Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Νοέμ 2019, 20:10

enaon έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:03
κάνε ένα σχόλιο για την επιλογή λέξεων νάνε να δω πώς σου φαίνονται.
Ε θυμίζει Οργι, είναι σα να τρολλάρει. Από την άλλη έχει συγκεκριμένο κοινό ο Χατζηδακις. Δεν θα τον ψηφίσουν οι μη φιλελε έτσι κι αλλιώς.

Αλλά δε φταίει η λέξη εκμεταλλευομενοι, παρακάτω είναι το λάθος, εκεί που παρουσιάζει το νόμο ως γούτσου γούτσου για το μικρό.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Νοέμ 2019, 20:10

ρε παιδιά, αφού τα μαγαζιά είναι ανοικτά τη Κυριακή, γιατί δεν δουλεύουν φουλ τάιμ οι συγκοινωνίες σαν να ήταν καθημερινή;
πώς θα κατέβει ο κόζμος να πσωνίσει;
επίσης, γιατί δεν ανοίγουν τη Κυριακή οι τράπεζες και οι δημόσιες υπηρεσίες μπας και προλάβουμε να πάμε όσοι τη Κυριακή δε δουλεύουμε;
ή μήπως εκεί κάνουμε κακάκια κύριε Χατζηδάκη;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 04 Νοέμ 2019, 20:11

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 04 Νοέμ 2019, 20:12

vantono έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 19:45

Εν τω μεταξύ, τα πιο λογικά και ολοκληρωμένα επιχειρήματα κατά της Κυριακάτικης εργασίας, στο πχορουμ έχουν γραφτεί κυρίως απο μη κομμούνια. Χέλαρος και λορδοχιόνης θυμάμαι στο παλιο πχορουμ, που ειχε πεσει το μάτι μου σε κατι απόψεις τους περί του θέματος, κεντούσαν κανονικά!
Ο Χέλαρος έχει μαγαζί και δεν αντέχει τον ανταγωνισμό από τους άλλους που θα ανοίγουν την Κυριακή. :D

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22634
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 04 Νοέμ 2019, 20:12

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:10
Ε θυμίζει Οργι, είναι σα να τρολλάρει.
πάλι καλά.

Τουλάχιστον ο όργι λέμε οτι τρολλάρει και το κάνει σε φορουμ, για τον Χατζηδάκη τα πράγματα μου μοιάζουν χειρότερα πολύ.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7420
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 04 Νοέμ 2019, 20:16

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:10
ρε παιδιά, αφού τα μαγαζιά είναι ανοικτά τη Κυριακή, γιατί δεν δουλεύουν φουλ τάιμ οι συγκοινωνίες σαν να ήταν καθημερινή;
πώς θα κατέβει ο κόζμος να πσωνίσει;
επίσης, γιατί δεν ανοίγουν τη Κυριακή οι τράπεζες και οι δημόσιες υπηρεσίες μπας και προλάβουμε να πάμε όσοι τη Κυριακή δε δουλεύουμε;
ή μήπως εκεί κάνουμε κακάκια κύριε Χατζηδάκη;
και φυσικά είναι πολύ πιο σημαντικό να τελειώσεις τις δουλειές σου στις δημόσιες υπηρεσίες ή της τράπεζες παρά να πας για ψώνια. Αλλά εκεί είναι ο σκληρός κομματικός στρατός. ποιος να τους αγγίξει.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 04 Νοέμ 2019, 20:16

Δε θα βγει ο Σταθάκης να πει και αυτό έτοιμο το βρήκατε από εμάς;
Τι διάολο όλα θα αφήσουν να τα λυμαινεται η ΝΔ;

Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 04 Νοέμ 2019, 20:19

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 19:58
Και τις Κυριακες δυσκολο για τον εργαζομενο να ψωνισει γιατι ...δουλευει.
Δεν ειναι Χατζηδακης ολοι οι εργαζομενοι.
Αυτός που δουλεύει Κυριακή έχει ρεπό καθημερινή και κάνει άνετα σαν άνθρωπος όλες τις δουλειές του.
Και στις δημόσιες υπηρεσίες που δεν ανοίγουν άλλες ώρες.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Νοέμ 2019, 20:21

mao mao έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:16
και φυσικά είναι πολύ πιο σημαντικό να τελειώσεις τις δουλειές σου στις δημόσιες υπηρεσίες ή της τράπεζες παρά να πας για ψώνια. Αλλά εκεί είναι ο σκληρός κομματικός στρατός. ποιος να τους αγγίξει.
+1

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22634
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 04 Νοέμ 2019, 20:22

Μηχανικός έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:19
Αυτός που δουλεύει Κυριακή έχει ρεπό καθημερινή και κάνει άνετα σαν άνθρωπος όλες τις δουλειές του.
Και στις δημόσιες υπηρεσίες που δεν ανοίγουν άλλες ώρες.
εσένα μηχ, πέρα απο την ουσία του νόμου που την έχουμε συζητήσει πολλές φορές, το κείμενο του Χατζηδάκη πώς σου μοιάζει;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Νοέμ 2019, 20:26

Μηχανικός έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:19
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 19:58
Και τις Κυριακες δυσκολο για τον εργαζομενο να ψωνισει γιατι ...δουλευει.
Δεν ειναι Χατζηδακης ολοι οι εργαζομενοι.
Αυτός που δουλεύει Κυριακή έχει ρεπό καθημερινή και κάνει άνετα σαν άνθρωπος όλες τις δουλειές του.
Και στις δημόσιες υπηρεσίες που δεν ανοίγουν άλλες ώρες.
Η χώρα έχει τεράστιο πρόβλημα με την υπογεννητικότητα. Φαντάσου ένα ζευγάρι που δουλεύουν και οι δυο σε συνθήκες άγχους και έχουν ταυτόχρονα και διαφορετικά προγράμματα. Είναι εξαιρετικά σημαντικό για την λειτουργία της οικογένειας να υπάρχει μία μέρα που θα μπορούν να την μοιραστούν με τα παιδιά τους.
Το να πούμε πως η Κυριακάτικη εργασία είναι αναγκαίο κακό προκειμένου να ανταγωνιστούμε άλλες χώρες, είναι κάτι που θα μπορούσα να το συζητήσω αν μου παρουσίαζαν εμπεριστατωμένες έρευνες. Το να καμαρώνουμε που χαμηλώνουμε το βιωτικό επίπεδο των εργαζομένων είναι κάτι που μου μοιάζει ανόητο.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Νοέμ 2019, 20:27

enaon έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 19:01
το εκμεταλλευόμενοι και το Κυριακάτικα, είναι τρέλα ακόμα και για τον Χατζηδάκη.
Επιπόλαια και ανόητη ανάρτηση αλλά εξήγησε λίγο γιατί σε ενοχλούν οι συγκεκριμένες λέξεις;

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 04 Νοέμ 2019, 20:29

Με άδεια χέρια, δε βλέπω τσάντες.
Δε κινείται η οικονομία με βόλτες και φωτο υπουργάρα.....

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜπλεΜπουμπυς την 04 Νοέμ 2019, 20:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 04 Νοέμ 2019, 20:30

Οι μόνοι που έχουν λόγο να διαμαρτύρονται για την δουλειά την Κυριακή, είναι οι Χριστιανοί που πάνε στην εκκλησία.
Αυτοί καθιέρωσαν την αργία της Κυριακής και όχι οι αριστεροί ή οι δεξιοί.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 04 Νοέμ 2019, 20:31

Κανονικα αργιες θα επρεπε να ειναι υποχρεωτικα 3 ημερες .
Κυριακη - καθιερωμενη , να μην σκουζουν τα χριστιανα .
Σαββατο - προς τιμην των Ιουδαιων
Παρασκευη - να σκεπτομαστε και τους νεοφερμενους ισλαμοσυμπολιτες μας
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών