To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Σεπ 2019, 17:48

Δημοκράτης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:45
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:41
Δημοκράτης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:35


ρε θα πήξετε λέμε, το λάθος του 15 δεν θα ξαναγίνει
Θα βγάλεις και τα τανκς στους δρόμους για να αποτρέψεις
το λάθος?
θα ψηφίζω χωρίς να πληρώνω 400ε και χωρίς να χρειάζομαι να πάω άδεια. Αρκεί λουζεράκο :lol:
Ε αφού θα ρίξεις τα μούτρα σου και θα ψηφίσεις κιόλας,αρκεί.
Θα γίνεις ένα με την πλέμπα,λέμε.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Σεπ 2019, 17:52

Εγώ είμαι ΝΔ και αν επιτραπεί στους Έλληνες του εξωτερικού να ψηφίσουν θα κάνουμε καιρό να δούμε άλλο κόμμα στην εξουσία. Αλλά τι δουλειά έχουν κάποιοι που ζούνε εκτός Ελλάδος να αποφασίζουν ποιος θα κυβερνά εδω; Ας ψηφίσουν για τις χώρες που ζούνε.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24764
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Σεπ 2019, 17:53

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:48
Δημοκράτης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:45
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:41

Θα βγάλεις και τα τανκς στους δρόμους για να αποτρέψεις
το λάθος?
θα ψηφίζω χωρίς να πληρώνω 400ε και χωρίς να χρειάζομαι να πάω άδεια. Αρκεί λουζεράκο :lol:
Ε αφού θα ρίξεις τα μούτρα σου και θα ψηφίσεις κιόλας,αρκεί.
Θα γίνεις ένα με την πλέμπα,λέμε.
εγώ πάντα ψηφίζω λουζεράκο, ήμουν ένας από αυτούς που έβγαλε τον Κούλη αυτοδύναμο και τώρα πήζιες

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24764
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Σεπ 2019, 17:54

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:52
Εγώ είμαι ΝΔ και αν επιτραπεί στους Έλληνες του εξωτερικού να ψηφίσουν θα κάνουμε καιρό να δούμε άλλο κόμμα στην εξουσία. Αλλά τι δουλειά έχουν κάποιοι που ζούνε εκτός Ελλάδος να αποφασίζουν ποιος θα κυβερνά εδω; Ας ψηφίσουν για τις χώρες που ζούνε.
μάλλον γιατί οι αποφάσεις που λαμβάνει η ελληνική κυβέρνηση επειρεάζει την ζωή μας, τις περιουσίες που έχουμε πίσω, το πότε θα επιστρέψουμε στην Ελλάδα
έτσι λέω μερικούς πρόχειρους λόγους

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Σεπ 2019, 17:57

Ίσως έπρεπε να ψηφίζουν μόνο οι κάτοικοι εξωτερικού...

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Σεπ 2019, 17:58

Δημοκράτης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:53
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:48
Δημοκράτης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:45


θα ψηφίζω χωρίς να πληρώνω 400ε και χωρίς να χρειάζομαι να πάω άδεια. Αρκεί λουζεράκο :lol:
Ε αφού θα ρίξεις τα μούτρα σου και θα ψηφίσεις κιόλας,αρκεί.
Θα γίνεις ένα με την πλέμπα,λέμε.
εγώ πάντα ψηφίζω λουζεράκο, ήμουν ένας από αυτούς που έβγαλε τον Κούλη αυτοδύναμο και τώρα πήζιες
Γιατί να πήζω?Εκλογές κάναμε και
βγήκε το πρώτο κόμμα.Εσυ έχεις πήξει
εκεί που βρίσκεσαι φαίνεται και μας
ζαλίζεις τον έρωτα.


Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7065
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 18 Σεπ 2019, 18:04

Συγγνώμη, η μεγαλύτερη πλειοψηφία των Ελλήνων του εξωτερικού,
έφυγαν απ' την πατρίδα μας όταν ήρθαν τα δύσκολα, αναζήτησαν τις τύχες τους αλλού,
πλούτισαν και πλέον έχουν σκάσει απ' τα μπάρμπεκιου στο αμέρικα,
και τώρα ζητούν τί ακριβώς; Να έχουν τα ίδια δικαιώματα με έναν αντίστοιχο Έλληνα
που παλεύει εδώ να βγάλει τα προς το ζην;
Δεν ξέρω αν αισθάνονται καν Έλληνες πλέον, ίσως θα πρέπει να τους αφαιρεθεί και
η υπηκοότητα μόνιμα και να μην τους επιτραπεί να επιστρέψουν ξανά εδώ.
Ας κάτσουν εκεί να φάνε τα εκατομμυριάκια τους, όσο εμείς θα παλεύουμε με 300 ευρώ μισθό
εδώ να βελτιώσουμε την κατάσταση.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Σεπ 2019, 18:17

Δημοκράτης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:54
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 17:52
Εγώ είμαι ΝΔ και αν επιτραπεί στους Έλληνες του εξωτερικού να ψηφίσουν θα κάνουμε καιρό να δούμε άλλο κόμμα στην εξουσία. Αλλά τι δουλειά έχουν κάποιοι που ζούνε εκτός Ελλάδος να αποφασίζουν ποιος θα κυβερνά εδω; Ας ψηφίσουν για τις χώρες που ζούνε.
μάλλον γιατί οι αποφάσεις που λαμβάνει η ελληνική κυβέρνηση επειρεάζει την ζωή μας, τις περιουσίες που έχουμε πίσω, το πότε θα επιστρέψουμε στην Ελλάδα
έτσι λέω μερικούς πρόχειρους λόγους
Ωραίο κι αυτό. Επειδή σου μεινε ένα πατρικό στην ελλάδα θα αποφασίζεις για ένα σύνολο πραγμάτων που δεν σε επηρεάζουν στο ελάχιστο. Καλή φάση.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Σεπ 2019, 18:41

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 18:17
Ωραίο κι αυτό. Επειδή σου μεινε ένα πατρικό στην ελλάδα θα αποφασίζεις για ένα σύνολο πραγμάτων που δεν σε επηρεάζουν στο ελάχιστο. Καλή φάση.
Αν ειναι στους εκλογικους καταλογους ετσι κι αλλιως ψηφιζει.Ακομα και αν δεν εχει καν πατρικο στην Ελλαδα.Απλα θα πρεπει να ταξιδεψει.
Αν γουσταρει να ταξιδεψει δηλαδη ψηφιζει.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Σεπ 2019, 18:42

Parrot έγραψε:
18 Σεπ 2019, 18:04
Ας κάτσουν εκεί να φάνε τα εκατομμυριάκια τους, όσο εμείς θα παλεύουμε με 300 ευρώ μισθό
εδώ να βελτιώσουμε την κατάσταση.
Με τετοια μυαλα το πολυ να πας στα 250 ευρω μισθο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Σεπ 2019, 18:51

under έγραψε:
18 Σεπ 2019, 18:41
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 18:17
Ωραίο κι αυτό. Επειδή σου μεινε ένα πατρικό στην ελλάδα θα αποφασίζεις για ένα σύνολο πραγμάτων που δεν σε επηρεάζουν στο ελάχιστο. Καλή φάση.
Αν ειναι στους εκλογικους καταλογους ετσι κι αλλιως ψηφιζει.Ακομα και αν δεν εχει καν πατρικο στην Ελλαδα.Απλα θα πρεπει να ταξιδεψει.
Αν γουσταρει να ταξιδεψει δηλαδη ψηφιζει.
Το γνωρίζω. Αυτό το "απλά να ταξιδέψει" ήταν κάποτε και μια ευκαιρία για πολύ όμορφες σύντομες διακοπές για τους έλληνες του εξωτερικού με τα έξοδα "πληρωμένα" από τα δυο μεγάλα κόμματα. Άποψή μου είναι ότι άνθρωποι που ζουν και δουλεύουν στο εξωτερικό δεν θα έπρεπε να έχουν εκλογικά δικαιώματα στην ελλάδα.

rednick
Δημοσιεύσεις: 1626
Εγγραφή: 10 Απρ 2018, 22:04

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rednick » 18 Σεπ 2019, 18:53

Το παιδι μου που εφυγε πριν 1,5 χρονο για σουηδια ερχεται 2-3 φορες τον χρονο εχει ΑΦΜ εχει οικονομικες υποχρεωσεις εχει οικογενειακους δεσμους βεβαιως και να εχει το δικαιωμα της ψηφου.
Ο μπαρμπας μου που εφυγε για καναδα το 1968, εκανε οικογενεια εκει δεν εχει πατησει το ποδι του απο τοτε στην χωρα, που δεν εχει παει φανταρος το παιδι του που δεν εχει ΑΦΜ δεν εχει οικονομικα παρε δωσε με την χωρα του ,βαβαιως αυτος να μην ψηφισει.
Οσοι δεν υποκεινται στις υποχρεωσεις των πολιτων της χωρας δεν πρεπει να ψηφιζουν.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Σεπ 2019, 18:54

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Σεπ 2019, 18:51
Το γνωρίζω. Αυτό το "απλά να ταξιδέψει" ήταν κάποτε και μια ευκαιρία για πολύ όμορφες σύντομες διακοπές για τους έλληνες του εξωτερικού με τα έξοδα "πληρωμένα" από τα δυο μεγάλα κόμματα. Άποψή μου είναι ότι άνθρωποι που ζουν και δουλεύουν στο εξωτερικό δεν θα έπρεπε να έχουν εκλογικά δικαιώματα στην ελλάδα.
Σιχαμενα κομμουνιστικη αποψη.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: To 59% πιστεύει ότι οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να ψηφίζουν όπως όλοι οι Έλληνες που διαμένουν στην χώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Σεπ 2019, 19:02

Δεν γνωρίζω αν είναι κομμουνιστική κι από που προκύπτει αυτό αλλά ακόμα κι ένα χαλασμένο ρολόι δυο φορές τη μέρα λέει τη σωστή ώρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών