Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 09 Νοέμ 2019, 16:18

ST48410 έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:12
[
δεν μπορείς να λες τον άλλο σκουπίδι.

σωστό πολύ σωστό :102: πρέπει να γνωρίσουμε το ισλάμ στο πετσί μας πριν γίνουμε ρατσιστές ναζί φασίστες :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69779
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Νοέμ 2019, 16:19

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 15:58
Παίδες, νομίζω ότι πρέπει να αντιμετωπίσετε το ισοπεδωτικό ξέσπασμα του Αλεξανδρή με την ίδια ακριβώς διάθεση κατανόησης και ανοχής με την οποία αντιμετωπίζετε όλα τα κοινωνικά ζητήματα.

Στην τελική, δείτε το ΚΑΙ αυτό ως μια γροθιά στο στομάχι της πολιτικής λεκτικής ορθότητας.
Εσύ τώρα νομίζεις ότι τρολάρεις και δεν ταυτίζεσαι με την αθλιότητα;
Aπλώς έχω βαρεθεί τους πολιτικαλικορεκτιστές νοικοκυρέους.

Αλλά είμαι σε φάση κυνισμού και διασκεδάζω με την ταύτιση των κλασσικών αντιφά με τους βιβίκους. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27153
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 09 Νοέμ 2019, 16:23

Μαυροβασίλης έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:16
στα 3 πρώτα νόμιζα ότι παραληρεί για τους μπουμερς κάποιος φίλος του ΟΡ
diss eisvo ήτανε
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23275
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 09 Νοέμ 2019, 16:23

Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 15:55
vantono έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 15:40
Ελπίζω να μπορουν καπως να τον δέσουν με τον αντιρατσιστικό, και να βρεθεί σε μια ομορφη συνοικία του αγαπημένου του Πειραιά. Τον Κορυδαλλό.
Θα του κλάσουν τα αρχίδια. Ο κόσμος δεν φοβάται πλέον τέτοια εξαμβλώματα νόμων. Βάλτε ολόκληρες πόλεις φυλακή επειδή δεν θέλουν λαθρομετανάστες και εγκληματίες έξω από τα σπίτια τους. Το πολύ πολύ να φάτε της χρονιάς σας...
Εντάξει μπάτμαν βανδαλιστή οχημάτων, φόρα την κάπα σου μεσα απ'το βρακί τώρα, ύψωσε δωρικό χαιρετισμό με το δεξί χέρι και πέτα στα απειρότοπα του ορίζοντα.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 09 Νοέμ 2019, 16:25

vantono έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:23
Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 15:55
vantono έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 15:40
Ελπίζω να μπορουν καπως να τον δέσουν με τον αντιρατσιστικό, και να βρεθεί σε μια ομορφη συνοικία του αγαπημένου του Πειραιά. Τον Κορυδαλλό.
Θα του κλάσουν τα αρχίδια. Ο κόσμος δεν φοβάται πλέον τέτοια εξαμβλώματα νόμων. Βάλτε ολόκληρες πόλεις φυλακή επειδή δεν θέλουν λαθρομετανάστες και εγκληματίες έξω από τα σπίτια τους. Το πολύ πολύ να φάτε της χρονιάς σας...
Εντάξει μπάτμαν βανδαλιστή οχημάτων, φόρα την κάπα σου μεσα απ'το βρακί τώρα, ύψωσε δωρικό χαιρετισμό με το δεξί χέρι και πέτα στα απειρότοπα του ορίζοντα.

:smt005::smt005::smt005:

:goodpost:

μωρή κουφάλα διαβάζεις αστική λογοτεχνία; :8)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 09 Νοέμ 2019, 16:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:19


Aπλώς έχω βαρεθεί τους πολιτικαλικορεκτιστές νοικοκυρέους.

Αλλά είμαι σε φάση κυνισμού και διασκεδάζω με την ταύτιση των κλασσικών αντιφά με τους βιβίκους. :)

Δεν έχω καταλάβει Χριστό απ' 'ότι λες ,αλλά ο Αλεξανδρής επιβεβαιώνει για πολλοστή φορά ότι είναι ΑΡΧΙΔΙ.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 09 Νοέμ 2019, 16:27

Ο Ιούδας είναι αυτός ο Αλέκος Αλεξανδρής ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 09 Νοέμ 2019, 16:28

Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:15
Ναι αλλά υποστηρίζεις την εγκατάσταση λαθρομεταναστών στις περιοχές των άλλων. Και οι ίδιοι οι λαθρομετανάστες είναι αυτοί που θα πρέπει να αποδείξουν ότι δεν είναι σκουπίδια. Προς το παρόν δεν έχουμε ευχάριστη είδηση από αυτούς. Μόνο δυσάρεστες και εγκληματίκες ...
Λόγω εγκληματικών λαθών και ιδεοληψιών βρεθήκαμε με ένα μεγάλο αριθμό μεταναστών στην χώρα μας και οι ενδείξεις είναι ότι θα περάσουν και άλλοι τα σύνορα το προσεχές διάστημα, πριν προλάβουμε να κάνουμε οτιδήποτε. Μέχρι να βρεθεί μια αξιοπρεπής λύση (δεν είναι λύση ούτε να τους τουφεκίσεις, ούτε να τους πνίξεις, ούτε να τους αφήσεις να κυκλοφορούν οπουδήποτε στην χώρα) επιστροφής ή διοχέτευσης σε άλλες χώρες πιστεύω ότι για έναν αριθμό που το κράτος πιστεύει ότι μπορούν να ενσωματωθούν αρμονικά στις τοπικές κοινωνίες, η καλύτερη λύση είναι μοίρασμα του βάρους σε όλες τις περιφέρειες ομοιόμορφα. Και όταν λέμε ομοιόμορφα δεν εννοούμε μόνο να πάρει 1000 η Αττική και 500 η Θεσσαλονίκη. Εννοούμε ότι οι 1000 της Αττικής θα κατανεμηθούν σε όλες τις περιοχές, ακόμα και σε αυτές που μένουν οι βουλευτές. Αυτά για τους πρόσφυγες πολέμου.

Για αυτούς που είναι οικονομικοί μετανάστες θα προτιμούσα περιορισμό σε μία περιοχή, με τις κατά το δυνατόν ανθρώπινες συνθήκες διαβίωσης έως ότου μπορέσουν και τελεσφορήσουν οι διαδικασίες επαναπατρισμού τους ή προώθησης σε άλλα Ευρωπαϊκά κράτη. Το πως θα γίνει αυτό χωρίς η περιοχή αυτή να γίνει γκέτο και να μην σε κατηγορήσει ότι διεθνής οργανισμός υπάρχει δεν το ξέρω. Ίσως είναι ανέφικτο.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27153
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 09 Νοέμ 2019, 16:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:19
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 15:58
Παίδες, νομίζω ότι πρέπει να αντιμετωπίσετε το ισοπεδωτικό ξέσπασμα του Αλεξανδρή με την ίδια ακριβώς διάθεση κατανόησης και ανοχής με την οποία αντιμετωπίζετε όλα τα κοινωνικά ζητήματα.

Στην τελική, δείτε το ΚΑΙ αυτό ως μια γροθιά στο στομάχι της πολιτικής λεκτικής ορθότητας.
Εσύ τώρα νομίζεις ότι τρολάρεις και δεν ταυτίζεσαι με την αθλιότητα;
Aπλώς έχω βαρεθεί τους πολιτικαλικορεκτιστές νοικοκυρέους.

Αλλά είμαι σε φάση κυνισμού και διασκεδάζω με την ταύτιση των κλασσικών αντιφά με τους βιβίκους. :)
Δεν χρειάζεται να είναι κανείς αντίφα ή λελές για να σέβεται την ανθρώπινη αξιοπρέπεια και να τηρεί κάποιες βασικές κοινωνικές συμβάσεις. Αντιθέτως, δίχως τον φερετζέ του πατριωτισμού, οι μισάνθρωπες και ελεεινές πράξεις του κορμού θα αντιμετωπίζονταν ως το πυώδες μολυσματικό απόστημα το οποίο είναι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ την 09 Νοέμ 2019, 16:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 09 Νοέμ 2019, 16:33

Χουργιατς έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:18
ST48410 έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:12
[
δεν μπορείς να λες τον άλλο σκουπίδι.

σωστό πολύ σωστό :102: πρέπει να γνωρίσουμε το ισλάμ στο πετσί μας πριν γίνουμε ρατσιστές ναζί φασίστες :102:
Αγαπητέ λίγο διαφορετικά να ήταν τα πράγματα πριν 100 χρόνια και κάποιοι από εμάς θα είχαν γεννηθεί από την άλλη μεριά του φράκτη. Δεν αρκεί αυτό για να είναι σκουπίδι κάποιος. Το γενικό τσουβάλιασμα έχει συνέπειες και οδηγεί σε υπερβολές.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4417
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 09 Νοέμ 2019, 16:34

Καλά τα λέει ο βιοπαλαιστής.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 09 Νοέμ 2019, 16:34

Στύγιος έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:26


Δεν έχω καταλάβει Χριστό απ' 'ότι λες ,αλλά ο Αλεξανδρής επιβεβαιώνει για πολλοστή φορά ότι είναι ΑΡΧΙΔΙ.

τύπε μου θύμισε μου ξανά μια φορά πως ανακάλυψες το φόρουμ στα 50 σου :102:

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 09 Νοέμ 2019, 16:36

Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:13
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:07
Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 15:40


Τι μας λες; Ψάχνω να βρω λαθρομετανάστη που να υποφέρει από ασιτία και να μην έχει smartphone και δεν βρίσκω.

Επίσης, μην τα κάνεις όλα μπλέντερ. Οι παππούδες σας στη Σμύρνη έφυγαν από ελληνικό έδαφος για να έρθουν σε ελληνικό έδαφος. Επίσης, δεν έκαναν μπίζνες με τους Τούρκους για το πώς θα έρθουν εδώ.

Είναι εύκολο να κατηγορείς κάποιους άλλους που δεν θέλουν λαθρομετανάστες, τζιχαντιστές, εγκληματίες και πρεζέμπορες στη γειτονιά τους και θέλουν τις πλατείες ασφαλείς για τα παιδιά τους όταν στην περιοχή που μένεις ούτε κάδο σκουπιδιών έξω από το σπίτι σου δεν θέλεις...

.
Τά σμάρτφον τους στή χώρα τους είναι κινέζικα καί πάμφτηνα....

Επίσης στίς χώρες τους δέν ξέρον τι είναι πρέζα.....

Πληροφοριακά αυτά....


.
Γιατί στην Ελλάδα τα smartphones τι είναι; Ελληνικής κατασκευής ή μήπως γερμανικής; Κινέζικης και βιετναμέζικης κατασκευής είναι.
Αφού όμως είναι τόσο φθηνά, θα μπορούσες λοιπόν να με πληροφορήσεις πόσο πάει ένα smartophone στο Μαρόκο, τη Νιγηρία ή το Πακιστάν για να το παραγγείλω από εκεί;

Όσον αφορά την πρέζα, ποιος δεν ξέρει; Ο Αφγανός, ο ιδιοκτήτης του βαποριού από την Περσία ή μήπως ο Μαροκινός;

Αφήστε τις αστείες δικαιολογίες. Δεν πείθετε ούτε τον εαυτό σας...

Οι λαθρομετανάστες θα πρέπει να φύγουν άμεσα από τη χώρα ακόμη και με βίαιο τρόπο ώστε να αποφευχθεί να γίνουμε Χαλέπι...

.
Μίλησα πληροφοριακά είπαμε....όχι μεταναστευτικά.....

Αλλο ο Αφγανός πού παράγει καί σού πουλάει πρέζα....αλλο νά τήν καταναλώνει αυτός.....

Καί σύ μπορεί νά παράγεις φάρμακα φαρμάκια η ακουαφόρτε ....αλλά δέν τά σνιφάρεις.....

Δηλαδή τό σμάρτφον σου νομίζεις ότι έχει στή Κίνα ή στό 3ο κόσμο τά 100ρικα πού στό πουλάει έσένα

το Ελληνικό αρπακτικό ;;; :c020:

Οπως φυσικά καί οτιδήποτε αλλο κινέζικο προιόν.....

Αν δέν είστε ανήλικοι.......Πάτε καλά ρέ ;;;


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 09 Νοέμ 2019, 16:36

ST48410 έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:33
[

Αγαπητέ λίγο διαφορετικά να ήταν τα πράγματα πριν 100 χρόνια και κάποιοι από εμάς θα είχαν γεννηθεί από την άλλη μεριά του φράκτη. Δεν αρκεί αυτό για να είναι σκουπίδι κάποιος. Το γενικό τσουβάλιασμα έχει συνέπειες και οδηγεί σε υπερβολές.

Δυστυχώς για εσένα και για μένα - πρόσεξε που βάζω το φράκτη- δεν ζούμε 100 χρόνια πριν. Δεν θα υπήρχε το πρόβλημα των ΜΚΟ να προστάζουν κρατικές νομοθεσίες

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 09 Νοέμ 2019, 16:39

Χουργιατς έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:34
Στύγιος έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 16:26


Δεν έχω καταλάβει Χριστό απ' 'ότι λες ,αλλά ο Αλεξανδρής επιβεβαιώνει για πολλοστή φορά ότι είναι ΑΡΧΙΔΙ.

τύπε μου θύμισε μου ξανά μια φορά πως ανακάλυψες το φόρουμ στα 50 σου :102:
Στον αρχαίο θα μιλάς με σεβασμό και σε στάση προσοχής ,κατάλαβες κωλόπαιδο;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών