Σάββατο 14/9 στα Προπύλαια: Διαδήλωση ενάντια στην αστυνομοκρατία και την καταστολή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σάββατο 14/9 στα Προπύλαια: Διαδήλωση ενάντια στην αστυνομοκρατία και την καταστολή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 14 Σεπ 2019, 22:37

Τι να σου κάνουν τα τσιγαράκια ρε πονεμένε μου; Βάρα καμιά ένεση εκεί να γουστάρεις. Αφού είσαι για γκραν καταστάσεις εσύ.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.


ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Σάββατο 14/9 στα Προπύλαια: Διαδήλωση ενάντια στην αστυνομοκρατία και την καταστολή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Σεπ 2019, 22:58

Καμία καλή γκόμενα υπήρχε στην διαδήλωση ;
Να ξέρω στο μέλλον να πηγαίνω σε διαδηλώσεις και μετά για ποτά σε μπαράκια στα Εξάρχεια..

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Σάββατο 14/9 στα Προπύλαια: Διαδήλωση ενάντια στην αστυνομοκρατία και την καταστολή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 16 Σεπ 2019, 01:16

Χαοτικός έγραψε:
14 Σεπ 2019, 18:11
Να ξέρετε πάντως ότι η αντίσταση ή η εξέλιξη ή το καλό τέλος πάντων μπορεί να γίνει και μέσα σας. Μπορεί να φαίνεται ποιητικό και γραφικό να λες πράγματα του τύπου "η επανάσταση πρέπει να γίνει μέσα μας", ή "πάλεψε το φασισμό πρώτα μέσα σου". Γιατί το μέσα σου μπορεί κάλλιστα να έχει συγκεκριμένες τιμές.
Είναι άλλο ας πούμε να λες θα ήθελα να είμαι αλλά φοβάμαι, δεν μπορώ, και άλλο να λες "έλα μωρέ, δεν βγαίνει τίποτα όσες πορείες κι αν κάνεις. οπότε ναι. Ακόμα και με τη σκέψη σου κάνεις κάτι. Κάνεις αγώνα. Θέλει να καταναλώσεις ενέργεια για να αντισταθείς έστω και μέσα σου. Θα μπορείς με το λόγο σου τουλάχιστον να συνεισφέρεις.
Να αυτό που μου έλεγε ο Ιππότης χθες για παράδειγμα είναι μια θέση που την πολεμώ. Μπορεί να φαίνεται ότι δεν με αντιπαλεύει, όμως το κάνει με την άποψη αυτή που προβάλει.

.

Οπως λέει κι ο Δάσκαλος......

images (7) (1).jpg
images (7) (1).jpg (8.65 KiB) Προβλήθηκε 160 φορές



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σάββατο 14/9 στα Προπύλαια: Διαδήλωση ενάντια στην αστυνομοκρατία και την καταστολή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2019, 01:19

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 01:16
Χαοτικός έγραψε:
14 Σεπ 2019, 18:11
Να ξέρετε πάντως ότι η αντίσταση ή η εξέλιξη ή το καλό τέλος πάντων μπορεί να γίνει και μέσα σας. Μπορεί να φαίνεται ποιητικό και γραφικό να λες πράγματα του τύπου "η επανάσταση πρέπει να γίνει μέσα μας", ή "πάλεψε το φασισμό πρώτα μέσα σου". Γιατί το μέσα σου μπορεί κάλλιστα να έχει συγκεκριμένες τιμές.
Είναι άλλο ας πούμε να λες θα ήθελα να είμαι αλλά φοβάμαι, δεν μπορώ, και άλλο να λες "έλα μωρέ, δεν βγαίνει τίποτα όσες πορείες κι αν κάνεις. οπότε ναι. Ακόμα και με τη σκέψη σου κάνεις κάτι. Κάνεις αγώνα. Θέλει να καταναλώσεις ενέργεια για να αντισταθείς έστω και μέσα σου. Θα μπορείς με το λόγο σου τουλάχιστον να συνεισφέρεις.
Να αυτό που μου έλεγε ο Ιππότης χθες για παράδειγμα είναι μια θέση που την πολεμώ. Μπορεί να φαίνεται ότι δεν με αντιπαλεύει, όμως το κάνει με την άποψη αυτή που προβάλει.

.

Οπως λέει κι ο Δάσκαλος......


images (7) (1).jpg




.

:bravo:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών