Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 14 Σεπ 2019, 18:10

Μη λεμε τα ίδια εμμονικε αυγέ . Μιλουσες για βαζελινες οταν σου ελεγα τα γεγονοτα και πηρατε πουλο . Αν ειχες την στοιχειώδη αξιοπρέπεια , και εδω ερχεται το αδιέξοδο . Ποιος εχασε την αξιοπρεπεια για να την βρεί ενα αυγο που πάει 11 στις 10 κουβα στις προβλεψεις . ( μεχρι αυριο το πρωι εχει βεντουζα- μετα θα δω - . ορεξη να χεις να το παιζεις τρελιτσα . ) Με ενα επεσα εξω και το παραδέχτηκα και να συνεχιζεις τις αυγειαδες δε περναν αυτα . ( σε μενα τουλάχιστο )

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Σεπ 2019, 19:13

Βλέπω οτι σ'αρέσει να πηγαίνεις τη συζήτηση σε κύκλους, προκειμένου να βαρεθεί ο άλλος. Λοιπόν, αυτά που θέτεις έχουν απαντηθεί, αν εσύ δεν καταλαβαίνεις κανένας δε φταίει.
Απάντησε σ' αυτό που αφορά το νήμα, και άσε τις υπεκφυγές:
Οξύτερος, ως συνήθως, ο αντιπρόεδρος του κόμματος Άδωνις Γεωργιάδης τον Ιανουάριο του ίδιου έτους, ήταν βέβαιος πως: «Ό,τι ζούμε στο μεταναστευτικό έχει υπογραφή από κάτω: Αλέξης Τσίπρας. Η εχθρική στάση των υπολοίπων ευρωπαϊκών κυβερνήσεων εναντίον της Ελλάδας για το μεταναστευτικό προκύπτει, γιατί όλες οι κυβερνήσεις στην Ευρώπη θεωρούν υπεύθυνο τον Τσίπρα, την Ελλάδα. Δηλαδή, αντί να θεωρούν υπεύθυνη την Τουρκία, θεωρούν υπεύθυνη την Ελλάδα. Έχουν δίκιο που θεωρούν υπεύθυνη την Ελλάδα γιατί η Ελλάδα άνοιξε τα σύνορα της Ευρώπης, δεν τα άνοιξε η Τουρκία, απλώς η Τουρκία εκμεταλλεύτηκε την αλλαγή πολιτικής της Ελλάδας».

Τώρα ποιος άνοιξε τα σύνορα της χώρας; Τι κάνει η τόσο καλή αυστηρή και αποτελεσματική νέα κυβέρνηση, που θα επέστρεφε αμέσως τους αφιχθέντες πρόσφυγες; Τι θα κάνει η σημερινή κυβέρνηση αν ο Ερντογάν πραγματοποιήσει τις απειλές του, εκβιάζοντας την Ευρώπη;
Ανοιχτά τα θαλάσσια σύνορα (δήθεν δε μπορούμε να τα φυλάξουμε, πιο ΓΕΛΟΙΑ δικαιολογία δεν έχει υπάρξει), ανοιχτά και τα χερσαία. Ποιός φταίει, ο Σύριζα?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 14 Σεπ 2019, 19:33

Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 19:13

Απάντησε σ' αυτό που αφορά το νήμα, και άσε τις υπεκφυγές:
Τι να σου απαντήσω. Είναι πολύ νωρίς . Και τον θεό να είχαμε πρωθυπουργό σε 2 μήνες ενα τόσο μεγάλο πρόβλημα που έχει η Ελλάδα + τους μαλάκες γείτονες που μας παίζουν μπάλα με το προσφυγικό για τους δικούς τους λόγους ( που τους ξέρουμε ολοι ) δε θα μπορούσε να κάνει κάτι . Έλα σε 1 η σε 2 χρόνια και πες μου οτι η κατάσταση ειναι ιδια με το σύριζα ( η χειρότερη ) να σου πώ εχεις δίκιο .

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 14 Σεπ 2019, 19:39

Νon4me έγραψε:
14 Σεπ 2019, 19:33
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 19:13

Απάντησε σ' αυτό που αφορά το νήμα, και άσε τις υπεκφυγές:
Τι να σου απαντήσω. Είναι πολύ νωρίς . Και τον θεό να είχαμε πρωθυπουργό σε 2 μήνες ενα τόσο μεγάλο πρόβλημα που έχει η Ελλάδα + τους μαλάκες γείτονες που μας παίζουν μπάλα με το προσφυγικό για τους δικούς τους λόγους ( που τους ξέρουμε ολοι ) δε θα μπορούσε να κάνει κάτι . Έλα σε 1 η σε 2 χρόνια και πες μου οτι η κατάσταση ειναι ιδια με το σύριζα ( η χειρότερη ) να σου πώ εχεις δίκιο .
Ελα συντρολλε μαζεψου ολοι ξερουμε οτι οΣαμαρας ανοιξε τα συνορα και το σημιτισταν μαζι με τον Καραμανλη τον νεοτερο δεν καναν
τιποτα ουσιαστικο για να τα ξανακλεισουν.
Οι ιεχωβαδες του Περισσου μαζι με τους ζαιους σκουζαν για ανοιχτα συνορα ωσπου απο σποντα βγηκαν οι ζαιοι και εφαρμοσαν
την πολιτικη του ξεφραγου αμπελιου.
Ο Σαμαρας κοι το Μητσοτακεϊκο ειναι το αγος της κεντροδεξιας παραταξης χωνεψε το ειτε σ' αρεσει ειτε οχι. :e045:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Σεπ 2019, 20:25

Νon4me έγραψε:
14 Σεπ 2019, 19:33
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 19:13

Απάντησε σ' αυτό που αφορά το νήμα, και άσε τις υπεκφυγές:
Τι να σου απαντήσω. Είναι πολύ νωρίς . Και τον θεό να είχαμε πρωθυπουργό σε 2 μήνες ενα τόσο μεγάλο πρόβλημα που έχει η Ελλάδα + τους μαλάκες γείτονες που μας παίζουν μπάλα με το προσφυγικό για τους δικούς τους λόγους ( που τους ξέρουμε ολοι ) δε θα μπορούσε να κάνει κάτι . Έλα σε 1 η σε 2 χρόνια και πες μου οτι η κατάσταση ειναι ιδια με το σύριζα ( η χειρότερη ) να σου πώ εχεις δίκιο .
Πάρα πολύ ωραία. Αρχίζουμε να συζητάμε σοβαρά.
Να ρωτήσω λοιπόν κι εγώ, πόσο χρόνο χρειάζεται προκειμένου κάποιος να κλείσει τα σύνορα και ν' αρχίσει προπαγάνδα οτι η Ελλάδα ΔΕΝ είναι χώρα η οποία θα δεχτεί τους λαθρομετανάστες στο έδαφός της? Πόσο χρόνο χρειάζεται για ν' αρχίσει ΜΑΖΙΚΕΣ απελάσεις κι επιστροφές ατόμων που δεν έχουν δικαίωμα σε στάτους πρόσφυγα?
Το πιο απλό, άτομα που έχουν δώσει 5 διαφορετικά ονόματα και 5 διαφορετικές ημερομηνίες γέννησης, να απελαθούν επιτόπου, λόγω του οτι προσπαθούν να εξαπατήσουν τις Αρχές της χώρας.
Πόσος χρόνος χρειάζεται για να γίνουν αυτά? 1-2 χρόνια?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 14 Σεπ 2019, 20:43

Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:25

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να γίνουν αυτά? 1-2 χρόνια?
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες πάνω στο peak (καλοκαιριού ) σε μία κυβέρνηση που ορκίστηκε καλοκαίρι . Και να ξέρεις εγώ δεν έχω ενδοιασμούς αν κάνουν μαλακίες θα τους κράξω χειρότερα απ οτι κράζω τους ακραίους ( αριστερούς η δεξιούς. )

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 14 Σεπ 2019, 21:04

Νon4me έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:43
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:25

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να γίνουν αυτά? 1-2 χρόνια?
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες πάνω στο peak (καλοκαιριού ) σε μία κυβέρνηση που ορκίστηκε καλοκαίρι . Και να ξέρεις εγώ δεν έχω ενδοιασμούς αν κάνουν μαλακίες θα τους κράξω χειρότερα απ οτι κράζω τους ακραίους ( αριστερούς η δεξιούς. )
Αργά ή γρήγορα θα καταλάβετε ότι κλείσιμο συνόρων δεν υπάρχει και ότι οι βασανισμένοι άνθρωποι που ψάχνουν μια καλύτερη ζωή θα έρθουν στην Ελλάδα και την Ευρώπη είτε σας αρέσει είτε όχι.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 14 Σεπ 2019, 21:09

Highlander έγραψε:
14 Σεπ 2019, 21:04
Νon4me έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:43
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:25

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να γίνουν αυτά? 1-2 χρόνια?
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες πάνω στο peak (καλοκαιριού ) σε μία κυβέρνηση που ορκίστηκε καλοκαίρι . Και να ξέρεις εγώ δεν έχω ενδοιασμούς αν κάνουν μαλακίες θα τους κράξω χειρότερα απ οτι κράζω τους ακραίους ( αριστερούς η δεξιούς. )
Αργά ή γρήγορα θα καταλάβετε ότι κλείσιμο συνόρων δεν υπάρχει και ότι οι βασανισμένοι άνθρωποι που ψάχνουν μια καλύτερη ζωή θα έρθουν στην Ελλάδα και την Ευρώπη είτε σας αρέσει είτε όχι.
Βασανισμένοι ανθρώποι = καμια 70ρια διαφορετικές εθνικότητες απο την ασία ? εδω γελάμε ? ''Παλέψατε''**** αποτύχατε sit back and tight hard .


***https://www.protothema.gr/politics/arti ... edaki-tou/

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Σεπ 2019, 00:08

Νon4me έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:43
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:25

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να γίνουν αυτά? 1-2 χρόνια?
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες πάνω στο peak (καλοκαιριού ) σε μία κυβέρνηση που ορκίστηκε καλοκαίρι . Και να ξέρεις εγώ δεν έχω ενδοιασμούς αν κάνουν μαλακίες θα τους κράξω χειρότερα απ οτι κράζω τους ακραίους ( αριστερούς η δεξιούς. )
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες
Θα μου επιτρέπεις να διαφωνώ. Κατά την άποψή μου, και αμέσως γίνονται αυτά, αρκεί να υπάρχει θέληση.
Αλλά όταν είναι ΝΔίτες (και βέβαια και ζαίοι) στη μάσα για το κέητερινγκ των λαθρο, δεν υπάρχει θέληση.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 15 Σεπ 2019, 00:15

Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2019, 00:08
Νon4me έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:43
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:25

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να γίνουν αυτά? 1-2 χρόνια?
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες πάνω στο peak (καλοκαιριού ) σε μία κυβέρνηση που ορκίστηκε καλοκαίρι . Και να ξέρεις εγώ δεν έχω ενδοιασμούς αν κάνουν μαλακίες θα τους κράξω χειρότερα απ οτι κράζω τους ακραίους ( αριστερούς η δεξιούς. )
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες
Θα μου επιτρέπεις να διαφωνώ. Κατά την άποψή μου, και αμέσως γίνονται αυτά, αρκεί να υπάρχει θέληση.
Αλλά όταν είναι ΝΔίτες (και βέβαια και ζαίοι) στη μάσα για το κέητερινγκ των λαθρο, δεν υπάρχει θέληση.
Ποιος δεν θυμαται το σκανδαλο στο οποιο ειχε εμπλακει η Αλεξια Μπακογιαννη με την ΜΚΟ της Action Aid?
Ta νουδουλικα σφυρανε αδιαφορα βεβαια αφου ειναι πολλα τα λεφτα Αρη. :g030:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Σεπ 2019, 00:45

plouf έγραψε:
15 Σεπ 2019, 00:15
Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2019, 00:08
Νon4me έγραψε:
14 Σεπ 2019, 20:43


Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες πάνω στο peak (καλοκαιριού ) σε μία κυβέρνηση που ορκίστηκε καλοκαίρι . Και να ξέρεις εγώ δεν έχω ενδοιασμούς αν κάνουν μαλακίες θα τους κράξω χειρότερα απ οτι κράζω τους ακραίους ( αριστερούς η δεξιούς. )
Δεν ξέρω τον ακριβή χρόνο πάντως σίγουρα αυτός δεν είναι 2 μήνες
Θα μου επιτρέπεις να διαφωνώ. Κατά την άποψή μου, και αμέσως γίνονται αυτά, αρκεί να υπάρχει θέληση.
Αλλά όταν είναι ΝΔίτες (και βέβαια και ζαίοι) στη μάσα για το κέητερινγκ των λαθρο, δεν υπάρχει θέληση.
Ποιος δεν θυμαται το σκανδαλο στο οποιο ειχε εμπλακει η Αλεξια Μπακογιαννη με την ΜΚΟ της Action Aid?
Ta νουδουλικα σφυρανε αδιαφορα βεβαια αφου ειναι πολλα τα λεφτα Αρη. :g030:
:+1:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

independent_44
Δημοσιεύσεις: 2501
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 00:25
Phorum.gr user: independent_44

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent_44 » 15 Σεπ 2019, 00:57

Highlander έγραψε:
14 Σεπ 2019, 21:04
Αργά ή γρήγορα θα καταλάβετε ότι κλείσιμο συνόρων δεν υπάρχει και ότι οι βασανισμένοι άνθρωποι που ψάχνουν μια καλύτερη ζωή θα έρθουν στην Ελλάδα και την Ευρώπη είτε σας αρέσει είτε όχι.
Άμα συνεχίσουν να κάνουν 800 παιδιά σε λίγα χρόνια δεν θα τους φτάνει ούτε η Ελλάδα ούτε η Ευρώπη, θα πρέπει να πάνε στο διάστημα.
Πρέπει να γίνει Ένωση Μεσογειακών Χωρών της ΕΕ για την αντιμετώπιση του θέματος.
Όπως για τα οικονομικά αποφασίζει ο άξονας Βερολίνο-Παρίσι,
όπως οι Ανατολικοευρωπαίοι έχουν κάνει τη δική τους κλίκα,έτσι κι εμείς μαζί με Ιταλία-Ισπανία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Σεπ 2019, 01:11

κλεισιμο συνορων και πυρηνικη υπερδυναμη οπως η ΒΚ και λυθηκε το προβλημα :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 15 Σεπ 2019, 01:13

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 01:11
κλεισιμο συνορων και πυρηνικη υπερδυναμη οπως η ΒΚ και λυθηκε το προβλημα :g030:
Ωραια ολα αυτα αλλα αυτη την προσωπολαγνεια και τις απαγορευσεις τα βρισκω βαρβαρα για τον 21ο αιωνα αν και
ειμαι σταλινα.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σουρωτήρι ο Έβρος και με τους "Άριστους"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Σεπ 2019, 01:15

plouf έγραψε:
15 Σεπ 2019, 01:13
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 01:11
κλεισιμο συνορων και πυρηνικη υπερδυναμη οπως η ΒΚ και λυθηκε το προβλημα :g030:
Ωραια ολα αυτα αλλα αυτη την προσωπολαγνεια και τις απαγορευσεις τα βρισκω βαρβαρα για τον 21ο αιωνα αν και
ειμαι σταλινα.
απο αυτη την εποχη και περα μονο μεσα απο την φωτια και το ατσαλι θα επιβιωνουν λαοι και εθνη :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών