Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 22:18

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
04 Δεκ 2019, 20:55
Μπράβο!
Ζήτω οι διεθνείς μας συμμαχίες!
Ευτυχώς είμαστε στο ΝΑΤΟχαχαχα


δεν με λες κομμουνιστικό τσακάλι, πόσο χειρότερη θα ήταν η θέση μας αν δεν ήμασταν στον ΝΑΤΟ με την Τουρκία να είναι στο νατο και εμάς να μην έχουμε καν πρόσβαση στην αγορά νατοικών όπλων;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 22:21

anax81 έγραψε:
04 Δεκ 2019, 18:21
Εγώ ειλικρινά υποστηρίζω Τουρκία, θέλω ο Ερντογαν να λιώσει κάτι Δένδιες και Μητσοτάκιδες, να τους εξευτελίσει, να μην έχουν μούτρα και να τους αυτοκτονήσει. Γελάω με ευχαρίστηση όταν τους βλέπω να πάσχουν όλοι απο τον Ερτογάν

δεν με ενδιαφέρει η ευημερία της πολιτικής και οικονομικής ελίτ

αφού γέμισαν την Ελλάδα με λάθρους

αφού πολέμησαν με μίσος, ύπουλες πρακτικές και λύσσα το γνήσιο λαικοπατριωτικό κίνημα της χρυσής αυγής

αφού δεν σεβάστηκαν την ψήφο μου

αφού αμαύρωσαν τη μνήμη του Κατσίφα

αφού έγιναν σαλιάριδες εβραιόφιλοι, ανώμαλοι και υποτακτικοί του σιωνισμού

αφού το 97% συμφωνεί με αυτούς

καλύτερα αυτή η χώρα να σβήσει μαζί και οι ψευτοέλληνες

και αντιλαμβάνομαι όταν βλέπω αυτη τη παρακμή τα λόγια του Χίτλερ ότι η Γερμανία μόνο ως εθνικοσοσιαλιστική αξίζει να υπάρχει

Απο τη στιγμή που στην Ελλάδα δεν κυβερνάει ένα γνήσιο λαικό εθνικιστικό κίνημα όπως η χρυσή αυγή

καλύτερα να διαλυθεί, μπας και αναγεννηθεί

ανταρσύα και μποικοτάζ σε κάθε κίνηση αυτής της κυβέρνησης.
΄θέλει ο προδότης νεοναζί να κρυφτεί και η βλακεία δεν τον αφήνει

zteo
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 04 Δεκ 2019, 22:23

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:18
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
04 Δεκ 2019, 20:55
Μπράβο!
Ζήτω οι διεθνείς μας συμμαχίες!
Ευτυχώς είμαστε στο ΝΑΤΟχαχαχα


δεν με λες κομμουνιστικό τσακάλι, πόσο χειρότερη θα ήταν η θέση μας αν δεν ήμασταν στον ΝΑΤΟ με την Τουρκία να είναι στο νατο και εμάς να μην έχουμε καν πρόσβαση στην αγορά νατοικών όπλων;
Γιατι ποσο καλλυτερη ειναι η θεση μας τωρα που ειμαστε εντος ΝΑΤΟ?
Και τα Νατοικα οπλα πως ακριβως βοηθουν την αμυνα της χωρας ειπαμε?
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 04 Δεκ 2019, 22:24

μπουαχ χα χα χα
γεωτρησεις νοτια της κρητης.........

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 22:29

zteo έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:23
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:18
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
04 Δεκ 2019, 20:55
Μπράβο!
Ζήτω οι διεθνείς μας συμμαχίες!
Ευτυχώς είμαστε στο ΝΑΤΟχαχαχα


δεν με λες κομμουνιστικό τσακάλι, πόσο χειρότερη θα ήταν η θέση μας αν δεν ήμασταν στον ΝΑΤΟ με την Τουρκία να είναι στο νατο και εμάς να μην έχουμε καν πρόσβαση στην αγορά νατοικών όπλων;
Γιατι ποσο καλλυτερη ειναι η θεση μας τωρα που ειμαστε εντος ΝΑΤΟ?
Και τα Νατοικα οπλα πως ακριβως βοηθουν την αμυνα της χωρας ειπαμε?
έλα ντε, τι τα θέλουμε τα νατοικά όπλα στην άμυνα; Θα τους πολεμήσουμε με σοσιαλιστική ελληνική ψυχή. Αν μας την πέσουν οι τούρκοι θα τους εξηγήσουμε ότι είμαστε ταξικά αδέλφια και ότι μας βάζει να τσακωνόμαστε το κεφάλαιο. Πιστεύω θα καταλάβουν

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2364
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 04 Δεκ 2019, 22:44

Δηλαδή αν δεν είμαστε στο ΝΑΤΟ δεν μπορούμε να αγοράσουμε οπλικά συστήματα ε;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29174
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Δεκ 2019, 23:31

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:58
Golden Age έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:26
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 14:40


Οι ΗΠΑ είναι σύμμαχοι και με τους Τούρκους. Το λέω γιατί φαίνεται να το ξεχνάτε. Εσύ αν είχες σύμμαχο την Ελλάδα και την Τουρκία ποιον λες να υπολογίζεις περισσότερο;
Κατά τα άλλα οι πολιτικές είναι αποτέλεσμα της γενικής νοοτροπίας. Λες να είναι σε θέση να πάει η Ελλάδα σε πόλεμο με τους Τούρκους όταν ο μέσος Ελ βαριέται να σηκωθεί από τον καναπέ; βασικά στο απλό σενάριο του ότι αύριο οι Τούρκοι αρχίζουν να κάνουν έρευνες στο Αιγαίο, πόσοι πιστεύεις θα ενοχληθουν; γιατί εγώ πιστεύω ότι το 90% θα πει στα αρχιδια μου και αν συμφωνήσουμε μισά μισά θα πει μπράβο
Υποτίθεται ότι τώρα έχουνε "ρήξη" στις σχέσεις τους και ότι γι' αυτο τις προάλλες το πολιτικό προσωπικό κοιτούσαν σαν γυννοσάλλιαγγες τον Πομπέο.

Και η κοινωνία που έχει τις νοοτροπίες που έχει, η Μεταπολίτευση την έκανε έτσι (ως ένα βαθμό και η μετεμφυλιακή ευνοιοκρατία σε συνδυασμό με την προπαγάνδα της Αριστεράς περι "ειρήνης") και οι δυτικές νοοτροπίες.
που την είδες την ρήξη; Η αριστερά ήρθε στην εξουσία με εκλογές, τα περί ελληνοτουρκικής συνεργασίας τα ξεκίνησε η Χούντα. Η ίδια χούντα που έχασε την Κύπρο χωρίς να πέσει τουφεκιά γιατί είχε συμφωνήσει υποτίθεται με της ΗΠΑ να μοιράσουμε το νησί
Οι εγχώριοι φιλοαμερικάνοι είναι αυτοί που μιλούν για "ρήξη". Γι' αυτό έγραψα υποτιθέμενη.

Δεν θυμάμαι τους Απριλιανούς να ξεκίνησαν κάποια συνεργασία. Κάτι ανόητες δηλώσεις διπλωμματικής αβροφροσύνης, σε μια εποχή που ο Αρχιεπίσκος Αμερικής Ιάκωβος προετοίμαζε το έδαφος για να γίνει Πατριάρχης Κωνσταντινουπόλεως, δεν είναι "συνεργασία".

Επίσης, δεν γνωρίζω καμμία συμφωνία του Παπαδόπουλου ή του Ιωαννίδη για την Κύπρο. Εαν έχεις κάποιο ντοκουμέντο πέρα απο αριστεροψεκασμενιές που μας οδήγησαν στη σημερινή κατάσταση, χάρη σε τέτοια παραμύθια, να το δω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 23:37

Golden Age έγραψε:
04 Δεκ 2019, 23:31
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:58
Golden Age έγραψε:
04 Δεκ 2019, 21:26


Υποτίθεται ότι τώρα έχουνε "ρήξη" στις σχέσεις τους και ότι γι' αυτο τις προάλλες το πολιτικό προσωπικό κοιτούσαν σαν γυννοσάλλιαγγες τον Πομπέο.

Και η κοινωνία που έχει τις νοοτροπίες που έχει, η Μεταπολίτευση την έκανε έτσι (ως ένα βαθμό και η μετεμφυλιακή ευνοιοκρατία σε συνδυασμό με την προπαγάνδα της Αριστεράς περι "ειρήνης") και οι δυτικές νοοτροπίες.
που την είδες την ρήξη; Η αριστερά ήρθε στην εξουσία με εκλογές, τα περί ελληνοτουρκικής συνεργασίας τα ξεκίνησε η Χούντα. Η ίδια χούντα που έχασε την Κύπρο χωρίς να πέσει τουφεκιά γιατί είχε συμφωνήσει υποτίθεται με της ΗΠΑ να μοιράσουμε το νησί
Οι εγχώριοι φιλοαμερικάνοι είναι αυτοί που μιλούν για "ρήξη". Γι' αυτό έγραψα υποτιθέμενη.

Δεν θυμάμαι τους Απριλιανούς να ξεκίνησαν κάποια συνεργασία. Κάτι ανόητες δηλώσεις διπλωμματικής αβροφροσύνης, σε μια εποχή που ο Αρχιεπίσκος Αμερικής Ιάκωβος προετοίμαζε το έδαφος για να γίνει Πατριάρχης Κωνσταντινουπόλεως, δεν είναι "συνεργασία".

Επίσης, δεν γνωρίζω καμμία συμφωνία του Παπαδόπουλου ή του Ιωαννίδη για την Κύπρο. Εαν έχεις κάποιο ντοκουμέντο πέρα απο αριστεροψεκασμενιές που μας οδήγησαν στη σημερινή κατάσταση, χάρη σε τέτοια παραμύθια, να το δω.
ναι ρε οι απριλιανοί δεν έκαναν τίποτα από αυτά. Απλώς ο Παπαδόπουλος πήρε όλη την σοβαρή άμυνα της Κύπρου από το νησί και ο Ιωαννίδης έκανε πραξικόπημα και μετά δεν έστειλε στρατό να αμυνθεί κατά των Τούρκων. Δεν είχαν συμφωνήσει τίποτα με τους Αμερικάνους λολ

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 23:38

Bandit59 έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:44
Δηλαδή αν δεν είμαστε στο ΝΑΤΟ δεν μπορούμε να αγοράσουμε οπλικά συστήματα ε;
όχι, δεν μπορείς. Η Κύπρος πχ δεν έχει πρόσβαση στα αμερικανικά όπλα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29174
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Δεκ 2019, 23:41

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 23:37
ναι ρε οι απριλιανοί δεν έκαναν τίποτα από αυτά. Απλώς ο Παπαδόπουλος πήρε όλη την σοβαρή άμυνα της Κύπρου από το νησί και ο Ιωαννίδης έκανε πραξικόπημα και μετά δεν έστειλε στρατό να αμυνθεί κατά των Τούρκων. Δεν είχαν συμφωνήσει τίποτα με τους Αμερικάνους λολ
Έχω παραθέσει άρθρο του Χατζηδάκη του δημοσιογράφου επι αυτού. Η Μεραρχία ήταν κατ' όνομα Μεραρχία, στην πραγματικότητα επρόκειτο για Τάγμα.

Ο Ιωαννίδης ζήτησε να σταλεί στρατός για να αντιμετωπίσει τους Τούρκους και τον έγραψαν οι αρχηγοί των ενόπλων δυνάμεων, που έδιναν άλλες εντολές.

Οι ίδιοι αρχηγοί που τους κράτησε ο Καραμανλής και η Μεταπολίτευση και έγινε ανεμπόδιστα η 2η και μεγάλη εισβολή των Τούρκων (επι Μεταπολίτευσης).

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 04 Δεκ 2019, 23:45

Eν τω μεταξύ οι χουντικοί κάνουν διάκριση μεταξύ Ιωαννίδη και Παπαδοπούλου και τα ρίχνουν στον πρώτο λες και δεν έφερε ο ένας τον άλλον,θα είχαμε Ιωαννίδη και χωρίς Παπαδόπουλο ας πούμε.Κρυστάλλινη λογική.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 23:46

Golden Age έγραψε:
04 Δεκ 2019, 23:41
Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 23:37
ναι ρε οι απριλιανοί δεν έκαναν τίποτα από αυτά. Απλώς ο Παπαδόπουλος πήρε όλη την σοβαρή άμυνα της Κύπρου από το νησί και ο Ιωαννίδης έκανε πραξικόπημα και μετά δεν έστειλε στρατό να αμυνθεί κατά των Τούρκων. Δεν είχαν συμφωνήσει τίποτα με τους Αμερικάνους λολ
Έχω παραθέσει άρθρο του Χατζηδάκη του δημοσιογράφου επι αυτού. Η Μεραρχία ήταν κατ' όνομα Μεραρχία, στην πραγματικότητα επρόκειτο για Τάγμα.

Ο Ιωαννίδης ζήτησε να σταλεί στρατός για να αντιμετωπίσει τους Τούρκους και τον έγραψαν οι αρχηγοί των ενόπλων δυνάμεων, που έδιναν άλλες εντολές.

Οι ίδιοι αρχηγοί που τους κράτησε ο Καραμανλής και η Μεταπολίτευση και έγινε ανεμπόδιστα η 2η και μεγάλη εισβολή των Τούρκων (επι Μεταπολίτευσης).
ναι ρε γαμώτο, ο δικτάτορας ήθελε αλλά τους την έφεραν πισώπλατα. Τι μαλακίες πιστεύεις άνθρωπε μου;
Φυσικά και ο καραμανλής ήταν συνεννοημένος για το πως θα γίνει η μοιρασιά στο νησί. Δεν ήρθε έτσι ξεκάρφωτος

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2364
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 04 Δεκ 2019, 23:47

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 23:38
Bandit59 έγραψε:
04 Δεκ 2019, 22:44
Δηλαδή αν δεν είμαστε στο ΝΑΤΟ δεν μπορούμε να αγοράσουμε οπλικά συστήματα ε;
όχι, δεν μπορείς. Η Κύπρος πχ δεν έχει πρόσβαση στα αμερικανικά όπλα
Και λοιπόν; Δες πόσες χώρες εκτός ΝΑΤΟ έχουν Leopard για παράδειγμα. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια λεβέντη. Την Κύπρο καθόλου δεν την χάλασαν τα Τ-80 ετσι;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29174
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Δεκ 2019, 23:48

Δημοκράτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 23:46

ναι ρε γαμώτο, ο δικτάτορας ήθελε αλλά τους την έφεραν πισώπλατα. Τι μαλακίες πιστεύεις άνθρωπε μου;

Ο ίδιος ο Γκιζίκης διάολε είχε γράψει στη δεκαετία του '80 άρθρο στον Ελεύθερο Τύπο.

Εγώ πιστεύω στην κοινή λογική. Εσύ πιστεύεις σε ψεκασμούς.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Δεκ 2019, 23:49

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
04 Δεκ 2019, 23:45
Eν τω μεταξύ οι χουντικοί κάνουν διάκριση μεταξύ Ιωαννίδη και Παπαδοπούλου και τα ρίχνουν στον πρώτο λες και δεν έφερε ο ένας τον άλλον,θα είχαμε Ιωαννίδη και χωρίς Παπαδόπουλο ας πούμε.Κρυστάλλινη λογική.
ρε συ δεν γίνεται να φταίει γενικώς η χούντα, χαλάει το εθνικοσοσιαλιστικό όενιρο αν φταίει γενικώς. Πρέπει να κάνουν διάκριση ανάμεσα στον καλό Παπαδόπουλο, που πήρε την μεραρχία που δεν μόνο στο όνομα μεραρχία :lol: , με τον κακό Ιωαννίδη που δεν πολέμησε ηρωικά για το νησί. Το ότι έκαναν πραξικόπημα χωρίς και καλά να έχουν προετοιμαστεί για πόλεμο με την Τουρκία και χωρίς να έχουν στείλει ναυτικό, αεροπορία και τανκς στο νησί δεν το σκέφτονται.
Τώρα έχουν και νέα θεωρία ότι ο Ιωαννίδης θα πολεμούσε σαν λιοντάρι αλλά κατι ανώνυμοι καραβανάδες του την έφεραν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών