Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35054
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 03 Φεβ 2021, 07:44


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21095
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 03 Φεβ 2021, 11:19

Προβλέψιμοι ..... :102:

Σίγουρα υπήρξε εμπρηστική έκρηξη στο αυτοκίνητο του Μπογδάνου;

Εικόνα
http://tsak-giorgis.blogspot.com/2021/0 ... st_20.html

Δεν μπορεί να γνωρίζουμε αν υπήρξαν τύποι τόσο ανεγκέφαλοι :smt018 που προκάλεσαν εκρήξεις με γκαζάκια προκαλώντας κάποιες μικρές υλικές ζημιές στην είσοδο του σπιτιού και στο αυτοκίνητο του Κ. Μπογδάνου.

Χωρίς να αποκλείουμε ότι μπορεί βρέθηκαν ανόητοι :smt018 να έκαναν αυτή την ηλίθια ενέργεια δίνοντας τα περιθώρια στον αυτοχαρακτηριζόμενο "διανοούμενο", βουλευτής της Ν.Δ., να παρουσιαστεί θύμα της "αριστερής τρομοκρατίας" και τους ομοϊδεάτες του να του εκδηλώνουν την συμπαράστασή τους
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27218
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 03 Φεβ 2021, 21:50

Εικόνα

Για να μην ξεχάσει ποτέ κανείς τί είναι και τί εκπροσωπεί η αριστερά. Αλλά και σε τί κτηνωδία αντιστέκεται με ασύλληπτο προσωπικό κόστος ο λεβέντης μπόγδα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10166
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 03 Φεβ 2021, 21:55

Εχει κολησει η βελόνα και τα λέσια νομιζουν πως αν γινουν εκλογες τωρα δε θα ξαναβαλουν στις τσεπες ( σε ολες )

Rudiche
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 11 Ιουν 2018, 16:51

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rudiche » 04 Φεβ 2021, 10:10

Κωνσταντίνε δεν είσαι μόνος, από πίσω σου είναι η Ελληνική Δημοκρατία που απεχθάνεται τη βία και τους θρασύδειλους τρομοκράτες.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6385
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 04 Φεβ 2021, 11:15

Με τον Μπογδάνο ημασταν για λίγους μήνες στο ίδιο στρατόπεδο το 2007 (Μηχανοκίνητο Τάγμα Εθνοφυλακής στη Σάμο), αυτός ήταν μια σειρά παλιότερος από μένα. Ήταν πολύ συμπαθής, ευγενικός και βοήθαγε τους νεότερους σε διάφορα tasks (σωστό στρώσιμο κρεβατιού κλπ). Διάβαζε την "Ιστορία της Ελληνικής Φιλοσοφίας" από Παπαδήμα (αν θυμάμαι καλά) την ώρα που άλλοι αναζητούσαν τσοντοπεριοδικά. Μου έχει μείνει μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση που κάναμε για τα ταξίδια στο χρόνο και τις δυσκολίες τους, πώς θα μείνει η σκουληκότρυπα ανοιχτή κλπ. Γενικά έδειχνε άτομο ανοιχτόμυαλο και όχι συντηρητικό. Δηλαδή αν μου έλεγε κάποιος τότε πού θα τον τοποθετούσα ιδεολογικά θα έλεγα προς κέντρο, ίσως με κάποιες προοδευτικές πινελιές. Βέβαια δεν είχαμε ανοίξει ποτέ πολιτική συζήτηση, δεν ασχολιόμουν και με πολιτικά τότε ενώ απαγορεύονταν τέτοιες συζητήσεις σε στρατόπεδα.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5443
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 04 Φεβ 2021, 12:23

Διαβάζω για ένταση σε κανάλι ανάμεσα στον Μπογδάνο και έναν μεγάλο θεωρητικό-πολιτικό κεφάλαιο του ΚΚΕ που συνήθως για να βγει βουλευτής παραιτούνται όσοι παίρνουν περισσότερες ψήφους από αυτόν. :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Παλαιοελλαδίτης την 04 Φεβ 2021, 12:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21095
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 04 Φεβ 2021, 12:29

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
04 Φεβ 2021, 12:23
Διαβάζω για ένταση σε κανάλι ανάμεσα στον Μπογδάνο και έναν μεγάλο θεωρητικό-πολιτικό κεφάλιο του ΚΚΕ που συνήθως για να βγει βουλευτής παραιτούνται όσοι παίρνουν περισσότερες ψήφους από αυτόν. :lol:
:smt023

https://www.protothema.gr/politics/arti ... ai-hafies/

Μπογδάνος :«Είστε κατσαπλιάδες»
«Μηνύστε με, αίρω την ασυλία μου, μήνυσα τον Πολάκη, κέρδισα, μήνυσα το Luben, κέρδισα, μήνυσα τον Βαξεβάνη, κέρδισα», είπε χαρακτηριστικά ο βουλευτής της ΝΔ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgebi την 04 Φεβ 2021, 12:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11766
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 04 Φεβ 2021, 12:34

Jimmy81 έγραψε:
04 Φεβ 2021, 11:15
Μου έχει μείνει μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση που κάναμε για τα ταξίδια στο χρόνο και τις δυσκολίες τους, πώς θα μείνει η σκουληκότρυπα ανοιχτή κλπ. Γενικά έδειχνε άτομο ανοιχτόμυαλο και όχι συντηρητικό. Δηλαδή αν μου έλεγε κάποιος τότε πού θα τον τοποθετούσα ιδεολογικά θα έλεγα προς κέντρο, ίσως με κάποιες προοδευτικές πινελιές.
Αυτό συμβαίνει λόγω του bias που έχεις με τους συντηρητικούς, δεν έχει να κάνει με τον Μπογδάνο.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35054
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Φεβ 2021, 13:23

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
03 Φεβ 2021, 21:50
Για να μην ξεχάσει ποτέ κανείς τί είναι και τί εκπροσωπεί η αριστερά. Αλλά και σε τί κτηνωδία αντιστέκεται με ασύλληπτο προσωπικό κόστος ο λεβέντης μπόγδα
Και ο 'φιλελεύθερος χώρος" - η γνωστή κυρία που αναφέρεις και άλλοι - κάνει το κορόιδο σαν να μην έγινε τίποτα επειδή ο Μπογδάνος είναι "εθνικιστής".
"

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21095
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 06 Φεβ 2021, 12:23

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
04 Φεβ 2021, 12:23
Διαβάζω για ένταση σε κανάλι ανάμεσα στον Μπογδάνο και έναν μεγάλο θεωρητικό-πολιτικό κεφάλαιο του ΚΚΕ που συνήθως για να βγει βουλευτής παραιτούνται όσοι παίρνουν περισσότερες ψήφους από αυτόν. :lol:
:lol:
https://www.koutipandoras.gr/article/an ... -parelthon

Άννα Φόνσου: είχα «κατέβει» και με το ΚΚΕ, εξελέγην και μετά μου πήραν την έδρα, γιατί θα χάνανε τη Μυτιλήνη. Συγγνώμη, αλλά τα λέω τώρα και εκνευρίζομαι.

Ο Φλωράκης, που αγαπιόμασταν, με είχε πιέσει. Του έλεγα πως είμαι ερασιτέχνις της πολιτικής και επέμενε πως αυτά που μπορώ να προσφέρω εγώ, δεν μπορεί να τα προσφέρει κανείς άλλος. Πολιτεύομαι, βγαίνω και φοράω το ταγεράκι Σανέλ για να πάω να ορκιστώ.

Με το που φτάνω, με ζητάνε στο τηλέφωνο. ....... ήταν η Αλέκα Παπαρήγα στο τηλέφωνο, που μου λέει: «Άννα μου, ξέρω ότι είσαι εκεί, αλλά θα σε βρει ένας γραμματέας μας να σου πει κάτι που θέλουμε». Μετά από πέντε λεπτά, ξαναπαίρνει τηλέφωνο ο γραμματέας και μου λέει «Κυρία Φόνσου, πρέπει να παραιτηθείτε»!

Ναι, την ώρα της ορκωμοσίας μου! Μου εξήγησε πως έπρεπε να παραιτηθώ γιατί έχαναν την έδρα του Κόρακα στη Μυτιλήνη. Ψέλλισα απλά ένα «γιατί» και μου απάντησε: «Ξέρετε, έτσι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις».

Δεν του είπα τίποτα, έκλεισα το τηλέφωνο, βγήκα έξω κι άρχισα να τρέχω στη Βασιλίσσης Σοφίας - πως δεν με πλάκωσε κάνα αυτοκίνητο; Τηλεφωνώ του Φλωράκη: «Χαρίλαε, μου είπαν να παραιτηθώ»! «Κι εσύ είπες ναι;»...«Όχι μόνο είπα ναι, αλλά μου φέρανε χαρτί και το υπέγραψα»...

Δηλαδή ηλίθια, διότι τώρα θα έπαιρνα τη σύνταξη του βουλευτή και δεν θα είχαμε κανέναν ανάγκη εδώ μέσα. Τέλος πάντων, γίνομαι έξω φρενών και σε δύο μέρες κάνουν μία δεξίωση προς τιμήν μου επειδή παραιτήθηκα. Ούτε καν μίλησα, δεν άκουσαν καθόλου τη φωνή μου.


Πήγαμε μαζί με τον Φλωράκη, γι' αυτό πήγα. Ο Φλωράκης μίλησε για μένα. Τους είπε ότι έπρεπε να μου έχουν κάνει «φροντιστήριο», όπως κάνουν στους άλλους, και να μ' είχαν ειδοποιήσει τουλάχιστον τρεις μέρες πριν. Του είπαν «Ναι, αλλά την τελευταία στιγμή χάσαμε την έδρα».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 18 Φεβ 2021, 17:30

Μαθετε μπαλιτσα απο τον αρχοντα.

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 18 Φεβ 2021, 17:35

Obi Wan Iakobi έγραψε:
18 Φεβ 2021, 17:30
Μαθετε μπαλιτσα απο τον αρχοντα.

κακης ποιοτητας "δεξιο" αναχωμα

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 18 Φεβ 2021, 17:36

Eθνικοκοινωνιστης με παπιονατο ειδωλο Τατοιου.

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Κωνσταντίνος Μπογδάνος SPECIAL EDITION

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Φεβ 2021, 18:00

Obi Wan Iakobi έγραψε:
18 Φεβ 2021, 17:36
Eθνικοκοινωνιστης με παπιονατο ειδωλο Τατοιου.

αδελφος του νανου απο τους ελληνες αριστοκρατες? :003:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών