Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14975
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Σεπ 2019, 13:37

Antares έγραψε:
20 Σεπ 2019, 13:29
Πολίτης έγραψε:
20 Σεπ 2019, 00:06
hellegennes έγραψε:
19 Σεπ 2019, 23:09


Δεν έχει διδακτορικό και δεν δούλεψε ποτέ στην ΝΑΣΑ σαν τίποτα.
Άρχισε να σπουδάζει ως διδακτορική φοιτήτρια το 2009, και μετά από κάποια χρόνια πήρε μεταπτυχιακό, που σημαίνει οτι τα παράτησε. Στο εξωτερικό γίνεται αυτό, αν πάει κατά διαόλου η έρευνα ή τα παρατάς για άλλους λόγους, τότε στο δίνουν τιμής ένεκεν για να μην έχεις χάσει τον χρόνο σου τελειώς για το τίποτα.

Δέκα χρόνια μία τρύπα στο νερό έχει κάνει η Αντωνιάδου. Απορώ πως τόσα χρόνια δεν έχει πάθει κατάθλιψη - πώς γίνεται να συντηρείς τόσα ψέμματα για τόσο καιρό χωρίς να έχεις φθαρεί ψυχικά;
Ναι το γνωρίζω. Δεν στο δίνουν τιμής ένεκεν, δίνεις τις εξετάσεις που δίνουν και αυτοί που πάνε μόνο για μάστερ.
Καμία σχέση. Άλλο το διδακτορικό, άλλο το ΜPhil, άλλο to MSc.
Όταν ξεκινάς γιαδαιακτορικό έχεις αναλογα με το πανεπιστήμιο κάποια ενδιάμεσα στάδια ελέγχου της προόδου σου, κυρίως γραφειοκρατικά, η ουσιαστική δουλειά και ο έλεγχος γίνεται από τον επιβλέποντα. Κάθε 9-12 μήνες πρέπει να υποβάλει ο υποψήφιος διδάκτορας μία έκθεση προόδου και κατόπιν προφορικής εξέτασης 2 καθηγητές αποφασίζυν αν συνεχίζει κανονικά, χρειάζεται βελτιώσεις ή δεν κάνει και πρέπει να φύγει. Μετά από ένα χρονικό διάστημα συνήθως 3-4 χρόνια, αφού καταθέσει τη διατριβή του ο φοιτητής εξετάζεται από 2 καθηγητές έναν του πανεπιστημίου του και έναν εκτός πανεπιστημίου. Στα ενδεχόμενα αποτελέσματα της εξέτασης είναι και να του δώσουν ΜPhil, ένα αντίδωρο δηλαδή για την αποτυχία να πάρει PhD. Δεν έχει εξετάσεις το MPhil, oύτε υπάρχει διαδικασία να μεταπηδήσει από research postgraduate σε taught postgraduate και να πάρει MSc.
H αντωνιάδου δεν ξέρω αν έχει MPhil (απόδειξη αποτυχίας σε διδακτορικές σπουδές) ή κανονικό MSc - ασχετο με διδακτορικές σπουδές
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Σεπ 2019, 14:08

Lord Brum έγραψε:
20 Σεπ 2019, 13:37
Καμία σχέση. Άλλο το διδακτορικό, άλλο το ΜPhil, άλλο to MSc.
Όταν ξεκινάς γιαδαιακτορικό έχεις αναλογα με το πανεπιστήμιο κάποια ενδιάμεσα στάδια ελέγχου της προόδου σου, κυρίως γραφειοκρατικά, η ουσιαστική δουλειά και ο έλεγχος γίνεται από τον επιβλέποντα. Κάθε 9-12 μήνες πρέπει να υποβάλει ο υποψήφιος διδάκτορας μία έκθεση προόδου και κατόπιν προφορικής εξέτασης 2 καθηγητές αποφασίζυν αν συνεχίζει κανονικά, χρειάζεται βελτιώσεις ή δεν κάνει και πρέπει να φύγει. Μετά από ένα χρονικό διάστημα συνήθως 3-4 χρόνια, αφού καταθέσει τη διατριβή του ο φοιτητής εξετάζεται από 2 καθηγητές έναν του πανεπιστημίου του και έναν εκτός πανεπιστημίου. Στα ενδεχόμενα αποτελέσματα της εξέτασης είναι και να του δώσουν ΜPhil, ένα αντίδωρο δηλαδή για την αποτυχία να πάρει PhD. Δεν έχει εξετάσεις το MPhil, oύτε υπάρχει διαδικασία να μεταπηδήσει από research postgraduate σε taught postgraduate και να πάρει MSc.
H αντωνιάδου δεν ξέρω αν έχει MPhil (απόδειξη αποτυχίας σε διδακτορικές σπουδές) ή κανονικό MSc - ασχετο με διδακτορικές σπουδές
Δεν έχω δει το αγγλικό σύστημα. Κοιτούσα το γερμανικό το οποίο εξελίσσεται σε και αυτό σε αγγλοσαξονικό αλλά με διαφοροποιήσεις. Υπάρχουν τα δομημένα διδακτορικά που περιλαμβάνουν και το μάστερ και έχουν ελάχιστη διάρκεια 5 χρόνια. Εκεί αν θέλεις μπορείς να τελειώσεις με μάστερ στα 2 ή τρία χρόνια, αν δεν ενδιαφέρεσαι πια για διδακτορικό, δίνοντας εξετάσεις για μάστερ. Φυσικά θα έχεις δώσεις τα υπόλοιπα μαθήματα του μάστερ στα πλαίσια του αρχικού σου στόχου.
Διαφορετικά πρέπει να έχεις ήδη μάστερ για να ξεκινήσεις κάποιο διδακτορικό.
Το 1990 τα προγράμματα ήταν πενταετή και μετά κλασσικά όπως στην Ελλάδα έβρισκες επιβλέποντα καθηγητή αν ήθελες να συνεχίσεις στην έρευνα. Μόνο που από τότε υπήρχε μια αρκετά καλή πληρωμή που κάλυπτε τα έξοδα διαβίωσης.
Δεν γνώριζα τι είναι το ΜPhil. πάντως κατατέθηκε μια διατριβή. Αλλά δεν έγινε δεκτή;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Σεπ 2019, 14:34

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:50
Το φάγατε το κορίτσι μπαγλαμάδες.
Ο λαός μας έχει ένα ρητό με στρωσίματα και ύπνους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Σεπ 2019, 14:37

Σπύρος έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:19
Είδα στο βιογραφικό της ότι γεννήθηκε στην Θεσσαλονίκη. Φυσιογνωμικά πάντως δεν μοιάζει για μπουγατσοφάγα. Μάλλον μοιάζει για μελαναζωμοφάγα.
Ναι κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14975
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Σεπ 2019, 14:43

hellegennes έγραψε:
20 Σεπ 2019, 14:34
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:50
Το φάγατε το κορίτσι μπαγλαμάδες.
Ο λαός μας έχει ένα ρητό με στρωσίματα και ύπνους.
με βρακιά και κώλους επίσης.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Σεπ 2019, 14:48

Αυτή δεν προκάλεσε κανένα κακό (ελπίζω). Σόου έκανε. :lol:
Οπότε γιατί να ασχοληθεί κανείς;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Σεπ 2019, 15:01

Σκεφτόμουν να ασχοληθώ με την επίλυση της παγκόσμιας ειρήνης αλλά δεν θέλω να ξοδέψω την φαιά ουσία μου για ασήμαντα προβλήματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Σεπ 2019, 15:13

hellegennes έγραψε:
20 Σεπ 2019, 15:01
Σκεφτόμουν να ασχοληθώ με την επίλυση της παγκόσμιας ειρήνης αλλά δεν θέλω να ξοδέψω την φαιά ουσία μου για ασήμαντα προβλήματα.
Κανονικά πρέπει να της επιβληθούν κυρώσεις, ανάλογα με τους νόμους που παραβίασε. Να δούμε όμως θα γίνει κάτι τέτοιο;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Σεπ 2019, 15:15

Δεν παραβίασε κανέναν νόμο. Σχολιάζουμε το γεγονός γιατί είναι γελοίο και στην επικαιρότητα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 20 Σεπ 2019, 15:15

Εγω λέω να ασχοληθώ με AI και bitcoin.
Οσον αφορα αυτες τις τεχνολογίες ενα όνομα μου έρχεται στο νου.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14975
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Σεπ 2019, 15:19

Antares έγραψε:
20 Σεπ 2019, 15:13
hellegennes έγραψε:
20 Σεπ 2019, 15:01
Σκεφτόμουν να ασχοληθώ με την επίλυση της παγκόσμιας ειρήνης αλλά δεν θέλω να ξοδέψω την φαιά ουσία μου για ασήμαντα προβλήματα.
Κανονικά πρέπει να της επιβληθούν κυρώσεις, ανάλογα με τους νόμους που παραβίασε. Να δούμε όμως θα γίνει κάτι τέτοιο;
κανέναν νόμο δεν παραβίασε παραφουσκώνοντας το βιογραφικό της, δεν προκύπτει ότι έβγαλε λεφτά από την στο όριο της απάτης αυτοπροβολή της. Κυρώσεις πρέπει να επιβληθούν στους καραγκιόζηδες που τη βράβευσαν χωρίς να ελένξουν το βιογραφικό της. Όχι νομικές φυσικά, αλλά κοινωνική απαξία στα όρι του bullying. Αν πάει του χρόνου οποιοσδήποτε πολιτικός στα βραβεία του Θαλή του Μιλήσιου πρέπει να φάει γιαούρτια. Η τύπισα είναι απλά ψωνάρα, ίσως ετοιμάζονταν για πολιτική καριέρα - πλέον κάηκε -, ίσως είναι παθολογική ψεύτρα και ψώνιο. Ας τα λύσει μόνη της τα θέματά της
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Σεπ 2019, 15:25

Lord Brum έγραψε:
20 Σεπ 2019, 15:19

κανέναν νόμο δεν παραβίασε παραφουσκώνοντας το βιογραφικό της, δεν προκύπτει ότι έβγαλε λεφτά από την στο όριο της απάτης αυτοπροβολή της. Κυρώσεις πρέπει να επιβληθούν στους καραγκιόζηδες που τη βράβευσαν χωρίς να ελένξουν το βιογραφικό της. Όχι νομικές φυσικά, αλλά κοινωνική απαξία στα όρι του bullying. Αν πάει του χρόνου οποιοσδήποτε πολιτικός στα βραβεία του Θαλή του Μιλήσιου πρέπει να φάει γιαούρτια. Η τύπισα είναι απλά ψωνάρα, ίσως ετοιμάζονταν για πολιτική καριέρα - πλέον κάηκε -, ίσως είναι παθολογική ψεύτρα και ψώνιο. Ας τα λύσει μόνη της τα θέματά της
Δεν έβγαλε λεφτά από τη διαφήμιση και αυτήν την κούκλα της εταιρείας; Είσαι σίγουρος;

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14975
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Σεπ 2019, 15:29

Antares έγραψε:
20 Σεπ 2019, 15:25
Lord Brum έγραψε:
20 Σεπ 2019, 15:19

κανέναν νόμο δεν παραβίασε παραφουσκώνοντας το βιογραφικό της, δεν προκύπτει ότι έβγαλε λεφτά από την στο όριο της απάτης αυτοπροβολή της. Κυρώσεις πρέπει να επιβληθούν στους καραγκιόζηδες που τη βράβευσαν χωρίς να ελένξουν το βιογραφικό της. Όχι νομικές φυσικά, αλλά κοινωνική απαξία στα όρι του bullying. Αν πάει του χρόνου οποιοσδήποτε πολιτικός στα βραβεία του Θαλή του Μιλήσιου πρέπει να φάει γιαούρτια. Η τύπισα είναι απλά ψωνάρα, ίσως ετοιμάζονταν για πολιτική καριέρα - πλέον κάηκε -, ίσως είναι παθολογική ψεύτρα και ψώνιο. Ας τα λύσει μόνη της τα θέματά της
Δεν έβγαλε λεφτά από τη διαφήμιση και αυτήν την κούκλα της εταιρείας; Είσαι σίγουρος;
δε νομίζω, σιγά τη σταρ που θα πήρε και αμοιβή για την κούκλα, και μόνο που της τόνωσαν τον εγωισμό της ήταν επαρκής αμοιβή για αυτή.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Σεπ 2019, 15:38

Και να πήρε λεφτά, η εταιρεία δεν έχασε λεφτά για να την μηνύσει για εξαπάτηση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Σεπ 2019, 16:01

Είχα παλαιότερα μια περίπτωση στη δουλειά μου με προισταμένη (διορισμένη και με θέση, λόγω πλούσιας οικογενείας) η οποία έκανε πράγματα για τα οποία δεν θα μπορούσε θεωρητικά να κινηθεί ο νόμος. Όμως μπορούσε να σταθεί η παραβίαση του συντάγματος, αλλά ποιος θα έμπαινε σ' αυτή την διαδικασία;
Κατ' αναλογία θα μπορούσε να υπάρχει εδώ παραβίαση του συντάγματος των ΗΠΑ. Ένας νομικός κάτι θα έβρισκε. Γιατί δεν μπορεί ο καθείς να εμπαίζει χωρίς συνέπειες όλον τον πλανήτη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών