ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2357
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 13 Σεπ 2019, 20:05

Δημοκράτης έγραψε:
13 Σεπ 2019, 15:12
Bandit59 έγραψε:
13 Σεπ 2019, 14:27
Δημοκράτης έγραψε:
13 Σεπ 2019, 14:08

η διαφορά όμως έιναι ότι η ΧΑ όντως έχει οπαδούς που πάνε και χτυπάνε κόσμο κτλ ενώ το πασόκ και το κκε δεν έχει
θα μπορούσαμε να συζητάμε αν και ο ΣΥΡΙΖΑ έπρεπε να είναι σε δίκες γιατί επίσης έχει κατακάθια που πάνε και σπάνε, δέρνουν τκλ Δεν έκαναν το λάθος να σκοτώσουν άνθρωπο βέβαια
Η διαφορά δημοκρατάκο είναι ότι το ΚΚΕ έχει στείλει στον τάφο χιλιάδες Έλληνες. Αλλά ο ξεφτίλας ιδρυτής σας το έκανε γαργάρα μην και τον κατηγορήσουν για αντιδημοκράτη.
σε ενημερώνω ότι έχουμε 2019, όχι 1946
Ναι, ε; Τότε να μη σε δω να καταδικάζεις τα εγκλήματα των Γερμανών γιατί έγιναν το 1942-44 ενώ τώρα έχουμε 2019.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 13 Σεπ 2019, 20:07

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 13 Σεπ 2019, 20:08

Έλα γίνεσαι αστείος (βασικά πάντα ήσουν).Άκου συμπαθείς τους ΚΚΕδες!
Και πας να μιλήσεις και για λογική;Κάποιοι έκαναν κάποια εγκλήματα;
Όχι μεγάλε.Η ΧΑ έκανε τα εγκλήματα και τα περηφανευόταν κιόλας όταν θεωρούσε ότι είναι καβάλα,αλλά δεν σκέφτηκε ότι ήταν στο γάιδαρο καβάλα.
ΧΑ για να ξεβρωμίσει ο τόπος και βαράμε μικροπωλητές και βαράμε ξένους εργάτες και καθαρίζουμε την πόλη και το διαφημίζουμε κιόλας.
Έλα μωρέ,ένα δράμι αντριλίκι δεν σου έχει απομείνει;
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Σεπ 2019, 21:31

waldorf έγραψε:
13 Σεπ 2019, 20:08
Έλα γίνεσαι αστείος (βασικά πάντα ήσουν).Άκου συμπαθείς τους ΚΚΕδες!
Και πας να μιλήσεις και για λογική;Κάποιοι έκαναν κάποια εγκλήματα;
Όχι μεγάλε.Η ΧΑ έκανε τα εγκλήματα και τα περηφανευόταν κιόλας όταν θεωρούσε ότι είναι καβάλα,αλλά δεν σκέφτηκε ότι ήταν στο γάιδαρο καβάλα.
ΧΑ για να ξεβρωμίσει ο τόπος και βαράμε μικροπωλητές και βαράμε ξένους εργάτες και καθαρίζουμε την πόλη και το διαφημίζουμε κιόλας.
Έλα μωρέ,ένα δράμι αντριλίκι δεν σου έχει απομείνει;
Βεβαίως. Το ΚΚΕ κατά καιρούς είχε και πολύ αξιόλογους ανθρώπους όπως ο μακαρίτης ο Χουρμουζιάδης. Τώρα αν εσένα σου φαίνεται αστείο, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.
βαράμε μικροπωλητές
Οι μικροπωλητές που βαρέσανε στη λαϊκή (υποθέτω οτι σ' αυτό αναφέρεσαι) είχαν παράνομα πάγκους, για τους οποίους η Αστυνομία δεν έκανε απολύτως τίποτα. Οι πάγκοι είχαν καταστραφεί, και στη συνέχεια οι "μικροπωλητές" (Πακιστανοί, και ως εκ τούτου εχθροί της Ελλάδας, λόγω φιλίας με τους Τούρκους) επέστρεψαν με μαχαίρια, μασέτες κλπ. Τότε έπεσε ξύλο. Αυτά έλεγε και ο Κασταμονίτης, ο οποίος ΔΕΝ είναι ΧΑτης.
αντριλίκι
:102:
Νομίζω πως υπάρχει διαφορά μεταξύ του "αντριλικίου" και του "ανδρισμού". Δεν αντιλαμβάνομαι για ποιό λόγο αναφέρεσαι στον ανδρισμό μου, αν αυτό εννοείς.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15037
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 13 Σεπ 2019, 21:47

waldorf έγραψε:
13 Σεπ 2019, 20:08
Έλα γίνεσαι αστείος (βασικά πάντα ήσουν).Άκου συμπαθείς τους ΚΚΕδες!
Και πας να μιλήσεις και για λογική;Κάποιοι έκαναν κάποια εγκλήματα;
Όχι μεγάλε.Η ΧΑ έκανε τα εγκλήματα και τα περηφανευόταν κιόλας όταν θεωρούσε ότι είναι καβάλα,αλλά δεν σκέφτηκε ότι ήταν στο γάιδαρο καβάλα.
ΧΑ για να ξεβρωμίσει ο τόπος και βαράμε μικροπωλητές και βαράμε ξένους εργάτες και καθαρίζουμε την πόλη και το διαφημίζουμε κιόλας.
Έλα μωρέ,ένα δράμι αντριλίκι δεν σου έχει απομείνει;
όληη ευρώπη έχει πληγεί από τους ισλαμιστές λαθρομετανάστες, αν συνεχίσουν να σφυρίζουν αδιάφορα οι απανταχού κούληδες θα έρθει καινούρια ΧΑ, χωρίς φιλοναζιστικό παρελθόν και πάλι θα θεριέψει. Χωνέψτε το ότι όσο επιβάλλετε την αντιευρωπαική ατζέντα της παγκοσμιοποίησης και της πολτοποίσης του ευρωπαικού πολιτισμού μέσω της νόθευσης του πληθυσμού τόσο θα απενοχοποιούνται όσοι θεωρούνται ακραίοι. Σκατά στη ΧΑ λόγω φιλοναζι δηλώσεων στο παρελθόν, να αγιάσει το χέρι τους που αντέδρασαν έστω και για ψηφοφυρικούς λόγους στους λαθρο μικροπωλητές ενώ η αστυνομία πετούσε αετό
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3565
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 13 Σεπ 2019, 22:08

Radrose1 έγραψε:
13 Σεπ 2019, 17:01
Αυτή η αναστολή μου την σπάει, δε μπορούσαν να τους χωσουνε μέσα? Με κανένα διμετρο έγχρωμο ποινικό στο ίδιο κελί?
Προφανώς και αυτό είναι το απωθημένο σου ε;

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3565
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 13 Σεπ 2019, 22:15

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
13 Σεπ 2019, 20:07
Αυτός ο Καμπαγιάννης,έχει πάρει εργολαβία την δίκη της χα.
Μπορεί κάποιος να μας πει ποιος τον πληρώνει και γενικά πως βιοποριζεται;

Άβαταρ μέλους
Radrose1
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 12 Σεπ 2019, 15:19

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Radrose1 » 13 Σεπ 2019, 22:22

Λευκός Λύκος έγραψε:
13 Σεπ 2019, 22:08
Radrose1 έγραψε:
13 Σεπ 2019, 17:01
Αυτή η αναστολή μου την σπάει, δε μπορούσαν να τους χωσουνε μέσα? Με κανένα διμετρο έγχρωμο ποινικό στο ίδιο κελί?
Προφανώς και αυτό είναι το απωθημένο σου ε;
Προφανώς ζηλεύεις, εσύ να γράφεις μόνο στο υπό διάλυση η χα, άιντε μπράβο, πολύ μας ζαλισατε

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 13 Σεπ 2019, 22:22

Υπεράνθρωπες προσπάθειες του ΣΥΡΙΖΑ να προστατέψει με Νόμο τα συνεταιράκια του αλλά δεν.......

anax81

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 13 Σεπ 2019, 22:27

H ιστορία είναι γνωστή, αλλά είναι πάντα χρήσιμη και επίκαιρη, ειδικά στη σύγχρονη Ελλάδα: Στην Πρωσία του 18ου αιώνα ο Βασιλιάς Φρειδερίκος ο Μέγας είχε τα θερινά του ανάκτορα στην περιοχή Σανσουσί, κοντά στο Πότσδαμ. Δίπλα σε αυτά υπήρχε ένας ανεμόμυλος που έκανε θόρυβο και διατάρασσε τη γαλήνη του ο οποίος δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Έτσι, ο Φρειδερίκος κάλεσε το μυλωνά και απαίτησε να του πουλήσει τον ανεμόμυλό του.

Όταν αυτός αρνήθηκε, ο βασιλιάς απείλησε ότι θα του πάρει το μύλο με τη βία. Η απάντηση του μυλωνά έμεινε παροιμιώδης και από τότε αποτελεί παράδειγμα της εμπεδωμένης στη λαϊκή συνείδηση, δικαιοσύνης : «Ναι, αλλά υπάρχουν δικαστές στο Βερολίνο». Ο βασιλιάς από τη μία απογοητεύτηκε, αλλά από την άλλη ένιωσε ικανοποίηση για την εμπιστοσύνη που έδειχναν οι πολίτες της χώρας του στους θεσμούς της.

Στην Ελλάδα που το επάγγελμα του μυλωνά ήταν σπανιότερο από εκείνο του …σαμαρά, οι παρεμβάσεις στη Δικαιοσύνη είναι πιο εμπεδωμένες και κατεστημένες από οτιδήποτε θα περίμενε κανείς.

Η συνταγματική «τάξη» που απαιτεί η επιλογή της ηγεσίας της Δικαιοσύνης να γίνεται από την Κυβέρνηση, έχει και τις συνήθεις παρενέργειες. Ακόμα και όταν η «κεφαλή» κόβεται, η «λερναία ύδρα» συνεχίζει να αναπνέει.

Οι μεταφορικές φράσεις ελάχιστα μπορούν να προσεγγίσουν την ελληνική πραγματικότητα, που πάντα βρίσκει τρόπους να σε εκπλήσσει: Μετά την νομικά άρτια – και απόλυτα στηριζόμενη στον τροποποιημένο Ποινικό Κώδικα- πρόταση της Εισαγγελέως της έδρας στην γνωστή υπόθεση για το «Συνεργείο», το Τριμελές Πλημμελειοδικείο, βρήκε τρόπο (γιατί πάντα υπάρχει τρόπος στη νομική επιστήμη) να μην ακολουθήσει την αιτιολογημένη πρόταση και να διαφοροποιηθεί. Και όχι για να καινοτομήσει, αλλά για να πει αυτά που γίνονται συνήθως στην καθημερινότητα: Ότι δηλαδή ένας 55άρης που τον χτυπάνε με ξύλα 10-15 αποφασισμένα νεαρά άτομα επί 5 λεπτά (αυτά προκύπτουν από τις καταθέσεις που υπάρχουν και δεν τα σκέφτηκα μόνος μου) …καταφέρνει να τη γλιτώσει χωρίς κανένα τραύμα και μάλιστα αντί μετά να πάει στον ιατροδικαστή για να εξεταστεί , πάει σπίτι του, επειδή, ε, δεν έγινε και τίποτα! Ότι μετά , αυτή η «αποφασισμένη ομάδα», η οποία μάλιστα είχε και καθοδήγηση από «ανώτερα στελέχη» που κάθονταν και την παρακολουθούσαν, έφυγε ενώ είχε κάνει γνωστή σε όλους την παρουσία της, σπάζοντας τα πάντα μέσα στο «στέκι», ενώ όταν έρχεται η Αστυνομία να καταγράψει τι είχε σπάσει, μετά από 15 λεπτά, ως δια μαγείας, «όλα είχαν συγυριστεί και σφουγγαριστεί» από τα «τρομοκρατημένα παιδάκια» (25-30 ετών) που έκαναν μάθημα και έπαιζαν «μακριά γαϊδούρα» στο «στέκι». Ότι αυτό το «στέκι» πληρωνόταν επίσης κάθε μήνα από έναν άνεργο, πρώην κατηγορούμενο για τρομοκρατία, ο οποίος μάλιστα τυχαίνει να είναι και εκείνος που είχε παλιότερα συνεργαστεί με την Αστυνομία, λίγο πριν «αυτοκτονήσει» ο σύντροφός του και πάλι, ως δια μαγείας, ήταν εκείνος που τον χτυπούσαν οι «αποφασισμένοι» χωρίς να πάθει τίποτα! Καταλάβατε; Αν όχι, μπορείτε να απευθυνθείτε στους δικαστές, όχι εκείνους του Βερολίνου, αλλά σε αυτούς των Αθηνών.

Γιατί πάνω σε ένα τέτοιο παραμύθι, που το συνέγραψαν κάποιοι γνωστοί σε εμάς παραμυθάδες, (και το σέρβιραν έτοιμο στο πιάτο κάποιων άλλων που αρέσκονται στα παραμύθια) στηρίχθηκε η απόφαση εκείνη με την οποία διαβάσατε ότι καταδικάσθηκαν κάτι «φασίστες».

Με τη μόνη διαφορά ότι ενώ στα ωραία παραμύθια υπάρχει κι ένας «δράκος», σε αυτό το συγκεκριμένο υπάρχουν περισσότεροι και είναι όλοι γνωστοί,

τουλάχιστον σε εμάς που είχαμε την τύχη να γνωρίζουμε τη δικογραφία και τη «γεωγραφία» των δικαστηρίων.

Το ότι «δεν έγινε και τίποτα» , είναι και δική μου, τεκμηριωμένη άποψη. Η απόφαση αυτή, είναι τόσο εξώφθαλμα γελοία, που είναι σαν να μην υπάρχει και ασφαλώς θα καταπέσει. Μήπως είναι λίγες οι φορές που μια «πολύκροτη» δήθεν υπόθεση, καταρρίπτεται σαν σαπουνόφουσκα μετά το Εφετείο ή και πολύ αργότερα, στον Άρειο Πάγο, όταν όλα έχουν ξεχαστεί;

Στο τυχαίο λοιπόν ερώτημα που πολλοί αόριστα μας κάνουν, αν σήμερα, στη δημοκρατική Ελλάδα του 21ου αιώνα έχουμε «εμπιστοσύνη στη Δικαιοσύνη» , έτσι αόριστα κι εμείς απαντάμε με σύγχρονα παραμύθια σαν αυτό που σας εξιστόρησα πιο πάνω, αφήνοντάς τους να κρίνουν από μόνοι τους. Στη συνέχεια, τους κάνω εγώ μια κρίσιμη ερώτηση: Ποια Δικαιοσύνη θα θέλατε να σας κρίνει, αν ποτέ πέφτατε στα χέρια της; Εκείνη της μακρινής Πρωσίας του 18ου αιώνα ή αυτή την κοντινή της Αθήνας του 21ου αιώνα; Μαντεύετε ποια είναι η απάντηση, έτσι δεν είναι;

ΓΙΑΝΝΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΣ

Δικηγόρος- Μ.Δ.Ε. Ποινικού Δικαίου

https://ethnikisinidisi.gr/2019/09/13/s ... -dikastes/

Άβαταρ μέλους
Σκοτεινος_Ιππότης83
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 03 Σεπ 2019, 03:34

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκοτεινος_Ιππότης83 » 13 Σεπ 2019, 22:44

Ζω για την μέρα και την στιγμή που θα καταδικαστεί σε ΙΣΟΒΙΑ ο Μιχαλολιάκος αυτό ειναι ο βασικός εχθρός!!!
Κασιδιάρης, Λαγος και Μιχος εντολές εκτελούσαν και απο τους 3 ο πιο σοβαρός ειναι ο Λαγός διότι ναι μεν κάφρος και ΚΔΟΑ αλλά οτι πιστεύει το λέει δεν το παίζει διπλωματία αλλά αυτός που έπρεπε να ειχε μπει ΙΣΟΒΙΑ και το είχε πει και ο Περίανδρος Ανδριτσόπουλος ειναι ο κυριος Μιχαλολιάκος ο οποίος έχει ισοπεδώσει τον Ελληνικό εθνικισμό!!!Λέγανε όλοι οτι για ολα φταίει ο Καρατζαφέρης τελικά αποδείχτηκε χειρότερος μακράν ο Μιχαλολιάκος που ο αδερφός του που ειναι το μυαλό της οικογένειας Τάκης Μιχαλολιάς ηταν κολλητός γνωστού επιχειρηματία της ΝΔ και ιδιοκτήτη ΠΑΕ αλλά ο ίδιος τον άδειασε και του ειπε πριν καιρό ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.
Εικόνα
Πήρα ένα τρένο με καθρέφτες αγκαλιά μου
Αυτό να τρέχει κι εγώ να σπάω τα είδωλά μου
Δεν θέλω να 'μαι ναυαγός στα ψέματά μου
Και η ζωή του όπως παλιά, ζωή δικιά μου

Teros
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 20 Ιαν 2019, 20:27

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Teros » 13 Σεπ 2019, 23:55

Γάταρος έγραψε:
13 Σεπ 2019, 18:33
Teros έγραψε:
13 Σεπ 2019, 16:41
Γάταρος έγραψε:
13 Σεπ 2019, 14:38
Κομμουνιστές μαθαίνω ότι πάτε σε αστυνομικά τμήματα και δικαστήρια και λέτε "μας δέρνουν οι φασίστες". Εσείς είστε που θα τσακίζατε τον φασισμό;
Καλά οι κομμουνιστές παππούδες σου και γιαγιάδες σου και λοιποι συγγενεις σου τι θα λέγανε αν έβλεπαν τον συγγενή τους έτσι;
Υ.Γ ΔΕΝ είμαι κομμουνιστης για να σε προλάβω.Αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τοσο μενος για τους κομμουνιστες που στο κατω κατω κι εσυ ειπες πως εχεις συγγενείς κομμουνιστες.
Οι τύποι αυτοί είναι οι δωσίλογοι της κατοχής που δολοφονούσαν Ελληνόπουλα και δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί έχω τόσο μένος εναντίον τους;
Και οι συγγενείς σου που είναι κομμουνιστές; Είναι κι αυτοί δοσίλογοι;

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Σεπ 2019, 07:01

Teros έγραψε:
13 Σεπ 2019, 23:55
Γάταρος έγραψε:
13 Σεπ 2019, 18:33
Οι τύποι αυτοί είναι οι δωσίλογοι της κατοχής που δολοφονούσαν Ελληνόπουλα και δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί έχω τόσο μένος εναντίον τους;
Και οι συγγενείς σου που είναι κομμουνιστές; Είναι κι αυτοί δοσίλογοι;
Υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν το κκε ενώ είναι πατριώτες, δηλαδή δεν είναι κομμουνιστές συνειδητά, απλώς έχουν επηρεαστεί από την προπαγάνδα του. Οι συνειδητοί κομμουνιστές είναι δωσίλογοι. Επειδή δεν συζητάμε πολιτικά με τους συγγενείς μου δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκουν.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Teros
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 20 Ιαν 2019, 20:27

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Teros » 14 Σεπ 2019, 10:50

Γάταρος έγραψε:
14 Σεπ 2019, 07:01
Teros έγραψε:
13 Σεπ 2019, 23:55
Γάταρος έγραψε:
13 Σεπ 2019, 18:33
Οι τύποι αυτοί είναι οι δωσίλογοι της κατοχής που δολοφονούσαν Ελληνόπουλα και δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί έχω τόσο μένος εναντίον τους;
Και οι συγγενείς σου που είναι κομμουνιστές; Είναι κι αυτοί δοσίλογοι;
Υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν το κκε ενώ είναι πατριώτες, δηλαδή δεν είναι κομμουνιστές συνειδητά, απλώς έχουν επηρεαστεί από την προπαγάνδα του. Οι συνειδητοί κομμουνιστές είναι δωσίλογοι. Επειδή δεν συζητάμε πολιτικά με τους συγγενείς μου δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκουν.
Με συγχωρεις αλλα το ΚΚΕ αυτοι που το ψηφιζουν είναι Κομμουνιστες.Δεν νομιζω να υπαρχουν αλλης κατηγορίας άτομα στις ταξεις των ωηφηορφων του.Εσυ μεγάλωσες σε περιβάλλον κομμουνιστων και σε ρωτάω πως κατέληξες τόσο αντικομμουνιστής;

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: ΧΑ. Καταδίκη, παρά την εισαγγελική πρόταση, για Λαγό, Μίχο για το συνεργείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Σεπ 2019, 11:21

Teros έγραψε:
14 Σεπ 2019, 10:50
Με συγχωρεις αλλα το ΚΚΕ αυτοι που το ψηφιζουν είναι Κομμουνιστες.Δεν νομιζω να υπαρχουν αλλης κατηγορίας άτομα στις ταξεις των ωηφηορφων του.Εσυ μεγάλωσες σε περιβάλλον κομμουνιστων και σε ρωτάω πως κατέληξες τόσο αντικομμουνιστής;
Υπάρχει η κατηγορία ατόμων που ναί μεν ψηφίζουν κκε επειδή έχουν επηρεαστεί από την προπαγάνδα του όσον αφορά τα εργατικά ζητήματα, χωρίς όμως να είναι συνειδητοί κομμουνιστές (δηλαδή εθνοπροδότες).

Ένας κομμουνιστής γείτονας μου έχει την ελληνική σημαία μονίμως στο μπαλκόνι του. Προφανώς ο άνθρωπος θα έχει κάποια πατριωτικά αισθήματα οπότε για να ψηφίζει κκε δεν γνωρίζει ότι κομμουνισμός σημαίνει εθνοπροδοσία. Δεν είναι όλοι οι ψηφοφόροι πολιτικοί επιστήμονες. Πολλοί είναι αμόρφωτοι άνθρωποι οι οποίοι απλώς ακολουθούν το οικογενειακό τους πολιτικό ιστορικό.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών