Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15112
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 18 Σεπ 2019, 20:44

istoria m amartia m έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:32
Lord Brum έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:09
Nero έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:01
Ο μπούμπης έχει ξεκωλωθεί να σπαμάρει, πήρε θέση και το πηζων, τώρα βλέπω μπήκε και άλλος, το ίδιο και σε άλλα site, στο twitter έχουν χαζέψει. Τι συμβαίνει τέλος πάντων μ'αυτή τη μαλακία; Υπάρχει άνθρωπος στην Κουμουνδούρου που θεωρεί ακόμα ότι είναι σοβαρή αντιπολιτευτική γραμμή που αξίζει να σπρώξεις; :102:
και τι να κάνουν? να ασκήσουν κριτική σε μια κυβέρνηση που τους ξεκώλιασε πριν 2 μήνες στις εκλογές και που κάνει όσα αυτά τα ζώα 4.5 χρόνια δεν αξιώθηκαν να κάνουν

Τωρα σοβαρα; τους σλγερινους απο τα εξαρχεια θα τους μαζέψετε ρε λακαμανδιτες; θα ασκησετε πιεση στο κόμμα σας να το κανει; και άσε το μπουμπυ να παιζει, διασκεδαστικος ειναι
εμπιστευόμαστε τον κύριο χρυσοχοίδη, ό,τι πει αυτός
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Nero

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Σεπ 2019, 20:52

sys3x έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:43
Το ότι αυτή η κουράδα με πόδια, ο πρώην υπουργός παιδείας δηλαδή, την παραδέχτηκε δεν πρέπει να μας λέει τίποτα, τίποτα θετικό μάλλον.
Κάνεις λάθος, πρέπει να σου λέει πολλά. Δεν έχει σημασία το ιδεολογικό περιεχόμενο, δεν έχει σημασία τι πιστεύεις εσύ, εγω, ο Φίλης ή η υπουργός. Το θέμα είναι ότι οι ζαίοι έχτιζαν ένα narrative: η υπουργός είναι θεούσα ακροδεξιά και γυρνάει τα σχολεία μας στον μεσαίωνα. Πολιτικά, έπρεπε να αντικρούσει το narrative, κάτι που μπορούσε να κάνει με τον κλασικό τρόπο, να βγει στα παράθυρα και να λέει τα αντίθετα απ'ότι λένε. Αντ'αυτού επέλεξε ένα ζήτημα μικρής ουσιαστικής σημασίας αλλά μεγάλης συμβολικής που 1 γκρεμίζει αυτόματα τη ρητορική 2 δένει τα χέρια των συριζαίων γιατί είναι θέμα θεωρητικά του γηπέδου τους που δεν τόλμησαν να αγγίξουν. Έτσι σήμερα το καλύτερο που έχουν να κανουν είναι να πουν ότι "υποχρεώθηκε" να συμμορφωθεί με τη γνωμοδότηση μιας ανεξάρτητης αρχής που βγαίνει κάθε χρόνο εδώ και χρόνια και οι ίδιοι οι ζαιοι φοβήθηκαν ν ακλουθήσουν...ή στην χειρότερη να τον βουλώσεις σαν τον Φίλη και να πεις "καλά έκανε, τη στηρίζουμε"


πως το λένε να δεις...3d chess :D

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Σεπ 2019, 20:55

Το ότι πληρώναμε πρόστιμα για μη εφαρμογή του GDPR σίγουρα ήταν άσχετο με το 3D chess.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻


Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Σεπ 2019, 20:57

Nero έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:52
sys3x έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:43
Το ότι αυτή η κουράδα με πόδια, ο πρώην υπουργός παιδείας δηλαδή, την παραδέχτηκε δεν πρέπει να μας λέει τίποτα, τίποτα θετικό μάλλον.
Κάνεις λάθος, πρέπει να σου λέει πολλά. Δεν έχει σημασία το ιδεολογικό περιεχόμενο, δεν έχει σημασία τι πιστεύεις εσύ, εγω, ο Φίλης ή η υπουργός. Το θέμα είναι ότι οι ζαίοι έχτιζαν ένα narrative: η υπουργός είναι θεούσα ακροδεξιά και γυρνάει τα σχολεία μας στον μεσαίωνα. Πολιτικά, έπρεπε να αντικρούσει το narrative, κάτι που μπορούσε να κάνει με τον κλασικό τρόπο, να βγει στα παράθυρα και να λέει τα αντίθετα απ'ότι λένε. Αντ'αυτού επέλεξε ένα ζήτημα μικρής ουσιαστικής σημασίας αλλά μεγάλης συμβολικής που 1 γκρεμίζει αυτόματα τη ρητορική 2 δένει τα χέρια των συριζαίων γιατί είναι θέμα θεωρητικά του γηπέδου τους που δεν τόλμησαν να αγγίξουν. Έτσι σήμερα το καλύτερο που έχουν να κανουν είναι να πουν ότι "υποχρεώθηκε" να συμμορφωθεί με τη γνωμοδότηση μιας ανεξάρτητης αρχής που βγαίνει κάθε χρόνο εδώ και χρόνια και οι ίδιοι οι ζαιοι φοβήθηκαν ν ακλουθήσουν...ή στην χειρότερη να τον βουλώσεις σαν τον Φίλη και να πεις "καλά έκανε, τη στηρίζουμε"


πως το λένε να δεις...3d chess :D
Ναι ρε τους γάμησε σε αυτό το πεδίο, το κατάλαβα, οι ζαίοι δεν ξέρω αν το κατάλαβαν.
Επίσης δεν το θεωρώ και τόσο συμβολικό αυτό το μέτρο αλλά στρατηγικά αρκετά ουσιαστικό όσον αφορά την απόσπαση της εκκλησίας από τα του κράτους.
Σε κάθε περίπτωση, εύγε στην κυρία Νίκη και επιτέλους ας ντύνεται και λίγο πιο κολακευτικά για τον εαυτό της, δεν έχει τίποτα να κρύψει νομίζω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Nero

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Σεπ 2019, 20:58

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:55
Το ότι πληρώναμε πρόστιμα για μη εφαρμογή του GDPR σίγουρα ήταν άσχετο με το 3D chess.
νομίζω ναι αφού η οδηγία ξαναλέω δεν είναι καινούργια. Όλοι τη γνώριζαν αλλά δεν άγγιζαν το θέμα γιατί προφανώς το πρόστιμο ήταν μικρότερο απο το πολιτικό κόστος

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Σεπ 2019, 20:59

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:55
Το ότι πληρώναμε πρόστιμα για μη εφαρμογή του GDPR σίγουρα ήταν άσχετο με το 3D chess.
Ναι ρε νάνε, αυτό λέμε και μεις νομίζω αλλά οι άλλοι οι άχρηστοι τόσα χρόνια που υποτίθεται είχαν και αυτήν την ιδεολογική γραμμή τον παίζανε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 18 Σεπ 2019, 21:03

πήζον bot έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:39
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:35
Nero έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:16

E, ρε γλέντια :)
ωπ, βρε καλως τον χρηστη που γκρεμισε τον εθνολαικισμο :smt005:

[img]https://i.postimg.cc/jjYk1yxd/D-g- ... .png[/img]



[img]https://i.postimg.cc/G2d3bBQb/EEl- ... .jpg[/img]
Θεϊκές :lol:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Σεπ 2019, 21:07

Nero έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:58
Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:55
Το ότι πληρώναμε πρόστιμα για μη εφαρμογή του GDPR σίγουρα ήταν άσχετο με το 3D chess.
νομίζω ναι αφού η οδηγία ξαναλέω δεν είναι καινούργια. Όλοι τη γνώριζαν αλλά δεν άγγιζαν το θέμα γιατί προφανώς το πρόστιμο ήταν μικρότερο απο το πολιτικό κόστος
Θέλω να πω ότι εντάσσεται στην ευρύτερη στρατηγική της κυβέρνησης και συγκεκριμένα στους άξονες "καλό παιδί της Ευρώπης", "ψηφιακή Ελλάδα" και "επανάσταση του αυτονόητου". Δε διακρίνω δηλαδή την προσωπική πρωτοβουλία που λες ότι επίτηδες δεν επικοινώνησε.
Αλλά εκτιμήσεις είναι αυτά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 18 Σεπ 2019, 21:07

Σύντροφε προτείνω να ενημερωθείς στο κατάλληλο νήμα όπου θα συγκεντρώνομε Όλες τις αντίστοιχες ευχάριστες ειδήσεις από την Κυβερνησι μας.

Η Νέα Δημοκρατία σπάει το απόστημα του Εθνολαϊκισμού

Η Νέα Δημοκρατία σπάει το απόστημα του Εθνολαϊκισμού

Αμφιλόχιος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 15:41

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αμφιλόχιος » 19 Σεπ 2019, 15:51

Μπραβο στην κ. Κεραμεως που αναγνωριζει και πραττει τα δεοντα για το ενα σκελος της αποφασης.
Ευχομαι κι ελπίζω οτι θα το πραξει και για το αλλο σκελος της αποφασης. Δηλαδη τη διαδικασια απαλλαγης απο το μαθημα των θρησκευτικων χωρις να χρειαζεται να δηλωσεις τις θρησκευτικες σου πεποιθησεις, ειτε ως κηδεμόνας, ειτε ως μαθητης.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Σεπ 2019, 16:09

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:43
Για εκτός γραμμής τον κόβω τον παιδοβούβαλο
SpoilerShow
Εικόνα
Μεγαλύτερη ξεφτίλα απ' αυτήν δεν μπορεί να υπάρξει, είτε είναι στ' αλήθεια άθεος είτε όχι. Να δηλώνεις ότι είσαι άθεος και δεν θα προσκυνήσεις και θα ανάψεις κεριά για τα μάτια του κόσμου και μετά να κάνεις τεμενάδες μέχρι να λιώσουν τα παντελόνια σου. Μεγάλος ξεφτίλας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Σεπ 2019, 16:12

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Σεπ 2019, 21:07
Nero έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:58
Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:55
Το ότι πληρώναμε πρόστιμα για μη εφαρμογή του GDPR σίγουρα ήταν άσχετο με το 3D chess.
νομίζω ναι αφού η οδηγία ξαναλέω δεν είναι καινούργια. Όλοι τη γνώριζαν αλλά δεν άγγιζαν το θέμα γιατί προφανώς το πρόστιμο ήταν μικρότερο απο το πολιτικό κόστος
Θέλω να πω ότι εντάσσεται στην ευρύτερη στρατηγική της κυβέρνησης και συγκεκριμένα στους άξονες "καλό παιδί της Ευρώπης", "ψηφιακή Ελλάδα" και "επανάσταση του αυτονόητου". Δε διακρίνω δηλαδή την προσωπική πρωτοβουλία που λες ότι επίτηδες δεν επικοινώνησε.
Αλλά εκτιμήσεις είναι αυτά.
Γιατί; Πριν τι έκανε η ΝΔ; Το 2012-2014 δεν ήταν όλα αυτά;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 19 Σεπ 2019, 16:26

Nero έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:01
Ο μπούμπης έχει ξεκωλωθεί να σπαμάρει, πήρε θέση και το πηζων, τώρα βλέπω μπήκε και άλλος, το ίδιο και σε άλλα site, στο twitter έχουν χαζέψει. Τι συμβαίνει τέλος πάντων μ'αυτή τη μαλακία; Υπάρχει άνθρωπος στην Κουμουνδούρου που θεωρεί ακόμα ότι είναι σοβαρή αντιπολιτευτική γραμμή που αξίζει να σπρώξεις; :102:
1. Ναι, εκεί στην Κουμουνδούρου το θεωρκύν σοβαρή αντιπολίτευση, οπως και τις Πρέσπες, όπως και τα δάνεια της Λάμδα για το Ελληνικό.

2. Η νέα κυβέρνηση δεν τους αφηνει πολλά περθώρια για άλλου είδους αντιπολίτευση.

3. Αυτό έκαναν πάντα, τι σε παραξενεύει;
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ποιος ηλίθιος έδωσε στα μποτ γραμμή να κάνουν meme την Αντωνιάδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Σεπ 2019, 16:30

hellegennes έγραψε:
19 Σεπ 2019, 16:12
Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Σεπ 2019, 21:07
Nero έγραψε:
18 Σεπ 2019, 20:58


νομίζω ναι αφού η οδηγία ξαναλέω δεν είναι καινούργια. Όλοι τη γνώριζαν αλλά δεν άγγιζαν το θέμα γιατί προφανώς το πρόστιμο ήταν μικρότερο απο το πολιτικό κόστος
Θέλω να πω ότι εντάσσεται στην ευρύτερη στρατηγική της κυβέρνησης και συγκεκριμένα στους άξονες "καλό παιδί της Ευρώπης", "ψηφιακή Ελλάδα" και "επανάσταση του αυτονόητου". Δε διακρίνω δηλαδή την προσωπική πρωτοβουλία που λες ότι επίτηδες δεν επικοινώνησε.
Αλλά εκτιμήσεις είναι αυτά.
Γιατί; Πριν τι έκανε η ΝΔ; Το 2012-2014 δεν ήταν όλα αυτά;
Αφού δεν υπήρχε τότε GDPR.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών