πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
vc15
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 07 Μάιος 2019, 22:51

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vc15 » 12 Νοέμ 2019, 05:58

Βάλτε και βιντεάκια με κυνήγι και ψάρεμα,αυτά τα άτομα το χόμπι τους κάνουν να περάσει η ώρα.

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 12 Νοέμ 2019, 06:25

έχω αρχίσει και τον λυπάμαι τον φίλη.σε όλες τις αποστολές ροχάλας αυτόν βάζουν μπροστά

zteo
Δημοσιεύσεις: 10185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 12 Νοέμ 2019, 06:40

Τελικα ποιος κερδισε το παιχνιδι?
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 12 Νοέμ 2019, 07:16

ST48410 έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 02:36
Planis έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 17:17
ενώ και ο απλός κόσμος ο οποίος μέχρι πρότινος έδειχνε ανοχή ίσως και με μία ευνοϊκή χροιά, πλέον τους έχει βαρεθεί και έχει αγανακτήσει.
Τέτοια στάση βλέπω το τελευταίο διάστημα ακόμα και από νέα σχετικά άτομα. Όντως έχει κουράσει πολύ κόσμο η δράση των μπαχαλάκηδων και δεν νομίζω πια ότι πείθουν πλέον για την αξία των στόχων και των ιδεών τους.
Χαίρω πολύ ότι στον πόλεμο της προπαγάνδας οι επαναστατικές δυνάμεις ξεκινάνε από αρνητικό σημείο. Πόσο χρόνο και κανάλια έχουν για να ακουστεί η φωνή τους;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34843
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Νοέμ 2019, 07:22

σούπερ δημήτριος έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 06:25
έχω αρχίσει και τον λυπάμαι τον φίλη.σε όλες τις αποστολές ροχάλας αυτόν βάζουν μπροστά

Το τραβάει ο οργανισμός του.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 12 Νοέμ 2019, 15:56

Naida έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 21:36
hellegennes έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 21:08
vantono έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 17:20
Σε ποια χώρα απαγορεύεται επίσης, οι 20αρηδες να μεγαλοδείχνουν κατά 5-6 χρονια ξερω 'γω. Στους δε άντρες, ειναι πολύ συνηθισμένο μαλιστα με ενα καλοσχηματισμένο μούσι ή μια καράφλα, ένας 20αρης να δείχνει ανετα και 30αρης, εκ πρώτης όψεως.
Έλα, τώρα, ρε συ...



Εικόνα
Σαν τον Λαζόπουλο σε νεαρή ηλικια μοιάζει αυτός δεξιά.
Τι λες και εσύ μαρή, ο αριστερά μοιάζει όντως με τον Λαζόπουλο σε (πολύ) νεαρή ηλικία. Και ο Χελης μια χαρά κρατιέται το καρντασι δε λέω,νομίζω είμαστε και συνομήλικοι αλλά σίγουρα ο άλλος δείχνει αρκετά μικρότερος. (σσ: για να μην παρεξηγηθώ, η φωτό του αριστερά είναι σχετικά θολή και μπορεί να μπερδέψει, δεν ξέρω μήπως στο βίντεο φαίνεται πιο καθαρά το παλικάρι και μπορούν να βγουν πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Νοέμ 2019, 16:01

the_black_planet έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 15:56
Naida έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 21:36
hellegennes έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 21:08


Έλα, τώρα, ρε συ...



Εικόνα
Σαν τον Λαζόπουλο σε νεαρή ηλικια μοιάζει αυτός δεξιά.
Τι λες και εσύ μαρή, ο αριστερά μοιάζει όντως με τον Λαζόπουλο σε (πολύ) νεαρή ηλικία. Και ο Χελης μια χαρά κρατιέται το καρντασι δε λέω,νομίζω είμαστε και συνομήλικοι αλλά σίγουρα ο άλλος δείχνει αρκετά μικρότερος. (σσ: για να μην παρεξηγηθώ, η φωτό του αριστερά είναι σχετικά θολή και μπορεί να μπερδέψει, δεν ξέρω μήπως στο βίντεο φαίνεται πιο καθαρά το παλικάρι και μπορούν να βγουν πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Μα κι εγώ για αυτόν λέω ότι μοιάζει με τον Λαζόπουλο ,όχι τον Χέλλη. Ο Χελλης δεν μοιάζει σε κανέναν. Του Χέλλη του μοιάζουν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 12 Νοέμ 2019, 16:40

Naida έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 16:01
the_black_planet έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 15:56
Naida έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 21:36


Σαν τον Λαζόπουλο σε νεαρή ηλικια μοιάζει αυτός δεξιά.
Τι λες και εσύ μαρή, ο αριστερά μοιάζει όντως με τον Λαζόπουλο σε (πολύ) νεαρή ηλικία. Και ο Χελης μια χαρά κρατιέται το καρντασι δε λέω,νομίζω είμαστε και συνομήλικοι αλλά σίγουρα ο άλλος δείχνει αρκετά μικρότερος. (σσ: για να μην παρεξηγηθώ, η φωτό του αριστερά είναι σχετικά θολή και μπορεί να μπερδέψει, δεν ξέρω μήπως στο βίντεο φαίνεται πιο καθαρά το παλικάρι και μπορούν να βγουν πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Μα κι εγώ για αυτόν λέω ότι μοιάζει με τον Λαζόπουλο ,όχι τον Χέλλη. Ο Χελλης δεν μοιάζει σε κανέναν. Του Χέλλη του μοιάζουν.
Σιγα πρόσεχε τα σορόπια, εγώ είμαι πιο ωραίος ρε από τον Χελη :P απλά δεν είμαι μπακάλης και υστερώ σε βαρβατιλα. Και είμαι και μακριά, ο Χελης φαντάζομαι εξυπηρετεί πολλές Θεσσαλονικιες εκεί γι'αυτό τον έχετε όλες Θεό :003: Καλά είναι και ότι συνδιάζει το βρούτο με το elegant, μπακάλης και ποιητής μαζι, κάπως όπως ο Ομάρ στο επεισόδιο στους Απαράδεκτους που διάβαζε η Δήμητρα τα Αρλεκιν :P Εντάξει δεν περιγράφω άλλο θα κ...σω και εγώ στο τέλος με το Χέλη :P
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Νοέμ 2019, 16:45

the_black_planet έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 16:40
Naida έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 16:01
the_black_planet έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 15:56


Τι λες και εσύ μαρή, ο αριστερά μοιάζει όντως με τον Λαζόπουλο σε (πολύ) νεαρή ηλικία. Και ο Χελης μια χαρά κρατιέται το καρντασι δε λέω,νομίζω είμαστε και συνομήλικοι αλλά σίγουρα ο άλλος δείχνει αρκετά μικρότερος. (σσ: για να μην παρεξηγηθώ, η φωτό του αριστερά είναι σχετικά θολή και μπορεί να μπερδέψει, δεν ξέρω μήπως στο βίντεο φαίνεται πιο καθαρά το παλικάρι και μπορούν να βγουν πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Μα κι εγώ για αυτόν λέω ότι μοιάζει με τον Λαζόπουλο ,όχι τον Χέλλη. Ο Χελλης δεν μοιάζει σε κανέναν. Του Χέλλη του μοιάζουν.
Σιγα πρόσεχε τα σορόπια, εγώ είμαι πιο ωραίος ρε από τον Χελη :P απλά δεν είμαι μπακάλης και υστερώ σε βαρβατιλα. Και είμαι και μακριά, ο Χελης φαντάζομαι εξυπηρετεί πολλές Θεσσαλονικιες εκεί γι'αυτό τον έχετε όλες Θεό :003: Καλά είναι και ότι συνδιάζει το βρούτο με το elegant, μπακάλης και ποιητής μαζι, κάπως όπως ο Ομάρ στο επεισόδιο στους Απαράδεκτους που διάβαζε η Δήμητρα τα Αρλεκιν :P Εντάξει δεν περιγράφω άλλο θα κ...σω και εγώ στο τέλος με το Χέλη :P
Μα δεν είμαι Θεσσαλονικιά :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Νοέμ 2019, 18:17

the_black_planet έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 15:56

Τι λες και εσύ μαρή, ο αριστερά μοιάζει όντως με τον Λαζόπουλο σε (πολύ) νεαρή ηλικία. Και ο Χελης μια χαρά κρατιέται το καρντασι δε λέω,νομίζω είμαστε και συνομήλικοι αλλά σίγουρα ο άλλος δείχνει αρκετά μικρότερος. (σσ: για να μην παρεξηγηθώ, η φωτό του αριστερά είναι σχετικά θολή και μπορεί να μπερδέψει, δεν ξέρω μήπως στο βίντεο φαίνεται πιο καθαρά το παλικάρι και μπορούν να βγουν πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Δεν μπορώ να κρίνω αντικειμενικά την ηλικία μου, αλλά μπορώ να συγκρίνω τα μάτια σε δυο φωτογραφίες και του άλλου δείχνουν μακράν πιο γερασμένα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 12 Νοέμ 2019, 18:21

the_black_planet έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 16:39


Κάτσε ρε συ Νερο, σε ποια χώρα στον κόσμο απαγορεύεται ο 30αρης να είναι φοιτητής;;
Μία που μου'ρχεται στο μυαλό (φαντάζομαι ότι) είναι η Βόρειος Κορέα.Έθνι ;

Άβαταρ μέλους
Τρελός_του_Χωριού
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:54
Phorum.gr user: Τρελός_του_Χωριού
Τοποθεσία: Libertopia

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τρελός_του_Χωριού » 13 Νοέμ 2019, 01:02

Μαυροβασίλης έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 21:32
Τρελός_του_Χωριού έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 21:30
Το περιστατικό με τον Φίλη
η δίκη των μπουμερς :lol:
Το βλέμμα του και η στάση του είναι κάτι άξιο παρατήρησης.
Άκρως διδακτικό ή άκρως ψυχαγωγικό, όπως το δει κανείς. :)
Non est ad astra mollis e terris via

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 13 Νοέμ 2019, 01:04

Fluffy έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 07:16
ST48410 έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 02:36
Planis έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 17:17
ενώ και ο απλός κόσμος ο οποίος μέχρι πρότινος έδειχνε ανοχή ίσως και με μία ευνοϊκή χροιά, πλέον τους έχει βαρεθεί και έχει αγανακτήσει.
Τέτοια στάση βλέπω το τελευταίο διάστημα ακόμα και από νέα σχετικά άτομα. Όντως έχει κουράσει πολύ κόσμο η δράση των μπαχαλάκηδων και δεν νομίζω πια ότι πείθουν πλέον για την αξία των στόχων και των ιδεών τους.
Χαίρω πολύ ότι στον πόλεμο της προπαγάνδας οι επαναστατικές δυνάμεις ξεκινάνε από αρνητικό σημείο. Πόσο χρόνο και κανάλια έχουν για να ακουστεί η φωνή τους;
Στην περίπτωση αυτή συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Οι "επαναστατικές δυνάμεις" χόρεψαν επί σειρά ετών επαναστατικό τσάμικο και ο κόσμος μπούχτισε. Τώρα που τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα κάποιοι έχουν αρχίσει να μη γουστάρουν να πληρώνουν φόρους για να κάνουν τα "παιδιά" το κομμάτι τους.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 13 Νοέμ 2019, 05:44

ST48410 έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 01:04
Fluffy έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 07:16
ST48410 έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 02:36


Τέτοια στάση βλέπω το τελευταίο διάστημα ακόμα και από νέα σχετικά άτομα. Όντως έχει κουράσει πολύ κόσμο η δράση των μπαχαλάκηδων και δεν νομίζω πια ότι πείθουν πλέον για την αξία των στόχων και των ιδεών τους.
Χαίρω πολύ ότι στον πόλεμο της προπαγάνδας οι επαναστατικές δυνάμεις ξεκινάνε από αρνητικό σημείο. Πόσο χρόνο και κανάλια έχουν για να ακουστεί η φωνή τους;
Στην περίπτωση αυτή συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Οι "επαναστατικές δυνάμεις" χόρεψαν επί σειρά ετών επαναστατικό τσάμικο και ο κόσμος μπούχτισε. Τώρα που τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα κάποιοι έχουν αρχίσει να μη γουστάρουν να πληρώνουν φόρους για να κάνουν τα "παιδιά" το κομμάτι τους.
Θα σε αντιγράψω κάτι που δημοσιεύτηκε όταν είχαν πιασει αυτόν που είχε στείλει το "πακέτο" στον λουκά παπαδήμο.


«Η λαϊκή αντιβία δεν είναι κάτι που προσωποιείται. Έναν θα φυλακίζεις (ή σκοτώνεις ας θες), 5 θα ξεφυτρώνουν. Μήπως σταμάτησε το ένοπλο με την αποφράδα σύλληψη της 17Ν; Όσο υπάρχει αυτό το βίαιο και καταπιεστικό σύστημα της ανισομερής ανάπτυξης, της υπερρσυσσωρευσης κεφαλαίου, της αναρχίας της παραγωγής με τους κύκλους της άνθισης-κρίσης-παρακμής που κάποια τάξη θα γλεντά στις πλάτες κάποιας άλλης αυτά θα συμβαίνουν.

Ισως τακτικά κάποια από αυτά τα χτυπήματα να είναι σφαλερά, άτοπα ή άκαιρα. Τα αίτια όμως που πυροδοτούν αυτά τα ένστικτα αυτοσυντήρησης των καταπιεσμένων μαζών δεν παυουν να υπάρχουν ούτε καν με εκτελέσεις.

Από την άλλη πλευρά σκεφτονται οι ενορχηστρωτες τέτοιων εκτελέσεων όσο το ζήτημα μένει στην ατομική τρομοκρατία μπορούμε να το διαχειριστούμε, κατα πάσα πιθανότητα καταλαβαίνουν και φοβούνται την μαζική τρομοκρατία, τον ένοπλο λαό που θα ζητάει τα κεφάλια των αφεντικών τους να θεριστούν.

Ο κυρ λουκας λοιπον εκτος του ότι άσκησε εξουσία ήταν το πρόσωπο που τοποθετήθηκε για να λύσει το πρόβλημα της ελληνικής αστικής τάξης και των ξένων αστικων τάξεων απο τις οποίες είναι εξαρτώμενη η ελληνικη. Συνταίριαξε τα συμφέροντα αυτων των 2 στις πλάτες του κόσμου της εργασίας και φυσικά αφου "δεν τους χωρά η αγορά" των προλεταριοποιημένων μικροαστών. Δεν δίστασε με σύμφωνη την αστική ταξη της ελλαδας να παραχωρίσει εθνική κυριαρχία λες και ήταν τσιφλίκι του.»


«Όσο υπάρχει αυτό το βίαιο και καταπιεστικό σύστημα ...» λοιπόν, εκεί να ψάξετε τα αίτια για την κατάσταση στα εξάρχια, σε κάθε γειτονιά που οι νέοι θέλουν να αντικρύζουν το μέλλον τους με αισιοδοξία, σε κάθε ψυχή που λαχταρά την ελευθερία.

Όπω λέει και το άσμα:
«Κανένας δε γεννήθηκε αλήτης,
κανένας δε γεννήθηκε φονιάς.
Τα παλικάρια φυλακή τα ρίχνει
ο άδικος ετούτος ο ντουνιάς.

Το σύστημα είναι ένοχο
και οι συνθήκες της ζωής.
Το σύστημα είναι ένοχο,
μα δεν το δίκασε κανείς...»

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10315
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: πχορουμοπαιχνιδο: μετρήστε τους φοιτητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 13 Νοέμ 2019, 07:12

Fluffy έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 05:44
ST48410 έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 01:04
Fluffy έγραψε:
12 Νοέμ 2019, 07:16

Χαίρω πολύ ότι στον πόλεμο της προπαγάνδας οι επαναστατικές δυνάμεις ξεκινάνε από αρνητικό σημείο. Πόσο χρόνο και κανάλια έχουν για να ακουστεί η φωνή τους;
Στην περίπτωση αυτή συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Οι "επαναστατικές δυνάμεις" χόρεψαν επί σειρά ετών επαναστατικό τσάμικο και ο κόσμος μπούχτισε. Τώρα που τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα κάποιοι έχουν αρχίσει να μη γουστάρουν να πληρώνουν φόρους για να κάνουν τα "παιδιά" το κομμάτι τους.
Θα σε αντιγράψω κάτι που δημοσιεύτηκε όταν είχαν πιασει αυτόν που είχε στείλει το "πακέτο" στον λουκά παπαδήμο.


«Η λαϊκή αντιβία δεν είναι κάτι που προσωποιείται. Έναν θα φυλακίζεις (ή σκοτώνεις ας θες), 5 θα ξεφυτρώνουν. Μήπως σταμάτησε το ένοπλο με την αποφράδα σύλληψη της 17Ν; Όσο υπάρχει αυτό το βίαιο και καταπιεστικό σύστημα της ανισομερής ανάπτυξης, της υπερρσυσσωρευσης κεφαλαίου, της αναρχίας της παραγωγής με τους κύκλους της άνθισης-κρίσης-παρακμής που κάποια τάξη θα γλεντά στις πλάτες κάποιας άλλης αυτά θα συμβαίνουν.

Ισως τακτικά κάποια από αυτά τα χτυπήματα να είναι σφαλερά, άτοπα ή άκαιρα. Τα αίτια όμως που πυροδοτούν αυτά τα ένστικτα αυτοσυντήρησης των καταπιεσμένων μαζών δεν παυουν να υπάρχουν ούτε καν με εκτελέσεις.

Από την άλλη πλευρά σκεφτονται οι ενορχηστρωτες τέτοιων εκτελέσεων όσο το ζήτημα μένει στην ατομική τρομοκρατία μπορούμε να το διαχειριστούμε, κατα πάσα πιθανότητα καταλαβαίνουν και φοβούνται την μαζική τρομοκρατία, τον ένοπλο λαό που θα ζητάει τα κεφάλια των αφεντικών τους να θεριστούν.

Ο κυρ λουκας λοιπον εκτος του ότι άσκησε εξουσία ήταν το πρόσωπο που τοποθετήθηκε για να λύσει το πρόβλημα της ελληνικής αστικής τάξης και των ξένων αστικων τάξεων απο τις οποίες είναι εξαρτώμενη η ελληνικη. Συνταίριαξε τα συμφέροντα αυτων των 2 στις πλάτες του κόσμου της εργασίας και φυσικά αφου "δεν τους χωρά η αγορά" των προλεταριοποιημένων μικροαστών. Δεν δίστασε με σύμφωνη την αστική ταξη της ελλαδας να παραχωρίσει εθνική κυριαρχία λες και ήταν τσιφλίκι του.»


«Όσο υπάρχει αυτό το βίαιο και καταπιεστικό σύστημα ...» λοιπόν, εκεί να ψάξετε τα αίτια για την κατάσταση στα εξάρχια, σε κάθε γειτονιά που οι νέοι θέλουν να αντικρύζουν το μέλλον τους με αισιοδοξία, σε κάθε ψυχή που λαχταρά την ελευθερία.

Όπω λέει και το άσμα:
«Κανένας δε γεννήθηκε αλήτης,
κανένας δε γεννήθηκε φονιάς.
Τα παλικάρια φυλακή τα ρίχνει
ο άδικος ετούτος ο ντουνιάς.

Το σύστημα είναι ένοχο
και οι συνθήκες της ζωής.
Το σύστημα είναι ένοχο,
μα δεν το δίκασε κανείς...»
:smt005::smt005::smt005:
Σαν να το έχει πάρει κάποιος από παρωδία του Μελ Μπρουξ
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών