Υποθεση Ρασπουτιν

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14084
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 24 Σεπ 2019, 11:01

Απ'οτι διαβαζω, η νδ εχει σκοπο να το τραβηξει το θεμα με τον Παπαγγελοπουλο. Η ερώτηση μου λοιπον ειναι η εξης: Με ποια λογική θα μπορούσε να κανει κατι τετοιο, χωρις να συρει σε εξεταστικες και δικαστήρια και τον ίδιο τον Τσιπρα αφου ειναι φως φαναρι πως είτε τον εβαλε ο ιδιος, ειτε οτι εκανε ο Παπαγγελοπουλος ηταν ενημερος και έγινε με την δική του ανοχη-συνεργεια.
Τι μήνυμα περναει μια τέτοια κινηση; Οτι την πληρωνει το μικρο ψαρι;

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15005
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 24 Σεπ 2019, 11:02

Το μήνυμα ειναι να κάτσει φρόνιμα ο πουστοκοντος αλλιώς μπουζου
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14084
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 24 Σεπ 2019, 11:06

Lord Brum έγραψε:
24 Σεπ 2019, 11:02
Το μήνυμα ειναι να κάτσει φρόνιμα ο πουστοκοντος αλλιώς μπουζου
Το θεμα ειναι ποινικο οχι πολιτικο, και η συγκεκριμένη κινηση θα ειναι σαν να βάζεις φυλακη ενα βαπορακι και να αφήνεις εξω τον αρχηγό της σπείρας.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15005
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 24 Σεπ 2019, 11:07

Ποινικό όσο ποινικό ειναινκαο της ΧΑ. Όταν μιλάμε για διωκόμενους πολιτικούς πρωτίστως είναι θέμα πολιτικών σκοπιμοτήτων και δευτερευόντως η και καθόλου θέμα παράβασης του νόμου
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14084
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 24 Σεπ 2019, 11:14

Δικηγόρος δεν ειμαι οποτε δεν βαζω το χερι μου στη φωτιά, αλλα η συνωμοσία με δικαστικους για να (δια)συρεις τους πολιτικούς αντιπαλους σου στα δικαστήρια και η χειραγώγηση της δικαιοσύνης, μου φαίνονται ποινικες και μάλιστα κακουργηματικες κατηγορίες.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9242
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 24 Σεπ 2019, 11:24

Δεν τολμούν να βάλουν στο κάδρο τον Τσίπρα γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως στοιχείο που να τον συνδέει με την υπόθεση. Οσον αφορά τον Παπαγγελόπουλο υπάρχουν κάτι αόριστες αναφορές του Αγγελή και του Σαμαρά χωρίς καμία περαιτέρω τεκμηρίωση που κατά 99% θα πέσουν. Απλώς ανακινούν το θέμα για να στρέψουν εκει το ενδιαφέρον του κόσμου και οχι στα αντιλαικά μέτρα που έρχονται ( κοινωνικό μέρισμα πχ που κόβεται, αυξήσεις στα τιμολόγια της ΔΕΗ κτλ)

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25512
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 24 Σεπ 2019, 11:31

Arisvilla έγραψε:
24 Σεπ 2019, 11:24
Δεν τολμούν να βάλουν στο κάδρο τον Τσίπρα γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως στοιχείο που να τον συνδέει με την υπόθεση. Οσον αφορά τον Παπαγγελόπουλο υπάρχουν κάτι αόριστες αναφορές του Αγγελή και του Σαμαρά χωρίς καμία περαιτέρω τεκμηρίωση που κατά 99% θα πέσουν. Απλώς ανακινούν το θέμα για να στρέψουν εκει το ενδιαφέρον του κόσμου και οχι στα αντιλαικά μέτρα που έρχονται ( κοινωνικό μέρισμα πχ που κόβεται, αυξήσεις στα τιμολόγια της ΔΕΗ κτλ)
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18065
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 24 Σεπ 2019, 12:25

panos291 έγραψε:
24 Σεπ 2019, 11:14
Δικηγόρος δεν ειμαι οποτε δεν βαζω το χερι μου στη φωτιά, αλλα η συνωμοσία με δικαστικους για να (δια)συρεις τους πολιτικούς αντιπαλους σου στα δικαστήρια και η χειραγώγηση της δικαιοσύνης, μου φαίνονται ποινικες και μάλιστα κακουργηματικες κατηγορίες.
οι καταγγελιες οτι τα χουν αρπαξει οι δικοι σου απο 2-3 διαφορετικους σου φαινονται?

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 24 Σεπ 2019, 15:12

δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 24 Σεπ 2019, 15:22

Arisvilla έγραψε:
24 Σεπ 2019, 11:24
Δεν τολμούν να βάλουν στο κάδρο τον Τσίπρα γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως στοιχείο που να τον συνδέει με την υπόθεση. Οσον αφορά τον Παπαγγελόπουλο υπάρχουν κάτι αόριστες αναφορές του Αγγελή και του Σαμαρά χωρίς καμία περαιτέρω τεκμηρίωση που κατά 99% θα πέσουν. Απλώς ανακινούν το θέμα για να στρέψουν εκει το ενδιαφέρον του κόσμου και οχι στα αντιλαικά μέτρα που έρχονται ( κοινωνικό μέρισμα πχ που κόβεται, αυξήσεις στα τιμολόγια της ΔΕΗ κτλ)


Αυτός είναι ο λόγος που αφήνουν έξω τον Τσίπρα και κατα την γνώμη μου καλά κάνουν.Υπάρχει μια μεγάλη μερίδα του κόσμου ψεκασμένη σαν τον Arisvilla τον πηζων μποτ που στα μάτια τους θα ηρωοποιηθεί ο Τσίπρας.Αν είμασταν κανονική χώρα και όχι μπανανία με το 50% του κόσμου λειτουργικά αναλφάβητους ο Τσίπρας θα έπρεπε να οδηγηθεί σε ειδικό δικαστήριο.Είναι ένας αναγκαίος και σωστός τακτικός ελιγμός.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21405
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Υποθεση Ρασπουτιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 24 Σεπ 2019, 15:34

εγώ πιστεύω πως όλα αυτά είναι για τα μάτια του κόσμου
πιστεύω πως πίσω από τη σκηνή όλα είναι στημένα, ούτως ή άλλως λίγο-πολύ όλοι τους έχουν χεσμένη τη φωλιά τους οπότε υπάρχει μια σιωπηλή συμφωνία να κοροϊδεύουν το πόπολο αλλά τίποτα πιο σοβαρό
άποψή μου
θα δείξει
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών