Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
User_601

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 10 Νοέμ 2019, 23:33

Juno έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:29
Εσθήρ έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 22:37
Εξαιρετικα εγκυρη πηγη και αρθρο.Εξαιρετικα σαιτ και τα δυο,εξαιρετικος και ο αρθρογραφος που δεν υπαρχει.
Σωστά, μόνον από Αυγή και Ρίζο καταπίνετε αμάσητα.
Εγω δεν καταπινω τιποτε εκτος απο το φαγητο μου,δεν ξερω για σενα αγαπουλα.Φαινεται οτι καταπινεις πολλα. :wave:

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 10 Νοέμ 2019, 23:38

mao mao έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:27
Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:25
Βασικά, σωστότερη ερώτηση είναι να μας πουν οι υποστηρικτές τί θα τους έκανε να δεχτούν την είδηση ως αληθινή.
Υποθέτω οι αστυνομικοί ή η γυναίκα που φέρεται να δέχθηκε την επίθεση μπορούν εύκολα να θεωρηθούν ρατσιστές φασίστες. Οπότε ποιος τρόπος θεωρείται αληθινος; Ένα βίντεο ας πούμε;
η πρωτογενής πηγή είναι ασόβαρη. Και ο τρόπος γραφή είναι αστείος. Αν ανοίξω ένα μπλογκ και γράψω οτι μου κατέβει θα το δεχθείς άκριτα;
Σπανίως δέχομαι κάτι άκριτα απλά υπάρχουν κάποιες ειδήσεις που λειτουργούν σε μένα περισσότερο συναισθηματικά και αντανακλαστικά, στην αρχή τουλάχιστον.

Λες ότι η πηγή είναι ασοβαρη. Ρώτησα αν έχει αποδειχθεί ότι τα Τουρκικά Νέα βγάζουν hoaxes, δεν απάντησε κανείς. Ασοβαρη γιατί; Επειδή συνήθως κράζουν τον Ερντογάν; Επειδή δεν υποστηρίζει την λαθρομετανάστευση; Δε σου αρέσει εσένα;

Το ερώτημα παραμενει. Αν υποθέσουμε ότι η είδηση είναι αληθινή, ποιος τρόπος θα σε ικανοποιούσε ως απόδειξη; Ένα τηλέφωνο σε αστυνομικό της Κομοτηνής, όπως λένε οι ίδιοι, προφανώς όχι. Η μάνα επίσης όχι. Υπάρχει τρόπος ή "δε γίνονται αυτά τα πραγματα, είναι όλοι άγιοι, ντροπησαςφασιστεςτοπεριστατικο258ειναιμεμονωμενο"; Υπόψιν ότι αν αποδειχθεί hoax η είδηση δε θα έχω κανένα πρόβλημα να το δεχτώ ως τετοιο

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7417
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 10 Νοέμ 2019, 23:45

Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:38

Λες ότι η πηγή είναι ασοβαρη. Ρώτησα αν έχει αποδειχθεί ότι τα Τουρκικά Νέα βγάζουν hoaxes, δεν απάντησε κανείς. Ασοβαρη γιατί; Επειδή συνήθως κράζουν τον Ερντογάν; Επειδή δεν υποστηρίζει την λαθρομετανάστευση; Δε σου αρέσει εσένα;

Το ερώτημα παραμενει. Αν υποθέσουμε ότι η είδηση είναι αληθινή, ποιος τρόπος θα σε ικανοποιούσε ως απόδειξη; Ένα τηλέφωνο σε αστυνομικό της Κομοτηνής, όπως λένε οι ίδιοι, προφανώς όχι. Η μάνα επίσης όχι. Υπάρχει τρόπος ή "δε γίνονται αυτά τα πραγματα, είναι όλοι άγιοι, ντροπησαςφασιστεςτοπεριστατικο258ειναιμεμονωμενο"; Υπόψιν ότι αν αποδειχθεί hoax η είδηση δε θα έχω κανένα πρόβλημα να το δεχτώ ως τετοιο
Τα Τουρκικά Νέα δεν είναι μέσω ενημέρωσης. Είναι ένα μπλογκ χωρίς κάποια υπογραφή των κειμένων. Το συγκεκριμένο άρθρο για το θέμα το οποίο παρέθεσα έχει έναν ασόβαρο τρόπο γράφης που δεν αφήνει περιθώρια να το πάρεις στα σοβαρά. Επίσης η είδηση δεν υπάρχει σε άλλο μέσο ούτε ανακοίνωση αστυνομίας. Σε σεξουαλικές επιθέσεις δημοσιεύονται φωτογραφίες του δράστη για την προστασία των υπολοίπων.

Την είδηση με τον ανήλικο Πακιστανό που κακοποιηθηκε από ομοεθνείς του κανείς δεν την αμφισβήτησε. Γράφτηκε σε κάνονικά μέσα ενημέρωσης και υπήρξε και ανακοίνωση αστυνομίας.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 10 Νοέμ 2019, 23:46

Α οκ, οπότε η ανακοινωση απ' την αστυνομία είναι δεκτή. Κάνει ανακοίνωση η αστυνομία για ένα ή δύο περιστατικά;

Η περίπτωση του 18χρονου στη Θεσσαλονίκη είναι διαφορετική, είναι απαγωγη, ασέλγεια, εκβιασμός ένα σωρό κακουργήματα

Να ρωτήσω και κάτι άλλο να δω κάτι

Θεωρείτε τις κλειτοριδεκτομές στην Ελλάδα φέικ νιούζ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ίφιδα την 10 Νοέμ 2019, 23:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Nero

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Νοέμ 2019, 23:55

Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:46
Θεωρείτε τις κλειτοριδεκτομές στην Ελλάδα φέικ νιούζ;
ναι

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 11 Νοέμ 2019, 00:01

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:55
Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:46
Θεωρείτε τις κλειτοριδεκτομές στην Ελλάδα φέικ νιούζ;
ναι
Έχεις εσωτερική πληροφόρηση δηλαδή για τα αποτελέσματα της έρευνας;
https://www.google.com/amp/s/m.lifo.gr/ ... 3333%3famp

Μου στέλνεις λινκ σε παρακαλώ;

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 11 Νοέμ 2019, 00:06

Εσθήρ έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:33
Juno έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:29
Εσθήρ έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 22:37
Εξαιρετικα εγκυρη πηγη και αρθρο.Εξαιρετικα σαιτ και τα δυο,εξαιρετικος και ο αρθρογραφος που δεν υπαρχει.
Σωστά, μόνον από Αυγή και Ρίζο καταπίνετε αμάσητα.
Εγω δεν καταπινω τιποτε εκτος απο το φαγητο μου,δεν ξερω για σενα αγαπουλα.Φαινεται οτι καταπινεις πολλα. :wave:
Εδώ η εξήγηση του "καταπίνω αμάσητο", καμία σχέση με αυτό που φαντάστηκες. https://el.wiktionary.org/wiki/%CF%87%CE%AC%CE%B2%CF%89 Όλο αυτό έχεις στο μυαλό σου, ας κάνει κάποιος ένα ψυχικό να ηρεμήσεις, Μάκη μου. Άκου αγαπούλα....
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Nero

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 11 Νοέμ 2019, 00:07

Ίφιδα έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 00:01
Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:55
Ίφιδα έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:46
Θεωρείτε τις κλειτοριδεκτομές στην Ελλάδα φέικ νιούζ;
ναι
Έχεις εσωτερική πληροφόρηση δηλαδή για τα αποτελέσματα της έρευνας;
https://www.google.com/amp/s/m.lifo.gr/ ... 3333%3famp

Μου στέλνεις λινκ σε παρακαλώ;
Σε δελτίο Τύπου που εξέδωσε η Εισαγγελία για την έναρξη της κατεπείγουσας προκαταρκτικής εξέτασης τονίζεται ότι «η υπόθεση θα ερευνηθεί με τον ταχύτερο δυνατό τρόπο και σε βάθος. Πρόκειται περί βαρβαρότητος που δεν δύναται να γίνει ανεκτή από την ευνομούμενη Ελληνική Πολιτεία»
έχουν περάσει 2 χρόνια. Που είναι τα αποτελέσματα της έρευνας? Όπως και να έχει, η έρευνα ξεκίνησε με πηγή "δημοσιεύματα" και αναφέρεται μόνο ένα ανώνυμο μέλος ΜΚΟ. Δεν βλέπω αποδείξεις ότι συμβαίνουν ή διάψευση ότι δεν συμβαίνουν, οπότε χρησιμοποιώντας την κρίση και το συναίσθημά μου επιλέγω να πιστεύω ότι δε συμβαίνουν

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Νοέμ 2019, 00:23

Το σάιτ της ΕΛΑΣ δεν λέει τίποτα.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Νοέμ 2019, 00:26

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 22:51
Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 22:48
πάντως είναι εντυπωσιακή η απουσία των νουδουλικών από όλα αυτά τα κωλδρονικά και όχι μόνο αντιμεταναστευτικά νήματα.
παρών :102: ααλά νομίζω δεν πιάνομαι. Τα νδουλικα με θεωρούν ζαίο παρότι ψήφισα νδ. Ρώτα τη ΓΑΛΗ :a040:
Δεν σε θεωρώ καθαρόαιμο ζαίο βρε. Εντάξει, μπορεί να ταυτίζονται σε κάποια θέματα οι απόψεις σου με την ζαίικη κοσμοθέαση αλλά δεν έχεις αυτό το μελοδραματικό κατιτίς της επαναστατικής έκφρασης που χαρακτηρίζει τους καθαρόαιμους ζαίους.

Εσύ κι ο πόντικας είστε πολιτικώς χαρωποί τρεντυμπόηδες. Στο περίπου παίζετε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7417
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 11 Νοέμ 2019, 00:28

Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 00:23
Το σάιτ της ΕΛΑΣ δεν λέει τίποτα.
http://www.astynomia.gr/index.php?optio ... temid=2353

Στο λινκ όλες οι ανακοινώσεις της αστυνομίας σε ανατολική μακεδονία-θράκη το μήνα νοέμβριο. Δεν υπάρχει τίποτα για αλλοδαπο που επιτέθηκε σε μητέρα.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Νοέμ 2019, 00:30

mao mao έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 00:28
Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 00:23
Το σάιτ της ΕΛΑΣ δεν λέει τίποτα.
http://www.astynomia.gr/index.php?optio ... temid=2353

Στο λινκ όλες οι ανακοινώσεις της αστυνομίας σε ανατολική μακεδονία-θράκη το μήνα νοέμβριο. Δεν υπάρχει τίποτα για αλλοδαπο που επιτέθηκε σε μητέρα.
Το είδα ναι. Απλά δεν ήθελα να βάλω το σύνδεσμο για να μη μας παρακολουθεί η αδφάλεια εδώ στο νταρκ γουέμπ :8)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 11 Νοέμ 2019, 00:30

Εσθήρ έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:33
Εγω δεν καταπινω τιποτε εκτος απο το φαγητο μου
Κακώς.



Τα ποτά, ενδοφλεβίως;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ζενίθεδρος την 11 Νοέμ 2019, 00:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 11 Νοέμ 2019, 00:32

Nero έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 00:07
Ίφιδα έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 00:01
Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 23:55


ναι
Έχεις εσωτερική πληροφόρηση δηλαδή για τα αποτελέσματα της έρευνας;
https://www.google.com/amp/s/m.lifo.gr/ ... 3333%3famp

Μου στέλνεις λινκ σε παρακαλώ;
Σε δελτίο Τύπου που εξέδωσε η Εισαγγελία για την έναρξη της κατεπείγουσας προκαταρκτικής εξέτασης τονίζεται ότι «η υπόθεση θα ερευνηθεί με τον ταχύτερο δυνατό τρόπο και σε βάθος. Πρόκειται περί βαρβαρότητος που δεν δύναται να γίνει ανεκτή από την ευνομούμενη Ελληνική Πολιτεία»
έχουν περάσει 2 χρόνια. Που είναι τα αποτελέσματα της έρευνας? Όπως και να έχει, η έρευνα ξεκίνησε με πηγή "δημοσιεύματα" και αναφέρεται μόνο ένα ανώνυμο μέλος ΜΚΟ. Δεν βλέπω αποδείξεις ότι συμβαίνουν ή διάψευση ότι δεν συμβαίνουν, οπότε χρησιμοποιώντας την κρίση και το συναίσθημά μου επιλέγω να πιστεύω ότι δε συμβαίνουν
Αυτό ρωτάω κι εγώ, πού είναι τα αποτελέσματα της έρευνας;

Απ' τη μια βέβαια έχουμε επίσημη καταγγελία απο μέλος ΜΚΟ που πυροδοτεί εισαγγελική έρευνα για την οποία δεν μάθαμε τίποτα και στην άλλη την επιλογή σου να πιστεύεις ότι δε συμβαίνουν.
Εύχομαι να έχεις εσύ δικιο

SpoilerShow
Ποτάμι: Μήπως ήρθε η ώρα να αντιδράσει η κυβέρνηση για τις κλειτοριδεκτομές;
Χαρακτηρίζει καίρια την παρέμβαση της Δικαιοσύνης

04.05.17, 08:32
ΠΟΛΙΤΙΚΗ
Ποτάμι: Μήπως ήρθε η ώρα να αντιδράσει η κυβέρνηση για τις κλειτοριδεκτομές;
Την κυβέρνηση να κινητοποιηθεί για το θέμα των κλειτοριδεκτομών σε ανήλικα κορίτσια-προσφυγόπουλα καλεί το Ποτάμι.

Η Σεβαστουπόλεως χαρακτηρίζει καίρια την παρέμβαση της Δικαιοσύνης και τονίζει πως πρέπει «να εκπονηθεί και να υλοποιηθεί ένας ολοκληρωμένος σχεδιασμός» στις δομές φιλοξενίας.
Και
https://www.google.com/amp/s/www.athens ... y-18%3famp
Και
SpoilerShow
Αξίζει να υπενθυμίσουμε ότι σε όλη την Ευρώπη η κλειτοριδεκτομή θεωρείται έγκλημα, το οποίο μάλιστα διώκεται ποινικά. Παρ’ όλα αυτά, σύμφωνα με τις αρμόδιες υπηρεσίες της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, φαίνεται ότι έχει εξαπλωθεί από τις μουσουλμανικές κοινότητες σε αρκετές δυτικές χώρες, όπως η Βρετανία, η Γαλλία, η Ιταλία και άλλες. Παρ’ όλα αυτά, ο ακριβής αριθμός των γυναικών που έχουν υποστεί αυτό τον ακρωτηριασμό στην Ευρώπη παραμένει άγνωστος. Μελέτη για λογαριασμό του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου εκτιμά ότι πλησιάζει τις 500.000, ενώ επιπλέον 180.000 γυναίκες και κορίτσια κινδυνεύουν να υποβληθούν σε αυτή την πρακτική κάθε χρόνο. «Απ’ ό,τι έχω αντιληφθεί από την επαφή μου με τις κοινότητες των μεταναστών εδώ στην Ελλάδα, η πρακτική αυτή λειτουργεί και ως τρόπος διατήρησης του δεσμού με τη χώρα καταγωγής τους και διατήρησης της πολιτιστικής τους κληρονομιάς. Παρότι οι μανάδες έχουν υποφέρει από αυτή την τόσο επώδυνη διαδικασία, επιμένουν ότι πρέπει να την υποστούν και οι κόρες τους».

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι στη συντριπτική πλειονότητά τους τα κορίτσια δεν καταγγέλλουν τον ακρωτηριασμό τους από φόβο για τις ίδιες και τις οικογένειές τους. Δεδομένου ότι δεν επισκέπτονται γυναικολόγο, δεν είναι σε θέση κανένας να εξακριβώσει πόσο εκτεταμένο είναι το απεχθές αυτό έθιμο και στην Ελλάδα. Στη σουηδική πόλη Norrkoping πραγματοποιήθηκε ένα πιλοτικό πρόγραμμα στα σχολεία και μέσω αυτού βρέθηκαν μόνο εκεί 60 περιπτώσεις σοβαρού ακρωτηριασμού οργάνων. Η σουηδική κυβέρνηση αναγκάστηκε να ενημερώσει τις οικογένειες ότι θα ασκούνται διώξεις εναντίων τους αν τα παιδιά τους βρεθούν ακρωτηριασμένα

Πηγή: https://medlabgr.blogspot.com/2019/10/k ... z64uskH4LR

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πακιστανός ξεβρακώθηκε και όρμησε σε μητέρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 11 Νοέμ 2019, 00:35

Λες να μυρίστηκε πως έχει ακόμα κλειτοριδα και για αυτο να χιμηξε;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών