700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 10 Σεπ 2019, 12:33

Ασέβαστος έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:30

η λιτοτητα λοιπον, σαν επιλογη, μπορει να ειναι και η καλυτερη, καθως μια χρεοκωπια θα μπορουσε να εχει 100πλασιους νεκρους.
Μα χρεωκοπήσαμε. Και έτσι λες εσύ. Φαντάσου σκηνικό. Αίθουσα δικαστηρίου και ο κατηγορούμενος απολογείται.

Πρ. Γιατί κατηγορούμενε δολοφόνησες το θύμα;
Κατ. Γιατί ΑΝ ζούσε ΘΑ σκότωνε περισσότερους.
Πρ. Και γιατί το λες αυτό;
Κατ. Γιατί το να τον σκοτώσω ήταν το σωστό.

Σε αφήνω να μαντέψεις μόνος σου την ετυμηγορία.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 10 Σεπ 2019, 12:34

Ασέβαστος έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:31
foscilis έγραψε:
09 Σεπ 2019, 17:22
alexandroso έγραψε:
09 Σεπ 2019, 15:45
Αλλά δε φταίνε οι πολιτικές για τις ελλείψεις που στοιχίζουν ζωές. Η κακιά μας η μοίρα φταίει.
τα χρόνια της κρίσης οι Ελ δεν είχαν λεφτά για διακοπές να πηγαίνουν με 150 στον επαρχιακό δρόμο ή μπουζούκια να γυρνάνε τέσσερις η ώρα το πρωί με εφτά φορές το νόμιμο όριο του αλκοόλ στο αίμα τους, ούτε είχαν λεφτά για να κωλοφτιάξουν το αυτοκίνητο ούτε αν είχαν αυτοκίνητο τους έπαιρνε να γκαζώνουν σαν τρελοί με τη βενζίνη στα ύψη.

Σώθηκε μια μικρή κωμόπολη από θάνατο και μια μεσαίου μεγέθους πόλη από αναπηρία ή σοβαρό τραυματισμό.

Χέστηκες όμως ε; :)
σωστο κι αυτο.
:lol: Ο πνιγμένος απ τα μαλλιά του πιάνεται.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24704
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 10 Σεπ 2019, 12:50

alexandroso έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:30
Δημοκράτης έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:24
Ωραία το κράτος θα έκανε περικοπές. Από που πιστεύεις εσύ ότι έπρεπε να τις κάνει και γιατί η αριστερή πασοκαρα επέλεξε να κάνει περικοπές που συμφώνησε με το δντ και δεν έκανε περικοπές από μόνη της;
Για να το απαντήσω σωστά αυτό θα έπρεπε να με κάνετε κυβερνήτη και να έχω πλήρη εικόνα των δημόσιων οικονομικών και των εξόδων. Σε κάθε περίπτωση ξέρω από που δεν θα έκοβα. Κι αυτό πάντα υπό την προυπόθεση ότι θα συμφωνούσαμε με την ΕΕ για τα μνημόνια. Που προσωπικά είμαι υπέρ της εξόδου απ την ΕΕ.
Εν τω μεταξύ για την αναδόμηση του δημοσίου και το χτύπημα των βυσμάτων προκειμένου να πληρωθούν θέσεις οι οποίες είναι κρίσιμες για την ασφάλεια και την υγεία των πολιτών σιγή ιχθύος. Κι όμως είναι ένα από τα αγαπημένα προεκλογικά αφηγήματα των νεοελλήνων. Οπως τα παραμύθια κάθε Χριστούγεννα έτσι παραδοσιακά ακούμε προεκλογικά κάθε φορά για το δημόσιο και τον καταραμένο όφη. Και μετεκλογικά ο καταραμένος όφης πάντα νικάει.
Ναι γιατί και τα κομμάτοσκύλα έχουν δικαίωμα ψήφου. Η πασοκαρα δεν έφτιαξε τον κομματικό στρατό για πλάκα. Βασικά ο όρος κομματική νομςκλατουρα θα έπρεπε να σε είναι πολύ οικείος

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 10 Σεπ 2019, 12:54

Δημοκράτης έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:50

Ναι γιατί και τα κομμάτοσκύλα έχουν δικαίωμα ψήφου. Η πασοκαρα δεν έφτιαξε τον κομματικό στρατό για πλάκα. Βασικά ο όρος κομματική νομςκλατουρα θα έπρεπε να σε είναι πολύ οικείος
Γιατί να είναι σε μένα και να μην είναι σε σένα που το κόμμα σου κυβερνάει κάθε τέσσερα χρόνια, give or take, και είναι συνυπεύθυνο για αυτή την κατάσταση; Στις ΕΣΣΔ σαφέστατα και υπήρχε νομενκλατούρα αλλά το δημόσιο δούλευε γιατί δεν γινόταν να κάνει αλλιώς. Εδώ που θεωρούν, ιδεολογικά, άχρηστο το δημόσιο guess what... Το κάνουν άχρηστο ώστε να δικαιολογήσουν και τον ιδεολογικό τους αυτισμό.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24704
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 10 Σεπ 2019, 12:59

alexandroso έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:54
Δημοκράτης έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:50

Ναι γιατί και τα κομμάτοσκύλα έχουν δικαίωμα ψήφου. Η πασοκαρα δεν έφτιαξε τον κομματικό στρατό για πλάκα. Βασικά ο όρος κομματική νομςκλατουρα θα έπρεπε να σε είναι πολύ οικείος
Γιατί να είναι σε μένα και να μην είναι σε σένα που το κόμμα σου κυβερνάει κάθε τέσσερα χρόνια, give or take, και είναι συνυπεύθυνο για αυτή την κατάσταση; Στις ΕΣΣΔ σαφέστατα και υπήρχε νομενκλατούρα αλλά το δημόσιο δούλευε γιατί δεν γινόταν να κάνει αλλιώς. Εδώ που θεωρούν, ιδεολογικά, άχρηστο το δημόσιο guess what... Το κάνουν άχρηστο ώστε να δικαιολογήσουν και τον ιδεολογικό τους αυτισμό.
γιατί εγώ δεν είμαι ΝΔ, εγώ ψήφισα ΝΔ για να μη ξανακυβερνήσει ο Τσίπρας. Εσύ πάλι είσαι αριστερός οπαδός και απλώς για κάποιο λόγο πιστεύεις ότι υπάρχει μια καλύτερη αριστερά και την θέλουμε
η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει και δεν την θέλουμε

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 10 Σεπ 2019, 13:05

Για τους νεκρούς της ΕΡΤ ούτε ένα γαρύφαλο.
Αναλγητοι καπιτάλες!!! :a040:
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 10 Σεπ 2019, 13:42

Δημοκράτης έγραψε:
10 Σεπ 2019, 12:59
γιατί εγώ δεν είμαι ΝΔ, εγώ ψήφισα ΝΔ για να μη ξανακυβερνήσει ο Τσίπρας. Εσύ πάλι είσαι αριστερός οπαδός και απλώς για κάποιο λόγο πιστεύεις ότι υπάρχει μια καλύτερη αριστερά και την θέλουμε
η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει και δεν την θέλουμε
Την αλήθεια άστηνα για τον κύριο και κριτή σου. Εγώ έχω τις δικές μου.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Γραφικός

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 10 Σεπ 2019, 13:53

Υπάρχει έστω κι ένας άνθρωπος που να πιστεύει ότι μία χώρα με κρίση και πολιτική λιτότητας δεν είναι θέμα χρόνου να αποκτήσει μικρότερο μέσο όρο ζωής; Αν υπάρχει είναι υπερβολικά ηλίθιος και, όπως όλοι οι υπερβολικά ηλίθιοι, θα νιώθει κι υπερβολικά έξυπνος.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14532
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: 700 λευκά τριαντάφυλλα στη μνήμη των 700 Ελληνόπουλων που δολοφονήθηκαν από την Ευρωπαϊκή Ένωση!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 10 Σεπ 2019, 14:29

Για 700 000 πάντως νεκρούς δεν θα αρκούσε ένας μόνο Γκοτζιλα, αλλά θα έπρεπε να βγει ορδη γκοτζιλοειδων.

Εύχομαι όταν απελευθερωθει η Ελλάδα από την γερμανική οικονομική μπότα, να γίνει καλό ξεκαθάρισμα και να μην μας μείνει για δεύτερη φορά μια σπορά ηττημένων.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών