Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 04 Δεκ 2019, 17:04

taliban έγραψε:
04 Δεκ 2019, 16:55
taliban έγραψε:
04 Δεκ 2019, 16:37
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 14:36
είδες να έουνι κάποιο προβλημα ο σιμητης με τον πάγκαλο μετά τα Ίμια;
Την προδοσία πολλοί αγάπησαν, τον προδότη ουδείς.
Βλέπω έχεις εμμονή με τον πόλεμο κάνοντας γαργάρα όλες τις άλλες ''οδούς'' αντιμετώπισης του ζητήματος.
Ξέρεις πως είστε ανύπαρκτοι στα υπόλοιπα (διπλωματία, συμμαχίες, αξιολόγηση των δεδομένων).
Εκ του πονηρού κατευθύνεις το ζήτημα σε άλλες οδούς.
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 16:43
Ποιοι ακριβώς είμαστε εμείς που είμαστε και ανύπαρκτοι; έχει πλάκα που βγάζεις εθνικιστικες κορώνες και όταν ακούς για πόλεμο κάνεις με τες αλλά οκ ποιες είναι οι άλλες τρομερές διπλωματικές οδοί;
Ρε σεις καταλάβετε κάτι οι Τούρκοι έχουν 50 χρόνια παρανομα στρατο στην Κύπρο κια έχουν αναγνωρίσει κράτος, αν καταφέρουν με κάποιο τρόπο α κάνουν εξαγωγή αερίου από το Αιγαίο ή την Κύπρο πως θα τους σταματήσεις; θα τους κράξεις στο ΟΗΕ; :lol:
Διαστρεβλωτή των απαντήσεων που δεν σε συμφέρουν δεν έγραψα ποιοι είστε αλλά σε τι είστε ανύπαρκτοι.
Ούτε τα προσχήματα δεν μπορείς να κρατήσεις και να μην αλλοιώσεις τα γραπτά του άλλου επειδή δεν έχεις τι να πεις ; :lol:
Απελπισία.

Εσύ έχεις καταλάβει πως ο Τούρκος βρήκε και τα κάνει όλα αυτά γιατί τα 2 κόμματα ΠΑΣΟΚΝΔ τόσα χρόνια τους δώσατε το οκ με τις λανθασμένες πολιτικές σας ή καλύτερα να πω τις προδοτικές που προήλθαν εκ της Γερμανίας ;
Και άσε τα περί εθνικιστικών στην άκρη ή καλύτερα βάλτα εκεί που ξέρεις μιας και επί Μακεδονικού σκούζατε οι ΝΔκρατες για την συμφωνία και τώρα έχετε κάνει 100 κωλοτούμπες και γίνατε πιο ζαίοι και απ τους ζαίους.
Εθνικισμός σημαίνει να έχεις την τάση να πας να πολεμήσεις μια χώρα έναν λάο για να πάρεις τα εδάφη του.
Η αντιμετώπιση αυτού του Εθνικισμού με το να λαμβάνεις τα μέτρα σου βάση των διεθνών και ευρωπαϊκών κανονισμών αλλά και των ανάλογων συμμαχιών που θα έπρεπε να είχατε τώρα διατηρήσει είναι αναφαίρετο δικαίωμα μας και όχι Εθνικιστή κορώνα. Ούτε τα βασικά δεν ξέρεις ή απλά τα κάνεις γαργάρα να πετάξεις μια ταμπέλα για να γράφεις όλο μαλακίες.
Πασοκ-Νδ αντανακλούσαν τις επιδιώξεις του λαού που τους ψήφιζε.Η Ελλάδα θα έπρεπε να γίνει βαλκανικό Ισραήλ για να παίξει στα ίσια με την Τουρκία τηρούμενων των αναλογιών.Αυτό απαιτούσε όμως μεγάλες θυσίες που ο ελ λαός δεν είχε τα κότσια να της κάνει.Τώρα είναι αργά για δάκρυα.Όπως έγραψε και ο Κονδύλης από το 96 το μέλλον της Ελλάδας είναι η δορυφοροποίηση ή η συντριβή για την τιμή των όπλων.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11853
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 04 Δεκ 2019, 17:08

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:03
Ναι ρε γεμησε ο τόπος προδότες αααα ένας Παπαδόπουλος θα μας σωσει
Βέβαια την Κύπρο την έχασε η χούντα αλλά οκ
Και ανίκανους. Ο παπαδόπουλος ήταν ένας εξ αυτών. Αλλά μάταια προσπαθείς να μου φορτώσεις παπαδόπουλους και εθνικισμους.
Επι της ουσιας για το ανικανο κομμα σου το βουλωνεις μια χαρα αρκει να μην παει εκει η κουβεντα.
:lol:
Άξιος ο μισθός σου. :g030:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 17:10

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 16:51
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 14:36
taliban έγραψε:
04 Δεκ 2019, 13:28


Ναι και μετά θα κυκλοφορεί ο κάθε πολιτικός ελεύθερος δίχως προστασία και θα του πετάνε λουλούδια όπου τον βρίσκουν.
Καληνύχτα και όνειρα γλυκά. :wave:
είδες να έουνι κάποιο προβλημα ο σιμητης με τον πάγκαλο μετά τα Ίμια;
Να συμπληρώσω στο ότι όχι μόνο δεν είχε θέμα να εκλεγεί ο Σημίτης αλλά ο βλαχοδεξιός Έβερτ προηγούνταν στις δημοσκοπήσεις μέχρι που αποφάσισε να πολιτικοποιήσει το θέμα των Ιμίων ουρλιάζοντας για προδοσίες και τελικά έχασε και τις εκλογές.Τώρα ανακάλυψαν αρκετοί μετά από χρόνια για προδοσίες των Ιμίων και γελάει και ο κάθε πικραμένος.
Φίλε εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ένας από τους βασικούς λόγους που βγήκε ξανά ο Σημίτης, έστω και οριακά, ήταν τα Ίμια

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 17:11

taliban έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:08
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:03
Ναι ρε γεμησε ο τόπος προδότες αααα ένας Παπαδόπουλος θα μας σωσει
Βέβαια την Κύπρο την έχασε η χούντα αλλά οκ
Και ανίκανους. Ο παπαδόπουλος ήταν ένας εξ αυτών. Αλλά μάταια προσπαθείς να μου φορτώσεις παπαδόπουλους και εθνικισμους.
Επι της ουσιας για το ανικανο κομμα σου το βουλωνεις μια χαρα αρκει να μην παει εκει η κουβεντα.
:lol:
Άξιος ο μισθός σου. :g030:
Ποιος μισθός μου ρε καραγκιόζη;

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11853
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 04 Δεκ 2019, 17:16

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:11
taliban έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:08
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:03
Ναι ρε γεμησε ο τόπος προδότες αααα ένας Παπαδόπουλος θα μας σωσει
Βέβαια την Κύπρο την έχασε η χούντα αλλά οκ
Και ανίκανους. Ο παπαδόπουλος ήταν ένας εξ αυτών. Αλλά μάταια προσπαθείς να μου φορτώσεις παπαδόπουλους και εθνικισμους.
Επι της ουσιας για το ανικανο κομμα σου το βουλωνεις μια χαρα αρκει να μην παει εκει η κουβεντα.
:lol:
Άξιος ο μισθός σου. :g030:
Ποιος μισθός μου ρε καραγκιόζη;
Όχι και ΡΕ.Όχι και ΡΕ.
Τι ; Δεν πληρώνεσαι ;
Τζάμπα τα γράφεις όλα αυτά;
Κατάλαβα. :lol:
Άξιος!!!
Θα σε βολέψει και σένα ο κούλης σε κανένα νοσοκομείο ή κάτι τέλος πάντων. :lol:
Αρκεί να έχεις παρακολουθήσει λίγα μαθήματα και να γράψεις στο βιογραφικό σου : Απόφοιτος του τάδε παν/μιου.
Οι καραγκιόζηδες σε αυτή την κυβέρνηση δεν πάνε χαμένοι. :g030:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 04 Δεκ 2019, 17:23

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:03
Ναι ρε γεμησε ο τόπος προδότες αααα ένας Παπαδόπουλος θα μας σωσει
Βέβαια την Κύπρο την έχασε η χούντα αλλά οκ
Η Χούντα του Ιωαννίδη την έχασε την Κύπρο, ο Παπαδόπουλος είχε απομακρυνθεί αρκετό καιρό πρίν.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 17:24

Ο Παπαδόπουλος πήρε την ελληνική μεραρχια Κύπρου από το 68
Κοψτε τις παπαριες οι χουντικοι
Ταλομπαν εισια μέγας καραγκιοζης

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11853
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 04 Δεκ 2019, 17:25

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 17:24
Ο Παπαδόπουλος πήρε την ελληνική μεραρχια Κύπρου από το 68
Κοψτε τις παπαριες οι χουντικοι
Ταλομπαν εισια μέγας καραγκιοζης
Ανταποδίδω. Να σαι καλά.
:wave:


anax81

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 04 Δεκ 2019, 18:21

Εγώ ειλικρινά υποστηρίζω Τουρκία, θέλω ο Ερντογαν να λιώσει κάτι Δένδιες και Μητσοτάκιδες, να τους εξευτελίσει, να μην έχουν μούτρα και να τους αυτοκτονήσει. Γελάω με ευχαρίστηση όταν τους βλέπω να πάσχουν όλοι απο τον Ερτογάν

δεν με ενδιαφέρει η ευημερία της πολιτικής και οικονομικής ελίτ

αφού γέμισαν την Ελλάδα με λάθρους

αφού πολέμησαν με μίσος, ύπουλες πρακτικές και λύσσα το γνήσιο λαικοπατριωτικό κίνημα της χρυσής αυγής

αφού δεν σεβάστηκαν την ψήφο μου

αφού αμαύρωσαν τη μνήμη του Κατσίφα

αφού έγιναν σαλιάριδες εβραιόφιλοι, ανώμαλοι και υποτακτικοί του σιωνισμού

αφού το 97% συμφωνεί με αυτούς

καλύτερα αυτή η χώρα να σβήσει μαζί και οι ψευτοέλληνες

και αντιλαμβάνομαι όταν βλέπω αυτη τη παρακμή τα λόγια του Χίτλερ ότι η Γερμανία μόνο ως εθνικοσοσιαλιστική αξίζει να υπάρχει

Απο τη στιγμή που στην Ελλάδα δεν κυβερνάει ένα γνήσιο λαικό εθνικιστικό κίνημα όπως η χρυσή αυγή

καλύτερα να διαλυθεί, μπας και αναγεννηθεί

ανταρσύα και μποικοτάζ σε κάθε κίνηση αυτής της κυβέρνησης.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23398
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Δεκ 2019, 18:38

ας περιμενουμε λιγο να δουμε τι θα βγει απο τη συναντηση ... παντως σε αυτους που φανταζονται οτι με συνεκμεταλευση θα κατευνασουνε τον Τουρκο ειναι το λιγοτερο ανοητοι ... ο χαρτης της πατριδας της καρδιας των Τουρκων φτανει στην Κατερινη και φυσικα περιλαμβανει το μισο Αιγαιο και ολη την Κυπρο και την Κρητη ...



150320182246430158786-15.jpg

https://tanea-diaspora.net/2018/03/16/% ... BF-%CE%B4/
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 04 Δεκ 2019, 18:59

nostromos έγραψε:
04 Δεκ 2019, 18:38
ας περιμενουμε λιγο να δουμε τι θα βγει απο τη συναντηση ...
:p2: δηλαδη τι να βγει;
τιποτα απολυτως δεν θα βγει. δεν υπαρχει λογος να βγει δηλαδη. η τουρκια θα κανει οτι τις επιτρεπουν οι δυναμεις της, και σιγουρα περισσοτερα απο την ελλαδα.
θα πρεπει να αποφασισουμε αν θελουμε να πολεμησουμε εμεις η τα παιδια μας. ο λαος ειναι τοσο μαλακας που θα στειλει τα παιδια του. :o
ειναι ο ιδιος λαος που χρεωσε τα παιδια του που τωρα ειναι ανεργα. δεν με εντυπωσιαζει καθολου αυτο.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 04 Δεκ 2019, 20:55

Μπράβο!
Ζήτω οι διεθνείς μας συμμαχίες!
Ευτυχώς είμαστε στο ΝΑΤΟχαχαχα


Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Δεκ 2019, 21:26

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 14:40
Golden Age έγραψε:
04 Δεκ 2019, 13:11
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 12:47

Αααχ να μην έχουμε τους πατριώτες τηε χα στην κυβέρνηση να πάρουμε την πόλη :)

Ρε σεις δεν έχετε επαφή με την πραγματικότητα. Ο Ευρωπαίος. Γιατί δεν είναι ελληνικό το φαινόμενο, δεν θέλει σήμερα να πολεμήσει για κανένα λόγο. Ε όταν δεν θες να πολεμήσεις για κανένα λόγο κάνεις υποχωρήσεις σε αυτόν που θέλει να πολεμήσει. Δεν είναι τωρινό το φαινόμενο και δεν έχει καμία σχέση με προδοσίες και πίτσες μπλε.
Οι νοοτροπίες είναι νοοτροπίες. Τις συμφωνίες όμως τις αποφασίζουν οι πολιτικοί. Εν τω μεταξύ, ξερογλύφουν τις ΗΠΑ, υποτίθεται για να "δασφαλίσουν" τη χώρα απο την Τουρκία. Εαν υπάρχει πίεση για συνεκμετάλλευση, τότε τί σκατά "διασφάλιση" κάνουν οι υποτιθέμενοι "σύμμαχοι";
Οι ΗΠΑ είναι σύμμαχοι και με τους Τούρκους. Το λέω γιατί φαίνεται να το ξεχνάτε. Εσύ αν είχες σύμμαχο την Ελλάδα και την Τουρκία ποιον λες να υπολογίζεις περισσότερο;
Κατά τα άλλα οι πολιτικές είναι αποτέλεσμα της γενικής νοοτροπίας. Λες να είναι σε θέση να πάει η Ελλάδα σε πόλεμο με τους Τούρκους όταν ο μέσος Ελ βαριέται να σηκωθεί από τον καναπέ; βασικά στο απλό σενάριο του ότι αύριο οι Τούρκοι αρχίζουν να κάνουν έρευνες στο Αιγαίο, πόσοι πιστεύεις θα ενοχληθουν; γιατί εγώ πιστεύω ότι το 90% θα πει στα αρχιδια μου και αν συμφωνήσουμε μισά μισά θα πει μπράβο
Υποτίθεται ότι τώρα έχουνε "ρήξη" στις σχέσεις τους και ότι γι' αυτο τις προάλλες το πολιτικό προσωπικό κοιτούσαν σαν γυννοσάλλιαγγες τον Πομπέο.

Και η κοινωνία που έχει τις νοοτροπίες που έχει, η Μεταπολίτευση την έκανε έτσι (ως ένα βαθμό και η μετεμφυλιακή ευνοιοκρατία σε συνδυασμό με την προπαγάνδα της Αριστεράς περι "ειρήνης") και οι δυτικές νοοτροπίες.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 21:58

Golden Age έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:26
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 14:40
Golden Age έγραψε:
04 Δεκ 2019, 13:11


Οι νοοτροπίες είναι νοοτροπίες. Τις συμφωνίες όμως τις αποφασίζουν οι πολιτικοί. Εν τω μεταξύ, ξερογλύφουν τις ΗΠΑ, υποτίθεται για να "δασφαλίσουν" τη χώρα απο την Τουρκία. Εαν υπάρχει πίεση για συνεκμετάλλευση, τότε τί σκατά "διασφάλιση" κάνουν οι υποτιθέμενοι "σύμμαχοι";
Οι ΗΠΑ είναι σύμμαχοι και με τους Τούρκους. Το λέω γιατί φαίνεται να το ξεχνάτε. Εσύ αν είχες σύμμαχο την Ελλάδα και την Τουρκία ποιον λες να υπολογίζεις περισσότερο;
Κατά τα άλλα οι πολιτικές είναι αποτέλεσμα της γενικής νοοτροπίας. Λες να είναι σε θέση να πάει η Ελλάδα σε πόλεμο με τους Τούρκους όταν ο μέσος Ελ βαριέται να σηκωθεί από τον καναπέ; βασικά στο απλό σενάριο του ότι αύριο οι Τούρκοι αρχίζουν να κάνουν έρευνες στο Αιγαίο, πόσοι πιστεύεις θα ενοχληθουν; γιατί εγώ πιστεύω ότι το 90% θα πει στα αρχιδια μου και αν συμφωνήσουμε μισά μισά θα πει μπράβο
Υποτίθεται ότι τώρα έχουνε "ρήξη" στις σχέσεις τους και ότι γι' αυτο τις προάλλες το πολιτικό προσωπικό κοιτούσαν σαν γυννοσάλλιαγγες τον Πομπέο.

Και η κοινωνία που έχει τις νοοτροπίες που έχει, η Μεταπολίτευση την έκανε έτσι (ως ένα βαθμό και η μετεμφυλιακή ευνοιοκρατία σε συνδυασμό με την προπαγάνδα της Αριστεράς περι "ειρήνης") και οι δυτικές νοοτροπίες.
που την είδες την ρήξη; Η αριστερά ήρθε στην εξουσία με εκλογές, τα περί ελληνοτουρκικής συνεργασίας τα ξεκίνησε η Χούντα. Η ίδια χούντα που έχασε την Κύπρο χωρίς να πέσει τουφεκιά γιατί είχε συμφωνήσει υποτίθεται με της ΗΠΑ να μοιράσουμε το νησί

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών