Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 10 Νοέμ 2019, 17:07

aspergillus έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 15:01
Υδράργυρος έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 21:32
Ειναι εντυπωσιακο το ποσο εχει φασιστικοποιηθει η χωρα απο τοτε που βγηκε η νδ
Πάντα έτσι ήταν.
Να σου θυμίσω και τη δεκαετία του 1990 τι ακούγαμε από τα ΜΜΕ και τι ακούγαμε από τον επονομαζόμενο ''απλό λαό'' και τους κυρ-Παντελήδες.
Τότε ήταν οι Αλβανοί οι δαίμονες επί της γης και τώρα που ξεχάστηκαν οι Αλβανοί έπιασαν τους πρόσφυγες.
Σε λίγα χρόνια που θα ξεχαστούν και οι πρόσφυγες θα βρουν άλλους......
ποσοι ωρε θα ...τακτοποιηθουν από τη μεταπολιτευτικη ταξη???

από το 1991 συνεχως εγκαθίστανται στην ελλαδα ξενοι κοντευει τριαντα χρονια ααυτη η ιστορια και ποτε το ελληνικο κρατος δεν καταδεχτηκε να τους μετρησει

εντακσ το κολπο που χρησιμοποιουν τωρα είναι να προβαλλουν τους τωρινους που εστειλε η τουρκια

μα δεν είναι μονο αυτοι είναι και οι παλιοτεροι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος run την 10 Νοέμ 2019, 17:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 10 Νοέμ 2019, 17:09

Δράση και αντίδραση, υπάρχει παντού.
Ο φασισμός είναι καραμελιτσα στο στόμα οποιουδήποτε υποστηρίζει την αθρόα μετανάστευση, τα ανοιχτά σύνορα, το "όποιος αγαπάει την πατρίδα του είναι φασίστας". Γενικά, όποιος δε συμφωνεί με εκείνον είναι φασίστας. Ως αντίδραση εμφανίζεται κι ο τύπος που χαρακτηρίζει τους παντες σκουπίδια.

Nero

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Νοέμ 2019, 17:12

Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 17:09
Δράση και αντίδραση, υπάρχει παντού.
Ο φασισμός είναι καραμελιτσα στο στόμα οποιουδήποτε υποστηρίζει την αθρόα μετανάστευση, τα ανοιχτά σύνορα, το "όποιος αγαπάει την πατρίδα του είναι φασίστας". Γενικά, όποιος δε συμφωνεί με εκείνον είναι φασίστας. Ως αντίδραση εμφανίζεται κι ο τύπος που χαρακτηρίζει τους παντες σκουπίδια.
δεν ξέρω αν χρησιμοποίησε κάποιος άλλος στο νήμα τη λέξη "φασίστας", εσένα είδα να το κάνεις και σχολίασα. Εγώ πάντως σίγουρα δεν την ανέφερα οπότε δεν καταλαβαινω τι υπερασπίζεσαι και με ποιον διαφωνείς

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 10 Νοέμ 2019, 17:12

εχει στειλει η τουρκια 40.000 από το καλοκαιρι που αρχισε τον υβριδικο πολεμο καταα της ελλαδας με την εθνομηδεν μεταπολιτευτικη ταξη που αφησε το στρατο χωρις εξοπλισμούς τη θητεια και οτιδήποτε χρειαζεται μια χωρα να επιβιωσει όταν ο αντιπαλος γαμει το διεθνες δικαιο και κανει ότι τον συμφερει χωρις κανενας να τον εμποδιζει
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 10 Νοέμ 2019, 17:24

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 17:12
Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 17:09
Δράση και αντίδραση, υπάρχει παντού.
Ο φασισμός είναι καραμελιτσα στο στόμα οποιουδήποτε υποστηρίζει την αθρόα μετανάστευση, τα ανοιχτά σύνορα, το "όποιος αγαπάει την πατρίδα του είναι φασίστας". Γενικά, όποιος δε συμφωνεί με εκείνον είναι φασίστας. Ως αντίδραση εμφανίζεται κι ο τύπος που χαρακτηρίζει τους παντες σκουπίδια.
δεν ξέρω αν χρησιμοποίησε κάποιος άλλος στο νήμα τη λέξη "φασίστας", εσένα είδα να το κάνεις και σχολίασα. Εγώ πάντως σίγουρα δεν την ανέφερα οπότε δεν καταλαβαινω τι υπερασπίζεσαι και με ποιον διαφωνείς
Εγώ εξηγώ γιατί φωνάζουν καποιοι για τη λαθρομετανάστευση κι εσύ λες ότι έχω μαφιοζικη λογική. Σα να σου λέω "ξέρεις, αν δεν κάνεις αντιπλημμυρικά έργα κάποια στιγμή θα πλημμυρίσει" κι εσύ λες "όπα, δε κατάλαβα, απειλείς με πλημμύρα; Δε λέω ότι εσύ θα με πλημμυρίσεις..."
Ναι είναι φυσικό επακόλουθο όταν βρίζεις κάποιον συνέχεια, να σε βρίσουν. Είναι φυσικό επακόλουθο όταν υποβαθμίζονται οι περιοχές με μετανάστες και ανεβαίνει η εγκληματικότητα να φωνάζουν καποιοι ότι δεν θέλουν τη μετανάστευση. Είναι φυσικό επακόλουθο οσο αδιαφορεις για τα προβλήματα των κατοίκων αυτών των περιοχών, τόσο αυτοί να φωναζουν. Πού βλέπεις το μαφιόζικο σ αυτό;

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 10 Νοέμ 2019, 17:58

Μίλησε κι ο Αλεξανδρής,που τον ρωτούσαν για αγώνα κι έλεγε
"εγώ να κλοτσαω ξέρω"
κι οι δημοσιογράφοι έγραφαν από μόνοι τους δηλώσεις Αλεξανδρή
"το κλίμα στην ομάδα είναι πολύ καλό,όλοι συγκεντρωμένοι και προσηλωμένοι στο στόχο που έχουμε βάλει"
κι ο Αλεξανδρής ρωτούσε τι σημαίνει
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27042
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 10 Νοέμ 2019, 18:58

Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 16:42
Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 16:32
Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 16:25
Όσο θα συνεχίζετε να αδιαφορείτε για το μεταναστευτικό πρόβλημα, την εγκληματικότητα και την υποβάθμιση των περιοχών, όσο θα φέρεστε στους Ελλήνες ως πολίτες β κατηγορίας και θα τους επιβάλλετε τα θέλω σας, τόσο θα ανεβαίνει ο φασισμός
Για ανέλυσέ το αυτό. Θεωρείς τον φασισμός όπλο για να τιμωρείς τους εχθρούς που σου πάνε κόντρα? Ενδιαφέρον ακούγεται
Όχι, θεωρώ ότι ο φασισμός της άκρα αριστεράς και της άκρα δεξιάς είναι συγκοινωνούντα δοχεία.
Οι ακρότητες του ενός δημιουργούν το έδαφος για την ακρότητα του άλλου.

Το να μην παραδέχεται κάποιος ότι η αθρόα μετανάστευση ανθρώπων με εντελώς διαφορετικό πολιτισμό σε μια χρεωκοπημενη χώρα δημιουργεί προβληματα, είναι ακραίο. Δε ξέρω για σας αλλά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης έχουν κι από ένα περιστατικό κάθε μέρα. Είτε κλοπές,.είτε μαχαιρώματα, είτε απόπειρες βιασμού. Όχι, οι περισσότεροι που αποκαλείται φασίστες δεν είναι φασίστες. Απλώς φοβούνται και έχουν κάθε λόγο να το κάνουν. Γιατί κάποια φασισταριστερά ήθελαν ανοιχτά σύνορα, να μπαίνει όποιος θέλει, είτε πρόσφυγας που έχει πραγματική ανάγκη είτε τζιχάντι. Αν υπήρχε σοβαρή μεταναστευτική πολιτική κι έμπαιναν μόνο οι πρόσφυγες δε θα υπήρχε τέτοιο θεμα

Να σας θυμίσω ότι η Χ.Α ήταν στο 0,6% και έφτασε στο 6% μετά από τις ακρότητες των αριστερών να θεωρούν φασίστα όποιον αγαπά την πατρίδα του
Εικόνα

Είναι παρατηρημένο: Τα ανεγκέφαλα αναρχοάπλυτα, συχνά-πυκνά, έχουν συνθήματα που κάνουν ρίμα, αλλιώς δεν μπορούν να τα μάθουν.
Άλλο παράδειγμα, στο φράγμα του Αχελώου γράφει:
"Ο Αχελώος δεν μπαίνει σε σιφόνι.
Μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι"
!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 10 Νοέμ 2019, 19:00

run έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 17:07
από το 1991 συνεχως εγκαθίστανται στην ελλαδα ξενοι κοντευει τριαντα χρονια ααυτη η ιστορια και ποτε το ελληνικο κρατος δεν καταδεχτηκε να τους μετρησει

εντακσ το κολπο που χρησιμοποιουν τωρα είναι να προβαλλουν τους τωρινους που εστειλε η τουρκια

μα δεν είναι μονο αυτοι είναι και οι παλιοτεροι
Μετρήσεις έχουν γίνει.
Από τους παλαιότερους που αναφέρεις, ένα σημαντικό ποσοστό έχει φύγει.
Όσον αφορά τους πρόσφυγες, ελάχιστοι όντως μένουν στην Ελλάδα, οι συντριπτική πλειοψηφία φεύγει.
Η Γερμανία, η Σουηδία, η Αγγλία κυρίως αλλά και άλλες χώρες της βόρειας και κεντρικής Ευρώπης αποτελούν τον τελικό τους προορισμό.
Αυτό φαίνεται και από τους αριθμούς των προσφύγων και των μεταναστών την τελευταία 5ετία.
Μόνο η Γερμανία έχει δεχτεί πάνω από 1.100.000 πρόσφυγες.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 10 Νοέμ 2019, 19:04

μαλιστα κατά το συντροφι είναι αντε 100.000 όπως θελουν τα κομματα τα ΜΜΕ κτλ κτλ
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 10 Νοέμ 2019, 19:08

Αλήθεια, γιατί ο εθνικιστικοφασιστικός βόθρος έχει ξεσηκωθεί και σκούζει;
Βγήκε κανένας μουσουλμάνος και διαμαρτυρήθηκε για την κατανάλωση χοιρινού στην Ελλάδα;
Όλο αυτό χωρίς λόγο ξεκίνησε κυριολεκτικά.
Από που και ως που ο Αλεξανδρής ανεβάζει δηλώσεις τύπου ''ενοχλείσαι εισβολέα που τρώω χοιρινό;'' και βγαίνουν άλλοι 100 πανίβλακες και συμφωνούν;
Δήλωσε κάποιος πρόσφυγας μουσουλμάνος ότι ενοχλείται;

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Ο κατά κάποιους κατακριτέος Αλέκος Αλεξανδρής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 11 Νοέμ 2019, 10:54

vantono έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 02:21
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 01:47
Δεν μου αρέσουν οι δηλώσεις του Αλεξανδρή και διαφωνώ με όσα γράφει. Από την άλλη διαβάζοντας τα σχόλια ορισμένων αντιολυμπιακών....
Να μη δίνεις σημασία σε καθυστεριές. Κανει μαλακία όποιος το βλέπει οπαδικά αυτό το θέμα (και μιλάω ως αντιγαύρος). Δεν έχει καποια υποχρέωση να απολογείται ο οποιοσδήποτε γαύρος για τις μαλακίες του αλεκούκου. Μολις πριν λιγο μαλιστα, το συζητούσαμε με φανατικους γαύρους φίλους αυτο το θεμα και όλοι ανεξαιρέτως τον έκραζαν. Αν ειναι σώνει και ντε να φορτώσουμε την περιπτωση Αλεξανδρη στον γαύρο, ε ας τη φορτώσουμε τοτε και στην αεκ, την Καλλιθέα, τη Λάρισα και τον Πουτσαίαντα Κιάτουπωςλέγεται. Ο τύπος δεν πέρασε μονο απο μια ομαδα στην καριέρα του.
:smt038

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών