Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12489
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 06 Δεκ 2019, 19:09

πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 06 Δεκ 2019, 19:14

Πωπω μεγαλύτερη attention whore από τον Τζήμερο δεν υπάρχει σε Έλληνα πολιτικό.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23192
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 06 Δεκ 2019, 19:20

Ενα τρολ είναι. Και απο κάτω οι άλλοι κάνουν flamming
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Δεκ 2019, 19:22

όταν παύουν να τον ξεσυνερίζονται τα κοθμοθνια στα συμβούλια, στρέφει αλλού την προσοχοπουτανιά του. Κάθε χρονο εν τω μεταξύ, σε κάθε γρηγοροπουλοφυσσέικη επέτειο, τα ίδια ακριβώς γράφει.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 06 Δεκ 2019, 19:25

αυστηρή αλλά δίκαιη δίκη
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Δεκ 2019, 19:26

Ο Τσόχος τον έσφαξε του δε πόιντ, εν τω μεταξύ!
Οι νεκροί... δαγκώνουν τον Τζήμερο
«Νεκρός ου δάκνει», είναι η περιβόητη φράση του Πλούταρχου, την οποία ο Θάνος Τζήμερος είμαι σίγουρος δεν αγνοεί.

Ο νεκρός δεν δαγκώνει λοιπόν, αλλά δυστυχώς για τον ίδιο τον Τζήμερο, κάποιοι νεκροί τον... δαγκώνουν, του δημιουργούν την αίσθηση για να μην πω πεποίθηση, ότι τρώνε τις σάρκες του.

Δεν είναι εύκολο δίπλα σου, γύρω σου, να ακούς άπαντες να αναφέρονται με σεβασμό ή θαυμασμό στους ανθρώπους που έχασαν τη ζωή τους για έναν σκοπό και εσύ να περνάς ανάμεσά τους απαρατήρητος ή ακόμη χειρότερα στην περίπτωση του κυρίου Τζήμερου, να περνάς ανάμεσά τους και να σε βλέπουν με τέτοια απαξίωση ή με τέτοια διάθεση που θέλουν να φτύσουν στο χώμα που πάτησες.

Οταν δε έχεις τα χαρακτηριστικά του Τζήμερου, είσαι δηλαδή από τους ανθρώπους, που σε κάθε γάμο θα ήθελες να είσαι η νύφη και σε κάθε κηδεία ο νεκρός, όλο αυτό δεν το αντέχεις, δεν το χωράει η λογική σου. Τότε φτάνεις στο έσχατο σημείο. Κάνεις εμετό, για να σε δει κάποιος, να σε σχολιάσει, έστω να σε βρίσει, αλλά να ασχοληθεί μαζί σου. Δεν μπορείς να ζεις στη αφάνειά σου, στην ανυπαρξία σου, στην μιζέρια σου, στη ζωή που σε οδήγησαν οι επιλογές σου και το μυαλό σου, σε αυτή τη μεγάλη δυστυχία της απαξίωσης από όλους και όλα.

Κάπως έτσι λοιπόν με έναν διαδυκτιακό εμετό, ο Τζήμερος προσπάθησε να μπει ξανά στην κουβέντα, με ένα τιτίβισμα προσβολής των νεκρών, διότι ο Τζήμερος στη μίζερη ζωή του δεν έμαθε μόνο να διαχωρίζει ταξικά τους ζωντανούς, αλλά και τους νεκρούς, τόση δυστυχώς είναι η δυστυχία του.
Μόνο που όπως έχουν πει και έχουν γράψει πολλοί πριν από εμένα, ο πραγματικός θάνατος για έναν άνθρωπο έρχεται όταν χαθεί η τιμή του... Κι εγώ δεν θέλω να συνεχίσω αυτό το κείμενο γιατί σε αντίθεση με τον κύριο Τζήμερο, τους νεκρούς τους σέβομαι...

https://www.reader.gr/news/apopseis/313 ... 5UISy7PBwg

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 06 Δεκ 2019, 19:33

και οι πορτοκαλενιοι μεγιστοι μαλαγες
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 06 Δεκ 2019, 19:50

Bokolis έγραψε:
06 Δεκ 2019, 19:07
Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;
Δήλωσε πως η αριστερά κατασκευάζει ήρωες.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10808
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 06 Δεκ 2019, 19:53

SuperRogue έγραψε:
06 Δεκ 2019, 19:50
Bokolis έγραψε:
06 Δεκ 2019, 19:07
Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;
Δήλωσε πως η αριστερά κατασκευάζει ήρωες.
Εσεις τον Κατσιφη τι τον κανατε?

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Δεκ 2019, 20:01

vantono έγραψε:
06 Δεκ 2019, 19:26
Ο Τσόχος τον έσφαξε του δε πόιντ, εν τω μεταξύ!
Οι νεκροί... δαγκώνουν τον Τζήμερο
«Νεκρός ου δάκνει», είναι η περιβόητη φράση του Πλούταρχου, την οποία ο Θάνος Τζήμερος είμαι σίγουρος δεν αγνοεί.

Ο νεκρός δεν δαγκώνει λοιπόν, αλλά δυστυχώς για τον ίδιο τον Τζήμερο, κάποιοι νεκροί τον... δαγκώνουν, του δημιουργούν την αίσθηση για να μην πω πεποίθηση, ότι τρώνε τις σάρκες του.

Δεν είναι εύκολο δίπλα σου, γύρω σου, να ακούς άπαντες να αναφέρονται με σεβασμό ή θαυμασμό στους ανθρώπους που έχασαν τη ζωή τους για έναν σκοπό και εσύ να περνάς ανάμεσά τους απαρατήρητος ή ακόμη χειρότερα στην περίπτωση του κυρίου Τζήμερου, να περνάς ανάμεσά τους και να σε βλέπουν με τέτοια απαξίωση ή με τέτοια διάθεση που θέλουν να φτύσουν στο χώμα που πάτησες.

Οταν δε έχεις τα χαρακτηριστικά του Τζήμερου, είσαι δηλαδή από τους ανθρώπους, που σε κάθε γάμο θα ήθελες να είσαι η νύφη και σε κάθε κηδεία ο νεκρός, όλο αυτό δεν το αντέχεις, δεν το χωράει η λογική σου. Τότε φτάνεις στο έσχατο σημείο. Κάνεις εμετό, για να σε δει κάποιος, να σε σχολιάσει, έστω να σε βρίσει, αλλά να ασχοληθεί μαζί σου. Δεν μπορείς να ζεις στη αφάνειά σου, στην ανυπαρξία σου, στην μιζέρια σου, στη ζωή που σε οδήγησαν οι επιλογές σου και το μυαλό σου, σε αυτή τη μεγάλη δυστυχία της απαξίωσης από όλους και όλα.

Κάπως έτσι λοιπόν με έναν διαδυκτιακό εμετό, ο Τζήμερος προσπάθησε να μπει ξανά στην κουβέντα, με ένα τιτίβισμα προσβολής των νεκρών, διότι ο Τζήμερος στη μίζερη ζωή του δεν έμαθε μόνο να διαχωρίζει ταξικά τους ζωντανούς, αλλά και τους νεκρούς, τόση δυστυχώς είναι η δυστυχία του.
Μόνο που όπως έχουν πει και έχουν γράψει πολλοί πριν από εμένα, ο πραγματικός θάνατος για έναν άνθρωπο έρχεται όταν χαθεί η τιμή του... Κι εγώ δεν θέλω να συνεχίσω αυτό το κείμενο γιατί σε αντίθεση με τον κύριο Τζήμερο, τους νεκρούς τους σέβομαι...

https://www.reader.gr/news/apopseis/313 ... 5UISy7PBwg
εγω βλεπω οτι και ο γραφων, θυμα του τζημερισμου ειναι. και αυτος ασχολειται με τον τζημερο, παιζει στο παιχνιδι του.

εμενα με καποιον αρρωστο τροπο μου αρεσει αυτο το παιχνιδι. καταφερνει να μιλα με ψυχραιμια, ενω γυρω του βγαζουν αφρους και αυτοξεφτιλιζονται.

ναι, σιγουρα και ο ιδιος ο τζ παιρνει ενα μεριδιο ξεφτιλας, αλλα σιγουρα οχι τοσο οσο ο φραπεδοριχτης κομμουνιστης, οι λυσσασμενοι που τους εσκισε τις αφισσες, η οι παραπανω που κατουρανε σε ταφους και βριζουν οικογενειες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Δεκ 2019, 20:02

vantono έγραψε:
06 Δεκ 2019, 19:22
όταν παύουν να τον ξεσυνερίζονται τα κοθμοθνια στα συμβούλια, στρέφει αλλού την προσοχοπουτανιά του. Κάθε χρονο εν τω μεταξύ, σε κάθε γρηγοροπουλοφυσσέικη επέτειο, τα ίδια ακριβώς γράφει.
Κολλημμένα μπουμερομυαλά. Κάθε φορά που μπαίνουν στο ντουζ σκέφτονται τι έπρεπε να είχαν σηκωθεί να πουν στη συνέλευση της σχολής τους 40 χρόνια πριν.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻


Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Τί δήλωσε πάλι ο Τζήμερος και τον βρίζουν;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 06 Δεκ 2019, 20:09

Τον θεωρώ φίλο μου. Τον έχω γνωρίσει από κοντά. Πολύ φευγάτο άτομο. Κρίμα που με την αντικοινωνικότητά του τον εχουν παρεξηγήσει.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών