ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Νοέμ 2019, 17:49

zteo έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:04

Μπαρμπουτσαλα μου χει τυχει σε μπαχαλα να ξηλωνουν και πινακα ανακοινωσεων και να τον πετανε διοτι αυτο βρηκαν εκεινη την στιγμη μπροστα τους.Ο σκοπος της αστυνομιας ηταν να κλεισει την ΑΣΟΕΕ για να μην υπαρξει διακίνηση ιδεων και για να μην παρθουν αποφασεις για αγωνες εναντια στην πολιτικη της κυβερνησης.
ειναι γνωστο οτι μονο εκει μπορουν να διακινηθουν ιδεες, και τωρα που εκλεισε, παπαλα, ολες οι ιδεες θα καθονται σπιτι τους και δεν θα διακινουνται καθολου. :smt023

γιατι εκτος ασοεε, οι ιδεες εξανεμιζονται. :fp:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Νοέμ 2019, 17:51

zteo έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:09

Προσωπικα οι μπαχαλακηδες με αφηνουν παγερα αδιάφορο δεν αξιζει τον κοπο να σπαταλαω το σαλιο μου γιαυτους.
Προσωπικα θα προτιμουσα να ημουν πολιτης της ΕΣΣΔ να εχω την δουλεια μου και ας μην ειχα κανενα απο τα αχρηστα καταναλωτικα προιοντα που με περιβαλουν. :8)
ευκολακι. κανε καμμια μαλακια να μπεις στις αγροτικες φυλακες. ακριβως οπως τα λες θα ειναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 12 Νοέμ 2019, 17:56

zteo έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:04
Lord Brum έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 14:27
zteo έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 17:17

Xαμαιλεωντα η σωστη εκφραση ειναι χρησιμοποιειται σαν οπλο.Αλλα δεν ειναι οπλο.Τα μαρμαρα τα χρησιμοποιουμε για να φτιαξουμε πατωματα στα σπιτια.Τι λεμε οπλιζουμε το πατωμα. :003:
αν βρίσκανε τα μάρμαρα σε λατομείο ή σε γιαπί δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Σε πανεπιστήμιο όμως τι δουλειά έχουν? Ομοίως να βρεις μαχαίρια σε μια κουζίνα δεν θα πας τον σεφ για οπλοφορία, αν το ίδιο αντικείμενο το έχει κα΄ποιος πάνω του σε ένα γήπεδο αλλαζει το πράγμα.
Μπαρμπουτσαλα μου χει τυχει σε μπαχαλα να ξηλωνουν και πινακα ανακοινωσεων και να τον πετανε διοτι αυτο βρηκαν εκεινη την στιγμη μπροστα τους.Ο σκοπος της αστυνομιας ηταν να κλεισει την ΑΣΟΕΕ για να μην υπαρξει διακίνηση ιδεων και για να μην παρθουν αποφασεις για αγωνες εναντια στην πολιτικη της κυβερνησης.
Το θεμα δεν ειναι τι βρηκε η αστυνομια ουτε για ποιον λογο ειχαν μαζεμενα τα μαρμαρα και τις πετρες οι αναρχικοι.Αλλα οτι τα καναλια σας παραποιησαν το ολο θεμαδινωντας του τετοιες τερατολογικες διαστασεις προκειμενου να χειραγωγησουν τον λαο.Οταν η αστυνομια βρηκε πετρες και μαρμαρα τοτε γραφεις αυτο που βρηκε.Οταν γραφεις περι οπλοστασιου τοτε το κανεις εσκεμενα.
Σιγά.Αυτά είναι της φαντασίας σου.
Ποιες ιδέες δηλαδή φοβήθηκε η κυβέρνηση και η κάθε κυβέρνηση;
Και για ποιους αγώνες μιλάς; Τίποτα δεν έχει γίνει ούτε όταν ξαναήταν πάλι κυβέρνηση η ΝΔ ούτε όταν ήταν ο φιλοαναρχοάμπαλος συριζα επάνω.

nemo
Δημοσιεύσεις: 6898
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 12 Νοέμ 2019, 18:31

Πως μπόρεσε και σκέφτηκε αυτό ο zteo εγώ και με σαράντα πυρετό δεν θα ήμουν ικανός !

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Νοέμ 2019, 18:32

Ασέβαστος έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:51
zteo έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:09

Προσωπικα οι μπαχαλακηδες με αφηνουν παγερα αδιάφορο δεν αξιζει τον κοπο να σπαταλαω το σαλιο μου γιαυτους.
Προσωπικα θα προτιμουσα να ημουν πολιτης της ΕΣΣΔ να εχω την δουλεια μου και ας μην ειχα κανενα απο τα αχρηστα καταναλωτικα προιοντα που με περιβαλουν. :8)
ευκολακι. κανε καμμια μαλακια να μπεις στις αγροτικες φυλακες. ακριβως οπως τα λες θα ειναι.
Για κατι τετοια λατρευω το φορουμ β :hebit:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
NKVD_SMERSH
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2019, 17:16
Τοποθεσία: Kyrandia

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NKVD_SMERSH » 12 Νοέμ 2019, 18:35

Κάποιοι που εν μέσω εργασιακού μεσαίωνα και οικονομικής ανέχειας, πληρώνονται πλουσιοπάροχα και έχουν αυτές τις αντιλήψεις. Έτσι είναι αυτό το σύστημα. Για λίγους.

Δεν πειράζει, ίσως κάποιοι να μην ζουν όταν θέλοντας και μη θα γίνει αναδιανομή του πλούτου.
“He who controls the spice controls the universe.”

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Νοέμ 2019, 18:38

zteo έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:09
Προσωπικα θα προτιμουσα να ημουν πολιτης της ΕΣΣΔ να εχω την δουλεια μου και ας μην ειχα κανενα απο τα αχρηστα καταναλωτικα προιοντα που με περιβαλουν. :8)
Αυτό είναι αλήθεια
Στην ΕΣΣΔ αν δεν μιλούσες και κοιτούσες τη δουλειά σου, περνούσες καλά και δεν σε πείραζε κανένας
Κοιμόσουν και τα παράθυρα ανοιχτά
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Νοέμ 2019, 18:41

NKVD_SMERSH έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 18:35
Κάποιοι που εν μέσω εργασιακού μεσαίωνα και οικονομικής ανέχειας, πληρώνονται πλουσιοπάροχα και έχουν αυτές τις αντιλήψεις. Έτσι είναι αυτό το σύστημα. Για λίγους.

Δεν πειράζει, ίσως κάποιοι να μην ζουν όταν θέλοντας και μη θα γίνει αναδιανομή του πλούτου.
Η σχέση κυνηγού - θηράματος μεταξύ ανθρώπου και γλάρου χάνεται στην προϊστορία (Fisher and Lockley, 1989). Πολλά ευρήματα τεκμηριώνουν την κατανάλωση γλάρων από την εποχή των παγετώνων. Κατά τον μεσαίωνα, ο γλάρος αναδείχτηκε σε είδος πρώτης ανάγκης για τους παράκτιους πληθυσμούς της Βρετανίας, όπου θεωρείται νοστιμότατο έδεσμα μέχρι και σήμερα. Στις δε Εβρίδες της Σκωτίας, ο γλάρος είναι το παραδοσιακό Χριστουγεννιάτικο έδεσμα, ενώ οι απηυδισμένοι από το πολύ αρνί Νεοζηλανδοί το θεωρούν πρώτης τάξεως μεζεκλίκι.εδώ.

Οι κλασσικές συνταγές περιλαμβάνουν γλαρόπιτα, γλάρο μαριναρισμένο με μέντα, καπνιστό γλάρο σουφλέ. Οι σεφ της nouvelle cuisine μπόλιασαν την παράδοση με καινοτόμες ιδέες παράγοντας πιάτα όπως γλάρο με πιπερόριζα, γλάρο Veronique και mille-feuilles από mousse γλάρου. Περί ορέξεως... τζιτζίκια γιαχνί!
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
NKVD_SMERSH
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2019, 17:16
Τοποθεσία: Kyrandia

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NKVD_SMERSH » 12 Νοέμ 2019, 18:45

Είμαι Vegan.
“He who controls the spice controls the universe.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Νοέμ 2019, 18:49

Beria έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 18:38
zteo έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:09
Προσωπικα θα προτιμουσα να ημουν πολιτης της ΕΣΣΔ να εχω την δουλεια μου και ας μην ειχα κανενα απο τα αχρηστα καταναλωτικα προιοντα που με περιβαλουν. :8)
Αυτό είναι αλήθεια
Στην ΕΣΣΔ αν δεν μιλούσες και κοιτούσες τη δουλειά σου, περνούσες καλά και δεν σε πείραζε κανένας
Κοιμόσουν και τα παράθυρα ανοιχτά
εκτος αν ειχες καμμια γκομινα που γουσταριζε κανας κομισαριος, οποτε σε ετρωγε το μαυρο φιδι.

η αν εκανε ο κομισσαριος καμμια μαλακια, και εψαχνε καποιον αθωο να του τη φορτωσει.

η αν τυχαινε κανας κουμπαροξαδερφος σου να ελεγε οτι δεν εχει ωραιο μουστακι ο σταλιν, οποτε το φιδι ετρωγε ολη την οικογενεια.

η αν ειχες στραβομαρα και φορουσες γυαλια, οχι, ακυρο, αυτο ειναι απο παραδιπλα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Νοέμ 2019, 18:51

NKVD_SMERSH έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 18:45
Είμαι Vegan.
πολυ λυπαμαι, αλλο κακο να μη σε βρει. θεριζουν αυτες οι ασθενειες στην εποχη μας, και δεν ειναι και ευκολη η γιατρεια τους.

τα καλυτερα, ευχομαι, σιδερενιος, και συντομα να σταθεις στα ποδια σου και να κανεις μπαρμπεκιου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 12 Νοέμ 2019, 18:55

ο ζτεο το πιασε το νόημα.παρέλυσε η διακίνηση ιδεών και είναι όλοι με πονοκέφαλο από τις ιδέες που έχουν στοιβαχτεί στην πηγή και δεν μπορούν να πάρουν αποφάσεις για τον αγώνα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Νοέμ 2019, 18:55

Ασέβαστος έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 18:49
Beria έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 18:38
zteo έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 17:09
Προσωπικα θα προτιμουσα να ημουν πολιτης της ΕΣΣΔ να εχω την δουλεια μου και ας μην ειχα κανενα απο τα αχρηστα καταναλωτικα προιοντα που με περιβαλουν. :8)
Αυτό είναι αλήθεια
Στην ΕΣΣΔ αν δεν μιλούσες και κοιτούσες τη δουλειά σου, περνούσες καλά και δεν σε πείραζε κανένας
Κοιμόσουν και τα παράθυρα ανοιχτά
εκτος αν ειχες καμμια γκομινα που γουσταριζε κανας κομισαριος, οποτε σε ετρωγε το μαυρο φιδι.

η αν εκανε ο κομισσαριος καμμια μαλακια, και εψαχνε καποιον αθωο να του τη φορτωσει.

η αν τυχαινε κανας κουμπαροξαδερφος σου να ελεγε οτι δεν εχει ωραιο μουστακι ο σταλιν, οποτε το φιδι ετρωγε ολη την οικογενεια.

η αν ειχες στραβομαρα και φορουσες γυαλια, οχι, ακυρο, αυτο ειναι απο παραδιπλα. :102:
Τι να σου πω ρε φίλε, εγώ συμφωνώ με τον Zteo
Ποιος ο λόγος να γνωρίζει ο άλλος τι πρεσβεύεις;
Εσύ θα βγάλεις το φίδι από την τρύπα;
Κοίτα τη δουλίτσα σου
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 12 Νοέμ 2019, 19:00

Beria έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 18:38
Αυτό είναι αλήθεια
Στην ΕΣΣΔ αν δεν μιλούσες και κοιτούσες τη δουλειά σου, περνούσες καλά και δεν σε πείραζε κανένας
Κοιμόσουν και τα παράθυρα ανοιχτά
Δεν ξέρω στην ΕΣΣΔ, αλλά στην Αλβανία ένας από την οικογένεια φύλαγε σκοπιά το βράδυ για να μην τους κλέψουν τα παντζούρια του σπιτιού.

(Αληθινό, δεν είναι πλάκα)

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: ΑΣΟΕΕ - Κλάμα τα αναρχοάπλυτα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 12 Νοέμ 2019, 20:11

Beria έγραψε:
Αίμα_τιμή έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 19:56
Γαμίστε τους αναρχομπαχαλάκηδες.
δεν υπάρχει ρήμα γαμίζω
με ήτα γράφεται
Φαίνεσαι μορφωμένος άνθρωπος. Θα ήθελες να σχολιάσεις και αυτά εδώ;
Από το ίδιο νήμα είναι.
zteo έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 17:03
Δειται πως λειτουργει ο Γκαιμπελισμος στην Ελληνικη δημοσιογραφια προκειμενου να δημιουργησει εντυπωσεις και να χειραγωγησει μερος του λαου.
Ο τιτλος γραφει Βρεθηκε ολοκληρο οπλοστασιο στην ΑΣΟΕΕ.
Οταν καποιος διαβαζει την λεξη οπλοστασιο αμεσως το μυαλο του σχηματιζεται η εικονα οτι μεσα στην ΑΣΟΕΕ βρεθηκαν πιστολια-χειροβομβιδες-καραμπινες-καλασνικωφ-μπαζουκας.
Τι βρεθηκε στην πραγματικοτητα.Καθημερινα αντικειμενα που τυγχανει να χρησιμοποιουν οι αναρχικοι στον κλεφτοπολεμο τους με τα ΜΑΤ.
Ομως ο δημοσιογραφος εσκεμενα θελει να δημιουργησει στρεβλες εντυπωσεις.Ο ποιο σωστος τιτλος θα επρεπε να ειναι.
ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΠΕΤΡΕΣ-ΚΟΝΤΑΡΙΑ-ΚΡΑΝΟΙ ΚΤΛ ΣΤΗΝ ΑΣΟΕΕ.

Υ.Γ.Διαρρηκτικα εργαλεια ποια ειναι?
zteo έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 17:17
Xαμαιλεωντα η σωστη εκφραση ειναι χρησιμοποιειται σαν οπλο.Αλλα δεν ειναι οπλο.Τα μαρμαρα τα χρησιμοποιουμε για να φτιαξουμε πατωματα στα σπιτια.Τι λεμε οπλιζουμε το πατωμα. :003:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών