Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 04 Νοέμ 2019, 21:06

Otto Weininger έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:01
stergiosbik έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:59
Otto Weininger έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:55


Γιατί ρε φίλε; Κάποιοι δουλεύουν και Σάββατο. Βολεύει καμία Κυριακή να είναι ανοιχτά τα μαγαζιά.
Ε αμα σε βολευει εσενα τοτε να το κανουμε ολο το 24ωρο,365 μερες το χρονο.
Μικρη λεπτομερεια βεβαια οτι οταν υπηρχε χρημα,προ κρισης δηλαδη,κανενας δεν διαμαρτυροτανε οτι δεν τον βολευε το ωραριο χωρις τις Κυριακες.
Όλοι δουλεύουμε περισσότερο με την κρίση. Αλλά πάρα πολλοί δουλεύουν και Σάββατο. Δεν έγινε και να ανοίγει κάποιο μαγαζί την μερικές Κυριακές. Αρκεί φυσικά πληρώνει αυτά που πρέπει.
Εσυ ανοιξες?

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 04 Νοέμ 2019, 21:09

perseus έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:06
Otto Weininger έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:01
stergiosbik έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:59


Ε αμα σε βολευει εσενα τοτε να το κανουμε ολο το 24ωρο,365 μερες το χρονο.
Μικρη λεπτομερεια βεβαια οτι οταν υπηρχε χρημα,προ κρισης δηλαδη,κανενας δεν διαμαρτυροτανε οτι δεν τον βολευε το ωραριο χωρις τις Κυριακες.
Όλοι δουλεύουμε περισσότερο με την κρίση. Αλλά πάρα πολλοί δουλεύουν και Σάββατο. Δεν έγινε και να ανοίγει κάποιο μαγαζί την μερικές Κυριακές. Αρκεί φυσικά πληρώνει αυτά που πρέπει.
Εσυ ανοιξες?
Εμένα μου απαγορεύουν δια νόμου. Αλλά έχω εφημερίες/διανυκτερεύσεις


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 04 Νοέμ 2019, 21:10

Εχεις εφημεριες διανυκτερευσεις γιατι τοτε κονομσς τρελλα

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22621
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 04 Νοέμ 2019, 21:12

τι σχέση έχει Περσέα το φαρμακείο με την Κυριακάτικη βόλτα στα μαγαζιά; Για διασκέδαση πας να πάρεις φάρμακα;

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 04 Νοέμ 2019, 21:14

Με χαμηλούς μισθούς
Κυριακάτικη εργασία
και μείωση του κοινωνικού κράτους
πιστεύω θα το τσακίσουμε το δημογραφικό πρόβλημα.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Νοέμ 2019, 21:19

Otto Weininger έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:01
Όλοι δουλεύουμε περισσότερο με την κρίση. Αλλά πάρα πολλοί δουλεύουν και Σάββατο. Δεν έγινε και να ανοίγει κάποιο μαγαζί την μερικές Κυριακές. Αρκεί φυσικά πληρώνει αυτά που πρέπει.
Αν δουλεύουν πχ τα φαρμακεία τις Κυριακές θα είναι εξυπηρετικό για αυτούς που δεν εργάζονται τις Κυριακές και τις καθημερινές δεν προλαβαίνουν να ψωνίσουν. Αλλά από την στιγμή που θα εργάζονται όλοι διαφορετικές μέρες μέσα στην εβδομάδα δεν θα έχουν ανάγκη να βρίσκουν κάποια καταστήματα αυτή την συγκεκριμένη ημέρα. Και τελικά φίλε μου πόσα παραπάνω φάρμακα θα αγοράσω αν είσαι ανοικτά και τις Κυριακές; Πιστεύεις ότι θα μπορέσω να σου αυξήσω το τζίρο κατά 1/7 ώστε να πληρώσεις προσωπικό για μία ακόμα εργάσιμη μέρα; Δεν το βλέπω.

Προφανώς δεν μιλάμε για τουριστικές περιοχές. Εκεί κατά την διάρκεια της σεζόν είναι κατανοητό ένα τέτοιο μέτρο. Εκεί όμως έχουν και τον υπόλοιπο μισό ή και παραπάνω χρόνο σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς για να αντέξουν τον φόρτο 3-6 δύσκολων μηνών.

Όπως έγραψα παραπάνω θεωρώ το μέτρο σοβαρό πλήγμα στην οικογένεια και σε αυτούς που θρησκεύουν αλλά καταλαβαίνω ότι αυτό θεωρείται από την πλειοψηφία ντεμοντέ και δεν θα λάβει σοβαρά υπόψη κανείς στην κουβέντα. Εκεί όμως που θα δείτε τις συνέπειες αυτού του μέτρου σε όλη τους την "μεγαλοπρέπεια" είναι στην πίεση των ιδ. υπαλλήλων μικρών και οικογενειακών επιχειρήσεων. Δεν θα γίνουν νέες προσλήψεις γιατί αυτός που έχει 3 άτομα δεν μπορεί να αντέξει 4. Θα εξαναγκαστούν οι υφιστάμενοι εργαζόμενοι σε απλήρωτη υπερεργασία. Και δεν υπάρχει κανένας μηχανισμός που πρακτικά (όχι θεωρητικά βάση του νόμου αλλά πρακτικά και σε ευρεία έκταση) να το αποτρέψει αυτό. Συνολικά θα δείτε ακόμα χειρότερες συνθήκες εργασίας για αυτούς που ήδη βρίσκονται στον πάτο της πυραμίδας και μετράνε σε κάποιες περιπτώσει απλήρωτους μήνες.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 04 Νοέμ 2019, 21:30

ST48410 έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:19
Otto Weininger έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:01
Όλοι δουλεύουμε περισσότερο με την κρίση. Αλλά πάρα πολλοί δουλεύουν και Σάββατο. Δεν έγινε και να ανοίγει κάποιο μαγαζί την μερικές Κυριακές. Αρκεί φυσικά πληρώνει αυτά που πρέπει.
Αν δουλεύουν πχ τα φαρμακεία τις Κυριακές θα είναι εξυπηρετικό για αυτούς που δεν εργάζονται τις Κυριακές και τις καθημερινές δεν προλαβαίνουν να ψωνίσουν. Αλλά από την στιγμή που θα εργάζονται όλοι διαφορετικές μέρες μέσα στην εβδομάδα δεν θα έχουν ανάγκη να βρίσκουν κάποια καταστήματα αυτή την συγκεκριμένη ημέρα. Και τελικά φίλε μου πόσα παραπάνω φάρμακα θα αγοράσω αν είσαι ανοικτά και τις Κυριακές; Πιστεύεις ότι θα μπορέσω να σου αυξήσω το τζίρο κατά 1/7 ώστε να πληρώσεις προσωπικό για μία ακόμα εργάσιμη μέρα; Δεν το βλέπω.

Προφανώς δεν μιλάμε για τουριστικές περιοχές. Εκεί κατά την διάρκεια της σεζόν είναι κατανοητό ένα τέτοιο μέτρο. Εκεί όμως έχουν και τον υπόλοιπο μισό ή και παραπάνω χρόνο σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς για να αντέξουν τον φόρτο 3-6 δύσκολων μηνών.

Όπως έγραψα παραπάνω θεωρώ το μέτρο σοβαρό πλήγμα στην οικογένεια και σε αυτούς που θρησκεύουν αλλά καταλαβαίνω ότι αυτό θεωρείται από την πλειοψηφία ντεμοντέ και δεν θα λάβει σοβαρά υπόψη κανείς στην κουβέντα. Εκεί όμως που θα δείτε τις συνέπειες αυτού του μέτρου σε όλη τους την "μεγαλοπρέπεια" είναι στην πίεση των ιδ. υπαλλήλων μικρών και οικογενειακών επιχειρήσεων. Δεν θα γίνουν νέες προσλήψεις γιατί αυτός που έχει 3 άτομα δεν μπορεί να αντέξει 4. Θα εξαναγκαστούν οι υφιστάμενοι εργαζόμενοι σε απλήρωτη υπερεργασία. Και δεν υπάρχει κανένας μηχανισμός που πρακτικά (όχι θεωρητικά βάση του νόμου αλλά πρακτικά και σε ευρεία έκταση) να το αποτρέψει αυτό. Συνολικά θα δείτε ακόμα χειρότερες συνθήκες εργασίας για αυτούς που ήδη βρίσκονται στον πάτο της πυραμίδας και μετράνε σε κάποιες περιπτώσει απλήρωτους μήνες.
Συμφωνώ σε όσα λες. Γι'αυτό είπα κάποιες Κυριακές. Όσο για μένα είναι άλλο καθεστώς. Εφημερίες και διανυκτερεύσεις κάνεις για άλλο λόγο, όχι για τον τζίρο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Νοέμ 2019, 22:06

ST48410 έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:19
Otto Weininger έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:01
Όλοι δουλεύουμε περισσότερο με την κρίση. Αλλά πάρα πολλοί δουλεύουν και Σάββατο. Δεν έγινε και να ανοίγει κάποιο μαγαζί την μερικές Κυριακές. Αρκεί φυσικά πληρώνει αυτά που πρέπει.
Αν δουλεύουν πχ τα φαρμακεία τις Κυριακές θα είναι εξυπηρετικό για αυτούς που δεν εργάζονται τις Κυριακές και τις καθημερινές δεν προλαβαίνουν να ψωνίσουν. Αλλά από την στιγμή που θα εργάζονται όλοι διαφορετικές μέρες μέσα στην εβδομάδα δεν θα έχουν ανάγκη να βρίσκουν κάποια καταστήματα αυτή την συγκεκριμένη ημέρα. Και τελικά φίλε μου πόσα παραπάνω φάρμακα θα αγοράσω αν είσαι ανοικτά και τις Κυριακές; Πιστεύεις ότι θα μπορέσω να σου αυξήσω το τζίρο κατά 1/7 ώστε να πληρώσεις προσωπικό για μία ακόμα εργάσιμη μέρα; Δεν το βλέπω.

Προφανώς δεν μιλάμε για τουριστικές περιοχές. Εκεί κατά την διάρκεια της σεζόν είναι κατανοητό ένα τέτοιο μέτρο. Εκεί όμως έχουν και τον υπόλοιπο μισό ή και παραπάνω χρόνο σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς για να αντέξουν τον φόρτο 3-6 δύσκολων μηνών.

Όπως έγραψα παραπάνω θεωρώ το μέτρο σοβαρό πλήγμα στην οικογένεια και σε αυτούς που θρησκεύουν αλλά καταλαβαίνω ότι αυτό θεωρείται από την πλειοψηφία ντεμοντέ και δεν θα λάβει σοβαρά υπόψη κανείς στην κουβέντα. Εκεί όμως που θα δείτε τις συνέπειες αυτού του μέτρου σε όλη τους την "μεγαλοπρέπεια" είναι στην πίεση των ιδ. υπαλλήλων μικρών και οικογενειακών επιχειρήσεων. Δεν θα γίνουν νέες προσλήψεις γιατί αυτός που έχει 3 άτομα δεν μπορεί να αντέξει 4. Θα εξαναγκαστούν οι υφιστάμενοι εργαζόμενοι σε απλήρωτη υπερεργασία. Και δεν υπάρχει κανένας μηχανισμός που πρακτικά (όχι θεωρητικά βάση του νόμου αλλά πρακτικά και σε ευρεία έκταση) να το αποτρέψει αυτό. Συνολικά θα δείτε ακόμα χειρότερες συνθήκες εργασίας για αυτούς που ήδη βρίσκονται στον πάτο της πυραμίδας και μετράνε σε κάποιες περιπτώσει απλήρωτους μήνες.
η νέα εποχή απαιτεί νέους ρυθμούς
έτσι κι αλλιώς τα κορόιδα τη πληρώνουν
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 04 Νοέμ 2019, 22:07

enaon έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 21:12
τι σχέση έχει Περσέα το φαρμακείο με την Κυριακάτικη βόλτα στα μαγαζιά; Για διασκέδαση πας να πάρεις φάρμακα;
Κρίνοντας από αυτά που γράφει, πολύ πιθανό.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Fahrenheit
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 21 Οκτ 2019, 16:15

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό. "Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fahrenheit » 04 Νοέμ 2019, 22:13

stergiosbik έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 18:59
Οι αλητηριοι που ψήφισαν αυτό το μέτρο να τους κοπεί το χέρι.
Ακόμη πιο αλήτες είναι όμως όσοι πάνε και ψωνιζουν Κυριακές.
από mao mao » Σήμερα, 19:51

Αδικαιολόγητα ανόητη ανάρτηση. Είναι να απορεί κανείς.

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 04 Νοέμ 2019, 22:14

Τα πράγματα είναι απλά. Μια μικρή επιχείρηση δε μπορεί να δουλεύει 24/7.
Μια μεγάλη επιχείρηση μπορεί να απασχολεί πολλούς υπαλλήλους και να αντέξει να είναι συνέχεια ανοιχτή.

Για τον Χατζηδάκη και το θράσος τους δεν υπάρχει καμία έκπληξη.

Άβαταρ μέλους
Fahrenheit
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 21 Οκτ 2019, 16:15

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fahrenheit » 04 Νοέμ 2019, 22:18

Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 22:14
Τα πράγματα είναι απλά. Μια μικρή επιχείρηση δε μπορεί να δουλεύει 24/7.
Μια μεγάλη επιχείρηση μπορεί να απασχολεί πολλούς υπαλλήλους και να αντέξει να είναι συνέχεια ανοιχτή.
Μπορεί να προσλάβει κάποιον για 4 Κυριακές τον μήνα ,Βρες άλλη δικαιολογία.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Νοέμ 2019, 22:34

Fahrenheit έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 22:18
Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 22:14
Τα πράγματα είναι απλά. Μια μικρή επιχείρηση δε μπορεί να δουλεύει 24/7.
Μια μεγάλη επιχείρηση μπορεί να απασχολεί πολλούς υπαλλήλους και να αντέξει να είναι συνέχεια ανοιχτή.
Μπορεί να προσλάβει κάποιον για 4 Κυριακές τον μήνα ,Βρες άλλη δικαιολογία.
Δεν είναι εφικτό. Εξαρτάται από το είδος της δουλειάς. Σε πολλές μικρές επιχειρήσεις έχεις τον έμπειρο παλιό υπάλληλο και από δίπλα τον μικρό να κάνει ότι του λένε. Δεν μπορείς να πάρεις κάποιον που θα του αφήσεις πόστο ευθύνης. Και αν δουλεύει 4-5 φορές το μήνα θα θέλει πολύ χρόνο για να μάθει τα βασικά. Επίσης 4-5 τέτοιες δουλειές για να επιβιώσει. Και να μπορούν τα ωράρια των 4-5 εργασιών να συγχρονίζονται. Και να μπορεί να μάθει τα διαφορετικά αντικείμενα και υποχρεώσεις. Μύλος. Το πιθανότερο είναι να χώσεις με μαύρα κάποιο μέλος της οικογένειας και με απλήρωτη υπερεργασία και απειλές τους υφιστάμενους. Δεν είμαστε βορειοευρωπαϊκό κράτος. Καταπολεμήστε πρώτα τις απλήρωτες υπερωρίες και μετά να συζητήσουμε για την part-time εργασία σε τόσο μεγάλη έκταση.

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 04 Νοέμ 2019, 22:48

Fahrenheit έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 22:18
Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 22:14
Τα πράγματα είναι απλά. Μια μικρή επιχείρηση δε μπορεί να δουλεύει 24/7.
Μια μεγάλη επιχείρηση μπορεί να απασχολεί πολλούς υπαλλήλους και να αντέξει να είναι συνέχεια ανοιχτή.
Μπορεί να προσλάβει κάποιον για 4 Κυριακές τον μήνα ,Βρες άλλη δικαιολογία.
Τι λέτε μωρε; αν έχει ο άλλος ατομική επιχείρηση θα προσλάβει κάποιον για 4 Κυριακές.
Και αυτός ο κάποιος θα δουλεύει 4 Κυριακές το μήνα.
Και προφανώς χωρίς να αυξηθεί ο τζίρος (γιατι δεν πολλαπλασιαζονται τα χρηματα των καταναλωτων οσο αυξανονται οι ωρες λειτουργιας των καταστηματων) θα πληρώνει 4 μεροκάματα με τιμή Κυριακής.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Η πολιτική αλητεία της ΝΔ χωρίς αναισθητικό."Εσυ μπαμπα γιατί δε δουλεύεις Κυριακή και πηγαίνεις για ψώνια μαζί μου;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 04 Νοέμ 2019, 22:56

Μηχανικός έγραψε:
04 Νοέμ 2019, 20:30
Οι μόνοι που έχουν λόγο να διαμαρτύρονται για την δουλειά την Κυριακή, είναι οι Χριστιανοί που πάνε στην εκκλησία.
Αυτοί καθιέρωσαν την αργία της Κυριακής και όχι οι αριστεροί ή οι δεξιοί.
Αντε τραβα Κυριακη στον Δεντροποταμο μεσα στην λασπη και με τα σκυλια να σου επιτίθενται να μετρησης ρολογια του νερου.Τραβα σε κανενα εμπορικο ορθιος να ανεχεσαι Κυριακατικα τον καθε κομπλεξικο αεργο Κολωνακιοτη της δεξιας για 400-500 ευρω τον μηνα.
Αλλα εσυ αγορασες ενα πτυχιο στο Πολυτεχνειο πηρες το γραφειάκι του μπαμπακα σου εγλυψες κατουρημενες ποδιες Νεοδημοκρατων να σου δωσουν κανενα εργο με απευθειας αναθεση και ερχεσαι εδω και μας πουλας εξυπναδες. :8)
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών