Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Σεπ 2019, 22:01

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:58
Εικόνα
[img]https://i.postimg.cc/j5dM45QW/6972 ... .jpg[/img]


εμμμ....λιγο νιονιο θελει κα.Κεραμεως.
:smt005::smt005::smt005::smt005:

Πάντως η Αντωνιάδου ήταν η πρώτη Γήινη που μπήκε σε σκάφος των Κλίγκον.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Σεπ 2019, 22:07



:fp:

Απόδειξη οτι ΝΔ και Σύριζα είναι ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18076
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 18 Σεπ 2019, 22:12

Πολίτης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 21:38
Μέχρι πρότινος νόμιζα οτι η Αντωνιάδου ήταν όντως σπουδαία, γιατί όταν την προέβαλαν τα ΜΜΕ, σκεφτόμουν "ντάξ, ίσως τα φουσκώνουν λίγο, αλλα δεν παίζει να λέει ψέμματα". Άκουγα για αριστείες κτλπ. και ήμουν αρκετά περήφανος που μία γυναίκα, Ελληνίδα διαπρέπει στο εξωτερικό και μας προβάλλει κιόλας.

Τώρα με την κριτική που ασκήθηκε στην Κεραμέως (υποκρισία, αλλά ορθώς έγινε), έκανα και εγώ το research μου για την Αντωνιάδου. Fellas, η τύπισσα έχει κάνει πραγματικά ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟ έργο. Πρώτον, είτε δεν έχει πάρει το διδακτορικό της, ή το δουλεύει εδώ και ... εννέα χρόνια, μιάς και λέει οτι ξεκίνησε το 2009-2010. Δεύτερον, έχει 3 δημοσιεύσεις, οι οποίες είναι μεν εντάξει, αλλά δεν είναι και τόσο καινοτόμες, ιδίως αν κρίνουμε από τον χαμηλό αριθμό αναφορών. Επίσης, η startup εταιρεία της απ'όσο βλέπω δεν έχει κάνει κάτι ακόμα.

Για την μεταμοσχεύση τραχείας που δεν ήταν και τόσο επιτυχής, και το γεγονός οτι ο Ιταλός συνάδελφός της ήταν λαμόγιο, πρώτον δεν φταίει εκείνη, και δεύτερον, όι θάνατοι ασθενών όταν δοκιμάζονται καινούριες θεραπείες δυστυχώς δεν είναι κάτι το σπάνιο.

Με λίγα λόγια, το έργο της Αντωνιάδου, δεν έχει κατι το ιδιαίτερο - θα έλεγα οτι είναι κάτω του μέσου όρου. Για να έχει χωθεί πάντού στην Ελλάδα και το εξωτερικό, να της παίρνει συνέντευξη το Nature, να γίνεται Barbie και να λαμβάνει το ένα βραβείο μετά το άλλο, πρεπει να έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΕΣΑ.

Γίνονται και αυτά στην Επιστήμη. Μπορεί να εκμεταλλεύεται το οτι είναι γυναίκα σε έναν ανδροκρατούμενο τομέα, ξέρει να προβάλλει τον εαυτό της, ίσως παίζει ρόλο και η οικογένεια, κάνας γκόμενος, ποτέ δεν ξέρεις.

Αυτά τα ολίγα σας τα γράφω εκ των έσω, ως μεταδιδακτορικός ερευνητής Βιολογίας στο εξωτερικό, και νομίζω πως συνάδουν με αυτά που αναφέρουν ο πρώην Καθηγητής της και ο Μπουγιούκος. Άνθραξ ο θησαυρός!

ΥΓ - Διαβάστε τα σεντόνια που γράφει στην ιστοσελίδα της ΝΑSA, δέκα χρόνια πρίν, με απίστευτα ναρκισσιστικό και πομπώδες ύφος. Ντροπή.
ωραιος :smt023


Άβαταρ μέλους
Noor1
Δημοσιεύσεις: 783
Εγγραφή: 17 Αύγ 2019, 15:02

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Noor1 » 19 Σεπ 2019, 12:28

Lord Brum έγραψε:
18 Σεπ 2019, 21:47
Noor1 έγραψε:
18 Σεπ 2019, 19:50
Τον Howard Wolowitz και την Ελένη Αντωνιάδου θα βραβεύσει η Κεραμέως σε μια σεμνή τελετή για την επιστημονική προσφορά τους στη NASA.
Ο γνωστός αστροναύτης δήλωσε χαρακτηριστικά: « Χωρίς την πολύτιμη βοήθεια της Ελένης Αντωνιάδου, δεν θα κατάφερνα ποτέ να βρεθώ στο Διάστημα. Οσα έχω καταφέρει τα χρωστάω σε αυτήν…»

Εικόνα
Μην το γελάς μπορεί η Αντωνιάδου να έκανε δοκιμές στη διαστημική χεστρα του Howard
:lol: Δεν το χα σκεφτεί.

Άβαταρ μέλους
Noor1
Δημοσιεύσεις: 783
Εγγραφή: 17 Αύγ 2019, 15:02

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Noor1 » 19 Σεπ 2019, 12:30

:lol:
Ανεπηρέαστη από τις φήμες η Ελένη Αντωνιάδου, σκοπεύει να συνεργαστεί με τον Θαλή τον Μιλήσιο


Στο μάτι του κυκλώνα βρίσκεται τις τελευταίες ώρες η Ελένη Αντωνιάδου, μετά την αποκάλυψη πως η Ελένη Αντωνιάδου, η οποία βραβεύτηκε από την Νίκη Κεραμέως με το βραβείο «Θαλής ο Μιλήσιος» ως ειδική στους τομείς της Αναγεννητικής Ιατρικής και της Βιοαστροναυτικής που διαπρέπει στη NASA, δεν έχει τελικά κάποια ιδιαίτερη σχέση με την διαστημική υπηρεσία.

Οι αποκαλύψεις για την ερευνήτρια δεν σταμάτησαν εκεί, με την ίδια πάντως να μην μοιάζει να επηρεάζεται, όπως έδειξε μιλώντας αποκλειστικά στο «Κουλούρι»: «Τα άθλια τρολ των 0,60 κάνουν και πάλι τη δουλειά για την οποία πληρώνονται, προσπαθώντας να μειώσουν το έργο μου», τονίζει και συνεχίζει:

«Θα κάνω αυτό που ξέρω καλύτερα από τον καθένα: θα τους αγνοήσω και θα συνεχίσω το έργο μου. Ήδη, αμέσως μετά την επιστροφή μου από ένα ταξίδι-αστραπή στην Αφροδίτη και τον Ερμή, έχω κανονίσει να βρεθώ με τον ίδιο τον Θαλή τον Μιλήσιο, για να συνεργαστούμε για το καλό της επιστήμης. Ή μήπως είναι κι αυτός απατεώνας, άθλια αριστερά παπαγαλάκια;».

Το «Κουλούρι» παρακολουθεί την υπόθεση και θα επανέλθει για οτιδήποτε νεότερο, ή και όχι, ωστόσο αυτή η πρόταση βολεύει για να μην ολοκληρώνονται απότομα τα άρθρα μας.http://www.tokoulouri.com/science/masa/ ... RbdtUkBrwE

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Σεπ 2019, 16:31

alekhine έγραψε:
17 Σεπ 2019, 13:37
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Σεπ 2019, 09:19
Πόσα άλλα ακόμα νήματα θα ανοίξετε για την όμορφη κι έξυπνη κοπέλα. Τώρα βλέπω ότι σας φταίει κι η Κεραμέως συριζάκια της κακιάς ώρας. Μπρτ. Γίνετε κι εσείς κούκλα της ματέλ αν μπορείτε πράιτα.
και εδω κυριες και κυριοι ο τυπος που καταπιε αμασητο το παραμυθι οτι η αντωνιαδου δουλευει στην νασα κατηγορει τους υπολοιπους για προβατα :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Τώρα που η NASA απάντησε ότι η Αντωνιάδου δεν δούλεψε ποτέ εκεί, θα βγει να μας πει ότι η NASA λέει ψέματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15038
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 19 Σεπ 2019, 16:33

hellegennes έγραψε:
19 Σεπ 2019, 16:31
alekhine έγραψε:
17 Σεπ 2019, 13:37
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Σεπ 2019, 09:19
Πόσα άλλα ακόμα νήματα θα ανοίξετε για την όμορφη κι έξυπνη κοπέλα. Τώρα βλέπω ότι σας φταίει κι η Κεραμέως συριζάκια της κακιάς ώρας. Μπρτ. Γίνετε κι εσείς κούκλα της ματέλ αν μπορείτε πράιτα.
και εδω κυριες και κυριοι ο τυπος που καταπιε αμασητο το παραμυθι οτι η αντωνιαδου δουλευει στην νασα κατηγορει τους υπολοιπους για προβατα :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Τώρα που η NASA απάντησε ότι η Αντωνιάδου δεν δούλεψε ποτέ εκεί, θα βγει να μας πει ότι η NASA λέει ψέματα.
Τη ΝΑΣΑ την έχει βραβεύσει η κεραμέως? Την έβγαλε η τατιάνα στο γυαλί? Τι να μας πει η ΝΑΣΑ?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 20 Ιουν 2018, 18:45
Phorum.gr user: Πολίτης

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πολίτης » 19 Σεπ 2019, 18:22

Δείτε το φβ της τσούπρας. Πολλά motivational speeches, μηδέν επιστημονικό έργο:

https://www.facebook.com/antoniadoueleni

Ντροπή.

ΥΓ - Προσέξετε πως έχει βάλει στο cover τον εαυτό της ανάμεσα σε μεγάλες επιστήμονες.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 19 Σεπ 2019, 18:37

Kauldron έγραψε:
18 Σεπ 2019, 22:07


:fp:

Απόδειξη οτι ΝΔ και Σύριζα είναι ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ.
:g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Σεπ 2019, 18:45

Αλήθεια, τώρα αυτή πίστευε ότι δεν θα φανερωθεί ποτέ το ψέμα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Nero

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 19 Σεπ 2019, 18:54

hellegennes έγραψε:
19 Σεπ 2019, 18:45
Αλήθεια, τώρα αυτή πίστευε ότι δεν θα φανερωθεί ποτέ το ψέμα;
τον θυμάσαι αυτόν; Κατάφερε και πήρε συναντήσεις με τον πρόεδρο της δημοκρατίας και τον αντιπρόεδρο της κυβέρνησης ως "το δεξί χέρι του Τραμπ", ο μεγάλος λομπίστας που θα προωθήσει τα ελληνικά συμφέροντα στην αμερική

Εικόνα

Εικόνα

τελικά ήταν ένας απλός policy advisor της προεκλογικής καμπάνιας τον οποίο ο Τραμπ χαρακτήρισε coffee boy που δεν θυμόταν καν το όνομά του και τώρα είναι φυλακή για ψευδή κατάθεση στο fbi. Fake it 'till you make it :)

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Σεπ 2019, 19:00

Θέλω να πω τι σκατά IQ έχουν όλοι αυτοί. Καλά, δεν συζητάω για μεγαλοαπατεώνες τύπου Χολμς. Ίσως ο τυπάς σκέφτηκε ότι μπορεί να πουλήσει ιστορία στην Ελλάδα. Άλλωστε από καφετζής σε φωτογραφιζόμενο με υπουργούς είναι προς τα πάνω. Η άλλη όμως θα μπορούσε στ' αλήθεια να κάνει καριέρα αν το ήθελε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η Έλενα Αντωνιάδου: Μια κούκλα AΡΙΣΤΗ με… ψεύτικο βιογραφικό βραβευτηκε απο την υπουργο της ΝΔ κα.Κεραμεως.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 19 Σεπ 2019, 19:09

γιολαντα

"ελευθερο" ελντοραντο για επενδυτες και απατεωνες

αυτο το μοντελο στηριζετε :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών