Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Σεπ 2019, 11:54

Golden Age έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:52
stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:43
Golden Age έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:40


Δεν θα διαφωνήσω για τη ΔΑΠ (...)
Δηλαδή θα διαφωνήσεις με τις υπόλοιπες θυγατρικές των κομματικών ΑΕ ή απλά βρήκες μέρος για να ασκήσεις μικροκομματική δραστηριότητα έναντι του κομματικού ανταγωνιστή σου;
Όχι. Απλά το ότι υπάρχουν νεολαίοι λαμόγια, δεν είναι λόγος για να γίνονται πλάτες στη βία του αριστερού παρακράτους.

Τα υπόλοιπα που λες είναι whaboutism στα πλαίσια αριστερών ονειρώξεων ότι εαν επιβληθεί ένα καθεστώς σαν αυτό του Πολ Ποτ, η ζωή στη χώρα θα είναι κάπως έτσι:

Εικόνα
Μεταξύ των "παιδιών των λουλουδιών" και των "παιδιών των εθνικιστών" δεν υπάρχει καν επιλογή: πας με τα λουλούδια.
Οι "αναρχοάπλυτοι" είναι μονόδρομος έναντι εκείνων που πλένονται στο αίμα αθώων.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 16 Σεπ 2019, 11:55

stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:54
Golden Age έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:52
stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:43

Δηλαδή θα διαφωνήσεις με τις υπόλοιπες θυγατρικές των κομματικών ΑΕ ή απλά βρήκες μέρος για να ασκήσεις μικροκομματική δραστηριότητα έναντι του κομματικού ανταγωνιστή σου;
Όχι. Απλά το ότι υπάρχουν νεολαίοι λαμόγια, δεν είναι λόγος για να γίνονται πλάτες στη βία του αριστερού παρακράτους.

Τα υπόλοιπα που λες είναι whaboutism στα πλαίσια αριστερών ονειρώξεων ότι εαν επιβληθεί ένα καθεστώς σαν αυτό του Πολ Ποτ, η ζωή στη χώρα θα είναι κάπως έτσι:

Εικόνα
Μεταξύ των "παιδιών των λουλουδιών" και των "παιδιών των εθνικιστών" δεν υπάρχει καν επιλογή: πας με τα λουλούδια.
Οι "αναρχοάπλυτοι" είναι μονόδρομος έναντι εκείνων που πλένονται στο αίμα αθώων.
Αν είναι αιμα ενοχων?

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34319
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Σεπ 2019, 11:55

stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:47
πατησιωτης έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:46
stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:38
Αν ήθελε κάτι τέτοιο θα έπρεπε καταρχήν να διαλύσει τη ΔΑΠ-ΝΔΦΚ και κατ' επέκταση ΠΑΣΠ, ΚΝΕ και τις λοιπές θυγατρικές που λυμαίνονται τα πανεπιστήμια.

Οι άλλοι δεν πρόκειται να δεχθούν την διάλυση και το ξέρεις καλά.Άλλωστε εν αρχή δεν ήταν η ΔΑΠ.Τη δεκαετία του 70 η ΔΑΠ ήταν ανύπαρκτη.Εάν διαλυθεί η ΔΑΠ - που εγώ δεν έχω καμμιά αντίρρηση - θα μείνει απλώς μόνη της η ΚΝΕ και τα ΕΑΑΚ και τα λοιπά συμμορίτικα σχήματα.
Προτείνω να διαβάσεις προσεκτικά την πρότασή μου η οποία παρατίθεται από εσένα εντός quote. :wink
Μάλιστα επισήμανα και σε άλλο συζητητή παραπάνω ότι το πρόβλημα δεν είναι η ΔΑΠ κατ' αποκλειστικότητα.

Το "καταρχήν" αφορούσε το εύκολο κομμάτι που είναι το δικό του κομμάτι, αυτό που ελέγχει άμεσα.

Και εγώ σου απάντησα ότι οι άλλοι δεν θα δεχθούν να διαλυθούν.Οριστική λύση του προβλήματος δεν μπορεί να υπάρξει στα πλαίσια των αξιωμάτων του 1974 και φυσικά δεν περίμενα εγώ τουλάχιστον να υπερβεί ο Μητσοτάκης τα θέσφατα του 1974 αλλά να περιορίσει τα φαινόμενα που είχαν εξωκείλει επί σύριζα.
Εάν δεν υπάρξει κυβέρνηση που να πει στα ίσια στην αριστερά ή θα σέβεστε τους νόμους ή θα σας βγάλω παράνομους όπως πριν το 1974 και σκούξτε όσο θέλετε,δεν τελείωνουμε.Δεν πρόκειται να το κάνει αυτό κυβέρνηση της ΝΔ και δεν προβλέπεται να γίνει στο προβλεπτό μέλλον.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Σεπ 2019, 11:58

perseus έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:55
stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:54
Golden Age έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:52


Όχι. Απλά το ότι υπάρχουν νεολαίοι λαμόγια, δεν είναι λόγος για να γίνονται πλάτες στη βία του αριστερού παρακράτους.

Τα υπόλοιπα που λες είναι whaboutism στα πλαίσια αριστερών ονειρώξεων ότι εαν επιβληθεί ένα καθεστώς σαν αυτό του Πολ Ποτ, η ζωή στη χώρα θα είναι κάπως έτσι:

Εικόνα
Μεταξύ των "παιδιών των λουλουδιών" και των "παιδιών των εθνικιστών" δεν υπάρχει καν επιλογή: πας με τα λουλούδια.
Οι "αναρχοάπλυτοι" είναι μονόδρομος έναντι εκείνων που πλένονται στο αίμα αθώων.
Αν είναι αιμα ενοχων?
Ο αναμάρτητος βαλλέτω πρώτος τον λίθο.
Να υποθέσω ότι αισθάνεσαι αθώο πλάσμα;

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 16 Σεπ 2019, 11:59

Ειμαι οτι πιο αγνο υπαρχει στο συμπαν .

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Σεπ 2019, 12:02

πατησιωτης έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:55
stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:47
πατησιωτης έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:46
Οι άλλοι δεν πρόκειται να δεχθούν την διάλυση και το ξέρεις καλά.Άλλωστε εν αρχή δεν ήταν η ΔΑΠ.Τη δεκαετία του 70 η ΔΑΠ ήταν ανύπαρκτη.Εάν διαλυθεί η ΔΑΠ - που εγώ δεν έχω καμμιά αντίρρηση - θα μείνει απλώς μόνη της η ΚΝΕ και τα ΕΑΑΚ και τα λοιπά συμμορίτικα σχήματα.
Προτείνω να διαβάσεις προσεκτικά την πρότασή μου η οποία παρατίθεται από εσένα εντός quote. :wink
Μάλιστα επισήμανα και σε άλλο συζητητή παραπάνω ότι το πρόβλημα δεν είναι η ΔΑΠ κατ' αποκλειστικότητα.

Το "καταρχήν" αφορούσε το εύκολο κομμάτι που είναι το δικό του κομμάτι, αυτό που ελέγχει άμεσα.
Και εγώ σου απάντησα ότι οι άλλοι δεν θα δεχθούν να διαλυθούν.Οριστική λύση του προβλήματος δεν μπορεί να υπάρξει στα πλαίσια των αξιωμάτων του 1974 και φυσικά δεν περίμενα εγώ τουλάχιστον να υπερβεί ο Μητσοτάκης τα θέσφατα του 1974 αλλά να περιορίσει τα φαινόμενα που είχαν εξωκείλει επί σύριζα.
Εάν δεν υπάρξει κυβέρνηση που να πει στα ίσια στην αριστερά ή θα σέβεστε τους νόμους ή θα σας βγάλω παράνομους όπως πριν το 1974 και σκούξτε όσο θέλετε,δεν τελείωνουμε.Δεν πρόκειται να το κάνει αυτό κυβέρνηση της ΝΔ και δεν προβλέπεται να γίνει στο προβλεπτό μέλλον.
Εφόσον δεν προτίθεται να διαλύσει την πηγή του κακού στα πανεπιστημιακά ιδρύματα, ποια ανομία δηλώνει ότι θα καταπολεμήσει;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Σεπ 2019, 12:02

perseus έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:59
Ειμαι οτι πιο αγνο υπαρχει στο συμπαν .
Εσύ και τα παγωτά "Αγνό".

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 16 Σεπ 2019, 12:03

Εγω και μαυρες τρυπες ,το πιο μαυρο μαυρο !

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 16 Σεπ 2019, 14:18

stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2019, 11:54

Οι "αναρχοάπλυτοι" είναι μονόδρομος έναντι εκείνων που πλένονται στο αίμα αθώων.
Έναντι ποιων;

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ένα τσούρμο αναρχόμπαλοι αληταράδες εναντίον ενός ανθρώπου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Σεπ 2019, 16:59

Ο Ρουβίκωνας εισέβαλε στα κεντρικά γραφεία γνωστής αλυσίδας παιχνιδιών
https://www.real.gr/koinonia/arthro/o_r ... on-575542/

Οι "παρεμβάσεις" των τραμπούκων καλά κρατούν.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών