Του εφυγε η μαγκια

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Νοέμ 2019, 15:10

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:08
under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:03
Ο συντροφος του Ρουβικωνα παντως δεν ενοχληθηκε επειδη συμμετειχε ειρηνικα σε καποια εκδηλωση.Ειναι σεσημασμενος αληταρας και πηρε αυτο που δινει σε αλλους.
Αυτό φυσικά δεν το ξέρεις. Ο Ρουβικώνας συνηθίζει να πετάει μπογιές και τρικάκια, όχι τα αρχίδια του έξω. Απλά σε βολεύει να το πιστεύεις για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.
Ειναι οσιομαρτυρες οι συντροφοι του Ρουβικωνα,μας επεισες.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 15:14

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:10
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:08
under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:03
Ο συντροφος του Ρουβικωνα παντως δεν ενοχληθηκε επειδη συμμετειχε ειρηνικα σε καποια εκδηλωση.Ειναι σεσημασμενος αληταρας και πηρε αυτο που δινει σε αλλους.
Αυτό φυσικά δεν το ξέρεις. Ο Ρουβικώνας συνηθίζει να πετάει μπογιές και τρικάκια, όχι τα αρχίδια του έξω. Απλά σε βολεύει να το πιστεύεις για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.
Ειναι οσιομαρτυρες οι συντροφοι του Ρουβικωνα,μας επεισες.
Πες μου μια περίπτωση που έκαναν κάτι ανάλογο. Οχι ότι θα βρεις αλλά ακόμα κι αν έβρισκες αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή το έκανε ένας το κάναν κι οι άλλοι και άρα ο συγκεκριμένος. Οπως κι αυτό που έκανε ο συγκεκριμένος μπάτσος δεν το έκαναν οι υπόλοιποι. Ενας ήταν ο μαλάκας. Αλλά αυτόςν διαλέγετε να υποστηρίζετε κάθε φορά. Γιατί δεν υποστηρίζετε τους άλλους που τουλάχιστον έκαναν τη δουλειά τους επαγγελματικά και χωρίς περιττούς τσαμπουκάδες; Κάθε φορά τον πιο μαλάκα που ξεχωρίζει χειροκροτάτε.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Νοέμ 2019, 15:19

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:14
Πες μου μια περίπτωση που έκαναν κάτι ανάλογο. Οχι ότι θα βρεις αλλά ακόμα κι αν έβρισκες αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή το έκανε ένας το κάναν κι οι άλλοι και άρα ο συγκεκριμένος. Οπως κι αυτό που έκανε ο συγκεκριμένος μπάτσος δεν το έκαναν οι υπόλοιποι. Ενας ήταν ο μαλάκας. Αλλά αυτόςν διαλέγετε να υποστηρίζετε κάθε φορά. Γιατί δεν υποστηρίζετε τους άλλους που τουλάχιστον έκαναν τη δουλειά τους επαγγελματικά και χωρίς περιττούς τσαμπουκάδες; Κάθε φορά τον πιο μαλάκα που ξεχωρίζει χειροκροτάτε.
Τα σπασμενα αυτοκινητα στο πρωτο θεμα,το ον καμερα ντου σε γιατρους και συμβολαιογραφους κοκ.Αυτα ειναι ασκηση βιας.Ε αυτο που δινει ο αληταρας σε αναλογια 30 προς 1 του εδωσαν και τα ΜΑΤ.Μπουλινγκ στους μπουληδες.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29829
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Νοέμ 2019, 15:21

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:05
Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:00
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:59

Ελπίζω να μην το εννοείς πραγματικά αυτό.
Δεν εννοώ ντε και καλά με βία.
Ρε συ Οττο, εγώ συνήθως μπάτσους τους αποκαλώ. Οχι πάντα αλλά συνήθως. Κι έχω ένα σκασμό μπάτσους (κυρίως συνταξιούχους μια που τους προσλαμβάνουμε για σωματοφύλακες των αφεντικών) γνωστούς που ναι και γαμώ τα παιδιά. Εχω γνωρίσει και κάποιους που ναι κανονικά γουρούνια. Κι αυτοί κάνουν και τη ζημιά στην εικόνα της αστυνομίας. Αλλά... ξεφεύγω. Το ότι τους αποκαλώ μπάτσους δεν σημαίνει ότι είμαι αυτόματα προκατειλλημένος απέναντι σε οποιονδήποτε αστυνομικό ούτε το λέω υποτιμητικά. Εδώ κι οι ίδιοι το λένε για τους εαυτούς τους πολλές φορές. Μια ονομασία είναι. Ξεκόλλα. Μπορεί κάποτε να ταν βρισιά, σήμερα είναι κανονικότητα. Είναι σα να μου λες ότι πρέπει να με κλείσουν μέσα για αναμόρφωση γιατί λέω τους φαμακοποιούς φαρμακοτρίφτηδες. :P
Μιλάμε για σεσημασμένο :011:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 15:24

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:19
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:14
Πες μου μια περίπτωση που έκαναν κάτι ανάλογο. Οχι ότι θα βρεις αλλά ακόμα κι αν έβρισκες αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή το έκανε ένας το κάναν κι οι άλλοι και άρα ο συγκεκριμένος. Οπως κι αυτό που έκανε ο συγκεκριμένος μπάτσος δεν το έκαναν οι υπόλοιποι. Ενας ήταν ο μαλάκας. Αλλά αυτόςν διαλέγετε να υποστηρίζετε κάθε φορά. Γιατί δεν υποστηρίζετε τους άλλους που τουλάχιστον έκαναν τη δουλειά τους επαγγελματικά και χωρίς περιττούς τσαμπουκάδες; Κάθε φορά τον πιο μαλάκα που ξεχωρίζει χειροκροτάτε.
Τα σπασμενα αυτοκινητα στο πρωτο θεμα,το ον καμερα ντου σε γιατρους και συμβολαιογραφους κοκ.Αυτα ειναι ασκηση βιας.Ε αυτο που δινει ο αληταρας σε αναλογια 30 προς 1 του εδωσαν και τα ΜΑΤ.Μπουλινγκ στους μπουληδες.
Ενώ το να σου κατάσχουν το σπίτι και να το βγάζουν σε πλειστηριασμό δεν είναι βία. Τεσπα, απ ότι φαίνεται το πρότυπο του αστυνομικού για σας είναι κάτι τέτοιοι αληταράδες. Οι χιλιάδες νορμάλ αστυνομικοί που δεν βρίσκουν την ευκαιρία να βγάλουν τα ιδεολογικά τους απωθημένα γιατί φοράνε στολή και έχουν εξουσία είναι απλά το παραμαγέμισμα και καλό θα ήταν να γίνουν κι αυτοί αληταράδες.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 13 Νοέμ 2019, 15:28

Με κάτι τέτοια ρεπορτάζ οι εθνικο-δεξιο-ναζιστές σίγουρα διαβάζουν και αυτοϊκανοποιούνται.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25906
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Νοέμ 2019, 15:29

Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:21
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:05
Otto Weininger έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:00


Δεν εννοώ ντε και καλά με βία.
Ρε συ Οττο, εγώ συνήθως μπάτσους τους αποκαλώ. Οχι πάντα αλλά συνήθως. Κι έχω ένα σκασμό μπάτσους (κυρίως συνταξιούχους μια που τους προσλαμβάνουμε για σωματοφύλακες των αφεντικών) γνωστούς που ναι και γαμώ τα παιδιά. Εχω γνωρίσει και κάποιους που ναι κανονικά γουρούνια. Κι αυτοί κάνουν και τη ζημιά στην εικόνα της αστυνομίας. Αλλά... ξεφεύγω. Το ότι τους αποκαλώ μπάτσους δεν σημαίνει ότι είμαι αυτόματα προκατειλλημένος απέναντι σε οποιονδήποτε αστυνομικό ούτε το λέω υποτιμητικά. Εδώ κι οι ίδιοι το λένε για τους εαυτούς τους πολλές φορές. Μια ονομασία είναι. Ξεκόλλα. Μπορεί κάποτε να ταν βρισιά, σήμερα είναι κανονικότητα. Είναι σα να μου λες ότι πρέπει να με κλείσουν μέσα για αναμόρφωση γιατί λέω τους φαμακοποιούς φαρμακοτρίφτηδες. :P
Μιλάμε για σεσημασμένο :011:
Ολα παιζουν ελευθερα οπως - εαμοβουλγαροι - συμμοριτες - απλυταμπουρες - γιαχωβαδες - κατσαπλιαδες κλπ
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Νοέμ 2019, 15:36

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:46
Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:43
under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Πού να σε βρεί για να σ' ενοχλήσει?
Εσύ δεν έχεις κατέβει και ποτέ σε καμιά διαμαρτυρία.
Προφανώς ούτε στις συγκεντρώσεις επί σύριζα για τις Πρέσπες κατέβηκες. Γιατί αυτοί που κατέβηκαν τους ενόχλησαν, και μάλιστα πολύ οι "γαμιάδες" οι χακί.
Την αστυνομια την ελεγχει αυτος που ψηφιζεται απο τον λαο.
Χαρη στη δικη σου ψηφο ετρωγαν ξυλο οσοι διαμαρτυρονταν για τις Πρεσπες και χαρη στη δικη μου οι αληταραδες των εξαρχειων.
Τουμπεκι λοιπον.
Oχι. Την αστυνομία την ελέγχει ο νόμος. Τα περί "πήρα εκλογές, άρα λάφυρό μου είναι το κράτος" υπάρχουν στο μυαλό κάτι δεξιοπροδοτών σαν κι εσένα.
Όσο για τις Πρέσπες, ξεβρακώθηκες τελείως όταν είπε ο ίδιος ο Ζάεφ, δηλαδή ο πρόεδρος μιας πορδής οτι μπορεί να μην την εφαρμόσει, ενώ ο πρόεδρός σου, μαζί με το κανίς του, τον Μπουμπούκο, λέγανε πρέπει να την εφαρμόσουμε.
Τουμπεκί εσύ λοιπόν. Μαγκιές να κάνεις στους Αριστερούς, οχι σ' εμένα.
Μένει οτι ΔΕΝ κατέβηκες στη διαμαρτυρία για τις Πρέσπες (και πώς να κατέβεις άλλωστε, αφού ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕΣ).

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:28
Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:23
Οχι, η δουλειά του αστυνομικού δεν είναι να "εκτελεί εντολές". Η δουλειά του αστυνομικού είναι να εφαρμόζει το νόμο. Αν ήθελαν να "εκτελούν εντολές" ας πήγαιναν να γίνουν στρατιωτικοί (αν και ακόμα κι αυτοί υποχρεούνται να υπακούν σε κάποιους "νόμους" όταν τις εκτελούν).
Ο νόμος είναι σαν τον ιστό της αράχνης. Οι μικρές μύγες πιάνονται, ενώ οι μεγάλες σκίζουν το δίχτυ και φεύγουν.

Κάποιος περίεργος αρχαίος Σκύθης (Αναχάρσις)
Πολύ σωστά. Θα συμφωνήσεις λοιπόν, οτι η ΧΑ είναι η μικρή μύγα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 15:42

Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:36
Πολύ σωστά. Θα συμφωνήσεις λοιπόν, οτι η ΧΑ είναι η μικρή μύγα.
Αν καταδικαστεί, ναι. Αυτό θα δείξει. Οχι ότι δεν έσπασε το νόμο. Αλλά ότι δεν μπόρεσε να τον αποφύγει.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Νοέμ 2019, 15:42

στον γιολαντουτσικο καπιταλιστικο βοθρο του αξιζει τελικα να γινει ισλαμαμπαντ :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 15:44

Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:29
Ολα παιζουν ελευθερα οπως - εαμοβουλγαροι - συμμοριτες - απλυταμπουρες - γιαχωβαδες - κατσαπλιαδες κλπ
Φυσικά. Εχετε το ελεύθερο να μας χαρακτηρίσετε όπως θέλετε. Πάντα το είχατε. Εμείς είμαστε που δεν επιτρέπεται να βγάλουμε κουβέντα γιατί αλλιώς...
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2019, 15:49

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:19
alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:14
Πες μου μια περίπτωση που έκαναν κάτι ανάλογο. Οχι ότι θα βρεις αλλά ακόμα κι αν έβρισκες αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή το έκανε ένας το κάναν κι οι άλλοι και άρα ο συγκεκριμένος. Οπως κι αυτό που έκανε ο συγκεκριμένος μπάτσος δεν το έκαναν οι υπόλοιποι. Ενας ήταν ο μαλάκας. Αλλά αυτόςν διαλέγετε να υποστηρίζετε κάθε φορά. Γιατί δεν υποστηρίζετε τους άλλους που τουλάχιστον έκαναν τη δουλειά τους επαγγελματικά και χωρίς περιττούς τσαμπουκάδες; Κάθε φορά τον πιο μαλάκα που ξεχωρίζει χειροκροτάτε.
Τα σπασμενα αυτοκινητα στο πρωτο θεμα,το ον καμερα ντου σε γιατρους και συμβολαιογραφους κοκ.Αυτα ειναι ασκηση βιας.Ε αυτο που δινει ο αληταρας σε αναλογια 30 προς 1 του εδωσαν και τα ΜΑΤ.Μπουλινγκ στους μπουληδες.
Και ο μπάτσος παίζει τον ρόλο του Ρουβίκωνα; έχει αυτή την εντολή;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Νοέμ 2019, 15:50

Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:56

Ναι όντως υπάρχουν διαφορές. Όπως μεταξύ πλουσιομπαχαλων πρεζονιών και απλων ανθρώπων
Ε αφού καταλαβαίνεις αυτό δεν υπάρχει κάτι άλλο. Καταλαβαίνεις και το τι σημαίνει η ενέργεια των ζωντοβολων.
Γιατί; δε μπορείς να διαβάσεις το παρακατω;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25906
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Νοέμ 2019, 15:51

alexandroso έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:44
Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:29
Ολα παιζουν ελευθερα οπως - εαμοβουλγαροι - συμμοριτες - απλυταμπουρες - γιαχωβαδες - κατσαπλιαδες κλπ
Φυσικά. Εχετε το ελεύθερο να μας χαρακτηρίσετε όπως θέλετε. Πάντα το είχατε. Εμείς είμαστε που δεν επιτρέπεται να βγάλουμε κουβέντα γιατί αλλιώς...
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2019, 15:52

Ερμής έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 15:50

Γιατί δε μπορείς να διαβάσεις το παρακατω;
Για ποιο λόγο να διαβάσω το παρακάτω; Τι σχέση έχει με την συμπεριφορά των μπάτσων;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών