η λιτότητα είχε κόστος σε ανθρώπινες ζωές. Πόσες ήταν αυτές δεν ξέρω πως μπορεί να υπολογιστεί. Αλλά είχε κόστος.- Κάποιοι μπορεί να πουν ότι διαφορετικά το κόστος θα ήταν μεγαλύτερο. Ισως. Αλλά είχε κόστος.- Τα υπόλοιπα είναι μαλακίες.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30576
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 09 Σεπ 2019, 16:14

Κεραμέως approves the Lancet...

Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών